Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πληρώνει η 2η εταιρία υπολειπόμενο επιδότησης στην 1η...


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   garish82

garish82

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 12:35

Αναρτημένη εικόνα Γνωρίζουμε περιπτώσεις συνδρομητή που αιτήθηκε μεταφορά απο μια εταιρία σε κάποια άλλη και η 2η να του πλήρωσε το υπολειπόμενο ποσό επιδότησης που χρώσταγε ακόμα στην 1η.?

Δηλαδή ο συνδρομητής ήθελε να μεταφερθεί πριν λήξει το συμβόλαιο του με την 1η εταιρία κινητής τηλεφωνίας και για να μπορέσει έπρεπε να πληρώσει π.χ. 45euro για να του επιτρέψει η 1η εταιρία να διακόψουν / σπάσουν το συμβόλαιο.

Γνωρίζουμε καμία περίπτωση τέτοια που η 2η εταιρία του έδωσε το ποσό των π.χ. 45euro για να μπορέσει να φύγει απο την 1η εταιρία χωρίς να πληρώσει αυτό το κατι παραπάνω.???


Υ.Γ.: Μπορεί να είναι το 1ο μου θέμα στο φόρουμ αλλα το παρακολουθώ καιρό. Με την ευκαιρία του 1ου post μου θέλω να παρατηρήσω οτι λείπει μια ενότητα αφιερωμένη στην εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, εκεί θα μπορούμε να φιλοξενούμε περιπτώσεις όπως αυτη που προανέφερα αλλα και πολλες ακόμα που έχουν να κάνουν με τις εκάστοτε παροχές που διαθέτουν ή όχι οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην χωραμας, για τα αγαπημένα μας τηλεφωνακια.

Τελευταία επεξεργασία από: garish82, 30/09/2009 - 12:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2009 - 13:40

Από όσο ξέρω κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει για 2 λόγους.
1ο αν για παράδειγμα κάνεις φορητότητα, δεν μπορεί να γνωρίζει ο νέος πάροχος αν είχες συμβόλαιο η καρτοκινητή και δεν μπορεί να σε πριμοδοτήσει για την αλλαγή.
2ο Κατ'επέκταση, αν πάς με τα χαρτιά της χ εταιρείας στην ψ δεν έχει κωδικό για να σε πριμοδοτήσει και άρα ούτε να σου καλήψει αυτό το υπόλοιπο.

Εν ολίγης και την επιδότηση την χάνεις και το ποσό προωρης διακοπής το πληρώνεις.

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 30/09/2009 - 17:35

Υ.Γ.: Μπορεί να είναι το 1ο μου θέμα στο φόρουμ αλλα το παρακολουθώ καιρό. Με την ευκαιρία του 1ου post μου θέλω να παρατηρήσω οτι λείπει μια ενότητα αφιερωμένη στην εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, εκεί θα μπορούμε να φιλοξενούμε περιπτώσεις όπως αυτη που προανέφερα αλλα και πολλες ακόμα που έχουν να κάνουν με τις εκάστοτε παροχές που διαθέτουν ή όχι οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην χωρα μας, για τα αγαπημένα μας τηλεφωνακια.


Καλώς ήρθες garish82,

Τα θέματα με το περιεχόμενο που αναφέρεις ανήκουν στην ενότητα "Ελλάδα".
Behind the Scenes...

#4   garish82

garish82

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 18:25

Υπέροχα δεν φαντάστηκα οτι θα ήταν εκει, δεν έτυχε να πάω ποτέ προς αυτές τις ενότητες. Ευχαριστώ και για την άμεση απάντηση σας...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες