Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   zapco

zapco

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:33

Μια ερώτηση και απο εμένα άμα κάνω απευθείας φορητοτητα σε άλλη εταιρία θα έχω πρόβλημα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:33

Μια ερώτηση και απο εμένα άμα κάνω απευθείας φορητοτητα σε άλλη εταιρία θα έχω πρόβλημα?

Μπορει ναι μπορει οχι.. Καλυτερα να παρεις την cosmote να ενημερωσεις πρωτα οτι θες να το κανεις αυτο

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 23/01/2012 - 14:34


#168   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:36

Διαβασε λιγο το θεμα.. Οχι δεν πληρωνεις τιποτα.. Ουτε την επιδοτηση που πηρες.. Απλα παρε την εξυπηρετηση πελατων και πες τους οτι συμφωνα με την ανακοινωση σχετικα με την αυξηση του ελαχιστου χρονου χρεωσης θελεις να καταγγειλεις αζημιως τη συμβασή σου οππως έκαναν και τα παιδιά πιο προν.. Να επιμεινεις.. Αν σου πουν κατι άλλο και πχ να επιστρεψεις την επιδοτηση, πες τους να σου στειλουν εγγραφως την απαντηση για να κανεις κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ

μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν να παω σε ενα καταστημα γερμανος να δωσουν ενα κωδικο για ληξη συμβολαιου,τωρα μην φοβαμαι τι θα μου πουν να πληρωσω την επιδοτηση που πηρα η τιποτα αλλο!!

#169   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:48

Τα πράγματα δείχνουν να είναι όπως τα λένε τα παιδιά που το έκαναν.
Θα πεταχτώ αύριο από Γερμανό να ρωτήσω ένα φιλαράκι και θα μάλλον θα το κάνω κι εγώ.
Τώρα προσοχή εφιστώ σε όσους έκαναν ανανέωση / νέο συμβόλαιο μετά την ανακοίνωση της εταιρείας, αυτοι ίσως να έχουν θέμα από την άποψη ότι ''ήξεραν'' την ώρα που έκαναν το συμβόλαιο την πρόθεση της εταιρείας, νομικός δεν είμαι, αλλά λέω μήπως βρουν πάτημα σε αυτό.
Όποιος έχει νεώτερα ας το αναφέρει, το ίδιο θα κάνω κι εγώ.

#170   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:49

μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν να παω σε ενα καταστημα γερμανος να δωσουν ενα κωδικο για ληξη συμβολαιου,τωρα μην φοβαμαι τι θα μου πουν να πληρωσω την επιδοτηση που πηρα η τιποτα αλλο!!

Δεν νομιζω.. Αποτη στιγμη οου σου εδωσαν κωδικο... Παρε ξανα ομως την εξυπηρετηση να ρωτησεις... Μπορει να μην σου που τιποτα και ξαφνικα να σου ρθει στο λογαριασμο .. Οπωσδηποτε διευκρινησε το..

#171   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:50

Τα πράγματα δείχνουν να είναι όπως τα λένε τα παιδιά που το έκαναν.
Θα πεταχτώ αύριο από Γερμανό να ρωτήσω ένα φιλαράκι και θα μάλλον θα το κάνω κι εγώ.
Τώρα προσοχή εφιστώ σε όσους έκαναν ανανέωση / νέο συμβόλαιο μετά την ανακοίνωση της εταιρείας, αυτοι ίσως να έχουν θέμα από την άποψη ότι ''ήξεραν'' την ώρα που έκαναν το συμβόλαιο την πρόθεση της εταιρείας, νομικός δεν είμαι, αλλά λέω μήπως βρουν πάτημα σε αυτό.
Όποιος έχει νεώτερα ας το αναφέρει, το ίδιο θα κάνω κι εγώ.

Φυσικα και εχουν προβλημα αυτοι.. Θα πρεπει να ναι πριν την ανακοινωση το συμβολαιο..

#172   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:55

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση και εγώ.ειχα το unlimited 50 το παλιό και αρχές του χρόνου μου έδωσαν επιδότηση και με 170 ευρώ πήρα το 4s και έκανα συμβόλαιο για αλλά 2 χρόνια με το καινουριο unlimited μπορω και εγω τώρα να καταγγείλω το συμβόλαιο και να διακοψω την συνδέσει?

Τελευταία επεξεργασία από: tsigris, 23/01/2012 - 14:56


#173   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:57

μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν να παω σε ενα καταστημα γερμανος να δωσουν ενα κωδικο για ληξη συμβολαιου,τωρα μην φοβαμαι τι θα μου πουν να πληρωσω την επιδοτηση που πηρα η τιποτα αλλο!!

εγω τους εβαλα να με διαβεβαιωσουν τηλεφωνικα (καταγραφετε η κληση) οτι περα απο υπολοιπο λογαριασμου δεν θα χρωσταω τιποτα αλλα και μου ειπαν ναι και τους ζητησα και γραπτη βεβαιωση και θα την παρω αυριο απο γερμανο!μαλλον τα πραγματα ειναι ετσι και τωρα εκτυπωνω και την ανακοινωση για να παω αυριο με τον κωδικο ακυρωσης και να ληξω το συμβολαιο!

#174   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 14:59

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση και εγώ.ειχα το unlimited 50 το παλιό και αρχές του χρόνου μου έδωσαν επιδότηση και με 170 ευρώ πήρα το 4s και έκανα συμβόλαιο για αλλά 2 χρόνια με το καινουριο unlimited μπορω και εγω τώρα να καταγγείλω το συμβόλαιο και να διακοψω την συνδέσει?

Μαλλον όχι.. Η ανακοινωση βγηκε στο site της cosmote στις 26/12. Οποτε εχουν το δικαιωμα ολοι πριν απο αυτην την ημερομηνια.. Παιδια οσοι ειναι να το κανετε, βιαστειτε..μολις περασει 1 μηνας απο τοτε δεν θα μπορεσετε να το κανετε..

#175   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:00

Λοιπόν, νέα δεδομένα όταν έλεγξα την ανανέωση που έκανα το Νοέμβριο.
Δείτε τι γράφει και θα καταλάβετε.
Τι ισχύει τελικά;
Κάποιος με ίδια ανανέωση (ίδιου τύπου όχι απαραίτητα ίδιου ποσού) μπορεί να επιβεβαιώσει ότι δεν θα ζητήσουν πίσω την επιδότηση;

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 23/01/2012 - 15:05


#176   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:02

Λοιπόν, νέα δεδομένα όταν έλεγξα την ανανέωση που έκανα το Νοέμβριο.
Δείτε τι γράφει και θα καταλάβετε.
Τι ισχύει τελικά;
Κάποιος με ίδια ανανέωση (ίδιου τύπου όχι απαραίτητα ίδιου ποσού) μπορεί να επιβεβαιώσει ότι δεν θα ζητήσουν πίσω την επιδότηση;

μπορείς να διαβάσεις το topic έχει απαντηθεί ήδη... και στο κάτω κάτω φοβασε και δεν παίρνεις τηλέφωνο να στο πουν αυτοί από πρώτο χέρι????

#177   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:03

Μαλλον όχι.. Η ανακοινωση βγηκε στο site της cosmote στις 26/12. Οποτε εχουν το δικαιωμα ολοι πριν απο αυτην την ημερομηνια.. Παιδια οσοι ειναι να το κανετε, βιαστειτε..μολις περασει 1 μηνας απο τοτε δεν θα μπορεσετε να το κανετε..




Vodafone είμαι και εκεί τα ίδια?δηλαδη όχι ε;

#178   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:04

Λοιπόν, νέα δεδομένα όταν έλεγξα την ανανέωση που έκανα το Νοέμβριο.
Δείτε τι γράφει και θα καταλάβετε.
Τι ισχύει τελικά;
Κάποιος με ίδια ανανέωση (ίδιου τύπου όχι απαραίτητα ίδιου ποσού) μπορεί να επιβεβαιώσει ότι δεν θα ζητήσουν πίσω την επιδότηση;

Λεει σε περιπτωση που λυθει η επιδοτηση.. Εννοει απο μερους σου.. Τωρα η συμβαση σπαει εξαιτιας της cosmote..

#179   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:04

Vodafone είμαι και εκεί τα ίδια?δηλαδη όχι ε;

Μονο για την cosmote ισχυει αυτό.. Που κολλαει η vodafone?

#180   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:05

Μονο για την cosmote ισχυει αυτό.. Που κολλαει η vodafone?



Νόμιζα που άλλαξαν όλες οι εταιρίες και οι Vodafone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες