Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Education Event


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/01/2012 - 19:12

Να σε ενημερώσω ότι η ΑΣΟΕΕ είναι έτη φωτός μπροστά από τα άλλα ελληνικά Πανεπιστήμια. Αλλού δεν ξέρουν τι πάει να πει eclass, πάνε και δίνουν τις εργασίες στο κουτί του καθηγητή έξω από το γραφείο του. Email δεν υπάρχει, ή και να έχουν eclass δεν υπάρχουν σημειώσεις ή ανακοινώσεις μέσα. Αν ακυρωθεί μάθημα δεν το βλέπουν κάπου online, αλλά πάνε στην αίθουσα και περιμένουν, ενώ αν αλλάξει εκτάκτως η αίθουσα περιμένουν τον θυρωρό να έρθει να τους το πει (αν έρθει ποτέ) αντί να λαμβάνουν email/online ανακοίνωση.

H ΑΣΟΕΕ είναι αγγλικό κολέγιο μπροστά σε άλλες σχολες...

Δεν ξέρω αν είσαι στο τμήμα της Πληροφορικής (γιατί στα άλλα τμήματα οι καθηγητές δεν είναι τόσο προχωρημένοι), αλλά αν όντως είσαι θα σου πρότεινα, αφού το iTunes U σου αρέσει σαν θέμα, να πας στον κύριο Κωτίδη που κάνει το μάθημα Ανάλυση Εφαρμογών Πληροφοριακών Συστημάτων και να του προτείνεις να υλοποιήσεις κάτι τέτοιο για την ΑΣΟΕΕ ως πτυχιακή εργασία.


Είμαι στο ΟΔΕ όχι στην πληροφορική. Οπότε τον Κωτίδη δεν το έχω... ΑΛλά ακουστά μόνο.. Ναι παιδιά δεν λέω φαίνεται χρήσιμο και για μας .. αλλά όπως και να το κάνουμε άλλο να ανεβάζει και το πανεπιστήμιο που σπουδάζεις υλικό στο iTunes U ;)

OFF topic.. όσο για την ΑΣοεε στυμφωνώ ότι στο eClass είμαι πάρα πολύ καλά και γενικά υπάρχει μια πολύ καλή επικοινωνία φοιτητών και κθηγητών ακόμα και μέσω skype (εννοείται και με e-mail φυσικά καθώ και συζητήσεις στο eClass) παρ όλα αυτά δεν νομίζω ότι μπορούμε να συγκριθούμε με άλλα πανεπιστήμια στο εξωτερικό.. Όταν μπαίνεις στη σχολή και το πρώτο πράγμα που βλέπεις μετά από τους πωλητές στους πάγκους είναι φοιτητές να παίζουν χαρτιά 9 η ώρα το πρωί.. Οκ.. κι αυτό μια εικονα του πανεπιστημίου είναι..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 20/01/2012 - 19:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 20/01/2012 - 19:15

Εγώ πάντως ενθουσιάστηκα με το iTunes U! Είναι απίστευτο, και φαντάζομαι πώς θα ήταν αν είχα iPad 2 πχ.
Αλλά όπως και να 'χει, είναι φοβερό! Ελπίζω να δούμε και τίποτα ελληνικό κάποια στιγμή.

#48   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2012 - 19:38

Σε εσάς δουλεύει το iTunes u? εγώ επιλέγω courses αλλα δεν μου τα εμφανίζει στο library. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? πάντα για μη jb συσκευή μιλάμε.


Δουλεύει αλλα τρώει σκαλώματακια και αργει... (δοκιμές σε non jailbroken iPad 2, οπότε δεν φταίει η συσκευη )Όταν τα επιλέγεις πάτα αργά τα κουμπία και αν σου βγάλει ενα μήνυμα (που μόνο οκ μπορείς να πατήσεις) περίμενε λιγάκι και μετα πάτα το. Στη συνέχεια περίμενε λίγο ακόμη και λογικά θα σε μεταφέρει στην library και θα δεις αυτό που επέλεξες.

Τελευταία επεξεργασία από: LiKBeAsT, 20/01/2012 - 19:39


#49   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2012 - 23:04

Άκυρη η απάντηση από πάνω! Στο 4αρη 5.0.1 jb δεν μου παίζει ούτε εμένα! Δεν κατεβάζει τίποτα από courses, μόνο standalone videos τα οποία τα βλέπεις από την εφαρμογή Videos του iOS.

Οπότε το παρακάτω ισχύει, συν το γεγονός του οτι δεν μπορείς και να κατεβάσεις courses.

Για δώστε feedback και άλλοι με το 4αρη παίδες...

Έχω ακριβώς αυτό το θέμα: https://discussions....tart=0&tstart=0

Είμαι την 5.0.1 iPhone 4
jailbroken με την b3 version αμέσως σε untether μετα από καθαρό iOS 5.0.1 (δεν ήμουν ποτέ tethered δηλ)


Έχει κανένας αλλό το ίδιο θέμα;
Μπορεί παρακαλώ να το δοκιμάσει κάποιος σε iphone 4 5.0.1 jb και να ενημερώσει; (σε iPad 2 same iOS δεν εμφανίζει το θέμα)



#50   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 23:06

Δουλεύει αλλα τρώει σκαλώματακια και αργει... (δοκιμές σε non jailbroken iPad 2, οπότε δεν φταίει η συσκευη )Όταν τα επιλέγεις πάτα αργά τα κουμπία και αν σου βγάλει ενα μήνυμα (που μόνο οκ μπορείς να πατήσεις) περίμενε λιγάκι και μετα πάτα το. Στη συνέχεια περίμενε λίγο ακόμη και λογικά θα σε μεταφέρει στην library και θα δεις αυτό που επέλεξες.


Σε εμένα δουλεύει άψογα.

#51   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2012 - 00:19

Σε εμένα δουλεύει άψογα.


Στο 4 σου παίζει..;

#52   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2012 - 03:08

Στο 4 σου παίζει..;


Έκανα jb με την b4 πάνω από την b3 (without installing cydia φυσικα), delete, reinstall the app και έπαιξε αμέσως :)

#53   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/02/2012 - 19:46

Πριν λίγο αναβαθμίστηκε το iBooks 2 στην έκδοση 2.0.1 διορθώνοντας ένα πολύ σημαντικό θέμα με την εφαρμογή.

Αναρτημένη εικόνα


Συγκεκριμένα, η αναβάθμιση διορθώνει ένα πρόβλημα όπου μερικά textbooks μπορεί να μην άνοιγαν.

Το iBooks 2 κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες ως μέρος του εκπαιδευτικού event της Apple εγκαινιάζοντας και μια νέα κατηγορία βιβλίων στο iBookstore. Μπορείτε να κατεβάσετε την αναβάθμιση εδώ δωρεάν.

Follow me on twitter


#54   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2012 - 10:45

Πολλα προβληματα τωρα τελευταια το σταθερο αυτο λειτουργικο...

http://www.forbes.co...id-a-data-dive/

Σαν να εχουν ριξει λιγο την ποιοτητα χρησης μου φαινεται...

Πανω απο τα 3/4 της πιτας κρασαρισματος καλυπτουν οι iOS συσκευες...
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 04/02/2012 - 10:48





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες