Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 20:32

εισαι σιγουρος γι αυτο; Το εχεις κανει;Πρεπει να μεινεις ενα μηνα; Αν ναι τουλαχιστον μενεις cosmote η θελει οπωςδηποτε φορητοτητα;

Μπορεις και κοσμοτε αλλα και να κοψεις τελειως τον αριθμο αλλα και φορητοτητα.. Ναι ειμαι σιγουρος.. Για βοντα τουλαχιστον.. Νομιζω ετσι θα ναι και στην κοτε.. Γιατι δεν κανεις φορητοτητα σε βοντα χωρις επιδοτηση συσκευης και μετα απο 1 μηνα να φυγεις;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 20:36

Ποτε αλαξαν ομως οι χρεωσεις;; Γιατι εγω εκανα ανανεωση τωρα 7-8 ιανουαριου.....που μπορω να δω για σιγουρα γιατι τα χαρτια απ το συμβολαιο δεν τα βρισκω!

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 22/01/2012 - 20:37


#33   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 20:42

Ποτε αλαξαν ομως οι χρεωσεις;; Γιατι εγω εκανα ανανεωση τωρα 7-8 ιανουαριου.....


Aπο 6 Φεβρουαριου θα ισχυουν οι νεες χρεωσεις και η αυξητη του ελαχιστου χρονου χρεωσης στο 1 λεπτό.. Αλλα η ανακοινωση ηταν τελη Δεκεβρη.. Δεν ειμαι σιγουρος αν σε ποανει.. Εσυ παρε και πες .. Χωρις να αναφερθεις αν θα ισχυει κτλ γιατι αν εισαι ψαρωμενος το χασες..

#34   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 22/01/2012 - 20:51

εγω που εκανα φορητοτητα πρι δυο μηνες στη βοντα;; τι κανω;; δεν πηρα επιδοτηση συσκευης, απλα μια καλη ας πουμε προσφορα, δεν θα με χαλαγε να παω παλι cosmote

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#35   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 20:58

Ρε παιδια τωρα που διαβαζα το συμβολαιο το βρηκα τελικα... Ελεγε καθαρα οτι σε τυχον αυξησεις μπορεις να καταγκειλεις και να κοψεις το συμβολαιο αλλα πρεπει να επιστρεψεις την επιδοτηση και να ξοφλησεις τυχον υπολοιπο...... Επισης ας μου πει καποιος που λεει για τον ελαχιστο χρονο κλησης γιατι δεν το βρισκω!

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 22/01/2012 - 20:59


#36   JCK

JCK

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:01

Προς το παρον οχι.. Αλλα σιγουρα θα γινει γρηγορα οταν οαει και αυτη τον ελαχιστο χρονο χρεωσης στο 1 λεπτο όπως οι άλλες δύο..

ειναι ηδη στο 1 λεπτο η χρεωση στη wind εδω και καιρο

#37   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:05

εγω που εκανα φορητοτητα πρι δυο μηνες στη βοντα;; τι κανω;; δεν πηρα επιδοτηση συσκευης, απλα μια καλη ας πουμε προσφορα, δεν θα με χαλαγε να παω παλι cosmote

Τιποτα δεν μπορεις να κανεις τουλαχιστον τωρα..

#38   dalantai2003

dalantai2003

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:06

να κανω μια ερωτηση? εγω εκανα 2 ετες συμβολαιο στη βοντα κ πηρα το 4σ τον νοεμβρη εμενα με πιανει αυτη η ρυθμιση?να κανω καταγγελεια της συμβασης και να μην επιστρεψω επιδοτηση?

#39   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:08

να κανω μια ερωτηση? εγω εκανα 2 ετες συμβολαιο στη βοντα κ πηρα το 4σ τον νοεμβρη εμενα με πιανει αυτη η ρυθμιση?να κανω καταγγελεια της συμβασης και να μην επιστρεψω επιδοτηση?

Oχι!! Είπαμε μονο για cosmote ισχύει αυτό...

#40   dalantai2003

dalantai2003

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:10

οκ οκ ευχαριστω!!


παντως αν βγαλει κανα νεο τροπαρι η βοντα ενημερωσε μας!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: dalantai2003, 22/01/2012 - 21:12


#41   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:11

Αν και δεν ειμαι σπιτι μου για να ελεγξω ακριβως τους ορους του συμβολαιου μου, ποσο πιθανο θεωρειτε να πιασετε κοροϊδα το νομικο τμημα μιας πολυεθνικης σαν τη Vodafone η τη Cosmote? Δεν το λεω για να αρχισω flame war, απλα δε μοιαζει λογικο ξαφνικα οι εταιρειες αυτες να προχωρησαν σε τετοια κινηση χωρις να εχουν σκεφτει πιθανες ζημιες που μπορει να εχουν.

#42   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:11

Ρε παιδια εγω ειχα παλια wind και οταν ειχε ανεβάσει πρωτη τοτε την χρέωση στο 1 λεπτο ειχα σπάσει το συμβόλαιο που λεγαν ολοι τα ιδια. Μετα απο μηνα ηρθε το υπολοιπο της επιδότησης για τους μηνες που δεν ειχα κανει χρηση. Το ιδιο ισχυει σε κοσμοτε, παντως και στο συμβόλαιο το γράφει οτι την επιδότηση την πληρώνεις αν διακοψεις συμβόλαιο οπως λεει κ ο φιλος παραπανω. Για πιο λογο ομως να το κανετε αφου και παλι αν πάτε σε αλλη εταιρια μπορει κ να μην μείνετε ευχαριστημενοι. Και οι αλλοι εχουν 1 λεπτο ελαχιστη χρέωση πλεον.

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:18

Αν και δεν ειμαι σπιτι μου για να ελεγξω ακριβως τους ορους του συμβολαιου μου, ποσο πιθανο θεωρειτε να πιασετε κοροϊδα το νομικο τμημα μιας πολυεθνικης σαν τη Vodafone η τη Cosmote? Δεν το λεω για να αρχισω flame war, απλα δε μοιαζει λογικο ξαφνικα οι εταιρειες αυτες να προχωρησαν σε τετοια κινηση χωρις να εχουν σκεφτει πιθανες ζημιες που μπορει να εχουν.

Δεν θελει πολυ σκεψη.. Αλλαζουν τις χρεωσεις αρα σπαει το στμβολαιο που ειχες υπογραοψει.. Σκεψου το πιο απλα.. Εστω οτι εχεις 2ετες συμβολαιο και κανεις συμβολαιο στο απεριοριστα 45 με μηνιαιο παγιο 45 ευρω.. Μπορει η κοσμοτε ετσι ξαφνικα να το κανει 500 ευρω παγιο και εσυ να μην μπορεις να φυγεις!;; Ειναι σιγουρο.. Το εχω κανει κι εγω και σε δικηγορο αν θες ρωτα.. Απλα κανεις δεν ασχολειται ή οι περισσοτεροι δεν το βλεπουν καν..

Μαλιστα στο στυ,βολαιο το λεει ξεκαθαρα οτι αν το συμβολαιο σπασει με υπαιτιοτητα του συνδρομητη θα πρεπει να επιστραφει η επιδοτηση, ενώ αν σπασει το συμβολαιο εξαιτιας της εταιριας, η καταγγελία γίνεται ΑΖΗΜΙΩΣ !! Δηλαδή δενψεπιστρεφεις την επιδοτηση

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/01/2012 - 21:20


#44   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:20

Δεν θελει πολυ σκεψη.. Αλλαζουν τις χρεωσεις αρα σπαει το στμβολαιο που ειχες υπογραοψει.. Σκεψου το πιο απλα.. Εστω οτι εχεις 2ετες συμβολαιο και κανεις συμβολαιο στο απεριοριστα 45 με μηνιαιο παγιο 45 ευρω.. Μπορει η κοσμοτε ετσι ξαφνικα να το κανει 500 ευρω παγιο και εσυ να μην μπορεις να φυγεις!;; Ειναι σιγουρο.. Το εχω κανει κι εγω και σε δικηγορο αν θες ρωτα.. Απλα κανεις δεν ασχολειται ή οι περισσοτεροι δεν το βλεπουν καν..



Ναι, αλλα οχι να φυγεις και να παρεις μαζι σου κατι που ακομα χρωστας (βλεπε επιδοτηση).
edit-τωρα ειδα την απαντηση που προσθεσες. Δεν ξερω, πρεπει να το κοιταξω. Χλωμο το βλεπω παντως να κερνανε επιδοτησεις ξαφνικα οι εταιρειες.

Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 22/01/2012 - 21:22


#45   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:25

Ναι, αλλα οχι να φυγεις και να παρεις μαζι σου κατι που ακομα χρωστας (βλεπε επιδοτηση).
edit-τωρα ειδα την απαντηση που προσθεσες. Δεν ξερω, πρεπει να το κοιταξω. Χλωμο το βλεπω παντως να κερνανε επιδοτησεις ξαφνικα οι εταιρειες.

Δεν ειναι ετσι και εισαι λαθος.. Δες το συμβολαιο σου.. Δεν μποει η εταιρια να σου βαζει ο,τι χρεωσεις γουσταρει.. Εσυ οταν υπογραψες, υπογραψες για συγκεκριμενες χρεωσεις.. Δεν μπορει να σου βαλει ξαφνικα παγιο 500 ευρω πχ ξαναλεω.. Ρώτα και δικηγόρο να το επιβεβαιώσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες