Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/01/2012 - 02:57

Αν την απορρίψουν παίρνεις το χαρτί της απόρριψης και πας επιτόπου ΕΕΤΤ, δικαστήρια, όπου θες.

Έχετε σύμβαση και ο ένας από τους δύο εμπλεκόμενους αθετεί τους όρους. Άρα ο άλλος έχει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης.

Αν τους πας στα δικαστήρια τους παίρνεις και τα σώβρακα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   caliber

caliber

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/01/2012 - 03:15

να ρωτήσω k εγώ κάτι εγω εκανα σύνδεση δυο αριθμούς 18 + 24 μήνες πήρα το 4s 13/12/11 κ έχω απλιτορο το λογαριασμό θα πρέπει να τον εξοφλήσω πρώτα η θα μου κάνουν νούμερα???
κ δηλαδή από ότι κατάλαβα να μην τους δώσω κ φράγκο ?
ευχαριστω να πω ???? :rolleyes:

#483   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 25/01/2012 - 03:18

Ρε μην ψαρωνετε φυσικά και είναι όπως τα λέει δεν κρύβει τίποτα από πίσω ούτε παγίδες κτλ έχει ξανά γίνει και τότε δεν το είχα προλάβει για 2 μέρες και εκλαιγα με μαύρο δάκρυ! αν δεν το έβαζε το φόρουμ ο retired όλοι μας θα κοιμόμασταν και θα περνάνε στο έτσι! Πόσοι πιστεύεται από όσους μπορούν να το κάνουν + ήθελαν το πήραν χαμπάρι; Πιστεύω ούτε 5% απο το σύνολο! Απλά δέχεται αυτή την ζημιά αναγκάστηκα ένα γνώση της εφόσον θέλει να κάνει αυτή την αύξηση! The end

#484   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 25/01/2012 - 03:20

να ρωτήσω k εγώ κάτι εγω εκανα σύνδεση δυο αριθμούς 18 + 24 μήνες πήρα το 4s 13/12/11 κ έχω απλιτορο το λογαριασμό θα πρέπει να τον εξοφλήσω πρώτα η θα μου κάνουν νούμερα???
κ δηλαδή από ότι κατάλαβα να μην τους δώσω κ φράγκο ?
ευχαριστω να πω ???? :rolleyes:


Ναι πρέπει να εξοφλησεις...

Τελευταία επεξεργασία από: DooMDiveR, 25/01/2012 - 03:20


#485   caliber

caliber

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/01/2012 - 03:28

Ναι πρέπει να εξοφλησεις...


δηλαδή αύριο πληρώνω στον γερμανό κ μετά κάνω κ μια διακοπή...
καλή φάση... όνειρο ζω μην με ξυπνάτε.......... B) B)


μακάρι να είναι όπως τα λέτε κ νάνε καλά ο άνθρωπος που το ανέβασε εδώ για να το προλάβω έστω κ τελευταία μέρα B) B)

#486   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 03:43

Εγώ αυτές τις μέρες υπογράφω 24άμηνο με τη Vodafone.

Θα έχω το νου μου και μόλις κάνει την παραμικρή αλλαγή το κόβω και το γυρνάω σε 12μηνο.

Δεν είναι ότι δεν θέλω να έχω συμβόλαιο, είναι ότι οι 24 μήνες είναι πολλοί και όταν βγει το iphone 5 δεν θα παίζει επιδότηση αν έχω το 24μηνο...

παίζει να γίνει και καμία άλλη αλλαγή δηλαδή ?

#487   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 03:48

δηλαδή αύριο πληρώνω στον γερμανό κ μετά κάνω κ μια διακοπή...
καλή φάση... όνειρο ζω μην με ξυπνάτε.......... B) B)


μακάρι να είναι όπως τα λέτε κ νάνε καλά ο άνθρωπος που το ανέβασε εδώ για να το προλάβω έστω κ τελευταία μέρα B) B)


Δεν ειναι αυριο η τελευταία μέρα ακούστηκε οτι έχει πάρει παράταση ως της 3 φεβρουαρίου και στα κεντρικά έτσι μου είπαν .
Ναι πολύ απλά φίλε χωρίς κανένα ενδιασμό . απλα ζήτα και εσύ γραπτή εγγυηση οτι δεν θα σου ζητηθεί το ποσό της επιδότησης για να καλύψεις τις αμφιβολίες σου

#488   caliber

caliber

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/01/2012 - 04:04

παίζει να γίνει και καμία άλλη αλλαγή δηλαδή ?


αυτό με το παραμικρή νομίζω ότι δεν το μπορείς γιατί κάτι είδα που έγραφε ότι το κόστος πρέπει να είναι πάνω από τον προϋπολογισμό που βγάζουν η τράπεζες στο τέλος του χρώνου η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβως κ δεν ξέρω αν μας πιάνει κ εμάς αυτός....
το λέει στους ορους 12.4 ήταν νομίζω δεν θυμάμαι ακριβώς

#489   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 04:12

αυτό με το παραμικρή νομίζω ότι δεν το μπορείς γιατί κάτι είδα που έγραφε ότι το κόστος πρέπει να είναι πάνω από τον προϋπολογισμό που βγάζουν η τράπεζες στο τέλος του χρώνου η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβως κ δεν ξέρω αν μας πιάνει κ εμάς αυτός....
το λέει στους ορους 12.4 ήταν νομίζω δεν θυμάμαι ακριβώς


Δέν το έπιασα αυτο ?Δεν κατάλαβα εννοώ !

#490   caliber

caliber

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/01/2012 - 04:22

Δέν το έπιασα αυτο ?Δεν κατάλαβα εννοώ !


12.4 Εντος 1 μηνα απο την ανναγκελια της αυξησης των τελων κλησεων ο συνδρομητης δικαιουται την παρουσα συμβαση...κτλ 12.6 σε καθε περιπτωση καταγκελιας της παρουσας συμβασης εκ μερους του συνδρομητη ΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ του συνδρομητη προς την cosmote ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ που δεν εχει αποσβεσθει συμφονα με οσα αναγραφονται στην αιτηση του συνδρομητη!

είναι στους ορους συμβολαίου η συνεχεια του 12.4 λέει αυτό που είπα... ψάξε στην κεντρική σελίδα τις cosmote κάτω κάτω θα το βρείς...

#491   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 05:22

εγω πηγα και το εκανα σημερα!
πηγα πρωτα στον Γερμανο ο οποιος μου ειπε οτι δεν μπορει να μου δωσει καποιο χαρτι...
οποτε δεν το πολυεψαξα και πηγα απευθείας στην πηγή!!! Cosmote Shop
εκει ο πωλητής μου ειπε οτι θα πρεπει να επιστρέψω το ποσο της επιδότησης πισω
οταν ομως του ειπα οτι το θελω γραπτώς αυτο για να το δωσω στην ΕΕΤΤ πηρε τηλ τα κεντρικα και εκει του ειπαν να δεχτεί την αίτηση καταγγελίας και απλα να πρόσθεση γραπτώς οτι ο υπογεγραμμένος δεν αποδεχετε τα τελη απομειωσης λογω αλλαγής του τιμοκαταλόγου της Cosmote.

βεβαια το γεγονος οτι ειναι Αιτηση εμενα με τρομαζει λιγο.. και εαν απορρίψουν? εγω προσοπηκα θα περιμενω το τελευταιο παγιο απο το νουμερο που ακυρωσα και μετα θα προβω σε νεα συνδεση... γενικα με φοβιζει λιγο το ολο concept μου φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο...

Ετσι ειναι μην σε τρομαζει.. Απλως τι εκανες; Το εκανες whats up ή φορητοτητα; Ο,τι και να το κανες θα πρεπει να περιμενεις 1 μηνα πριν κανεις νεα συνδεση στην κοσμοτε.

#492   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 05:23

να ρωτήσω k εγώ κάτι εγω εκανα σύνδεση δυο αριθμούς 18 + 24 μήνες πήρα το 4s 13/12/11 κ έχω απλιτορο το λογαριασμό θα πρέπει να τον εξοφλήσω πρώτα η θα μου κάνουν νούμερα???
κ δηλαδή από ότι κατάλαβα να μην τους δώσω κ φράγκο ?
ευχαριστω να πω ???? :rolleyes:

Τους λογαριασμου φυσικα και θα τους ξοφλησεις.. Δεν εχει σχεση αυτο..ευχαριστω αν θες λες.. Αν θες μπορεις και να μην πεις.. Δεν ειναι αναγκη να τον πληρωσεις πρωτα και μετα να κανεις φορητοτητα ή καρτοκινητο.. Το κανεις και σου ρχεται μετα κατευθειαν εκκαθαριστικος λογαριασμος στο σπιτι σου

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 25/01/2012 - 05:24


#493   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 05:26

παίζει να γίνει και καμία άλλη αλλαγή δηλαδή ?

Φυσικα και θα γινει.. Σχεδον καθε 2 μηνες γινονται.. Ακομα και 10 λεπτα να αυξησει πχ τη χρεωση για τον τηλεφωνητη ή το roaming.. Πάλι μπορεις να κανεις καταγγελια αζημιως..

#494   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 05:28

12.4 Εντος 1 μηνα απο την ανναγκελια της αυξησης των τελων κλησεων ο συνδρομητης δικαιουται την παρουσα συμβαση...κτλ 12.6 σε καθε περιπτωση καταγκελιας της παρουσας συμβασης εκ μερους του συνδρομητη ΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ του συνδρομητη προς την cosmote ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ που δεν εχει αποσβεσθει συμφονα με οσα αναγραφονται στην αιτηση του συνδρομητη!

είναι στους ορους συμβολαίου η συνεχεια του 12.4 λέει αυτό που είπα... ψάξε στην κεντρική σελίδα τις cosmote κάτω κάτω θα το βρείς...

Ωραια και πού κολλαει αυτο και το άλλο με τις τραπεζες που λες που δεν ισχυει κι ολας; Δεν καταλαβα.. Τα χεις μπερδεψει λιγο

#495   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 06:25

φαντασου να γινεται αυτο και στα δανεια των τραπεζων (για αγορα σπιτιου πχ.) :P

Τελευταία επεξεργασία από: glypti, 25/01/2012 - 06:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες