Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:07

Νόμιζα που άλλαξαν όλες οι εταιρίες και οι Vodafone

Η vodafone το άλλαξε απο τον Μάρτιο... Τωρα ειναι σργά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:10

Λεει σε περιπτωση που λυθει η επιδοτηση.. Εννοει απο μερους σου.. Τωρα η συμβαση σπαει εξαιτιας της cosmote..



Σε αυτό που ανέβασα λέει ξεκάθαρα στο άθρο 3 ότι:
''Γνωρίζω και αποδέχομαι τον εκάστοτε τιμοκατάλογο της Cosmote καθώς και τις νέες ανά δευτερόλεπτο χρεώσεις ... H Cosmote διακαιούαι να μεταβάλει τα τιμολόγιά της κλπ...''

Για να μην την πατήσουμε κάποιοι λέω όσοι πέρνουμε τηλ. να αναφέρουμε τα τι και πως ακριβώς.

Εγώ άυριο σε γερμανό θα πάω και θα σας πω.

#183   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:13

Σε αυτό που ανέβασα λέει ξεκάθαρα στο άθρο 3 ότι:
''Γνωρίζω και αποδέχομαι τον εκάστοτε τιμοκατάλογο της Cosmote καθώς και τις νέες ανά δευτερόλεπτο χρεώσεις ... H Cosmote διακαιούαι να μεταβάλει τα τιμολόγιά της κλπ...''

Για να μην την πατήσουμε κάποιοι λέω όσοι πέρνουμε τηλ. να αναφέρουμε τα τι και πως ακριβώς.

Εγώ άυριο σε γερμανό θα πάω και θα σας πω.

Ε μα για ακριβως αυτο το λογο μπορεις να το κανεις αυτο.. Στο συμβολαιο υπογραψες για τον τιμοκαταλογο που ισχυε τοτε που υπογραψες.. Απο τη στιγμη που αργοτερα τον αλλαξαν τον τιμοκαταλογο και δεν ισχυει αυτο που ειχες υπογραψει, σπαει το στμβολαιο.. Δεν το καταλαβαινεις;; Παιδια αφηστε τους γερμανους. Παρτε εσεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και μιληστε οπως σας εγραψα πριν

#184   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:17

αυτό το ''H Cosmote διακαιούαι να μεταβάλει τα τιμολόγιά της κλπ...'' πως το μεταφράζεις εσύ;
Δεν θέλω να το παίξω συνήγορος της Cosmote αλλά μπορεί να σου πουν οκ και μετά κανά δίμηνο να σου στείλουν μπουγιουρντί!!!
Γραπτή απάντηση στέλνουν;
Στείλανε σε κάποιον ;
Έχει κάποιος γραπτή απάντηση; Αυτό ρωτάω.

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 23/01/2012 - 15:18


#185   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:20

αυτό το ''H Cosmote διακαιούαι να μεταβάλει τα τιμολόγιά της κλπ...'' πως το μεταφράζεις εσύ;
Δεν θέλω να το παίξω συνήγορος της Cosmote αλλά μπορεί να σου πουν οκ και μετά κανά δίμηνο να σου στείλουν μπουγιουρντί!!!
Γραπτή απάντηση στέλνουν;
Στείλανε σε κάποιον ;
Έχει κάποιος γραπτή απάντηση; Αυτό ρωτάω.

Μα λεει παρακατω οτι σε περιπτωση τετοια θα πρεπει να γινει βαση ανταγωνισμου κτλ και μετα θα γινεται οτι οριζει ο νομος ... Ε ο νομος αυτο οριζει.. Αν μεταβληθει καποια χρεωση στο συμβολαιο που εχεις υπογραψει θα μπορεις να κανεις καταγγελια αζημιως.. Πού κολλάς;

#186   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:25

Ανεβαζω το συμβολαιο μου στο θεμα μας απο vodafone., διαβαστε πολυ καλα το 13!!!Αναρτημένη εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#187   djgoli

djgoli

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:25

για wind μαθατε τιποτα ?

#188   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:29

Επειδη δεν φαινεται καλα δειτε το εδώ.. Πηγαιντε σρην παραγραφο13!!!

http://www.vodafone....ion?pageId=4341


13      ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤOΥ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ
13.1 O Συνδρομητής δικαιούται να τερματίσει οποτεδήποτε τους πρώτους δύο (2) μήνες την παρούσα μόνο για σπουδαίο λόγο με έγγραφη ειδοποίησή του προς τη VODAFONE.
13.2 Μετά το πέρας των δύο (2) πρώτων μηνών, ο Συνδρομητής έχει δικαίωμα να καταγγείλει τη Σύμβαση οποτεδήποτε και για οποιοδήποτε λόγο με έγγραφη ειδοποίησή του προς τη VODAFONE. Τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται τριάντα (30) ημέρες μετά τη παραλαβή της ειδοποιήσεως από τη VODAFONE.
13.3 Σε περίπτωση τροποποίησης των συμβατικών όρων μονομερώς από τη VODAFONE ο Συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της Σύμβασης αζημίως εντός τριάντα (30) ημερών από τη σχετική κοινοποίηση.
13.4 Η επιτυχής φορητότητα του αριθμού του Συνδρομητή αποτελεί οποτεδήποτε σπουδαίο λόγο λύσης της παρούσας χωρίς αυτό να επηρεάζει τις υποχρεώσεις του Συνδρομητή έναντι της VODAFONE βάσει των όρων 3.9 και 3.10.
 

#189   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:30

Ανεβαζω το συμβολαιο μου στο θεμα μας απο vodafone., διαβαστε πολυ καλα το 13!!!Αναρτημένη εικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν φαίνεται...

#190   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:33

δεν φαίνεται...

Δες το παραπανω ποστ .. Το αντεγραψα απο το site της voda.. Ειναι το ιδιο με το συμβολαιο

#191   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:34

Επειδη δεν φαινεται καλα δειτε το εδώ.. Πηγαιντε σρην παραγραφο13!!!

http://www.vodafone....ion?pageId=4341


13      ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤOΥ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ
13.1 O Συνδρομητής δικαιούται να τερματίσει οποτεδήποτε τους πρώτους δύο (2) μήνες την παρούσα μόνο για σπουδαίο λόγο με έγγραφη ειδοποίησή του προς τη VODAFONE.
13.2 Μετά το πέρας των δύο (2) πρώτων μηνών, ο Συνδρομητής έχει δικαίωμα να καταγγείλει τη Σύμβαση οποτεδήποτε και για οποιοδήποτε λόγο με έγγραφη ειδοποίησή του προς τη VODAFONE. Τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται τριάντα (30) ημέρες μετά τη παραλαβή της ειδοποιήσεως από τη VODAFONE.
13.3 Σε περίπτωση τροποποίησης των συμβατικών όρων μονομερώς από τη VODAFONE ο Συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της Σύμβασης αζημίως εντός τριάντα (30) ημερών από τη σχετική κοινοποίηση.
13.4 Η επιτυχής φορητότητα του αριθμού του Συνδρομητή αποτελεί οποτεδήποτε σπουδαίο λόγο λύσης της παρούσας χωρίς αυτό να επηρεάζει τις υποχρεώσεις του Συνδρομητή έναντι της VODAFONE βάσει των όρων 3.9 και 3.10.
 


Στην περίπτωσή σου μπορείς, κάνεις αίτηση και σε ένα μήνα γίνεται.

Λάθος. Είχες δικαίωμα ένα μήνα μετά την κοινοποίηση.

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 23/01/2012 - 15:36


#192   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:36

Στην περίπτωσή σου μπορείς, κάνεις αίτηση και σε ένα μήνα γίνεται.

Εγω οχι γιατι η voda περσι ειχε αλλαξει τη χρεωση οχι τωρα.. Οποτε τωρα δεν γινεται... Οσοι εχουν κοσμοτε ομως γινεται.. Τα συμβολαια ειναι ιδια.. Αυτο προσπαθω να αξηγησω..

#193   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:38

Ναι, έχεις δίκιο, το διώρθωσα.

#194   siarenos

siarenos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:50

Κύριοι,καλησπερα. Μολις πήρα τηλεφωνικα τη διαβεβαιωση οτι το ΑΖΗΜΙΩΣ στο λογαριασμό που ανφερεται κατω κατω στην 2η σελιδα ισουται με ΜΗΔΕΝ . Αρχικά μίλησα με εξυπηρετηση πελατων, τους ειπα ότι για την εν λογω αυξηση που κανουν μπορω να ζητησω ακυρωση και να μου διευκρινησουν το ΑΖΗΜΙΩΣ, με συνδεσαν στο τμημα ακυρωσης και εκει μου ειπαν οτι εχω αυτο το δικαιωμα χωρις να τους χρωσταω τιποτα απολυτως. Να παω αυριο σε καποιο κατ/μα και να κανω την ακύρωση. Ανανεωση συμβολαιου cosmote αρχες Νοεμβρη 2011 18μηνο στο απ. 55 με επιδοτηση 4αρι.

#195   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/01/2012 - 15:59

εχετε απολυτο δικιο παιδια...ευχαριστω παρα πολυ Alex0077 και DooMDiveR ειναι ακριβως οπως τα λετε,πηρα το 13838 μιλησα με τις ακυρωσεις συμβολαιου μου δωσανε ενα κωδικο πηγα σε ενα γερμανο τους εδωσα τον κωδικο, πηρε ο υπαλληλος του γερμανου τhn cosmote, και αμεσως μου κανανε την αιτηση της διακοπης γραψανε πανω στην αιτηση ΑΖΗΜΙΩΣ ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΧΡΕΩΣΕΩΝ δεν μου ζητησαν τιποτα λεφτα,ουτε την επιδοτηση που την πηρα 11-11-2011 αλλα ουτε και τα παγια....σωστοοοοος? και απ αυριο θα γυρυσει σε καρτοτηλεφωνο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες