Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:30

γιατι να ειναι αρνητικη..?
αφου λενε ξεκαθαρα αζημιως!!!
4 τηλεφωνα καναμε σημερα απο το cosmote shop να το ξεκαθαρισουμε..1 ωρα και 1 τεταρτο με ειχαν!



την εκανα σημερα το πρωι στις 12.30

εγω την εκανα χτες το πρωι αλλα η γραμμη συνεχιζει κανονικα....την εχω βγαλει σε οριστικη διακοπη και εχω παρει και την αιτηση καταγγελιας με την σημειωση αζημιως...αλλα τιποτα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:34

εγω την εκανα χτες το πρωι αλλα η γραμμη συνεχιζει κανονικα....την εχω βγαλει σε οριστικη διακοπη και εχω παρει και την αιτηση καταγγελιας με την σημειωση αζημιως...αλλα τιποτα!


η καταγγελια αναφερει γινεται εντος 1-3 εργασιμων ημερων.
επειδη ζητησες οριστική ισως γι αυτο αργει προκειμενου να αποδεσμευτει τελειως ο αριθμος και να παει αλλου...και για καρτα να γινεται πιο αμεσα!
παντως αν το εκανες χτες (24/01) καλεσε τους αυριο να δεις την εξελιξη της διακοπης!

#588   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:44

[quote name='NiKlaus' timestamp='1327534068' post='849921']
γιατι να ειναι αρνητικη..?
αφου λενε ξεκαθαρα αζημιως!!!
4 τηλεφωνα καναμε σημερα απο το cosmote shop να το ξεκαθαρισουμε..1 ωρα και 1 τεταρτο με ειχαν!


είμουν εκτός προθεσμίας έκανα το συμβόλαιο στις 8 ιανουαρίου .... αλλα άιτηση φορητότητασ στισ 23 και είχα πει στα κεντρικά της cosmote οτι αν ισχύουν οι παλιές χρεώσεις και μου ειπαν ναι ... με λίγα λόγια γιαυτο το λογο πήγα στην εταιρία τους . Και όταν υπογράφτηκε το συμβόλαιο μετα απο μεγάλη καθηστέριση γιατί αυτή με την οποία μίλησα πήγε διακοπές και δεν με έπαιρνε κανείς , δεν με ενημέρωσε οτι αλλάζουν οι χρεώσεις και είχα αφήσει και email για να με ειδοποιύν για οτιδήποτε νέο και δεν που έιπε κανείς .
Στιν εεττ περιέγραψα το γεγονός και μου είπαν δικαιούμαι να κάνω καταγγελία και λογικά θα εγκρίνουν το άιτημα μου . οπότε πήρ την cosmote τους είπα το και το για τιν εεττ και μου είπανε να γράψω ενα φαξ στα κεντρικα της cosmote στο τμήμα παραπόνων . το έκανα και σήμερα με ενημέρσωσαν οτι μου έχουν στήλει γραπτή απάντηση . αν είναι αρνητική θα στήλω στην εεττ γραπτώς με υπευθυνη δήλωση το αίτημα μου και θα γίνει η ανάλογη διαδικασία !
Και άν υπάρχουν και άλοι στην θέση τη δική μου άς το κάνουν και αυτοι για να μήν βγούμε χαμένοι και εμείς ρε παιδιά αν είναι πολλές οι αναφορές τότε θα εισικουστούμε σίγουρα ! Καθώς δεν μπορούμαι όλοι να βλέπουμε τις ανακοινώσεις τις cosmote και το ξέρουν .Πρέπει έστω για κάτι τόσο σημαντικό να μας ενημερώνουν

#589   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 01:48

αφου εκανες ολη αυτη την διαδικασια πιστευω σιγουρα θα το δεχτουν...
πηγες με 4ψηφιο κωδικο για ακυρωση η ακομα περιμενεις την απαντηση?

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 26/01/2012 - 01:49


#590   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:05

αφου εκανες ολη αυτη την διαδικασια πιστευω σιγουρα θα το δεχτουν...
πηγες με 4ψηφιο κωδικο για ακυρωση η ακομα περιμενεις την απαντηση?

δεν μου δίνουν κωδικό . για να πάρω κωδικό πρέπει να πληρώσω το ποσό της επιδότησης !

#591   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:39

Λοιπόν παιδιά σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός στην wind και υποψιασμένος απο το συγκεκριμένο topic διάβασα τα μικρά γράμματα και είδα το εξής:
"Η WIND Ελλάς ανακοινώνει ότι απο 1 Φεβρουαρίου 2012 η χρέωση της κλήσης απο κινητό wind προς τους παρακάτω κωδικούς απο δωρεάν, διαμορφώνεται σε χρέωση φωνητικής κλήσης προς αριθμούς κινητής τηλεφωνίας. Η χρέωση διαμορφώνεται ανάλογα με το πακέτο σύνδεσης του συνδρομητή για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου ή καρτοκινητής τηλεφωνίας wind.
1014 ΓΡΑΜΜΗ ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ-ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ
1154 EXPRESS SERVICE
11555 INTERSALONIKA οδική βοήθεια
1057 HELLAS SERVICE
1158 INTERAMERICAN
11556 INTERSALONIKA
Οι συνδρομητές λόγω της ανωτέρω αύξησης έχουν το δικαίωμα να καταγγείλλουν την σύμβαση τους ΑΖΗΜΙΩΣ εντός ενός μηνός απο την παρούσα ανακοίνωση οφείλοντας να προβούν στην εκπλήρωση των εκ του νόμου και της συμβάσεώς τους απορρεουσών υποχρεώσεών τους"

Πως σας φαίνεται κάτι τέτοιο, λέτε η τύχη να χαμογέλασε και σε εμάς???




και γω wind εχω!λετε να γινεται και για μας?

#592   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:47

http://www.wind.com....inosi/?prid=211


η ανακοινωση ειναι απο 19/12/2011 αρα περασε ο μηνας!αρα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα?

Τελευταία επεξεργασία από: costas1984, 26/01/2012 - 02:48


#593   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 02:49

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=211


η ανακοινωση ειναι απο 19/12/2011 αρα περασε ο μηνας!αρα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα?

Ετσι ειναι.. Αλλα ανοιξτε αλλο τοπικ παιδια.. Να το δουν καιοσοι ενδιαφερονται με wind

#594   sedde

sedde

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:56

Εγω μιλησα σημερα με wind και ρωτησα για αυτο απο τα 45" σε 60" και μου ειπαν οτι ναι μπορω να κανω καταγγελια, αλλα ηταν 100% σιγουρη ( γιατι ειναι φιλη η ιδιοκτητρια, οτι πρεπει να δωσω την επιδοτηση πισω) γιατι θελω να παω cosmote. Μπορει καποιος που ειναι 100% σιγουρος να μας πει τι παιζει με την επιδοτηση ?


Edit : Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω ακυρωση και να χασω τον αριθμο, γιατι τον εχω 10 χρονια.

Τελευταία επεξεργασία από: sedde, 26/01/2012 - 11:00


#595   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/01/2012 - 11:44

Από μένα τα εξής.

Έκανα χθες το πρωί ακύρωση (αζημίως κλπ). Αργά το απόγευμα έμεινα χωρίς σήμα.
Σήμερα το πρωί κατά τις 10:30 είχα πάλι σήμα και είχε γυρίσει σε Cosmoκαρτα.
Χρειάστηκε επανεκκίνηση κινητού.
Στο cosmote myaccount δεν μπορώ πια να μπω αφού αφορά συμβόλαια.

Περιμένω εκκαθαριστικό λογαριασμό. Μιας και προπληρώνουμε λογικά θα πρέπει να είναι αρνητικός... χε χε θα πάρουμε και λεφτά πίσω...

#596   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 11:48

Από μένα τα εξής.

Έκανα χθες το πρωί ακύρωση (αζημίως κλπ). Αργά το απόγευμα έμεινα χωρίς σήμα.
Σήμερα το πρωί κατά τις 10:30 είχα πάλι σήμα και είχε γυρίσει σε Cosmoκαρτα.
Χρειάστηκε επανεκκίνηση κινητού.
Στο cosmote myaccount δεν μπορώ πια να μπω αφού αφορά συμβόλαια.

Περιμένω εκκαθαριστικό λογαριασμό. Μιας και προπληρώνουμε λογικά θα πρέπει να είναι αρνητικός... χε χε θα πάρουμε και λεφτά πίσω...

δεν το καταλαβα αυτο πως θα παρεις λεφτα πισω?

#597   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 26/01/2012 - 11:51

δεν το καταλαβα αυτο πως θα παρεις λεφτα πισω?

στον πρώτο λογαριασμό δίνεις παραπάνω λεφτά μισό πάγιο νομίζω σαν εγγύηση και εμένα μου το είπαν αυτό που ρώτησα ότι μάλλον θα βγει αρνητικός κτλ κτλ

#598   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 11:52

Από μένα τα εξής.

Έκανα χθες το πρωί ακύρωση (αζημίως κλπ). Αργά το απόγευμα έμεινα χωρίς σήμα.
Σήμερα το πρωί κατά τις 10:30 είχα πάλι σήμα και είχε γυρίσει σε Cosmoκαρτα.
Χρειάστηκε επανεκκίνηση κινητού.
Στο cosmote myaccount δεν μπορώ πια να μπω αφού αφορά συμβόλαια.

Περιμένω εκκαθαριστικό λογαριασμό. Μιας και προπληρώνουμε λογικά θα πρέπει να είναι αρνητικός... χε χε θα πάρουμε και λεφτά πίσω...


χαχα, ειναι το 2ο ποστ που θα ηθελα παλι να γραψω το ιδιο με σενα!! :lol:
και εμενα τωρα ηρθε μηνυμα οτι εγινε cosmocarta, μετα τις 12 το βραδυ χτες εμεινα χωρις κινητο και χαθηκε και απο το cosmote my account.
Σε λιγο μολις τελειωσω τον καφε μου παιρνω τηλ να μαθω την τελικη εκδοση λογαριασμου για τον 1 μηνα που ειχα συμβολαιο μονο!

#599   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 11:57

στον πρώτο λογαριασμό δίνεις παραπάνω λεφτά μισό πάγιο νομίζω σαν εγγύηση και εμένα μου το είπαν αυτό που ρώτησα ότι μάλλον θα βγει αρνητικός κτλ κτλ

α,τελεια δεν το ηξερα....!!!!!Μια χαρα....

#600   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 12:06

στον πρώτο λογαριασμό δίνεις παραπάνω λεφτά μισό πάγιο νομίζω σαν εγγύηση και εμένα μου το είπαν αυτό που ρώτησα ότι μάλλον θα βγει αρνητικός κτλ κτλ

δεν ειναι εγγυηση.. Το παγιο παντα το προπληρωνουμε.. Πχ στον λογαριασμο του Ιανουαριου πληρωνουμε τη χρηση που καναμε μεχρι να εκδοθει ο λογαροασμος + το παγιο του Φλεβαρη.. Παντα παει μπροστα δηλαδη.. Γι αυτο αν θυμαστε οταν πρωτοκανετε συνδεση πληρωνετε 1,5-2 πάγια μαζεμενα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)