Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

To 4S έκλεισε μόνο του και δεν ανοιγει


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 00:58

Καλησπέρα σε όλους σας.

Εχω το iPhone 4s 32GB (σε ασπρο :P αν και δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο) και ενώ το ειχα αφήσει να κάνει ενα matching στο shazam, το ξέχασα και εκλεισε. Πήγα να το ξεκλειδώσω μετά απο κάποια ώρα και το κινητό δεν ανταποκρινότανε. Σαν να ειναι τελειως νεκρό. Δεν βγάζει καν το σήμα για τη μπαταρια, ξερω γω...Και ειχε μπαταρια τουλαχιστον 80%.

Το έβαλα τώρα στον φορτιστη ΚΑΙ ΔΕΝ ανταποκρινεται καθολου, απλά μαύρη οθόνη. Πατάω το κουμπι για να ανοιξει και δεν κανει απολυτως τίποτα.

Ειχε τύχει ενω ητανε γεμάτο το κινητο απο μπαταρία, να αδειασει στο τσακ μπαμ, και να το βρω τελειως αδειο, αλλα τότε εβγαζε σήμα οτι ήθελε φορτιση και ανταποκρινότανε στη φόρτιση. Τώρα πραγματικα λες και ειναι τελειως νεκρο.

iOS 5.0.1 χωρίς JB.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τελευταία επεξεργασία από: profitis, 22/01/2012 - 01:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:01

φιλε μου πρωτη φορα το ακουω.. βαλε το να φορτιζει με το pc και αστο κανα 10λεπτο.. αν δεν κανει τιποτα εγγηυση δεν εχεις..?

#3   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:01

Κρατ για λιγα δευτερολεπτα πατημενο...το power button μαζι με το Home Button και λογικα θα συνελθει...

#4   Vgkantis

Vgkantis

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Twitter:@Vgkantis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:02

Καλησπέρα σε όλους σας.

Εχω το iPhone 4s 32GB (σε ασπρο :P αν και δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο) και ενώ το ειχα αφήσει να κάνει ενα matching στο shazam, το ξέχασα και εκλεισε. Πήγα να το ξεκλειδώσω μετά απο κάποια ώρα και το κινητό δεν ανταποκρινότανε. Σαν να ειναι τελειως νεκρό. Δεν βγάζει καν το σήμα για τη μπαταρια, ξερω γω...Και ειχε μπαταρια τουλαχιστον 80%.

Το έβαλα τώρα στον φορτιστη ΚΑΙ ΔΕΝ ανταποκρινεται καθολου, απλά μαύρη οθόνη. Πατάω το κουμπι για να ανοιξει και δεν κανει απολυτως τίποτα.

Ειχε τύχει ενω ητανε γεμάτο το κινητο απο μπαταρία, να αδειασει στο τσακ μπαμ, και να το βρω τελειως αδειο, αλλα τότε εβγαζε σήμα οτι ήθελε φορτιση και ανταποκρινότανε στη φόρτιση. Τώρα πραγματικα λες και ειναι τελειως νεκρο.

iOS 5.0.1 χωρίς JB.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σύνδεση σε υπολογιστή δοκίμασες και να προσπαθήσεις σε DFU?
Μου φαίνετε περίεργο που το βρήκες να σου έχει ρουφήξει όλη την μπαταρία χωρίς λόγο, και δεν το κοίταξες μήπως κάτι γίνεται και να το πας πίσω.. Πιστεύω θα έπρεπε...

#5   gpelekanos

gpelekanos

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:06

Μετά λέτε σαβούρες τα android :lol:

#6   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:07

Μετά λέτε σαβούρες τα android :lol:

Σατανα! αμεσως.... :lol:

#7   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:08

Σύνδεση σε υπολογιστή δοκίμασες και να προσπαθήσεις σε DFU?
Μου φαίνετε περίεργο που το βρήκες να σου έχει ρουφήξει όλη την μπαταρία χωρίς λόγο, και δεν το κοίταξες μήπως κάτι γίνεται και να το πας πίσω.. Πιστεύω θα έπρεπε...


Δεν έχεις αδικο, απλά επειδή έγινε 2 φορές και μετά δεν το ξαναέκανε καθολου (μεχρι τώρα που τα ήπιε τελείως και κόλλησε) ειπα να του δώσω μία ευκαιρια:P

Με Home button + Power ξεκολλησε,η μπαταρια βεβαια επεσε αρκετά, αλλα δεν θυμόμουν και πόσο ητανε πριν, thanks a lot guys!!!!

να το πάω όπως ειμαι στο service να του ριξουν κανα βλεφαρο;

Τελευταία επεξεργασία από: profitis, 22/01/2012 - 01:11


#8   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:11

να το πας να το πας... 800 ευρω κανει..!!

#9   Vgkantis

Vgkantis

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Twitter:@Vgkantis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:12

Δεν έχεις αδικο, απλά επειδή έγινε 2 φορές και μετά δεν το ξαναέκανε καθολου (μεχρι τώρα που τα ήπιε τελείως και κόλλησε) ειπα να του δώσω μία επιλογή :P

Με Home button + Power ξεκολλησε,η μπαταρια βεβαια επεσε αρκετά, αλλα δεν θυμόμουν και πόσο ητανε πριν, thanks a lot guys!!!!

να το πάω όπως ειμαι στο service να του ριξουν κανα βλεφαρο;

Άμα σου κάνει τέτοια παιχνιδάκια ίσως έχεις πρόβλημα..
Δες το πως πάει, να βλέπεις τι κάνει με την μπαταρία και αναλόγως :)

Στο λέω γιατί είναι ταλαιπωρία τα service της Ελλάδας... Αλλα καλύτερα και άμα όντως στο κάνει αυτό που λές (όχι οτι σε αμφισβητώ, απλά όπως λες δεν πρόσεξες τα επίπεδα της μπαταρίας) και συνέχεια τότε ναι πρέπει να πάει γιατί είναι κρίμα τα λεφτά που έδωσες.

Καλό σου βράδυ φίλε μου και καλό κουράγιο/τύχη και γενικά ότι χρειάζεσαι άμα (που ελπίζω να μην) μπλέξεις με service!!

#10   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:13

Δεν έχεις αδικο, απλά επειδή έγινε 2 φορές και μετά δεν το ξαναέκανε καθολου (μεχρι τώρα που τα ήπιε τελείως και κόλλησε) ειπα να του δώσω μία επιλογή :P

Με Home button + Power ξεκολλησε,η μπαταρια βεβαια επεσε αρκετά, αλλα δεν θυμόμουν και πόσο ητανε πριν, thanks a lot guys!!!!

να το πάω όπως ειμαι στο service να του ριξουν κανα βλεφαρο;

Κοιτα δεν νομιζω να ειναι ξαποιο προβλημα εμενα στο 4αρι μου το ειχε παρουσιασει οταν ειχα ξεχασει και εγω καποια εφαρμογη να δουλευει... φανταζομαι πως ειναι κατι για ασφαλεια...! Αν ηταν καποιο προβλημα φανταζομαι θα το παρουσιαζε και πιο συχνα παντως παρακοληθεσε το και αν εχεις ορεξη καντου και ενα restore...

#11   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:18

Κοιτα δεν νομιζω να ειναι ξαποιο προβλημα εμενα στο 4αρι μου το ειχε παρουσιασει οταν ειχα ξεχασει και εγω καποια εφαρμογη να δουλευει... φανταζομαι πως ειναι κατι για ασφαλεια...! Αν ηταν καποιο προβλημα φανταζομαι θα το παρουσιαζε και πιο συχνα παντως παρακοληθεσε το και αν εχεις ορεξη καντου και ενα restore...


οντως ειχα αφήσει το shazam και προσπαθούσε να κανει matching, εκλεισε η οθόνη και μετα απο αρκετή ώρα που πηγα να το δω ηταν νεκρο.

Οπότε το παρακολουθώ και βλέπουμε...

#12   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 01:27

Σωστος... κοιτα το ;)
Το ψιλοαποκλειω βεβαια για προβλημα μιας και το εκανε σε συγκεκριμενη στιγμη...πιθανον για να μην πεθανει τελειως η μπαταρια...
Σκεψου οτι σε εμενα σχεδον 2 χρονια που το εχω το εκανε μια φορα οταν και ειχα ξεχασει καποια εφαρμογη...

#13   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 09:14

Τα κάνουν καμμια φορα ρε παιδια,με ένα hard reset είσαι εντάξει,μπορει να κόλλησε κάτι

#14   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:37

Επανήλθε δυστυχως το πρόβλημα...

Σήμερα το πρωι, το βρίσκω σβηστο, απλά ήταν όντως κατω απο το 20% η μπαταρια.
Το παιρνω μαζι μου έξω, παιζω ενα παιχνιδάκι και η μπαταρία φτάνει στο 65%. Μετά το κινητό απλά πάλι δεν ανταποκρινότανε. Ουτε στο Home Button ούτε στο κλασσικο power. Λέω πάει, στραγγιξε η μπαταρια...Μπαίνω στο αυτοκινητο μέσα και βλέπω το bluetooth ενεργοποιημενο κανονικότατα απο τη κονσόλα του αυτοκινητου, το iPhone ήταν όντως ζωντανό και πήρα κανονικά τηλέφωνο...Μάλιστα μολις συνδέθηκε με το bluetooth εσκασε και μήνυμα.

Αρα το συμπεράσμα είναι οτι μάλλον το service δεν το γλυτώνω; Να μην ανταποκρινεται καμια φορά το Power button για να εμφανιστει η lock screen μου φαίνεται απίθανο.

Βασικό σημείο βέβαια, συγγνώμη αν δεν το ειχα αναφερει απο πριν, οτι έκανα restore απο το back up του 3GS. Λογικα παίζει να ειναι και αυτο! Απλά βαριομουν τη διαδικασια του σεταρισματος και ήθελα να ειναι Plug n play to 4s αλλα τη πατησα μαλλον γι' αυτον το λογο. Το 3GS ήταν jailbroken, με πολλες εγκατεστημένες εφαρμογές για ένα mode που ήθελα, του είχα πειράξει απειρες φορες Permissions σε apps, + οτι επαιζα λιγακι με κατι πραγματακια :P :P

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:43

Επανήλθε δυστυχως το πρόβλημα...

Σήμερα το πρωι, το βρίσκω σβηστο, απλά ήταν όντως κατω απο το 20% η μπαταρια.
Το παιρνω μαζι μου έξω, παιζω ενα παιχνιδάκι και η μπαταρία φτάνει στο 65%. Μετά το κινητό απλά πάλι δεν ανταποκρινότανε. Ουτε στο Home Button ούτε στο κλασσικο power. Λέω πάει, στραγγιξε η μπαταρια...Μπαίνω στο αυτοκινητο μέσα και βλέπω το bluetooth ενεργοποιημενο κανονικότατα απο τη κονσόλα του αυτοκινητου, το iPhone ήταν όντως ζωντανό και πήρα κανονικά τηλέφωνο...Μάλιστα μολις συνδέθηκε με το bluetooth εσκασε και μήνυμα.

Αρα το συμπεράσμα είναι οτι μάλλον το service δεν το γλυτώνω; Να μην ανταποκρινεται καμια φορά το Power button για να εμφανιστει η lock screen μου φαίνεται απίθανο.

Βασικό σημείο βέβαια, συγγνώμη αν δεν το ειχα αναφερει απο πριν, οτι έκανα restore απο το back up του 3GS. Λογικα παίζει να ειναι και αυτο! Απλά βαριομουν τη διαδικασια του σεταρισματος και ήθελα να ειναι Plug n play to 4s αλλα τη πατησα μαλλον γι' αυτον το λογο. Το 3GS ήταν jailbroken, με πολλες εγκατεστημένες εφαρμογές για ένα mode που ήθελα, του είχα πειράξει απειρες φορες Permissions σε apps, + οτι επαιζα λιγακι με κατι πραγματακια :P :P



Αυτό ακριβώς ειναι.

Δεν κανουμε restore from backup απο jailbroken συσκευή!

Το ******* το τηλεφωνο. Restore/setup as new και μετά απλά συγχρονισμός (ΟΧΙ restore from backup).

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 27/01/2012 - 22:43

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες