Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:28

Εγω το κανα περσι για τον πατερα μου με την κοσμοτε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:29

Δεν ειναι ετσι και εισαι λαθος.. Δες το συμβολαιο σου.. Δεν μποει η εταιρια να σου βαζει ο,τι χρεωσεις γουσταρει.. Εσυ οταν υπογραψες, υπογραψες για συγκεκριμενες χρεωσεις.. Δεν μπορει να σου βαλει ξαφνικα παγιο 500 ευρω πχ ξαναλεω.. Ρώτα και δικηγόρο να το επιβεβαιώσεις.

εγω ειδα το συμβολαιο και λεει αυτα που ειπα πριν παντως!

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 22/01/2012 - 21:30


#48   Retired

Retired

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:30

Να αποσαφηνίσουμε κάτι οπού και αν διάβασα για την διακοπή επειδή μ'ενδιαφερει σε χρήστες που ήδη το έκαναν δεν τους ζήτησαν τίποτα να επιστρέψουν η να πληρώσουν.. οπότε ενα τηλέφωνο αύριο για όποιον ενδιαφέρεται θα επιβεβαιώσει τα αναγραφόμενα πιστεύω αλλιώς και το αζημίως δεν θα ειχε νοημα να υπαρχει στην ανακοίνωση.Αν δεν είχες λάβει κάτι για να κάνεις συμβόλαιο όλοι θα ήμασταν free..

#49   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:30

εγω ειδα το συμβολαιο και λεει αυτα που ειπα πριν παντως!


Σε ποια απο αυτα που ειπες πριν δηλαδη.; Δεν κατάλαβα..

#50   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:31

Δεν ειναι ετσι και εισαι λαθος.. Δες το συμβολαιο σου.. Δεν μποει η εταιρια να σου βαζει ο,τι χρεωσεις γουσταρει.. Εσυ οταν υπογραψες, υπογραψες για συγκεκριμενες χρεωσεις.. Δεν μπορει να σου βαλει ξαφνικα παγιο 500 ευρω πχ ξαναλεω.. Ρώτα και δικηγόρο να το επιβεβαιώσεις.



Φιλε μου φυσικα και δε μπορει η καθε εταιρεια να σε χρεωνει ο,τι γουσταρει οταν το συμβολαιο σου γραφει αλλα...εδω ομως μιλαμε για μια λογικη "αφου δε μου κανεις γιατι αλλα συμφωνησαμε, φευγω και δεν κανουμε λογαριασμο τι μου χρωστας και τι σου χρωσταω". Δεν τους εχω για τοσο ανοητους. Τι να πω...

#51   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:33

Φιλε μου φυσικα και δε μπορει η καθε εταιρεια να σε χρεωνει ο,τι γουσταρει οταν το συμβολαιο σου γραφει αλλα...εδω ομως μιλαμε για μια λογικη "αφου δε μου κανεις γιατι αλλα συμφωνησαμε, φευγω και δεν κανουμε λογαριασμο τι μου χρωστας και τι σου χρωσταω". Δεν τους εχω για τοσο ανοητους. Τι να πω...

Γιατι ειναι λογικο να σου βαλουν ξαφνικα παγιο 500 ευρω και να σου ζητησουν πισω την επιδοτηση για να φυγεις; Αφου αυτοι φταινε.. Η επιδοτηση ηταν στους ορους του συμβολαιου.. Δεν μπορουν να στα παρουν πισω το λεω με πολυ απλα λογια..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/01/2012 - 21:33


#52   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:33

Σε ποια απο αυτα που ειπες πριν δηλαδη.; Δεν κατάλαβα..

οτι ναι μεν μπορεις να καταγκειλεις και να κοψεις το συμβολαιο σε περιπτωση αυξισεων αλλα την επιδοτηση την επιστρεφεις αμεσα! Αλλιως δεν μπορεις να κανεις πουθενα συμβολαιο μεχρι να πληρωθει! Διαβασε το συμβολαιο σου και θα δεις....

#53   Retired

Retired

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:36

Φιλε μου φυσικα και δε μπορει η καθε εταιρεια να σε χρεωνει ο,τι γουσταρει οταν το συμβολαιο σου γραφει αλλα...εδω ομως μιλαμε για μια λογικη "αφου δε μου κανεις γιατι αλλα συμφωνησαμε, φευγω και δεν κανουμε λογαριασμο τι μου χρωστας και τι σου χρωσταω". Δεν τους εχω για τοσο ανοητους. Τι να πω...


Είναι απολύτως λογικό αυτο που λες και η ιδια σκέψη με έκανε και εμενα να διαβάζω εδω και 2 ωρες + μόνο γι'αυτο το θέμα εγω ειμαι πεπεισμένος από αυτά που διάβασα οτι δεν εχεις καμιά απολύτως υποχρέωση παρ'ολα αυτα το τελευταίο check θα γίνει με τους ίδιους αύριο.

#54   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:36

οτι ναι μεν μπορεις να καταγκειλεις και να κοψεις το συμβολαιο σε περιπτωση αυξισεων αλλα την επιδοτηση την επιστρεφεις αμεσα! Αλλιως δεν μπορεις να κανεις πουθενα συμβολαιο μεχρι να πληρωθει! Διαβασε το συμβολαιο σου και θα δεις....

Το διαβασα και δεν το λεει αυτο.. Καιειναι άκυρο.. Δεν εχει νομικη υποστηριξη αυτο που λες.. Μιλα με εναν νομικο που ξερεις.. Ή στειλε ενα απλο mail στον συνηγορο του καταναλωτη ή στην ΕΕΤΤ.

#55   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:36

οτι ναι μεν μπορεις να καταγκειλεις και να κοψεις το συμβολαιο σε περιπτωση αυξισεων αλλα την επιδοτηση την επιστρεφεις αμεσα! Αλλιως δεν μπορεις να κανεις πουθενα συμβολαιο μεχρι να πληρωθει! Διαβασε το συμβολαιο σου και θα δεις....

επειδη και εγω το διαβαζα το σμβολαιο αλλα δεν ειδα τιποτα τετοιο ειδα μονο αν κανεις εσυ κατι και στο κοψουν πρεπει να πληρωσεις οχι σε περιπτωση που φταινε αυτοι μπορεις να πεις η τι λεει ακριβως η τον αριθμο αυτου του ορου???

#56   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:38

επειδη και εγω το διαβαζα το σμβολαιο αλλα δεν ειδα τιποτα τετοιο ειδα μονο αν κανεις εσυ κατι και στο κοψουν πρεπει να πληρωσεις οχι σε περιπτωση που φταινε αυτοι μπορεις να πεις η τι λεει ακριβως η τον αριθμο αυτου του ορου???

Αυτο ειναι.. Φιλε giodert εσυ που ειπες το αντιθετο μήπως μπερδευτηκες με αυτο; Την επιδοτηση την επιστρεφεις μονο με υπαιτειότητα του συνδρομητή!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/01/2012 - 21:38


#57   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:39

επειδη και εγω το διαβαζα το σμβολαιο αλλα δεν ειδα τιποτα τετοιο ειδα μονο αν κανεις εσυ κατι και στο κοψουν πρεπει να πληρωσεις οχι σε περιπτωση που φταινε αυτοι μπορεις να πεις η τι λεει ακριβως η τον αριθμο αυτου του ορου???

ναι διαβασε 12.4 κ 12.6

#58   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:47

12.4 Εντος 1 μηνα απο την ανναγκελια της αυξησης των τελων κλησεων ο συνδρομητης δικαιουται την παρουσα συμβαση...κτλ 12.6 σε καθε περιπτωση καταγκελιας της παρουσας συμβασης εκ μερους του συνδρομητη ΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ του συνδρομητη προς την cosmote ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ που δεν εχει αποσβεσθει συμφονα με οσα αναγραφονται στην αιτηση του συνδρομητη!

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 22/01/2012 - 21:50


#59   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:48

ναι διαβασε 12.4 κ 12.6

Εγω ξαναλεω στο δικο μου συμβολαιο voda γραφει αυτα που σου πα.. Αν σπασει το συμβολαιο εξαιτιας της εταιριας , η καταγγελια γινεται ΑΖΗΜΙΩΣ!!! Θελεις να μου πεις τι ακριβως γραφουν οι 2 οροι αυτοί;

#60   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 21:49

Λετε να ηταν τοσο χαζοι; Τα εχουν προβλεψει, αφου συνεχεια ξανουν αυξησεις θα τους ειχαν ριμαξει αλλιως

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες