Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Vodafone μπλοκάρει το Viber;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/01/2012 - 22:29

Το θέμα λύθηκε πριν 1.5 ώρα περίπου, όπως ενημερώθηκα πράγματι υπήρχαν λάθος ρυθμίσεις στο δίκτυο της εταιρίας από δική τους αμέλεια. Τέλος καλό, όλα καλά και παραδόξως αμεσότατη αντιμετώπιση του προβλήματος. Εύγε.



Ναι ε; Δεν το μπλόκαρε επίτηδες δηλαδή; Περίεργο, κι εγώ νόμιζα οτι ήταν τόσο κακή εταιρία :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 18/01/2012 - 22:29

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2012 - 22:38

Λοιπόν παίδες το δοκίμασα μόλις με φίλο μου κ εγω κ αυτός με βοντα κ οι δυο με 3g κ πήγε το μήνυμα κανονικά!

#33   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2012 - 22:52

Ναι ε; Δεν το μπλόκαρε επίτηδες δηλαδή; Περίεργο, κι εγώ νόμιζα οτι ήταν τόσο κακή εταιρία :lol:




Λογω του ότι εδω στο Ελλάdα συνηθίζεται η πλειοψηφία να έχει μνήμη χρυσόψαρου, καλό είναι να υπενθυμίζουμε ότι προ λίγων ετών αυτή η εταιρεία είχε εμπλακεί σε σκάνδαλο υποκλοπών κυβερνητικών αξιωματούχων. Ένας άνθρωπος είχε αυτοκτονήσει τότε, ποτέ δεν μάθαμε τι έγινε και δεν υπήρξε καμία ουσιαστική τιμωρία! Σε μια σοβαρή χώρα μια τέτοια εταιρεία θα είχε σβηστεί από το χάρτη της, εδω συνεχίζει και λειτούργει και όλα μέλι γάλα ...και όχι μόνο ...μην μας θίξουν τους ευεργέτες...

#34   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/01/2012 - 22:55

Εμένα μέσω wi-fi είναι μια χαρά.. αλλά από το 3G που το δοκίμασα δεν δούλεψε ποτέ... Έχω πρόγραμμα συμβολαίου.. Oi κλήσεις μεταξύ iPhone ..

#35   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2012 - 23:00

Ναι ε; Δεν το μπλόκαρε επίτηδες δηλαδή; Περίεργο, κι εγώ νόμιζα οτι ήταν τόσο κακή εταιρία :lol:


Αυτό το πρόβλημα υπήρχε κάποιες βδομάδες και απ'όσο είδα, μετά τη σημερινή του αναφορά εδώ και σε άλλα forum η Vodafone το διόρθωσε (άμεσα και αυτό είναι προς τιμήν της). Αν το έκαναν επίτηδες ή ήταν απλά ένα glitch που τους ξέφυγε τόσο καιρό δεν το ξέρω, ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Το συγκεκριμένο θέμα πάντως, σύμφωνα με την ομάδα του Viber υπήρχε ακριβώς το ίδιο και στην Ιρλανδία πριν λίγο καιρό, οπότε θα περίμενα να ξέρουν καλύτερα τι κάνουν σαν πολυεθνική που είναι. Επίσης, η συγκεκριμένη εταιρία αν θες τη γνώμη μου, δεν έχει και το καλύτερο ιστορικό σε σχετικά θέματα (βλ. κομμένο tethering...).

Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά. Μακάρι να μην έχουμε τέτοια θέματα στο μέλλον.

Τελευταία επεξεργασία από: azriel84, 18/01/2012 - 23:03


#36   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2012 - 23:20

Mην ακούω βλακείες για "ανθρώπινη" Κοσμοτέ και Wind.

Απλά μια ζωή πίσω απο τη Vodafone ήτανε. Σε λίγο θα κάνουν κι αυτές τα ίδια όπως πάντα.

βλακειες ειναι οσα γραφεις εσυ .......
Σου το εχω ξανα πει και θα στο ξανα πω καλυτερα να μασας ,παρα να μιλας .
Σορυ για το offtopic παιδια

Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 18/01/2012 - 23:21


#37   Nicholas

Nicholas

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:BARBUNI

Δημοσίευση 18/01/2012 - 23:21

Αυτό το πρόβλημα υπήρχε κάποιες βδομάδες και απ'όσο είδα, μετά τη σημερινή του αναφορά εδώ και σε άλλα forum η Vodafone το διόρθωσε (άμεσα και αυτό είναι προς τιμήν της). Αν το έκαναν επίτηδες ή ήταν απλά ένα glitch που τους ξέφυγε τόσο καιρό δεν το ξέρω, ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Το συγκεκριμένο θέμα πάντως, σύμφωνα με την ομάδα του Viber υπήρχε ακριβώς το ίδιο και στην Ιρλανδία πριν λίγο καιρό, οπότε θα περίμενα να ξέρουν καλύτερα τι κάνουν σαν πολυεθνική που είναι. Επίσης, η συγκεκριμένη εταιρία αν θες τη γνώμη μου, δεν έχει και το καλύτερο ιστορικό σε σχετικά θέματα (βλ. κομμένο tethering...).

Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά. Μακάρι να μην έχουμε τέτοια θέματα στο μέλλον.

Μήπως είδατε το post το δικό μου σχετικά με το FACETIME; Παραλίγο να βγω τρελός, κατι έχουν κάνει γενικά στις ρυθμίσεις γιατί το FaceTime απο την Δευτέρα σταμάτησε να δουλεύει με 3G χωρίς κανέναν λόγο απο την πλευρά μου. Το ίδιο πάθανε και τρεις φίλοι μου με Vodafone. Με wind και cosmote όλα καλα. Δεν λέω με έχουν πάρει 4 φορές τηλέφωνο και προσπαθούν να το φτιάξουν αλλα πρέπει να είχε σχέσεις και με το viber. ( χρησιμοποιώ το FaceTime me 3G γιατι έχω κάνει jailbreak). Περιμένω να δω τι θα γίνει.

#38   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2012 - 23:22

Mην ακούω βλακείες για "ανθρώπινη" Κοσμοτέ και Wind.

Απλά μια ζωή πίσω απο τη Vodafone ήτανε. Σε λίγο θα κάνουν κι αυτές τα ίδια όπως πάντα.



Sorry Marilina αλλά εδώ δεν συμφωνώ μαζί σου. Δεν λέω ότι οι άλλες εταιρείες είναι άγιες, αλίμονο!!! αλλά το χάλι της Vodafon δεν το φτάνουν. Η εταιρεία αυτή έχει αποδείξει πολλές φορές το σκληρό της πρόσωπο και μιά από αυτές είμουν και εγώ θύμα της . Θα σκεφτείς βέβαια ότι έχω εμπάθεια αλλά πραγματικά σου μιλάω την ίδια άποψη την έχουν πολλοί γνωστοί μου

Τελευταία επεξεργασία από: nik924, 18/01/2012 - 23:23


#39   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 18/01/2012 - 23:26

αν και φρεσκος στη βοντα δεν εχω προβλημα με το 3g και το viber

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#40   Viber

Viber

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:55

Γεια σε όλους,
Πρόκειται για μια εκπρόσωπο της Viber.
Με συγχωρείτε, ελληνικά μου δεν είναι τόσο καλή, γι 'αυτό θα γράψω στα αγγλικά

(Hi Azriel, I see you are here in iPhoneHellas as well).

As far as we understand, due to a temporary problem in Vodafone Greece, Viber was blocked for about a week. However, as far as we understand, everything is back to normal now, and Viber works on Vodafone's 3G network once more. Is this correct, or is anyone still having problems using Viber on Vodafone?

If anyone has any other questions, please feel free to ask me.
Thank you,
the Viber Team.

#41   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:58

Γεια σε όλους,
Πρόκειται για μια εκπρόσωπο της Viber.
Με συγχωρείτε, ελληνικά μου δεν είναι τόσο καλή, γι 'αυτό θα γράψω στα αγγλικά

(Hi Azriel, I see you are here in iPhoneHellas as well).

As far as we understand, due to a temporary problem in Vodafone Greece, Viber was blocked for about a week. However, as far as we understand, everything is back to normal now, and Viber works on Vodafone's 3G network once more. Is this correct, or is anyone still having problems using Viber on Vodafone?

If anyone has any other questions, please feel free to ask me.
Thank you,
the Viber Team.


Πλεον εφτιαξε και ειναι ολα καλα με vodafone

#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:01

But the quality is not the best :( (with full 3g)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/01/2012 - 15:02


#43   Viber

Viber

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:05

But the quality is not the best :( (with full 3g)


Sometimes 3G reception could be low, and this is something we cannot control. Naturally this affects Viber's call quality and results in disruptions and broken sound.We are continuously trying to improve our handling of 3G, and we hope that it will be better in the future.

Meanwhile, WiFi- WiFi calls on Viber sound generally clear and are free of such disruptions.

By the way - do you have other friends who are connected to other cellular providers? How is Viber's quality on the other Greek 3G networks?

#44   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:07

**translate**

As far as we understand, due to a temporary problem in Vodafone Greece, Viber was blocked for about a week. However, as far as we understand, everything is back to normal now, and Viber works on Vodafone's 3G network once more. Is this correct, or is anyone still having problems using Viber on Vodafone?

If anyone has any other questions, please feel free to ask me.
Thank you,
the Viber Team.

Aπ οσο ξερουμε, λογω ενος προσορινου προβληματος της vodafone, το viber παρεμεινε μπλοκαρισμενο για περιπου μια εβδομαδα.Πλεον το προβλημα αποκατασταθηκε και το viber λειτουργει και παλι στο 3g δικτυο της vodafone.
Λειτουργει σε ολους ή μηπως καποιος αντιμετωπιζει προβληματα χεησιμοποιοντας το viber στο δικτυο της vodafone?

Αν καποιος εχει καποια ερωτηση, μπορει ελευθερα να ρωτησει.
ευχαριστω
Η ομαδα viber

#45   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:12

Sometimes 3G reception could be low, and this is something we cannot control. Naturally this affects Viber's call quality and results in disruptions and broken sound.We are continuously trying to improve our handling of 3G, and we hope that it will be better in the future.

Meanwhile, WiFi- WiFi calls on Viber sound generally clear and are free of such disruptions.

By the way - do you have other friends who are connected to other cellular providers? How is Viber's quality on the other Greek 3G networks?


GenerallyI think that 3G calls via Viber is not so good (vodafone, cosmote, wind) .. Wi-fi calls are good enough for me :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες