Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το android ξεπέρασε το iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
119 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 17/01/2012 - 14:48

Εκτος απο την απουσια μεταφορας αρχειων με bluetooth στο iOS τι αλλο κανει παραπανω το Android?? :blink:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:06

Εκτος απο την απουσια μεταφορας αρχειων με bluetooth στο iOS τι αλλο κανει παραπανω το Android?? :blink:

Εχει γινει πολλες φορες η συγκεκριμενη κουβεντα, εχουν χιλιοαναλυθει οι διαφορες τους, ωστοσω προσωπικα καλυπτομαι πληρως απο το iphone, ουτε το ραδιοφωνο μου ελειψε ποτε, ουτε η μεταφορα αρχειων (το bluetooth θα εκλειψει εν ευθετω χρονω, υπαρχει και το mail), ουτε η 4αρο-5αρα οθονη, ουτε καν και το full customizable interface που σου προσφερει ενα Android, πολυ απλα γιατι κανω κι εγω jailbreak και να μου

Στον αντιποδα ομως, τα ανδροιδη ζηλευουν το λογισμικο μου που δεν laggαρει στον αιωνα τον απαντα, ζηλευουν και την μπαταρια μου, ζηλευουν και το AppStore που ειναι πιο πληρες απο το δικο τους.

Αυτα συνοπτικα απο εμενα

#18   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:11

να ειμαστε λιγο αντικειμενικοι,και εγω το λατρευω το iphone,αλλα τελικα το καλυτερο στην αγορα για εμενα αυτη την στιγμη ειναι το google nexus s ,υπερπληρης κινητο με απιστευτη τεχνολογια,μεγαλη διαρκεια μπαταριας,τοσο που εχω σκεφτει να παω προς τα εκει!

#19   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:12

Εχει γινει πολλες φορες η συγκεκριμενη κουβεντα, εχουν χιλιοαναλυθει οι διαφορες τους, ωστοσω προσωπικα καλυπτομαι πληρως απο το iphone, ουτε το ραδιοφωνο μου ελειψε ποτε, ουτε η μεταφορα αρχειων (το bluetooth θα εκλειψει εν ευθετω χρονω, υπαρχει και το mail), ουτε η 4αρο-5αρα οθονη, ουτε καν και το full customizable interface που σου προσφερει ενα Android, πολυ απλα γιατι κανω κι εγω jailbreak και να μου

Στον αντιποδα ομως, τα ανδροιδη ζηλευουν το λογισμικο μου που δεν laggαρει στον αιωνα τον απαντα, ζηλευουν και την μπαταρια μου, ζηλευουν και το AppStore που ειναι πιο πληρες απο το δικο τους.

Αυτα συνοπτικα απο εμενα

Συμφωνώ σε όλα και ειδικά με το lag του λογισμικού.Τι να το κάνω να έχω ελευθερία να κάνω ότι θέλω και να πατάω να ανοίξει μια εφαρμογή και να περιμένω επειδή κόλλησε κανά 2 λεπτά.(Σε Sensation Xe αυτό με καλύτερα specs)
Να σημειώσω σε αυτά που λες,για όσο θα είναι διαθέσιμο ακόμα το J/B γιατί στο 4S παίζεται από δω και πέρα τι θα γίνει.Ντάξει στην 5.0.1 θα το βγάλουν μετά;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 17/01/2012 - 15:12

Αναρτημένη εικόνα


#20   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:13

Εχει γινει πολλες φορες η συγκεκριμενη κουβεντα, εχουν χιλιοαναλυθει οι διαφορες τους, ωστοσω προσωπικα καλυπτομαι πληρως απο το iphone, ουτε το ραδιοφωνο μου ελειψε ποτε, ουτε η μεταφορα αρχειων (το bluetooth θα εκλειψει εν ευθετω χρονω, υπαρχει και το mail), ουτε η 4αρο-5αρα οθονη, ουτε καν και το full customizable interface που σου προσφερει ενα Android, πολυ απλα γιατι κανω κι εγω jailbreak και να μου

Στον αντιποδα ομως, τα ανδροιδη ζηλευουν το λογισμικο μου που δεν laggαρει στον αιωνα τον απαντα, ζηλευουν και την μπαταρια μου, ζηλευουν και το AppStore που ειναι πιο πληρες απο το δικο τους.

Αυτα συνοπτικα απο εμενα

αυτα τα δυο τι τα ήθελες? (το λογισμικο μου που δεν laggαρει στον αιωνα τον απαντα, ζηλευουν και την μπαταρια μου)οσο για το appstore Θα συμφωνησω.για τα αλλα δυο δεν θα μπω στον κοπο να τα σχολιασω καν.και ειδικα για την μπαταρια

#21   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:16

Εκτος απο την απουσια μεταφορας αρχειων με bluetooth στο iOS τι αλλο κανει παραπανω το Android?? :blink:



Στον αντιποδα ομως, τα ανδροιδη ζηλευουν το λογισμικο μου που δεν laggαρει στον αιωνα τον απαντα, ζηλευουν και την μπαταρια μου, ζηλευουν και το AppStore που ειναι πιο πληρες απο το δικο τους.


Απιστευτο! Ο ιδιος ο Steve Wozniak - Apple Co-Founder λεει οτι θα προτιμουσε το iPhone να κανει οτι κανει και το Android και εσεις ακομα λετε τα δικα σας... Βγαλτε τις παρωπιδες παιδες.

Τελευταία επεξεργασία από: EddieX, 17/01/2012 - 15:19


#22   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:17

Συμφωνώ σε όλα και ειδικά με το lag του λογισμικού.Τι να το κάνω να έχω ελευθερία να κάνω ότι θέλω και να πατάω να ανοίξει μια εφαρμογή και να περιμένω επειδή κόλλησε κανά 2 λεπτά.
Να σημειώσω σε αυτά που λες,για όσο θα είναι διαθέσιμο ακόμα το J/B γιατί στο 4S παίζεται από δω και πέρα τι θα γίνει.Ντάξει στην 5.0.1 θα το βγάλουν μετά;

Εχεις δικιο. Η παραμυθενια ιστορια με το jailbreak δεν θα συνεχιστει ες αει, ηδη υπαρχει χαρακτηριστικη καθυστερηση και οσο περναει ο καιρος θα τραβαει ακομα περισσοτερο, μεχρι να εξαφανιστει εντελως.
Τι να πω, ας τους φωτισει ο Θεος εκει στο Cupertino να αλλαξουν ροτα σε καποια πραγματα, ετσι θα βελτιωθουν συνολικα σαν εταιρια. Το ανοιχτο μυαλο δεν εβλαψε ποτε κανεναν.
Για την ωρα ομως, νιωθω καλυμμενος, κραταω ενα στολιδι κι οχι ενα ματσο πλαστικα με δυπηρηνο και 5GB Ram που πας να παιξεις Angry Birds και κολλαει το πουλι στη σφεντονα...

#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:20

Ποιό Android της κατηγορίας του iPhone δοκίμασε ο Wozniak και έμεινε ευχαριστημένος από την μπαταρία του;



Αναρτημένη εικόνα


Respect to open minds... :)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:42

Εγω μενω στο οτι το βασικο τηλεφωνο του ειναι το iphone ;) γιατι οπως λεει και ο ιδιος απλως το λατρευει.Παντως respect στον Wozniak.

#25   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:45

Αν δεν ειχε και iPhone αδερφε τοτε θα ειχε προβλημα.
Φανταζεσαι τον Bill Gates να δουλευει σε MAC? :blink:

#26   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:48

Αν δεν ειχε και iPhone αδερφε τοτε θα ειχε προβλημα.
Φανταζεσαι τον Bill Gates να δουλευει σε MAC? :blink:


Παρολα αυτα ο Balmer σε mac δουλευει συμφωνα με τελευταιες φωτο... Epic! ενταξει παιδια, ο καθενας ο,τι τον βολευει παιρνει! σιγουρα ομως πρεπει να κανουν λιγο πιο open mind το μηλο γιατι αλλιως το android θα επικρατησει χωρις αντιπαλο...

#27   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:52

Α να γεια σου! ;)

#28   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:54

Ποιό Android της κατηγορίας του iPhone δοκίμασε ο Wozniak και έμεινε ευχαριστημένος από την μπαταρία του;

Φίλε μου τα περισσότερα android αυτής της κατηγορίας έχουν καλύτερη μπαταρία απο το iphone και ειδικά το 4s. μην κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας!!!

#29   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/01/2012 - 15:56

Φίλε μου τα περισσότερα android αυτής της κατηγορίας έχουν καλύτερη μπαταρία απο το iphone και ειδικά το 4s. μην κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας!!!

Το Sensation Xe που έχει ο αδερφός μου και είναι κινητάρα(είναι μέσα στα 2-3 καλύτερα σε specs αυτή τη στιγμή) από μπαταρία τα ίδια με iphone είναι.Αφού του είχα πει να πάρει κανά case charger και με κορόιδευε και χτες είδα ότι έψαχνε στο Ιντερνέτ να πάρει κι έπεσε δούλεμα χοντρό...

Αναρτημένη εικόνα


#30   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/01/2012 - 16:02

Η ερώτηση μου δεν ήταν ειρωνική. Όσα Android έτυχε να δοκιμάσω παρουσίασαν την ίδια περίπου διάρκεια ζωής μπαταρίας με το iPhone 4/4S. Εάν κάποιο από τα Top-Android-smartphones υπερτερεί σε διάρκεια μπαταρίας (όχι στα χαρτιά αλλά σε κανονική χρήση) θα ήθελα να γνωρίζω ώστε να το δοκιμάσω ως 2η συσκευή.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες