Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/02/2012 - 01:30

χωρις υπογραφη κλπ κλπ δηλαδη.... πολυ ωραια....

καποιοι πιο πανω λενε οτι εκαναν αιτημα και περασε στισ 10 Φλεβαρη....

(σ'ευχαριστω για τις απαντησεις..)

Μεχρι 8 Φεβρουαρίου νομιζω ηταν η προθεσμια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   ahasapis

ahasapis

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/02/2012 - 01:33

μεχρι τελη γεναρη λεει η ανακοινωση.. δεν εχω υπογραψει κατι τετοιο ομως περι χρεωσεων. και τιποτα δεν "εννοειται" οσον αφορα το χρημα. anyway...ευχαριστω πολυ..

#738   kilias

kilias

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2012 - 14:47

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και συμβιβάστηκα με έκπτωση 10% στον λογαριασμό μου.
Μπράβο στο forum για την ενημέρωση.

#739   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2012 - 14:50

γιατι ακομα το συνεχιζουνε???μετα απο 1 μηνα σχεδον..
μηπως ειναι αυτο που λενε οτι η κοσμοτε συνεχιζει να εχει πανω απο το 50% των συνδρομητων και πρεπει να πεσει...? :excl:

#740   tleo

tleo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2012 - 22:46

Ξαναλέω ότι εγώ το έκανα στις 10 Φεβρουαρίου.
Ισχύει παιδιά.Ένα τηλεφώνημα υπόθεση είναι γιατί δεν το κάνετε επιτέλους? ;)

#741   tgrendo

tgrendo

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/02/2012 - 19:48

Πηρα πριν λιγο, και αρχισανε να μου λενε πωσ και τι πρεπει να κανω, τους ειπα αν δεχοντναι καποιο συμβιβασμο, και μου ειπανε δεν μπορουν να κανουν τιποτα αυτοι, και αν θελω να διακοψω, και απο εκει και περα θα παει σε αλλο τμημα να "διαπραγματευτουμε".

Τι κανω τωρα? Γιατι επειδη το χρησιμοποιω επαγγελματικα, δεν νοειτε να χασω το τηλ ουτε για μια μερα. Και ειδικα το νουμερο.

Ευχαριστω.

#742   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2012 - 00:29

και για να κλεισω τον κυκλο μου σημερα ηρθε το εκκαθαριστικο της cosmote στο οποιο μου επιστρεφουν και 40 ευρω επειδη ειχα προπληρωσει το παγιο του φεβρουαριου ενω η συνδεση κοπηκε αζημιως τελη γεναρη....να θυμισω οτι ειχα 18 μηνο συμβολαιο στο 70 που ειχα κανει τελη νοεμβριου με ενα iphone 4s.....ολα καλα και παλι ευχαριστω τον φιλο που μας ανοιξε τα ματια...

#743   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/02/2012 - 00:43

και για να κλεισω τον κυκλο μου σημερα ηρθε το εκκαθαριστικο της cosmote στο οποιο μου επιστρεφουν και 40 ευρω επειδη ειχα προπληρωσει το παγιο του φεβρουαριου ενω η συνδεση κοπηκε αζημιως τελη γεναρη....να θυμισω οτι ειχα 18 μηνο συμβολαιο στο 70 που ειχα κανει τελη νοεμβριου με ενα iphone 4s.....ολα καλα και παλι ευχαριστω τον φιλο που μας ανοιξε τα ματια...



O εκκαθαριστικος σχεδον παντα βγαινει πιστωτικος.. Κι αυτο γιατι οταν κανουμε νεα συνδεση παντα προπληρωνουμε και 1 παγιο και παντα τρεχει μπροστα ενα παγιο

#744   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2012 - 00:54

φιλε μου απλα επιβεβαιωνω οτι τελικα το αζημιως ισχυει κανονικοτατα και τελικα στον εκκαθαριστικο μου οπως πιστευω και στους εκκαθαριστικους των υπολοιπων παιδιων δεν υπαρχει φορτωμενη η επιδοτηση συσκευης (που για εμενα ηταν 450 ευρω)...ξερω οτι προπληρωνω ενα παγιο αλλα εδω το ζητημα ηταν η επιδοτηση και το σπασιμο 18 μηνου συμβολαιου....επισης περα απο εξαιρεσεις διακοπων οι περισσοτερες που γινονται εντος χρονικου πλαισιου δεν ειναι ποτε πιστωτικες γιατι οι εταιρειες φροντιζουν να σε κρατησουν και τον επιπλεον μηνα που εχεις προπληρωσει...επαναλαμβανω βεβαια σε φυσιολογικες διακοπες και οχι σε περιπτωσεις σαν τις δικες μας που εγινε διακοπη μεσα σε 1 μερα!!!

#745   Yiannis

Yiannis

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2012 - 11:41

Παιδιά, ισχύει κανονικά αυτό.Πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο για διακοπή και επειδή είχα Cosmote απεριόριστα 70 για 24 μήνες με έναρξη συμβολαίου 11/11/11 μου πρότειναν 10% έκπτωση στο πάγιο.Εγώ τους είπα και 10% και να πάω στο απεριόριστα 55 και φυσικά το δέχτηκαν.Έπρεπε να ζητήσω να μου βάλουν free και το Data Traveller και το Cosmote My number one αλλά δεν με έκοψε να τα πω τότε.Κάντε το όλοι παιδιά.Μόνο να κερδίσετε μπορείτε από αυτό.

p.s. Αν πάρουμε τηλέφωνο και δεχτούμε την προσφορά που μας κάνουν μετά παύει να υπάρχει το δικαίωμα μας για διακοπή;

Τελευταία επεξεργασία από: Yiannis, 24/02/2012 - 11:45


#746   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 24/02/2012 - 17:25

Ήρθε και μένα ο εκκαθαριστικός με πιστωτικό ποσό περίπου 45€.
Να είναι καλά το παλικάρι που μας άνοιξε τα ματια.

#747   tleo

tleo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2012 - 21:10

Παιδιά, ισχύει κανονικά αυτό.Πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο για διακοπή και επειδή είχα Cosmote απεριόριστα 70 για 24 μήνες με έναρξη συμβολαίου 11/11/11 μου πρότειναν 10% έκπτωση στο πάγιο.Εγώ τους είπα και 10% και να πάω στο απεριόριστα 55 και φυσικά το δέχτηκαν.Έπρεπε να ζητήσω να μου βάλουν free και το Data Traveller και το Cosmote My number one αλλά δεν με έκοψε να τα πω τότε.Κάντε το όλοι παιδιά.Μόνο να κερδίσετε μπορείτε από αυτό.

p.s. Αν πάρουμε τηλέφωνο και δεχτούμε την προσφορά που μας κάνουν μετά παύει να υπάρχει το δικαίωμα μας για διακοπή;

Επιτέλους κάποιος που με δικαιώνει οτι ισχύει ακόμα :)

Λογικά παύει να υπάρχει.(Εταιρεία είναι όχι χαζοί)

#748   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/02/2012 - 22:55

Σε εμένα δεν έπιασε. Πήρα τηλέφωνο και τους είπα όλα όσα συζητάμε. Είπα ότι θέλω διακοπή συμβολαίου. Μου είπαν ότι θα πρέπει να πλήρωσω τα πάγια. Όταν ζήτησα έστω 10% έκπτωση μου είπαν πως ήδη έχω 20% και δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω. Το 20% το είχα καταφέρει απο προηγούμενες διαπραγματεύσεις για να κάνω το συμβόλαιο και να μην πάω Vodafone. Τελικά τι κάνω; Επιμένω;;

#749   tleo

tleo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2012 - 23:11

Σε εμένα δεν έπιασε. Πήρα τηλέφωνο και τους είπα όλα όσα συζητάμε. Είπα ότι θέλω διακοπή συμβολαίου. Μου είπαν ότι θα πρέπει να πλήρωσω τα πάγια. Όταν ζήτησα έστω 10% έκπτωση μου είπαν πως ήδη έχω 20% και δεν μπορούν να δώσουν παραπάνω. Το 20% το είχα καταφέρει απο προηγούμενες διαπραγματεύσεις για να κάνω το συμβόλαιο και να μην πάω Vodafone. Τελικά τι κάνω; Επιμένω;;

Γνώμη μου είναι να ξαναπαρεις και να επιμείνεις.
Αν όχι μέχρι 26-3-12, τουλάχιστον μεχρι 26-2-12 ισχυει σίγουρα.(δεν θυμαμαι σιγουρα τι μήνα μου είχαν πει)
Για 10% δεν ξερω αν θα καταφερεις κάτι λόγο εκπτωσης που ήδη έχεις αλλα για διακοπή σιγουρα θα μπορεσεις αν επιμεινεις.
Γνώμη μου πάντα, έτσι?

#750   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/02/2012 - 23:20

Και εγω νομίζω ότι δικαιούμαι διακοπή άσχετα απο την έκπτωση την οποία έχω. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια και θα σας ενημερώσω! ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες