Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3GS, downgrade και jailbreak


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pyro

pyro

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:22

Καλησπέρα,

σήμερα απέκτησα το 3GS μου επιτέλους, και διάβασα αναλυτικά ό,τι έχει να κάνει με το θέμα του downgrading και jailbreaking. Αυτό όμως που δεν κατάλαβα είναι το εξής. Αφού το 3GS έρχεται εργοστασιακά με 3.1 (τουλάχιστον το συγκεκριμένο που πήρα) πώς θα γίνει να πάρει το ECID ο server του Saurik αφού ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να έχω firmware 3.0; Δηλαδή είναι φαύλος κύκλος, για να πάρει το ECID ο Saurik πρέπει να έχω έκδοση 3.0, και για να κάνω downgrade απο 3.1 σε 3.0 πρέπει να υπάρχει o κωδικός στον server.

Μήπως αυτό πάει να πει ότι προς το παρών την "πάτησα" και πρέπει να περιμένω να βγει το jailbreak για 3.1 είτε απο DevTeam είτε απο GeoHot?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:26

Καλησπέρα,

σήμερα απέκτησα το 3GS μου επιτέλους, και διάβασα αναλυτικά ό,τι έχει να κάνει με το θέμα του downgrading και jailbreaking. Αυτό όμως που δεν κατάλαβα είναι το εξής. Αφού το 3GS έρχεται εργοστασιακά με 3.1 (τουλάχιστον το συγκεκριμένο που πήρα) πώς θα γίνει να πάρει το ECID ο server του Saurik αφού ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να έχω firmware 3.0; Δηλαδή είναι φαύλος κύκλος, για να πάρει το ECID ο Saurik πρέπει να έχω έκδοση 3.0, και για να κάνω downgrade απο 3.1 σε 3.0 πρέπει να υπάρχει o κωδικός στον server.

Μήπως αυτό πάει να πει ότι προς το παρών την "πάτησα" και πρέπει να περιμένω να βγει το jailbreak για 3.1 είτε απο DevTeam είτε απο GeoHot?

Καλησπέρα φίλε μάλλον θα περιμένουμε γιατί και γω 3gs 32gb έχω με 3.1 και περιμένω.....υπομονί

#3   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:27

Λυπάμαι που θα σου το πω αλλά ναί.

#4   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:34

Λυπάμαι που θα σου το πω αλλά ναί.

Το θέμα είναι πόσο θα περιμένουμε.......

#5   pyro

pyro

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:36

Επιτέλους και έσπαγα το κεφάλι μου να βρω τι κάνω λάθος. Άντε να δούμε τι θα κάνει η DevTeam, πολύ το κούρασε αλλά είναι και new hardware...

#6   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:39

Επιτέλους και έσπαγα το κεφάλι μου να βρω τι κάνω λάθος. Άντε να δούμε τι θα κάνει η DevTeam, πολύ το κούρασε αλλά είναι και new hardware...

Τι έγινε βγήκε jb?

#7   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:51

Κρίμα αλλά όλοι που έχουμε 3GS 3.1 πρέπει να περιμένουμε για το JB :(

#8   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2009 - 21:57

Τι έγινε βγήκε jb?

Tι να βγεί! Αν διαβάσεις τα tweets μεταξύ musclenerd (dev_team) iH8snow, p0sixninja, iWiz, mrwiseguy κλπ κάνουν σαν μα***ες! Βλακείες του στιλ "βρήκα μια εντολή", "γιατί δεν την δίνεις", "δεν σας εμπιστευομαι" και κάτι τέτοια. Μάλον όλοι για την δόξα παλεύουν και αντί να έχουμε μία όμάδα έχουμε 2-3 μικρούς πυρήνες που προσπαθούν μόνοι τους. ΣΚΑΤΑ!

Το σκατά πάει σε αυτό:

Συνημμένα αρχεία



#9   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 23:06

Εγω εχω αρχισει να απαγοητευομαι :( :( ....μαλλον παει για πουλημα και οτι πιασει (3GS 16GB OS 3.1 bb 5.11.7).... :( :(

#10   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 11:45

Αρχιζω πραγματικα να πιστευω οτι οσοι καναμε το λαθος με το update στην 3.1 (3GS) απλα, το παραμυθι τελειωσε για μας :( .
Δεν νομιζω οτι θα υπαρξει κατι....και αν υπαρξει σιγουρα δεν θα ειναι συντομα,μαλλον για πολλους μηνες μετα το βλεπω.

Και ολα αυτα επειδη καποιοι @#$% δεν μπορουν (ή δεν θελουν) να καλυψουν την Ελληνικη αγορα με συσκευες!! >:( >:( και αναγκαζομαστε να τα παιρνουμε απ'εξω και να τα σκαμε στα Αγγλακια και στα Αμερικανακια!!

#11   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:23

Eντάξει τώρα αυτό είναι παραλογισμός. Πήρες ένα ρίσκο δεν σου βγήκε, και αυτό είναι. Κάνε υπομονή και όλο και κάτι θα γίνει. Γενικότερα σαφώς και θα κάνω στην συσκευή μου j/b αλλά αν ξέρω πως χωρίς j/b δεν θα μπορούσα να την χρησιμοποιήσω δεν ξέρω κατα πόσο θα την αγοραζα. Μπορούσες να κάνεις λίγη ακόμη υπομονή όπως όλοι μας.

#12   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:48

Υπομονη?.....απο υπομονη αλλο τιποτα :) μονο υπομονη κανω ....Και για να μην τα ριχνω ολα στους αλλους το λαθος ηταν και δικο μου και το αναγνωριζω.

#13   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:55

ένας geohot θα σας σώσει

#14   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2009 - 13:09

παιδιά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και ειδικά για το Unlock της συσκευής..δεν θα γίνει ποτέ unlock η 3.1

#15   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/10/2009 - 13:12

παιδιά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και ειδικά για το Unlock της συσκευής..δεν θα γίνει ποτέ unlock η 3.1

δεν θέλω λα το πιστεύω αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες