Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 23/01/2012 - 12:59

Διαβαστε ρε παιδια τι γραφει στο δελτιο τυπου της cosmote ΑΖΗΜΊΩΣ!!!!!



καμία προϋπόθεση...! πάρε τηλέφωνο και ρωτά την ίδια την cosmote...!!! μόλις το έκανα και αύριο θα εχω whatsup και θα έρθει απλά ο τελευταίος λογαριασμός τέλος του μήνα! the end



Σου είπαν πως θα στο κάνουν What's up? γιατί μου είπαν πως δεν μπορούν να μου το κάνουν κάρτα τον δικό μου αριθμό!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:01

Σου είπαν πως θα στο κάνουν What's up? γιατί μου είπαν πως δεν μπορούν να μου το κάνουν κάρτα τον δικό μου αριθμό!

ναι με ρωτησε ο τυπος απο την ακυρωση συμβολεων αν θελω να καταργηθει ο αριθμος η να μου το κανουν whatsup

#138   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:02

ναι με ρωτησε ο τυπος απο την ακυρωση συμβολεων αν θελω να καταργηθει ο αριθμος η να μου το κανουν whatsup



Θα το κοιτάξω!!! Στην εξυπηρέτηση που μίλησα μου ΤΟΝΙΣΑΝ πώς θα χάσω τον αριθμό!!!!

#139   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:04

Ωραία, αλλά λόγω πως έκανα πρόσφατα την ανανέωση στην Cosmote(είμαι μέσα στα πλαίσια για να ζητήσω ακύρωση) για να πάω σε άλλο πάροχο δεν θα πληρώσω κάποιο "πρόστιμο";

Οχι!!!

#140   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:05

Θα το κοιτάξω!!! Στην εξυπηρέτηση που μίλησα μου ΤΟΝΙΣΑΝ πώς θα χάσω τον αριθμό!!!!

Καλό θα είναι να μιλήσεις με το τμήμα διακοπής συμβολαίων, γιατί εμένα στην εξυπηρέτηση μου έλεγαν ότι θα έπρεπε να πληρώσω πρόστιμο κτλ αλλά ο άλλος από την διακοπή συμβολαίων όλα καλά

#141   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:05

Επιτελους καποιοι το εκαναν και ειναι οπως τα λεγα.. Θα εχανα το μυαλο μου με καποιους εδω μεσα που δεν το πιστευαν!! Η ανακοινωση ειναι ξεκαθαρη...

#142   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:07

ωραια και εγω μολις πηρα τηλεφωνο την εεττ και μου ειπαν κανονικα δεν χρεωνεσαι τιποτα μετα αλλα για να εισαι σιγουρος ζητα τους οταν πας για ακυρωση να σου στειλουν γραπτα οτι δεν θα σε χρεωσουν μετεπειτα λογω αυτου του συμβολαιου..εδειξα και το δελτιο τυπου στη μανα μου που ειναι δικηγορος και μου ειπε εφοσον λεει αζημιως δεν χρεωνεσαι τιποτα οποτε το απογευμα θα παω και εγω να ακυρωσω το συμβολαιο

#143   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:07

Επιτελους καποιοι το εκαναν και ειναι οπως τα λεγα.. Θα εχανα το μυαλο μου με καποιους εδω μεσα που δεν το πιστευαν!! Η ανακοινωση ειναι ξεκαθαρη...

και εμένα μου φαινόταν too good to be true χθες, πήρα και στην εξυπηρέτηση και μου έλεγε η άλλη πι%!~%~@ες αλλά σήμερα που μίλησα με το αρμόδιο τμήμα όλα ξεκάθαρα πήγα στον Γερμανό και όλα οκ

#144   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:08

ωραια και εγω μολις πηρα τηλεφωνο την εεττ και μου ειπαν κανονικα δεν χρεωνεσαι τιποτα μετα αλλα για να εισαι σιγουρος ζητα τους οταν πας για ακυρωση να σου στειλουν γραπτα οτι δεν θα σε χρεωσουν μετεπειτα λογω αυτου του συμβολαιου..εδειξα και το δελτιο τυπου στη μανα μου που ειναι δικηγορος και μου ειπε εφοσον λεει αζημιως δεν χρεωνεσαι τιποτα οποτε το απογευμα θα παω και εγω να ακυρωσω το συμβολαιο

Έτσι ειναι!! Προχώρα λοιπόν... :)

#145   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:12

και εμένα μου φαινόταν too good to be true χθες, πήρα και στην εξυπηρέτηση και μου έλεγε η άλλη πι%!~%~@ες αλλά σήμερα που μίλησα με το αρμόδιο τμήμα όλα ξεκάθαρα πήγα στον Γερμανό και όλα οκ

Και δεν ειναι μονο αυτη η ανακοινωση... Σχεδον καθε 2 μηνες κανουν εστω καιψκαποια μικρη αλλαγη στη χρεωση.. Πχ μπορει να κανουν μια αυξηση 5 λεπτων στον τηλεφωνητή.. Πάλι θα μπορεις να κανεις καταγγελια της σύμβασης αζημίως... Κανουν αβερτα αυξησεις .. Αν ξυπνησετε και κανετε καταγγελια αζημιως θα ξυπνησουν που θα παει .. Θα το σκεφτουν καλυτερα πριν προχωρησουν σε μια τομολογιακη αλλαγη..

#146   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:35

Και δεν ειναι μονο αυτη η ανακοινωση... Σχεδον καθε 2 μηνες κανουν εστω καιψκαποια μικρη αλλαγη στη χρεωση.. Πχ μπορει να κανουν μια αυξηση 5 λεπτων στον τηλεφωνητή.. Πάλι θα μπορεις να κανεις καταγγελια της σύμβασης αζημίως... Κανουν αβερτα αυξησεις .. Αν ξυπνησετε και κανετε καταγγελια αζημιως θα ξυπνησουν που θα παει .. Θα το σκεφτουν καλυτερα πριν προχωρησουν σε μια τομολογιακη αλλαγη..

Το να αλλαζουν τις χρεωσεις και τους ορους των υφισταμενων συμβολαιων ειναι επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! Νομιζα οτι δεν γινονται αλλαγες στα ηδη υπαρχοντα συμβολαια και αν γινονται ειναι μονο οσες ειναι υπερ του πελατη! (και αυτες κατοπιν ενημερωσης του) Αλλα το να γινεται αλλαγη εις βαρος του πελατη χωρις καν προσωπικη ενημερωση,(τον λογαριασμο ξερουν να τον στελνουν προσωπικα και να σε ενημερωνουν για νεα ειδη συμβολαιων!) το λιγοτερο που τους χρειαζεται ειναι μια κατεγγελια του συμβολαιου-οσο για την επιδοτηση που δεν επιστεφεται, και λιγα χανουν!!!


#147   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:38

να ρωτησω κατι και γω?εγω που εκανα ανανεωση του συμβολαιου μου στην wind για δυο χρονια και πηρα το 4s στις 8/12/2011 τι μπορω να κανω?εχω ομως το παλιο προγραμμα wind flexy 40(το εχω ηδη 3 χρονια).σημειωση οτι οταν εκανα την ανανεωση δεν μου εδωσαν κατι να υπογραψω...

#148   Retired

Retired

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:40

Ήταν ξεκάθαρο.. :blink:

Εμένα με ενοχλεί το γεγονός ότι αν ήταν δελτίο τύπου με τα καινούρια προγράμματα κ τιμές θα ήταν αναρτημένο παντού.. Τώρα στα ψιλά γράμματα.
Να είναι καλά τα παιδιά που ασχολούνται κ το ανακάλυψαν.

#149   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:42

Ήταν ξεκάθαρο.. :blink:

Εμένα με ενοχλεί το γεγονός ότι αν ήταν δελτίο τύπου με τα καινούρια προγράμματα κ τιμές θα ήταν αναρτημένο παντού.. Τώρα στα ψιλά γράμματα.
Να είναι καλά τα παιδιά που ασχολούνται κ το ανακάλυψαν.

Κανονικα θα πρεπει να το γραφει και στους λογαριασμούς.. Και οντως.. Κοιταξτε στην πισω οψη της δευτερης σελιδας του λογαριασμου που σας εχει ερθει και θα δειτε την ανακοινωση εκει...

#150   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:42

Καλό θα είναι να μιλήσεις με το τμήμα διακοπής συμβολαίων, γιατί εμένα στην εξυπηρέτηση μου έλεγαν ότι θα έπρεπε να πληρώσω πρόστιμο κτλ αλλά ο άλλος από την διακοπή συμβολαίων όλα καλά



Μίλησα με το τμήμα ακύρωσης συμβολαίων και μου είπαν και αυτοί πως για να κρατήσω τον αριθμό και να το κάνω καρτοκονητή πρέπει να πληρώσω πρόστιμο!

Εσύ που το έκανες επιτυχώς, είχες πάρει πρόσφατα επιδότηση;;;
Εγώ πήρα επιδότηση τον 10/2011

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες