Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:08

Και εγώ πήγα και όταν μίλησα με την κοπέλα μου ανέφερε να το γράψω πάνω στην αίτηση διακοπής την οποία και υπέγραψα. Επίσης το γράψαμε και στις σημειώσεις στην φόρμα που συμπλήρωσε η κοπέλα στο Ίντερνετ.
Μίλησα 2 φορές με την εξυπηρέτηση πελατών με το τμήμα απενεργοποιήσεων και τις 2 μου είπαν ότι δεν θα πληρώσω τίποτα. Πάντως ότι υπέγραψα το κράτησα φωτοτυπία. Επίσης εκτύπωσα και το δελτίο τύπου.

Ζητα και μια εγγραφη επιστολη απο κοσμοτε που να λεει οτι δεν πληρωνεις τιποτα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   kostas02

kostas02

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:10

Καλησπέρα και απο μένα έχω διαβάσει όλες τις σελίδες που παρουσιάζουν όλα τα θετικά κ αρνητικά μιας τέτοιας κίνησης. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν το κανείς αυτο κ στον άλλο μήνα σου έρθει λογαριασμός ο οποίος σου έχει μια χρέωση χ πόσο λόγω αναποσβεστης αξίας.η κάτι τέτοιο. Έχω συμβόλαιο απο Ιούλιο 2011 για 18μηνο και το σκέφτομαι αλλα κάτι με συγκρατεί κιόλας. Δεν μπορεί κάτι θα παίζεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#423   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:14

Καλησπέρα και απο μένα έχω διαβάσει όλες τις σελίδες που παρουσιάζουν όλα τα θετικά κ αρνητικά μιας τέτοιας κίνησης. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν το κανείς αυτο κ στον άλλο μήνα σου έρθει λογαριασμός ο οποίος σου έχει μια χρέωση χ πόσο λόγω αναποσβεστης αξίας.η κάτι τέτοιο. Έχω συμβόλαιο απο Ιούλιο 2011 για 18μηνο και το σκέφτομαι αλλα κάτι με συγκρατεί κιόλας. Δεν μπορεί κάτι θα παίζεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τιποτα δεν παιζει έλεος .. Τοσες φορες τα παμε... Δεν σου ερχεται να πληρωσεις καμια αναποσβεστη αξια.. Αν θες το ζητας και εγγραφα απο την cosmote...

#424   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:19

Καλησπέρα και απο μένα έχω διαβάσει όλες τις σελίδες που παρουσιάζουν όλα τα θετικά κ αρνητικά μιας τέτοιας κίνησης. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν το κανείς αυτο κ στον άλλο μήνα σου έρθει λογαριασμός ο οποίος σου έχει μια χρέωση χ πόσο λόγω αναποσβεστης αξίας.η κάτι τέτοιο. Έχω συμβόλαιο απο Ιούλιο 2011 για 18μηνο και το σκέφτομαι αλλα κάτι με συγκρατεί κιόλας. Δεν μπορεί κάτι θα παίζεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ρε παιδια δεν μπορουν να βαλουν σε κανενα λογαριασμο λεφτα απο επιδοτησεις....αν υπαρξει προβλημα θα στα ζητησουν στο γερμανο....ποτε σε λογαριασμο....γιατι απλουστατα δεν τον πληρωνεις και δεν σου κανουν τιποτα!επισης δεν θα γινονταν η διακοπη εαν υπηρχε εκκρεμοτητα οικονομικη!

#425   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:20

ρε παιδια δεν μπορουν να βαλουν σε κανενα λογαριασμο λεφτα απο επιδοτησεις....αν υπαρξει προβλημα θα στα ζητησουν στο γερμανο....ποτε σε λογαριασμο....γιατι απλουστατα δεν τον πληρωνεις και δεν σου κανουν τιποτα!επισης δεν θα γινονταν η διακοπη εαν υπηρχε εκκρεμοτητα οικονομικη!

Κανεις λαθος σε όλα βασικά .. ;)

#426   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:23

Αν ηταν να σε χρεωσουν την επιδοτηση θα στη χρεωναν στον τελικο εκκαθαριστικο λογαριασμο μαζι με το τρεχον παγιο.. Δεν ειναι οτι δεν θα σε αφηναν να κανεις φορητοτητα ή να το πας σε καρτα.. Απλως αν το διευκρινησετε με το cc δεν θα εχετε προβλημα, επισης σημαντικο!!!!!!! Ζητηστε το ονοματεπωνυμο του υπαλληλου απο το cc που ειναι υποχρεωμενος να σας στο πει και σημειώστε το καπου..

#427   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:29

εγω που μιλησα με φιλο μου στην vodafone απαγορευεται να υπαρχουν αλλες χρεωσεις περα κινητης τηλεφωνιας και φοροι στον αναλυτικο λογαριασμο....γιαυτο και στις προωρες διακοπες σου ζηταν τα λεφτα στο καταστημα για να συνεχισει η διαδικασια της διακοπης και απλα προκυπτει ο εκαθαριστικος απο υπολειπομενα παγια....αν μου λεει λαθος σας λεω και εγω λαθος.φιαυτον και στον φιλο παραπανω που δεν διεκρινησε του ζητησαν 330 στον γερμανο

Τελευταία επεξεργασία από: ximiole, 24/01/2012 - 20:31


#428   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:33

εγω που μιλησα με φιλο μου στην vodafone απαγορευεται να υπαρχουν αλλες χρεωσεις περα κινητης τηλεφωνιας και φοροι στον αναλυτικο λογαριασμο....γιαυτο και στις προωρες διακοπες σου ζηταν τα λεφτα στο καταστημα για να συνεχισει η διαδικασια της διακοπης και απλα προκυπτει ο εκαθαριστικος απο υπολειπομενα παγια....αν μου λεει λαθος σας λεω και εγω λαθος

Το ποσο της επιδοτησης συμψηφιζεται στον εκκαθαριστικό.. Μπορει να αλλαξε δεν ξερω.. Αλλα δεν εχει σημασια κι όλας.. Ζητηστε το ονομα του υπαλληλου cc ή μια εγγραφη επιστολη και δεν εχετε να φοβαστε τίποτα..

#429   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:52

παιδια καλησπερα αυριο θα παρω και εγω για να κανω το 1 απο τα 3 καρτα θα ηθελα να ρωτησω 2 πραματα στα αλλα δυο μπορω να διεκδικησω εκπτωση στο παγιο και 2ον αν κανω καινουργια συνδεση στο 45 για 18 μηνες μπορω να παρω το 4αρι τζαμπα η μονο το 3gs

#430   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:59

παιδια καλησπερα αυριο θα παρω και εγω για να κανω το 1 απο τα 3 καρτα θα ηθελα να ρωτησω 2 πραματα στα αλλα δυο μπορω να διεκδικησω εκπτωση στο παγιο και 2ον αν κανω καινουργια συνδεση στο 45 για 18 μηνες μπορω να παρω το 4αρι τζαμπα η μονο το 3gs



Ούτε iphone 4 ούτε καν 3Gs μπορείς να πάρεις δωρεάν στο 45 18μηνο.. Μπορείς να πάρεις το 3Gs δωρεάν στο 24μηνο 45άρι μόνο

όσο για το άλλο που ρωτάς.. στο χέρι σου είναι.. παρ τους τηλέφωνο και πες για την φορητότητα κτλ και ρώτα αν μπορούν να σου κάνουν έκπτωση στο πάγιο.. Λογικά θα σου δωσουν ένα 10% μόνο αλλά μόνο για τον αριθμό που θες να κόψεις.. Πάρε τηλέφωνο και τώρα στο cc και συννενοήσου

#431   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:59

Το ποσο της επιδοτησης συμψηφιζεται στον εκκαθαριστικό.. Μπορει να αλλαξε δεν ξερω.. Αλλα δεν εχει σημασια κι όλας.. Ζητηστε το ονομα του υπαλληλου cc ή μια εγγραφη επιστολη και δεν εχετε να φοβαστε τίποτα..

δεν ξερω ειλικρινα......απλα τι μου ειπαν λεω!το σιγουρο ειναι πως πανω στο χαρτι που μας δινουν πρεπει να γραφεται αζημιως λογω αλλαγης χρεωσεων και εξαλλου ρε παιδια εαν γινεται σωστα η διαδικασια παιρνωντας πρωτα τηλεφωνο, ο κωδικος που δινουν εχει ηδη καταχωρηθει ως διακοπη αζημιως....μου το ειπε και η τηλεφωνητρια οτι εαν δεν ισχυε το αζημιως δεν θα ηταν αυτη η διαδικασια αλλα πρωτα θα επρεπε να πηγαιναμε σε γερμανο και απο εκει θα επικοινωνουσαν αυτοι και με cosmote και παει λεγοντας....πληρωνωντας στο καταστημα και την επιδοτηση!

Τελευταία επεξεργασία από: ximiole, 24/01/2012 - 21:01


#432   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:23

Εμένα δεν μου έδωσαν κωδικό στο τηλέφωνο.
Μου είπαν να παω κατευθείαν Γερμανό, εκεί τους πήραμε τηλέφωνο και αφού τους μίλησα κι εγώ είδα τον υπάλληλο να του λέει κάτι από τη Cosmote κι αυτός έγαψε στις παρατηρήσεις ''Αζημίως λόγω αλλαγής χρεώσεων''.
Αυτά.
Στο χαρτί που μου έδωσαν δεν γράφει αζημίως αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς. Αν κάνουν ''π@στιά'' πάει σε απάτη το θέμα = κακούργημα...

#433   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:24

επιβεβαιωνω το αζημιος απο κοσμοτε ισχυει αρκη να ο διευκρινισης οταν πας στον γερμανο με τον κωδικο που σου εδωσαν τηλεφωνικος
πηγε να μου τα μασηση η υπαλληλος στο τηλ αλλα μολις τις ειπα οτι κατεχω τα δικαιωματα της καταγγελειας τις συμβασης μου ειπε οκ και οτι ναμην ξεχασουμε να το υπενθυμισουμε στον γερμανο
δεν υπηρχε καμια προσφορα παντως για να παραμεινω παροτι τους εκοψα 4 εταιρικα συμβολαια
εγκεφαλικο εχουν παθει απο τις διακοπες συμβολαιων!!!!!!!!

#434   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:24

Εμένα δεν μου έδωσαν κωδικό στο τηλέφωνο.
Μου είπαν να παω κατευθείαν Γερμανό, εκεί τους πήραμε τηλέφωνο και αφού τους μίλησα κι εγώ είδα τον υπάλληλο να του λέει κάτι από τη Cosmote κι αυτός έγαψε στις παρατηρήσεις ''Αζημίως λόγω αλλαγής χρεώσεων''.
Αυτά.
Στο χαρτί που μου έδωσαν δεν γράφει αζημίως αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς. Αν κάνουν ''π@στιά'' πάει σε απάτη το θέμα = κακούργημα...

Φυσικά.. δεν χρειάζεται να φοβάσαι.. Αν και θα έπρεπε να κρατήσεις έστω τα στοιχεία του υπαλληλου.. Αλλά οκ και πάλι δεν έχει τοσο σημασία.

#435   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 21:42

Γιατι μπλεκεστει με Γερμανους και ιστοριες; Τηλεφωνικα δεν μοορουσες να το κανεις;;


δε γίνεται...

Επιπλέον πραγματικά ζητάω απόψεις για λύση, αν μπορείται και με pm για να μη γεμίσουμε offtopic.

Στο iPHone και στο iPad είχα Internet Αnyway 2giga, το οποίο το μοίραζα στις 2 συσκευές. Τώρα που το iPHone 4S γίνει whats up πώς μπορώ να έχω Ίντερνετ; Για το iPad τί μπορεί να γίνει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες