Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:18

Η κάρτα αυτόματα γίνεται. Γιατί να πάρεις άλλη;

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος οτι αν έχεις συμβόλαιο και το διακόπτεις και κάνεις wup στην ακυρώνουν την υπάρχουσα κάρτα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:23

το καταστημα που εκανε καποιος νεο συμβολαιο, και τωρα το σταματαει με την καταγγελια, τι ''ζημια'' εχει με αυτη την διακοπη...


Δεν νομίζω να έχει κάποια ζημιά.. Λες να τους παίρνουν πίσω τα bonus που είχαν? Από ότι κατάλαβα το συμβόλαιο το έκανες σε φίλο σου και το σκέφτεσαι?

#453   tleo

tleo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:24

Εμένα δεν μου έδωσαν κωδικό στο τηλέφωνο.
Μου είπαν να παω κατευθείαν Γερμανό, εκεί τους πήραμε τηλέφωνο και αφού τους μίλησα κι εγώ είδα τον υπάλληλο να του λέει κάτι από τη Cosmote κι αυτός έγαψε στις παρατηρήσεις ''Αζημίως λόγω αλλαγής χρεώσεων''.
Αυτά.
Στο χαρτί που μου έδωσαν δεν γράφει αζημίως αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς. Αν κάνουν ''π@στιά'' πάει σε απάτη το θέμα = κακούργημα...

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι αζημιως αλλά στο χαρτί επάνω δεν το γράφει πουθενά.

#454   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:25

Τι ενοείς παλίκαρε ?


εννοω, έχοντας κανει σε αυτους ενα ωραιο 24 μηνο, με 45 παγιο και δινοντας 269 ευρω, το καταστημα λογικα δεν θα πηρε κατι απο την cosmote για το συμβολαιο που εκλεισε..?ετσι δεν παει..?
οταν εγω παω σε αυτους και το ακυρωσω αυριο.....τι θα χασουν...απλα, ποσο βρισιμο θα ριχνουν απο μεσα τους..χαχα

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 25/01/2012 - 00:25


#455   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:26

Παιδιά σε αυτό είμαι σίγουρος τα καταστήματα δεν έχουν καμία επιβάρυνση οι συσκευές πιστώνονται στην cosmote . συγκεκριμένα στα κεντρικά της cosmote και ούτε καν σε κάποια απο τα φυγατρικά τμήματα που προωθουν και αυτά συσκευες !

#456   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:30

εννοω, έχοντας κανει σε αυτους ενα ωραιο 24 μηνο, με 45 παγιο και δινοντας 269 ευρω, το καταστημα λογικα δεν θα πηρε κατι απο την cosmote για το συμβολαιο που εκλεισε..?ετσι δεν παει..?
οταν εγω παω σε αυτους και το ακυρωσω αυριο.....τι θα χασουν...απλα, ποσο βρισιμο θα ριχνουν απο μεσα τους..χαχα

Παίρνουν bonus για νέα σμυβόλαια ... Αλλά κυρίως για νέα συμβόλαια.. όχι τοσο για αναβαθμισεις.. Το αρχικό κατάστημα που σου έκανε το συμβολαιο θα παιρνει bonus για όσες ανανεώσεις κάνεις...
Ζημια δεν θα χει το καταστημα.. Απλώς θα χάσει τα bonus στην επόμενη ανανέωση συμβολαίου που θα έκανες..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 25/01/2012 - 00:31


#457   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:34

Δεν νομίζω να έχει κάποια ζημιά.. Λες να τους παίρνουν πίσω τα bonus που είχαν? Από ότι κατάλαβα το συμβόλαιο το έκανες σε φίλο σου και το σκέφτεσαι?


οχι, δεν ειναι φιλοι, απλα, ηταν πολυ εξυπηρετικοι, και επειδη εκανα εκει σε αυτους και αλλα 3 συμβολαια των γονιων μου σε φορητοτητα, ηταν ευγενικοι, μου εδωσαν και θηκη δωρο, ενα usb, αλλα μονο εγω θα το διακοψω, οχι τα αλλα 3 συμβολαια...
τελος παντων...την δουλεια μας να κανουμε πρεπει..! ;)

#458   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:37

οχι, δεν ειναι φιλοι, απλα, ηταν πολυ εξυπηρετικοι, και επειδη εκανα εκει σε αυτους και αλλα 3 συμβολαια των γονιων μου σε φορητοτητα, ηταν ευγενικοι, μου εδωσαν και θηκη δωρο, ενα usb, αλλα μονο εγω θα το διακοψω, οχι τα αλλα 3 συμβολαια...
τελος παντων...την δουλεια μας να κανουμε πρεπει..! ;)

Φυσικά έτσι είναι... Δηλαδή εσύ θα παραμείνεις στην κάρτα? Δεν θα ξανακάνεις νέο συμβόλαιο?

#459   spimar7

spimar7

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:40

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι αζημιως αλλά στο χαρτί επάνω δεν το γράφει πουθενά.

Σε φίλο μου που έκανε διακοπή για τον ίδιο λόγο, του έγραψε ο υπάλληλος και στο δικό του το χαρτί ,αζημίως λόγο αλλαγής χρεώσεων

#460   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:40

Φυσικά έτσι είναι... Δηλαδή εσύ θα παραμείνεις στην κάρτα? Δεν θα ξανακάνεις νέο συμβόλαιο?


εχω ηδη μια καρτα, αυτο θα το σταματησω εντελλως, εξαλλου 1 μηνα το εχω μονο..
νεο συμβολαιο θα κανω οταν δω κανα κινητο καλο λεω προσεχως..
και μιας κ το ειπες..αν παω να κανω νεο συμβολαιο θα μπορω παλι στην cosmote με τα ιδια στοιχεια?

#461   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 00:45

εχω ηδη μια καρτα, αυτο θα το σταματησω εντελλως, εξαλλου 1 μηνα το εχω μονο..
νεο συμβολαιο θα κανω οταν δω κανα κινητο καλο λεω προσεχως..
και μιας κ το ειπες..αν παω να κανω νεο συμβολαιο θα μπορω παλι στην cosmote με τα ιδια στοιχεια?

Ναι φυσικά.. Εμένα πχ δεν θα με βόλευε κάρτα στο iPhone .. έλλειψη data plans κτλ ... Εγώ στη θέση σου θα έκανα μετά από 1 μήνα (δεν μπορείς αμέσως) ξανά ένα συμβόλαιο απλώς αν το συμβόλαιο που είχες ήταν μεγάλο λόγω επιδότησης .. πήγαινε σε ένα χαμηλό πρόγραμμα και μπορείς την επιδότηση να την βάλεις σαν έκπτωση στο πάγιο και θα γλιτώσεις πολλά... Οι επιδοτήσεις πέθαναν... Κοίταξε στο site της cosmote.. Είναι γελοίες... Εκτός κι αν περιμένεις το επόμενο iPhone .. :P

#462   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 01:26

απ οτι θυμαμαι, δεν μου εδωσαν αντιγραφο του συμβολαιου... :excl:
μαλιστα τωρα εψαχνα τα χαρτια και οντως δεν μου εδωσαν...
το παιζω κινεζος σε αυτη την περιπτωση?

#463   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 01:29

απ οτι θυμαμαι, δεν μου εδωσαν αντιγραφο του συμβολαιου... :excl:
μαλιστα τωρα εψαχνα τα χαρτια και οντως δεν μου εδωσαν...
το παιζω κινεζος σε αυτη την περιπτωση?

Τι σχέση έχει αυτό? Αποκλείεται να μην σου έδωσαν.. απλα θα το χασες... Ή αντί του συμβολαίου μπορεί να το έκανες και τηλεφωνικά και να σε μαγνητοφώνησε... Αν και πάλι δύσκολο.. Αλλά περα από αυτό.. έχει δεν έχεις το συμβόλαιο, τι σημασία έχει?

#464   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/01/2012 - 01:30

απ οτι θυμαμαι, δεν μου εδωσαν αντιγραφο του συμβολαιου... :excl:
μαλιστα τωρα εψαχνα τα χαρτια και οντως δεν μου εδωσαν...
το παιζω κινεζος σε αυτη την περιπτωση?

Φυσικά...

Αν και μάλλον σου έδωσαν και κάπου το παράχωσες... :P

#465   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 01:32

οκ, απλα δεν το εχω, και ουτε περυσι μου ειχαν δωσει, παλι..μονο υπογραφες, περνω κινητο και φευγω...ποτε δεν μου εχουν δωσει απ οτι θυμαμαι..
τελοςπαντων αφου δεν χρειαζεται καπου να το εχω και εγω ειναι οΚ
Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση !! :) :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)