Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 11:27

Εγω προσωπικα τερατοειδη συμβολαιο δεν ειχα για να παρω το 4s...και ουτε το εκανα να παρω και αλλη επιδοτηση!!!!



Δε λέω για σένα καμάρι, γενικά λέω. Και δεν είπα ότι όλοι το κάνανε για να πάρουν επιδότηση άλλη, απλά για να βγουν απο τα 18μηνα και 24μηνα πουχαν κάνει για να πάρουν τις επιδοτήσεις.

Απλά σχολίασα στο "μια ωραία πρωία" γιατί έτσι ακριβώς έγινε χαχα

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 27/01/2012 - 11:27

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 11:41

Αυτό ακριβώς κάνατε όμως :lol:

Σηκωθήκατε μια ωραία πρωία, διαβάσατε εδω μέσα ότι μπορείτε να την φέρετε στην Κοσμοτέ λόγω 15 δευτερολέπτων και εξαφανιστήκατε όλοι να κάνετε καταγγελία συμβολαίου και να αλλάξετε συνδέσεις ώστε ή να αποφύγετε τα συμβόλαια τα τερατοειδή πουχατε κάνει για να παρετε το 4s ή να πάρετε κι άλλη επιδότηση (βλέπε φίλος με ipad2).

Ακριβώς αυτό όμως, ας τα λέμε κι οπως είναι :lol:

(Γιατί κανέναν μέχρι πρότεινος δεν είχε χαλάσει το 15 δευτερόλεπτα αλλαγή, απο τους χιλιάδες χρήστες, άντε να το είδαν 2)


Συμφωνώ απόλυτα, δεκέμβριο πήρα iPhone 4S με επιδότηση 400 € σε συμβόλαιο 2 χρώνων των 45 € + τα νταβατζιλίκια και πλήρωσα την συσκευή 270 €. Εχθές διακόπηκε η συνδεσή μου και φαντάζομαι το συμβόλαιο μου. Πλήρωσα μέχρι στιγμής 1,5 μήνα και ότι μου στείλουν για μέχρι εχθές.

Ευχαριστώ τα παιδιά του φόρουμ για την ενημέρωση. Κατάφερα και γλύτωσα ένα "κάρο" λεφτά.

#633   mankap

mankap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2012 - 11:48

Βρε παιδιά θα τρελαθω δηλαδή. Αφού η ίδια η cosmote σου δίνει το δικαίωμα αυτό αναφέροντας το στο λογαριασμό και δίνοντας και προθεσμία γιατι πρέπει να μας πιάνει πανικός. Νομίζω είναι ξεκάθαρα τα πράγματα.

#634   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2012 - 11:53

φυσικα και ειναι δικαιωμα μας, φυσικα, ενα ωραιο πρωι ειδαμε το θεμα και το δικαιωμα μας.. ;)
δλδ αν μια εταιρεια πηγαινε το συμβολαιο απο μονη της απο το 45παγιο στο 60, το ιδιο δεν ειναι..εξαλου μην στεκομαστε μονο στα λεπτα ομιλιας, εχει αλλαξει και τα εξτρα πακετα sms κτλ...Και ευτυχως που το ειδαμε και ας αποφασισει ο καθενας μετα αν θελει αλλη συνδεση η οχι. ;)

#635   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:09

Αυτό ακριβώς κάνατε όμως :lol:

Σηκωθήκατε μια ωραία πρωία, διαβάσατε εδω μέσα ότι μπορείτε να την φέρετε στην Κοσμοτέ λόγω 15 δευτερολέπτων και εξαφανιστήκατε όλοι να κάνετε καταγγελία συμβολαίου και να αλλάξετε συνδέσεις ώστε ή να αποφύγετε τα συμβόλαια τα τερατοειδή πουχατε κάνει για να παρετε το 4s ή να πάρετε κι άλλη επιδότηση (βλέπε φίλος με ipad2).

Ακριβώς αυτό όμως, ας τα λέμε κι οπως είναι :lol:

(Γιατί κανέναν μέχρι πρότεινος δεν είχε χαλάσει το 15 δευτερόλεπτα αλλαγή, απο τους χιλιάδες χρήστες, άντε να το είδαν 2)

Δηλαδή εσύ εάν αύριο η Cosmote σου αυξήση το πάγιο από πχ 30€ σε 100€ γιατί έτσι της αρέσει δεν θα πάς να καταγγείλεις την σύμβαση αλλά θα συνεχίσεις να το πληρώνεις;
Έχουμε και δικαιώματα σαν καταναλωτές και αυτό πρέπει να το καταλάβουμε και εμείς αλλά και οι εταιρείες.
Επίσης δεν το είδαν πολλοί γιατί επιμελώς η Cosmote φρόντισε να το κρύψει με ψιλά γράμματα. Κανονικά θα έπρεπε να το στείλει με συννημένη επιστολή και να σε βάλει να υπογράψεις νέα σύμβαση.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 27/01/2012 - 12:11


#636   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:32

Ας πανε και στον αρειο παγο μακαρι να παρουμε και αποζημειωση μεγαλυτερη,εμεις υπογραψαμε καποιο συμβολαιο με καποιες χρεωσεις δεν μπορει η καθε εταιρεια να αλλαξει χρεωσεις απ αυτες που υπεγραψες ειναι παρανομο,και στην τελικη φιλε μου οταν πηραμε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων γιατι μας ζητησανε ΣΥΓΝΩΜΗ... αλλιως θα μας λεγανε κοιταξτε κυριε καντε διακοπη και η εταιρεια θα κινηθει δικαστικα αμα ειναι ετσι οπως το λες....!!!!εγω παντως ειμαι διατεθιμενος και ορεξατος να παμε δικαστικος εκει να δεις τη ζημια θα φαει η καθε εταιρεια...!!!


Με μεγάλη όρεξη κι εγώ...!!!

#637   sedde

sedde

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:33

Παιδια, φυσικα αν ειναι τεραστιο το ποσο να καταγγειλεις την συμβαση. Τα 15" ειναι γιατι ειμαστε κομπλεξικοι και ελληναρες και μας εμαθαν να κανουμε οτι κομπινα υπαρχει για να περνουμε τζαμπα πραμα. Ξαναλεω, αν το κανουν 50-100 ατομα σε ολη την ελλαδα δεν θα δωσουν σημασια, αλλα αν τους "τσουξει" να δειτε πως θα κινηθουν δικαστικα, γιατι αποκλειεται ολοκληροι κολλοσοι τετοιων εταιριων, να μην το εχουν προβλεψει και να εχουν νομικη προστασια, και σιγουρα θα βρουν ενα "παραθυρακι" και θα αντιστρεψουν τα παντα, και τοτε θα εχει να πληρωσει και ο κοσμος και δικαστικα εξοδα. Επειδη εχω δει για 100 ευρω υπολοιπο, ο αλλος τελικα να πληρωνει 714 ευρω απο μια οφειλη που το επαιζε "κινεζος" μετα τα δικαστικα και μπλαμπλα, θα ελεγα απλα να ειστε επιφυλακτικοι, μην σκασει κανενα εξωδικο καμια μερα και κλαιτε.


Προς θεου, δεν ειμαι ο mr. perfect και εγω εχω με την σειρα μου "κλεψει" το κρατος γιατι ετσι μας μαθαινουν, αλλα οταν πηγαινεις γυρευοντας, τοτε να περιμενεις και τις συνεπειες.

#638   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:36

Δηλαδή εσύ εάν αύριο η Cosmote σου αυξήση το πάγιο από πχ 30€ σε 100€ γιατί έτσι της αρέσει δεν θα πάς να καταγγείλεις την σύμβαση αλλά θα συνεχίσεις να το πληρώνεις;
Έχουμε και δικαιώματα σαν καταναλωτές και αυτό πρέπει να το καταλάβουμε και εμείς αλλά και οι εταιρείες.
Επίσης δεν το είδαν πολλοί γιατί επιμελώς η Cosmote φρόντισε να το κρύψει με ψιλά γράμματα. Κανονικά θα έπρεπε να το στείλει με συννημένη επιστολή και να σε βάλει να υπογράψεις νέα σύμβαση.



Το ίδιο είναι αυτό που λες με τα 15 δευτερόλεπτα? (ναι δεν λέω να μην τους τα χαρίσουμε αλλα λεμε τώρα, όταν έχεις κάνει συμβόλαιο με δεν ξέρω και γω ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΥΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΚΟΣΜΟΤΕ, ε σορρυ αλλα ΔΕ θα σου λειψουν τα 15 δευτερόλεπτα!!!)

Γιατί μη μου πεις οτι αυτοί που έχουν 70 και 100 ευρώ το μήνα πάγιο τα ξεπερνάνε αυτά (για τους περισσότερους μιλάμε) με τα πακέτα και το χρόνο ομιλιας πλέον, σε βαθμό ώστε να τους πειράξει το δευτερόλεπτο το παραπάνω.


Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Και αυτό ακριβώς που λέει ο φίλος SEDDE απο πάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 27/01/2012 - 12:38

Whatsapp doc?

#639   sedde

sedde

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:37

Το ίδιο είναι αυτό που λες με τα 15 δευτερόλεπτα? (ναι δεν λέω να μην τους τα χαρίσουμε αλλα λεμε τώρα, όταν έχεις κάνει συμβόλαιο με δεν ξέρω και γω ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΥΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΚΟΣΜΟΤΕ, ε σορρυ αλλα ΔΕ θα σου λειψουν τα 15 δευτερόλεπτα!!!)

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Και αυτό ακριβώς που λέει ο φίλος Cerres απο πάνω.



εγω ειμαι ο cerres ? :)

#640   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:38

εγω ειμαι ο cerres ? :)



:lol: :lol: ναι σορρυ!
Whatsapp doc?

#641   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:47

Παιδια, φυσικα αν ειναι τεραστιο το ποσο να καταγγειλεις την συμβαση. Τα 15" ειναι γιατι ειμαστε κομπλεξικοι και ελληναρες και μας εμαθαν να κανουμε οτι κομπινα υπαρχει για να περνουμε τζαμπα πραμα. Ξαναλεω, αν το κανουν 50-100 ατομα σε ολη την ελλαδα δεν θα δωσουν σημασια, αλλα αν τους "τσουξει" να δειτε πως θα κινηθουν δικαστικα, γιατι αποκλειεται ολοκληροι κολλοσοι τετοιων εταιριων, να μην το εχουν προβλεψει και να εχουν νομικη προστασια, και σιγουρα θα βρουν ενα "παραθυρακι" και θα αντιστρεψουν τα παντα, και τοτε θα εχει να πληρωσει και ο κοσμος και δικαστικα εξοδα. Επειδη εχω δει για 100 ευρω υπολοιπο, ο αλλος τελικα να πληρωνει 714 ευρω απο μια οφειλη που το επαιζε "κινεζος" μετα τα δικαστικα και μπλαμπλα, θα ελεγα απλα να ειστε επιφυλακτικοι, μην σκασει κανενα εξωδικο καμια μερα και κλαιτε.


Προς θεου, δεν ειμαι ο mr. perfect και εγω εχω με την σειρα μου "κλεψει" το κρατος γιατι ετσι μας μαθαινουν, αλλα οταν πηγαινεις γυρευοντας, τοτε να περιμενεις και τις συνεπειες.

ρε φιλε ετσι οπως το θετεις πρωτη φορα ακουω θετικη σημασια του ελληναρας!!!!!!!!αν για σενα ειναι λαμογια να μην κανεις το κινεζο και να παιρνεις αυτο που μπορεις απο την κοσμοτε τι να σου πω?!?!?!?!?!?!

#642   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:48

Το ίδιο είναι αυτό που λες με τα 15 δευτερόλεπτα? (ναι δεν λέω να μην τους τα χαρίσουμε αλλα λεμε τώρα, όταν έχεις κάνει συμβόλαιο με δεν ξέρω και γω ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΥΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΚΟΣΜΟΤΕ, ε σορρυ αλλα ΔΕ θα σου λειψουν τα 15 δευτερόλεπτα!!!)

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Και αυτό ακριβώς που λέει ο φίλος Cerres απο πάνω.


Το αν θα μου λείψουν ή όχι τα 15 δευτερόλεπτα είναι θέμα που θα αποφασίσω εγώ και μόνο εγώ. Αν διάβαζες από την αρχή το ποστ θα καταλάβαινες...
Εμένα μου δίνει το δικαίωμα από το 1 λεπτό που είναι τώρα να το κάνω μισό λεπτό; Όχι, γιατί; Είναι μάγκες αυτοί;
Απλά αυτή η νοοτροπία ''η εταιρεία κάνει επενδύσεις και μας κάνει και χάρη που μας δίνει κινητά'' πρέπει να τελειώσει!
Αυτή επέλεξε να σπάσει το συμβόλαιο, εμείς απαντήσαμε.
Βέβαια ''μάθαμε'' να μας φέρονται οι μεγαλοεταιρείες σαν υποανάπτυκτοι και ραγιάδες και να λέμε ευχαριστώ στο τέλος.

Εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν θα τολμούσα να κάνω τέτοιο πράγμα σε πελάτες μου. Το σωστό θα ήταν όσοι κάναμε ήδη συμβόλαιο να παραμείνουμε στις υπάρχουσες χρεώσεις αλλά όχι... η εταιρεία δεν το πρότεινε καν!!!!! Τα θέλει όλα δικά της...
Κι εσύ αντί να υποστηρίζεις το δίκαιο υποστηρίζεις την ''καλή εταιρεία'' που κάνει επενδύσεις στην χώρα μας και ααα... να φανταστώ ''δίνει δουλειά και σε φουκαράδες...!!'';;;;

Τέτοιες αντιλήψεις και νοοτροπίες όμως μακριά από μας...

#643   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 12:57

Το αν θα μου λείψουν ή όχι τα 15 δευτερόλεπτα είναι θέμα που θα αποφασίσω εγώ και μόνο εγώ. Αν διάβαζες από την αρχή το ποστ θα καταλάβαινες...
Εμένα μου δίνει το δικαίωμα από το 1 λεπτό που είναι τώρα να το κάνω μισό λεπτό; Όχι, γιατί; Είναι μάγκες αυτοί;
Απλά αυτή η νοοτροπία ''η εταιρεία κάνει επενδύσεις και μας κάνει και χάρη που μας δίνει κινητά'' πρέπει να τελειώσει!
Αυτή επέλεξε να σπάσει το συμβόλαιο, εμείς απαντήσαμε.
Βέβαια ''μάθαμε'' να μας φέρονται οι μεγαλοεταιρείες σαν υποανάπτυκτοι και ραγιάδες και να λέμε ευχαριστώ στο τέλος.

Εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν θα τολμούσα να κάνω τέτοιο πράγμα σε πελάτες μου. Το σωστό θα ήταν όσοι κάναμε ήδη συμβόλαιο να παραμείνουμε στις υπάρχουσες χρεώσεις αλλά όχι... η εταιρεία δεν το πρότεινε καν!!!!! Τα θέλει όλα δικά της...
Κι εσύ αντί να υποστηρίζεις το δίκαιο υποστηρίζεις την ''καλή εταιρεία'' που κάνει επενδύσεις στην χώρα μας και ααα... να φανταστώ ''δίνει δουλειά και σε φουκαράδες...!!'';;;;

Τέτοιες αντιλήψεις και νοοτροπίες όμως μακριά από μας...



Δεν είπα οτι δεν έχεις το δικαίωμα, σαφώς κι έχεις το δικαίωμα και μας έχουν ρημάξει με τις χρεώσεις και με όλα και μπράβο αν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό σε περίπτωση οπως αυτή.

ΤΟ ΘΕΜΑ όμως είναι οτι απο δω μέσα όλοι (οι περισσότεροι τουλάχιστον οσο το παρακολουθώ αυτές τις μέρες) δεν τρέξανε ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΗ Η "ΑΔΙΚΙΑ" εκ μέρους της κοσμοτέ χωρίς την κατάλληλη ενημέρωση.


Τρέξανε γιατί "ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ".

ΑΥΤΗ είναι η νοοτροπία του Έλληνα την οποία αναφέραμε παραπάνω.

Το γεγονός ότι κάνει κάτι αλλα για τους λάθος λόγους.
Whatsapp doc?

#644   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2012 - 13:01

Παιδια, φυσικα αν ειναι τεραστιο το ποσο να καταγγειλεις την συμβαση. Τα 15" ειναι γιατι ειμαστε κομπλεξικοι και ελληναρες και μας εμαθαν να κανουμε οτι κομπινα υπαρχει για να περνουμε τζαμπα πραμα. Ξαναλεω, αν το κανουν 50-100 ατομα σε ολη την ελλαδα δεν θα δωσουν σημασια, αλλα αν τους "τσουξει" να δειτε πως θα κινηθουν δικαστικα, γιατι αποκλειεται ολοκληροι κολλοσοι τετοιων εταιριων, να μην το εχουν προβλεψει και να εχουν νομικη προστασια, και σιγουρα θα βρουν ενα "παραθυρακι" και θα αντιστρεψουν τα παντα, και τοτε θα εχει να πληρωσει και ο κοσμος και δικαστικα εξοδα. Επειδη εχω δει για 100 ευρω υπολοιπο, ο αλλος τελικα να πληρωνει 714 ευρω απο μια οφειλη που το επαιζε "κινεζος" μετα τα δικαστικα και μπλαμπλα, θα ελεγα απλα να ειστε επιφυλακτικοι, μην σκασει κανενα εξωδικο καμια μερα και κλαιτε.


Προς θεου, δεν ειμαι ο mr. perfect και εγω εχω με την σειρα μου "κλεψει" το κρατος γιατι ετσι μας μαθαινουν, αλλα οταν πηγαινεις γυρευοντας, τοτε να περιμενεις και τις συνεπειες.


Για να μην μπερδεύουμε τα πράγματα, άλλο το να κλέβεις το δημόσιο π.χ. εφορία κι άλλο να ΑΣΚΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΟΥ σε ένα συμβόλαιο που έχεις υπογράψει!!!!
Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε!
Δεν είναι κομπίνα, κακομοιριά όμως είναι να κάθεσαι και να δέχεσαι ότι αλλαγή γουστάρει να κάνει η τράπεζα/εταιρεία κινητής/εταιρεία παροχής ρεύματος/κλπ σε συμβόλαια που δεν έχεις συντάξει εσύ αλλά τα υπόγραψες...!!!
''Κομπίνα'' για μένα είναι π.χ. είναι να γράφεις τις αλλαγές στο πίσω μέρος του λογαριασμού τις αλλαγές και να δίνεις 1 μήνα περιθώριο να απαντήσει ο άλλος.
Το είπα και πιο πάνω, είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν μπορώ να διανοηθώ καν να πράξω το ίδιο από σεβασμό στους πελάτες μου!
Το σωστό θα ήταν να μας πουν ότι οι αλλαγές σε εσάς θα ισχύουν ΑΦΟΥ λήξουν τα συμβόλαιά σας αλλά όχι τα θέλανε όλα!!!!!

Διώξτε τη ραγιάδικη (δεν το λέω σε κανένα προσωπικά) συμπεριφορά και μην αφήνετε να σας φέρονται όπως τους καπνίσει.
Μην φοβάστε τις μεγάλες εταιρείες, σίγουρα όλα γίνονται για να κονομάνε αλλά κι εμείς μπορούμε να αντιδράσουμε.

Το πιο σημαντικό για το τέλος, η ισχύς εν τη ενώσει...!!!

#645   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2012 - 13:08

Δεν είπα οτι δεν έχεις το δικαίωμα, σαφώς κι έχεις το δικαίωμα και μας έχουν ρημάξει με τις χρεώσεις και με όλα και μπράβο αν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό σε περίπτωση οπως αυτή.

ΤΟ ΘΕΜΑ όμως είναι οτι απο δω μέσα όλοι (οι περισσότεροι τουλάχιστον οσο το παρακολουθώ αυτές τις μέρες) δεν τρέξανε ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΗ Η "ΑΔΙΚΙΑ" εκ μέρους της κοσμοτέ χωρίς την κατάλληλη ενημέρωση.


Τρέξανε γιατί "ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ".

ΑΥΤΗ είναι η νοοτροπία του Έλληνα την οποία αναφέραμε παραπάνω.

Το γεγονός ότι κάνει κάτι αλλα για τους λάθος λόγους.


Κι εγώ πάλι λέω αντί να σταθείς στην εμμονή της εταιρείας να μην διατηρήσει το συμβόλαιο ως έχει στέκεσαι στην άρνησή μας να το ανεχτούμε...
Απλό είναι το πράγμα, η εταιρεία αποφάσισε (κι εδώ πρέπει να δεις τον τρόπο που το κάνει) να κάνει κάτι για να ΚΕΡΔΙΣΕΙ λεφτά!!!!
Εμείς λοιπόν αποφασίσαμε να απαντήσουμε για να ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ λεφτά!!!
Τόσο απλό!!!!
Εσύ όμως θεωρείς φυσιολογικό η κάθε εταιρεία να κάνει κινήσεις κατά το δοκούν για να ΒΓΑΖΕΙ λεφτά αλλά σου φταίει η νοοτροπία του Έλληνα όταν αποφασίζει να απαντήσει για να ΓΛΙΤΏΣΕΙ λεφτά.
Η νοοτροπία της εταιρείας δεν είναι κουτοπόνηρη;;;;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 27/01/2012 - 13:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες