Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/01/2012 - 12:10

δεν ειναι εγγυηση.. Το παγιο παντα το προπληρωνουμε.. Πχ στον λογαριασμο του Ιανουαριου πληρωνουμε τη χρηση που καναμε μεχρι να εκδοθει ο λογαροασμος + το παγιο του Φλεβαρη.. Παντα παει μπροστα δηλαδη.. Γι αυτο αν θυμαστε οταν πρωτοκανετε συνδεση πληρωνετε 1,5-2 πάγια μαζεμενα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εν είδη εγγύησης, αυτό γίνεται...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   drikos_pag

drikos_pag

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:11

Καλησπέρα μήπως ξέρει κανεις άμα κάνω διακοπή και μετατραπεί σε κάρτοσυμβόλαιο μετά θα μπορώ να το ξανακάνω σύνδεση cosmote??? και αν ναι ποσο καιρό θέλει αυτή η διαδικασία???

#603   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:16

Καλησπέρα μήπως ξέρει κανεις άμα κάνω διακοπή και μετατραπεί σε κάρτοσυμβόλαιο μετά θα μπορώ να το ξανακάνω σύνδεση cosmote??? και αν ναι ποσο καιρό θέλει αυτή η διαδικασία???

1 μηνα φιλε μου μετα την διακοπη...!!!

#604   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:16

Τους τίναξα τον εγκέφαλο τώρα στα κεντρικά.

Πήγα να κάτω τη διακοπή (λόγω του ό,τι δεν είχαμε συμπρληρώσει σωστά την καταγγελία) και μου είπαν πως οφείλω για το Internet on the Go και το Internet on the Way.

Για το Ίντερνετ on the go, OK να πληρώσω εφόσον το κάνω διακοπή και δεν υπήρχαν αυξήσεις εδώ. Ούτε για το Ίντερνετ Anyway: αυτό όμως για να υπάρχει πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να υπάρχει μία τηλεφωνική γραμμή στην οποία θα αντιστοιχεί. Και τους ρωτώ:

"Κυρία μου, τί λέτε; Γιατί να πληρώσω για το Anyway εφόσον απαιτείται να υπάρχει πάνω σε γραμμή τηλεφώνου; Εφόσον κάνω καταγγελία της σύμβασης η μπάλα παίρνει απευθείας και το Ίντερνετ".

Κυρία: "ναι αλλά το anyway είναι Ίντερνετ και εκεί δεν υπάρχουν αυξήσεις για να το κόψετε". Και της λέω: "οκ, τώρα που θα το κάνω whats up λόγω της διακοπής της σύβμασης στον αριθμό να μου στέλνετε κανονικά τον λογαριασμό του anyway, και να έχω στη whats up 2Giga το μήνα με 20 ευρώ που πλήρωνα".

Κυρία: "Δε γίνεται αυτό, μόνο με 60mb με 3 ευρώ στη whats up".

"Άρα χαιρέτα μου τον πλάτανο είπα, δεν έχετε ενημερωθεί για αυτήν την περίπτωση και λέτε ό,τι ναναι"

Στο τέλος συμφώνησε πως δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για αυτή την παράμετρο και θα το γράψω ως παράπονο, πως δε δέχομαι διότι το πρόβλημα ξεκινά από τη σύνδεση.



Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ας μου πει τί έκανε ή τί έγινε...

#605   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:18

Τους τίναξα τον εγκέφαλο τώρα στα κεντρικά.

Πήγα να κάτω τη διακοπή (λόγω του ό,τι δεν είχαμε συμπρληρώσει σωστά την καταγγελία) και μου είπαν πως οφείλω για το Internet on the Go και το Internet on the Way.

Για το Ίντερνετ on the go, OK να πληρώσω εφόσον το κάνω διακοπή και δεν υπήρχαν αυξήσεις εδώ. Ούτε για το Ίντερνετ Anyway: αυτό όμως για να υπάρχει πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να υπάρχει μία τηλεφωνική γραμμή στην οποία θα αντιστοιχεί. Και τους ρωτώ:

"Κυρία μου, τί λέτε; Γιατί να πληρώσω για το Anyway εφόσον απαιτείται να υπάρχει πάνω σε γραμμή τηλεφώνου; Εφόσον κάνω καταγγελία της σύμβασης η μπάλα παίρνει απευθείας και το Ίντερνετ".

Κυρία: "ναι αλλά το anyway είναι Ίντερνετ και εκεί δεν υπάρχουν αυξήσεις για να το κόψετε". Και της λέω: "οκ, τώρα που θα το κάνω whats up λόγω της διακοπής της σύβμασης στον αριθμό να μου στέλνετε κανονικά τον λογαριασμό του anyway, και να έχω στη whats up 2Giga το μήνα με 20 ευρώ που πλήρωνα".

Κυρία: "Δε γίνεται αυτό, μόνο με 60mb με 3 ευρώ στη whats up".

"Άρα χαιρέτα μου τον πλάτανο είπα, δεν έχετε ενημερωθεί για αυτήν την περίπτωση και λέτε ό,τι ναναι"

Στο τέλος συμφώνησε πως δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για αυτή την παράμετρο και θα το γράψω ως παράπονο, πως δε δέχομαι διότι το πρόβλημα ξεκινά από τη σύνδεση.



Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ας μου πει τί έκανε ή τί έγινε...

δλδ το internet on the go δεν μπορουμε να το κοψουμε?

#606   drikos_pag

drikos_pag

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:20

1 μηνα φιλε μου μετα την διακοπη...!!!

οποτε μπορώ να ξανακάνω σύνδεση πάλι με το ίδιο νούμερο αυτό συμφέρει αν θες να πάρεις πάλι κάποια επιδότηση

#607   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:21

παρτε τους τα σοβρακα παιδια!!

περιμενω τη βοντα να κανει την ιδια κινηση!!!!!

#608   mankap

mankap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:23

Καλησπερα, αφου εκανα την καταγγελεια - διακοπη χτες το πρωι, μου εκοψαν τη γραμμη γυρω στις 3-4 τα ξημερωματα. Ειναι λογικο αυτο?

#609   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:24

οποτε μπορώ να ξανακάνω σύνδεση πάλι με το ίδιο νούμερο αυτό συμφέρει αν θες να πάρεις πάλι κάποια επιδότηση

Ναι μπορεις αλλα μην περιμενεις και καμια τρελη επιδοτηση...δλδ να παρεις κανα δωρεαν iphone 4s αυτο αποκλειεται,μονο αν το παρεις με παγιο που φτανει στο θεο και με συμβολαιο 2 χρονια (που παιρνεις 10 iphone αν το υπολογισεις)....!!!!

#610   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:26

δλδ το internet on the go δεν μπορουμε να το κοψουμε?


Όχι χωρίς αποζημίωση. Για το Internet Anyway γίνεται η φασαρία που χρειάζεται οπωσδήποτε να έχεις και τηλεφωνική γραμμή στην οποία μπαίνει πάνω (νούμερο δηλαδή)

#611   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:29

Όχι χωρίς αποζημίωση. Για το Internet Anyway γίνεται η φασαρία που χρειάζεται οπωσδήποτε να έχεις και τηλεφωνική γραμμή στην οποία μπαίνει πάνω (νούμερο δηλαδή)

Οταν εννοεις αποζημειωση εννοεις τα παγια που θελει ακομα για να ληξει το συμβολαιο?

#612   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:30

Καλησπερα, αφου εκανα την καταγγελεια - διακοπη χτες το πρωι, μου εκοψαν τη γραμμη γυρω στις 3-4 τα ξημερωματα. Ειναι λογικο αυτο?

λογικοτατο ειναι....

#613   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:30

Οταν εννοεις αποζημειωση εννοεις τα παγια που θελει ακομα για να ληξει το συμβολαιο?


ναι

#614   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:39

λογικοτατο ειναι....

Ναι λογικό είναι

#615   nasos7

nasos7

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 14:47

παιδια εγω χτες εκανα διακοπη και μου ακυρωσαν το συμβολεο ποθ ειχα αλλους 22 μινες να πληρωνω απο 85 εθρω και εξοδα κινητης αλλα 12 γυρω στο κατοσταρικο!!!μου ζιτησαν συγνωμη και εκανα νεα συνδεση με νεο νουμερο και πηρα ενα ipad2 32gb!!!και εκπτωση στο ιδιο παγιο αλλα δινω πλεον 70 απο 100....ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες