Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/01/2012 - 18:29

ποτε εκανες αιτηση?

προχτες....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 19:07

να σας πω πηγε η μανα μου σημερα και το εκανε και αυτη και ενω της ειχα πει να παρει οπωσδιποτε ενα χαρτι που θα λεει τους λογους που εγινε η ακυρωση και φυσικα το αζημιως ηρθε σπιτι και μου εδωσε ενα χαρτι που απλα καταγγελει τη συμβαση και στο χαρτι λεει χωρις δικαιολογιτικα..της λεω γιατι πηρε αυτο το χαρτι και μου λεει το αλλο που το υπεγραψα(αυτο που εφερε δεν εχει υπογραφη μονο τη σφραγιδα του γερμανου) και εβαλαν και αυτοι σφραγιδα και λεει το αζημιως λογω αυξησης χρεωσεων το κρατησαν στο γερμανο ..παιζει να γινει τιποτα περιεργο???μπορει να παει αυριο και να ζητησει μια φωτοτυπια???

#573   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2012 - 19:07

αρα αυριο το αργοτερο να περιμενω διακοπη...το ελπιζω

#574   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2012 - 19:09

να σας πω πηγε η μανα μου σημερα και το εκανε και αυτη και ενω της ειχα πει να παρει οπωσδιποτε ενα χαρτι που θα λεει τους λογους που εγινε η ακυρωση και φυσικα το αζημιως ηρθε σπιτι και μου εδωσε ενα χαρτι που απλα καταγγελει τη συμβαση και στο χαρτι λεει χωρις δικαιολογιτικα..της λεω γιατι πηρε αυτο το χαρτι και μου λεει το αλλο που το υπεγραψα(αυτο που εφερε δεν εχει υπογραφη μονο τη σφραγιδα του γερμανου) και εβαλαν και αυτοι σφραγιδα και λεει το αζημιως λογω αυξησης χρεωσεων το κρατησαν στο γερμανο ..παιζει να γινει τιποτα περιεργο???μπορει να παει αυριο και να ζητησει μια φωτοτυπια???

οχι φιλε μου....μου ειπαν και εμενα οτι πρεπει το δικο τους χαρτι αλλα εγω τους υποχρεωσα να το γραψουν και σε εμενα

#575   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 19:26

ok θα παω και εγω αυριο για τη διακοπη του συμβολαιου μου οποτε θα παρω και ενα αντιγραφο απο αυτο που υπογραψε

#576   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 19:28

Μια ερωτηση και απο εμενα
Κανοντας την καταγγελια πρεπει οποσδηποτε να το κανεις καρτοκινητο η μπορεις να επιλεξεις καταγγελεια και φορητοτητα γιατι εμενα στον γερμανο σημερα μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να γινει καρτοκινητο το οποιο κανει η μετατροπη 20 ημερεσ ασχετοσ αν το τηλ λειτουργηση απο την επομενη μερα σαν καρτοκινητο και μετα να κανω σε αλλη εταιρια αιτηση φορητοτητας;;;

#577   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 25/01/2012 - 19:54

να σας πω πηγε η μανα μου σημερα και το εκανε και αυτη και ενω της ειχα πει να παρει οπωσδιποτε ενα χαρτι που θα λεει τους λογους που εγινε η ακυρωση και φυσικα το αζημιως ηρθε σπιτι και μου εδωσε ενα χαρτι που απλα καταγγελει τη συμβαση και στο χαρτι λεει χωρις δικαιολογιτικα..της λεω γιατι πηρε αυτο το χαρτι και μου λεει το αλλο που το υπεγραψα(αυτο που εφερε δεν εχει υπογραφη μονο τη σφραγιδα του γερμανου) και εβαλαν και αυτοι σφραγιδα και λεει το αζημιως λογω αυξησης χρεωσεων το κρατησαν στο γερμανο ..παιζει να γινει τιποτα περιεργο???μπορει να παει αυριο και να ζητησει μια φωτοτυπια???



Τα ίδια κι εγώ, δεν πειράζει.
Το ξαναλέω, η ίδια η ανακοίνωση της Cosmote είναι η μεγαλύτερη απόδειξη.
Αλλιώς, αν σε κοροιδέψουν... λέμε τώρα, το θέμα πάει αλλού... απάτη κλπ...

#578   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 20:10

Πηγα στην κοσμοτε ειπα στον υπαλληλο για την αυξηση (εκανε πως δεν ηξερε και ρωτησε την προισταμενη) και μου ειπε αφου τα λετε εσεις οτι γινεται να καταγγειλω χωρις να πληρωσετε επιδοτηση, γιατι εγω δεν νομιζω να γινεται κατι τετοιο (πολυ μλκς ο τυπος) μου δινει το τηλ της εξυπηρετησης και μιλησα με το τμημα τον ακυρωσεων και αμεσως με καταλαβαν και τους λεω θελω να κλεισω την συνδεση λογο των αυξησεων, και αμεσως μου ειπαν οτι για μενα σαν πελατη μπορω να αλλαξω το προγραμμα σε οτι θελω και με μικροτερο παγιο και μειωσα απο 30 σε 20 ευρω το παγιο

#579   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:25

Μια ερωτηση και απο εμενα
Κανοντας την καταγγελια πρεπει οποσδηποτε να το κανεις καρτοκινητο η μπορεις να επιλεξεις καταγγελεια και φορητοτητα γιατι εμενα στον γερμανο σημερα μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να γινει καρτοκινητο το οποιο κανει η μετατροπη 20 ημερεσ ασχετοσ αν το τηλ λειτουργηση απο την επομενη μερα σαν καρτοκινητο και μετα να κανω σε αλλη εταιρια αιτηση φορητοτητας;;;

Μπορεις και καταγγελια και φορητότητα μαζί..

#580   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:11

Ετσι ειναι μην σε τρομαζει.. Απλως τι εκανες; Το εκανες whats up ή φορητοτητα; Ο,τι και να το κανες θα πρεπει να περιμενεις 1 μηνα πριν κανεις νεα συνδεση στην κοσμοτε.


to ekleisa telios! den me endiaferei na to kratiso mia k to eixa me to zori 2 mines to noumero...
tha kanei allo noumero o pateras mou sto oikogeniako tou opote tha perimeno mono mexri na erthei k o teleutaios logariasmoa kai na paro sta xeria mou tin apodoxi tis aitisis mou!

#581   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:10

παει και εμενα το συμβολαιο!
πριν λιγο ειδα οτι δεν μπορουσα να στειλω μηνυμα στο 1256 για ελεγχο λογαριασμου, και μπηκα τωρα στο cosmote my account και δεν υπαρχει πλεον η συνδεση μου!
Λογικα αυριο πρωι θα ερθει και το σμσ με την αλλαγη σε καρτοκινητο..1 μηνα εκλεισα μονο..δνε προλαβα να το δωσω σε πολλους αλλα δεν πειραζει..ας υπαρχει ο αριθμος! :P

#582   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:16

Πηγα στην κοσμοτε ειπα στον υπαλληλο για την αυξηση (εκανε πως δεν ηξερε και ρωτησε την προισταμενη) και μου ειπε αφου τα λετε εσεις οτι γινεται να καταγγειλω χωρις να πληρωσετε επιδοτηση, γιατι εγω δεν νομιζω να γινεται κατι τετοιο (πολυ μλκς ο τυπος) μου δινει το τηλ της εξυπηρετησης και μιλησα με το τμημα τον ακυρωσεων και αμεσως με καταλαβαν και τους λεω θελω να κλεισω την συνδεση λογο των αυξησεων, και αμεσως μου ειπαν οτι για μενα σαν πελατη μπορω να αλλαξω το προγραμμα σε οτι θελω και με μικροτερο παγιο και μειωσα απο 30 σε 20 ευρω το παγιο

Άν ειναι αρκετο αυτό για σένα οκ απλα θα μπορόυσες να κάνεις τη διακοπή και με ένα νέο συμβόλαιο στο μέλλον να πάρεις και κάποια επιδότηση .

#583   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:18

παει και εμενα το συμβολαιο!
πριν λιγο ειδα οτι δεν μπορουσα να στειλω μηνυμα στο 1256 για ελεγχο λογαριασμου, και μπηκα τωρα στο cosmote my account και δεν υπαρχει πλεον η συνδεση μου!
Λογικα αυριο πρωι θα ερθει και το σμσ με την αλλαγη σε καρτοκινητο..1 μηνα εκλεισα μονο..δνε προλαβα να το δωσω σε πολλους αλλα δεν πειραζει..ας υπαρχει ο αριθμος! :P


nice για να δώ και εγώ τι γράφει η επιστολη που μου στείλαν απο το τμήμα των παραπόνων . απο μέρα σε μέρα την περιμένω και αν είναι αρνητικοί στο αίτημαμου προχωράω σε καταγγελία στην εεττ !

#584   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:24

παει και εμενα το συμβολαιο!
πριν λιγο ειδα οτι δεν μπορουσα να στειλω μηνυμα στο 1256 για ελεγχο λογαριασμου, και μπηκα τωρα στο cosmote my account και δεν υπαρχει πλεον η συνδεση μου!
Λογικα αυριο πρωι θα ερθει και το σμσ με την αλλαγη σε καρτοκινητο..1 μηνα εκλεισα μονο..δνε προλαβα να το δωσω σε πολλους αλλα δεν πειραζει..ας υπαρχει ο αριθμος! :P

ποτε εκανες την αιτηση φιλε μου και ποτε σου το διεκοψαν???

#585   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:27

nice για να δώ και εγώ τι γράφει η επιστολη που μου στείλαν απο το τμήμα των παραπόνων . απο μέρα σε μέρα την περιμένω και αν είναι αρνητικοί στο αίτημαμου προχωράω σε καταγγελία στην εεττ !


γιατι να ειναι αρνητικη..?
αφου λενε ξεκαθαρα αζημιως!!!
4 τηλεφωνα καναμε σημερα απο το cosmote shop να το ξεκαθαρισουμε..1 ωρα και 1 τεταρτο με ειχαν!

ποτε εκανες την αιτηση φιλε μου και ποτε σου το διεκοψαν???


την εκανα σημερα το πρωι στις 12.30

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες