Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   milaraki13

milaraki13

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:14

Καλησπέρα και από εμένα. Να είστε καλά που θίξατε αυτο το θέμα και ενημερωνόμαστε και οι υπόλοιποι! Μιας και έχω σύμβόλαιο από το Σεπτέμβριο με cosmote θα πάω το πρωί να το ακυρώσω με αφορμή την αλλάγή των όρων της σύμβασης. Η απορεία μου είναι όμως τί ζητάω και τί συμφέρει.....
1. Απλά να ακυρωθεί το συμβόλαιο και να ενεργοποιήσω όποιο πρόγραμμα με βολεύει;
2. Να το γυρίσω προσωρινά σε καρτοκινητό πχ what's up και λίγο αργότερα να κάνω νέο συμβόλαιο;
3. Να κάνω αμέσως αίτημα για μεταφορά σε άλλη εταιρία;

Τι λέτε; Ευχαριστώ πολυ και καλό βράδυ σε όλους!!!!



ετσι και αλλιως θα πρεπει να παραμεινεις 1 μηνα στο καρτοκινητο,οποτε εχεις ολο τον χρονο να αποφασισεις....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:15

Καλησπέρα και από εμένα. Να είστε καλά που θίξατε αυτο το θέμα και ενημερωνόμαστε και οι υπόλοιποι! Μιας και έχω σύμβόλαιο από το Σεπτέμβριο με cosmote θα πάω το πρωί να το ακυρώσω με αφορμή την αλλάγή των όρων της σύμβασης. Η απορεία μου είναι όμως τί ζητάω και τί συμφέρει.....
1. Απλά να ακυρωθεί το συμβόλαιο και να ενεργοποιήσω όποιο πρόγραμμα με βολεύει;
2. Να το γυρίσω προσωρινά σε καρτοκινητό πχ what's up και λίγο αργότερα να κάνω νέο συμβόλαιο;
3. Να κάνω αμέσως αίτημα για μεταφορά σε άλλη εταιρία;

Τι λέτε; Ευχαριστώ πολυ και καλό βράδυ σε όλους!!!!


To πρωτο που λες δεν γινεται.. Ή το κανεις καρτοκινητο whats up και μετα ξανακανεις νέο συμβόλαιο σε οποιο προγραμμα θες μετα απο 1 μηνα ή κανεις φορητοτητα τωρα κατευθειαν και πας σε αλλη εταιρια (συμβολαιο ή καρτοκινητο)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/01/2012 - 00:15


#318   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:16

ακουγωντας ολους εσας (και καλα εκανα) πηρα τηλ σημερα και χωρις πολλα καταφερα να παρω κωδικο ακυρωσης που θα παω αυριο σε εναν γερμανο κοβωντας συνδεση unlimited 70(18 μηνο) που την εκανα στις 25-11-2012...απλα και απο οτι διαβαζωντας εδω ειναι λιγοι αυτοι που εκμεταλλευτηκαν (ισως τα μελη αυτου του foroum και μονο) το δικαιωμα διακοπης χωρις οικονομικη επιβαρυνση και παλι οι εταιρειες κερδισμενοι βγαινουν...

Τελευταία επεξεργασία από: ximiole, 24/01/2012 - 00:26


#319   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:24

ακουγωντας ολους εσας (και καλα εκανα) πηρα τηλ σημερα και χωρις πολλα καταφερα να παρω κωδικο ακυρωσης που θα παω αυριο σε εναν γερμανο κοβωντας συνδεση unlimited 70(18 μηνο) που την εκανα στις 25-11-2012...απλα και απο οτι διαβαζωντας εδω ειναι πολλοι λιγοι αυτοι που εκμεταλλευτηκαν (ισως τα μελη αυτου του foroum και μονο) το δικαιωμα διακοπης χωρις οικονομικη επιβαρυνση και παλι οι εταιρειες κερδισμενοι βγαινουν...


ακριβώς το ίδιο έκανα. = ένα iPHone 4s τζάμπα.

#320   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:25

ακριβώς το ίδιο έκανα. = ένα iPHone 4s τζάμπα.

ενα απο τα ιδια!!!

#321   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:28

ενα απο τα ιδια!!!


Ελπίζω να μην μας τη φέρουν στον τελευταίο λογαριασμό...αλλά θα μου πεις όταν πήραμε για διακοπή θα μας ενημέρωναν...ή μήπως όχι;

#322   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:31

Ελπίζω να μην μας τη φέρουν στον τελευταίο λογαριασμό...αλλά θα μου πεις όταν πήραμε για διακοπή θα μας ενημέρωναν...ή μήπως όχι;

Δεν το διευκρινισες για την επιδοτηση;;

#323   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:31

δεν μπορουν στε κανενα λογαριασμο να βαλουν λεφτα απο κινητο!εαν ειναι θα τα ζηταγαν απο το καταστημα που εκανες την διακοπη...εμενα με διαβεβαιωσε οτι αζημιως σημαινει ακριβως αυτο και επειδη το επομενο παγιο προπληρωνεται στον προηγουμενο λογαριασμο οχι μονο δεν τους χρωσταω αλλα και στον εκαθαριστικο θα ερθει και επιστροφη αφου το πληρωσα και δεν εκλεισε ο μηνας!!!!βασικα θα τους
ζητησω και αυριο να γραφτει πανω στο χαρτι διακοπης το αζημιως

Τελευταία επεξεργασία από: ximiole, 24/01/2012 - 00:34


#324   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:34

εμενα μου ειχαν στειλει email παντως....

Από τη Vodafone? Εμένα γιατί δε μου είχε έρθει τίποτα? Είσαι σίγουρος?

στο site της εταιριας και στους λογαριασμοτλυς οπως λες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο site της vodafone δεν υπάρχει πουθενά τομέας με τέτοιες ανακοινώσεις. Το pdf που κυκλοφορεί από χθες με τις αλλαγές που έκανε η Vodafone το Μάιο υπάρχει μόνο σε direct link. Δεν μπορείς με τίποτα να το βρεις από τη σελίδα τους αν δεν έχεις την ακριβή διεύθυνση!

#325   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:38

Από τη Vodafone? Εμένα γιατί δε μου είχε έρθει τίποτα? Είσαι σίγουρος?


Στο site της vodafone δεν υπάρχει πουθενά τομέας με τέτοιες ανακοινώσεις. Το pdf που κυκλοφορεί από χθες με τις αλλαγές που έκανε η Vodafone το Μάιο υπάρχει μόνο σε direct link. Δεν μπορείς με τίποτα να το βρεις από τη σελίδα τους αν δεν έχεις την ακριβή διεύθυνση!

και εμενα στο τηλ μου ειπαν οτι το δελτιο τυπου αναφερεται στον τελευταιο λογαριασμο και εγω τους ειπα πως αν καποιος απο μακρια λαβει τον λογαριασμο μετα τις 26-01 τι γινεται και δεν μου απαντησε καν!εντωμεταξει μου ηρθε σημερα ο λογαριασμος και το γελοιο ειναι οτι αναφερονται στην πισω σελ και με μικρα γραμματα για αλλαγη τιμων και για περαιτερω να παμε στο site της cosmote και τιποτα αλλο!

Τελευταία επεξεργασία από: ximiole, 24/01/2012 - 00:43


#326   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:38

Από τη Vodafone? Εμένα γιατί δε μου είχε έρθει τίποτα? Είσαι σίγουρος?


Στο site της vodafone δεν υπάρχει πουθενά τομέας με τέτοιες ανακοινώσεις. Το pdf που κυκλοφορεί από χθες με τις αλλαγές που έκανε η Vodafone το Μάιο υπάρχει μόνο σε direct link. Δεν μπορείς με τίποτα να το βρεις από τη σελίδα τους αν δεν έχεις την ακριβή διεύθυνση!

Κανεις λαθος υπαρχει
http://www.vodafone....ntClient.action

Και σιγουρ ασου ρθε και στο λογαριασμο.. Σε ΚΑΘΕ λογαριασμο πισω απο τη δευτερη σελιδα τα λεει ολα.. Για τσεκαρε τωρα..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/01/2012 - 00:39


#327   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:53

Κανεις λαθος υπαρχει
http://www.vodafone....ntClient.action

Και σιγουρ ασου ρθε και στο λογαριασμο.. Σε ΚΑΘΕ λογαριασμο πισω απο τη δευτερη σελιδα τα λεει ολα.. Για τσεκαρε τωρα..

Είσαι ωραίος!!! Το έψαχνα και δεν το έβρισκα στη σελίδα της Vodafone που βγαίνουν οι ανακοινώσεις!

Όσο για το λογαριασμό, έχει ενάμιση μήνα να μου έρθει καινούριος και δεν τους έχω κρατημένους! (καλά για του Μαΐου που έγινε η αλλαγή ούτε καν...)

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 24/01/2012 - 00:53


#328   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:54

Θέλω για μια ακόμα φορά να ευχαριστήσω τον Retired για το ποστ αυτό! μόλις μου έγινε ο αριθμός whatsup!!!

#329   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:55

Η τελευταία αλλαγή της Vodafone έγινε στις 23/12/2011 αλλά μόνο στα προγράμματα Mobile Broadband (τα "στικάκια").

Όσοι ήθελαν μπορούσαν μέχρι εχθές να έκαναν καταγγελία της σύμβασής τους.

#330   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 00:55

Είσαι ωραίος!!! Το έψαχνα και δεν το έβρισκα στη σελίδα της Vodafone που βγαίνουν οι ανακοινώσεις!

Όσο για το λογαριασμό, έχει ενάμιση μήνα να μου έρθει καινούριος και δεν τους έχω κρατημένους! (καλά για του Μαΐου που έγινε η αλλαγή ούτε καν...)

Παρατηρησε το τωρα που θα ρθει.. Σιγουρα το γραφει.. Δεν γραφει μονο αυτο.. Γραφει για το πώς υπολογιζεται ο φορος και για οποια καινουρια χρεωση προκυψει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες