Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:04

Παιδια εγω εχω κανει "καταγγελια" και μου το μειωσαν απο 30 στα 20 το προγραμμα αλλα λογω μαλακιας, χρεωθηκα 70 επειδη μιλησα εκτος cosmote 1.30 ωρες. Κοινως, εφαγα τρελο αγγουρι με την "μαγκια" μου. Μηπως αλλαξαν κι αλλους ορους αυτους τους 2 μηνες για να ξανακανω καταγγελια να κλεισω τελειως τη συνδεση και να ξαναανοιξω αργοτερα με τις καινουριες προσφορες της;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:06

Επιβεβαιώνω τελικά ότι το αζημίως ισχύει. Σήμερα έλαβα τελικά τον διορθωμένο λογαριασμό ο οποίος ΔΕΝ περιλαμβάνει πλέον την επιδότηση.

Kαι εγώ το ίδιο,22/3

#768   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:06

δεν ξερω αν υπαρχει ακομα περιθωριο...!
διαβασε το παραπανω μου ποστ και κοιτα τον λογαριασμο σου στο πισω μερος αν το αναφερει ακομα!

#769   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:25

Σας ενημερώνουμε ότι από 27/4/2012, δημιουργείται νέα ζώνη χρέωσης στην COSMOTE Traveller, η οποία περιλαμβάνει τις χώρες Ελβετία, ΠΓΔΜ & Τουρκία. Το πάγιο τέλος κλήσης εξερχομένων & εισερχομένων κλήσεων για τις άνω χώρες με χρήση της υπηρεσίας COSMOTE Traveller αυξάνεται από 0,83 σε 1,50 ευρώ/κλήση. Ενημερωθείτε αναλυτικά από το www.cosmote.gr, ενότητα Χρήσιμα-Επίκαιρα & Ενδιαφέροντα. Έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως εντός ενός μηνός από την παρούσα κοινοποίηση.

Ειδα τωρα αυτο στην cosmote e-bill.. ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ;

#770   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:43

Σας ενημερώνουμε ότι από 27/4/2012, δημιουργείται νέα ζώνη χρέωσης στην COSMOTE Traveller, η οποία περιλαμβάνει τις χώρες Ελβετία, ΠΓΔΜ & Τουρκία. Το πάγιο τέλος κλήσης εξερχομένων & εισερχομένων κλήσεων για τις άνω χώρες με χρήση της υπηρεσίας COSMOTE Traveller αυξάνεται από 0,83 σε 1,50 ευρώ/κλήση. Ενημερωθείτε αναλυτικά από το www.cosmote.gr, ενότητα Χρήσιμα-Επίκαιρα & Ενδιαφέροντα. Έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως εντός ενός μηνός από την παρούσα κοινοποίηση.

Ειδα τωρα αυτο στην cosmote e-bill.. ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ;


Ναι, αλλα μηπως ειναι γι αυτους που εχουν ενεργοποιησει την συγκεκριμενη υπηρεσια!!!
αν δεν την εχεις στον λογαριασμο σου, δεν θα σου πουν..¨
: γιατι αγαπητε χρηστη, αφου δεν εχεις την υπηρεσια και δεν κανεις ταξιδια.!

΄΄ισχύει για όλα τα δίκτυα των χωρών στις οποίες διατίθεται
προσφέρεται χωρίς μηνιαίο πάγιο
ενεργοποιείται τηλεφωνικώς απ’ όπου και αν βρίσκεστε
αφού ενεργοποιηθεί 1 φορά, ισχύει κάθε φορά που βρίσκεστε στο εξωτερικό΄΄

#771   GeorgeB

GeorgeB

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2012 - 17:02

Υπάρχει καποιος τρόπος τώρα να σπάσω το συμβόλαιο με την Cosmote?

#772   vassiaxen

vassiaxen

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2012 - 10:40

καλο ειναι κατι τετοια να τα γνωριζουμε

#773   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/06/2012 - 11:36

Τωρα νομιζω δεν γινεται. Ειχε προθεσμια

#774   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/06/2012 - 15:33

καλο ειναι κατι τετοια να τα γνωριζουμε


Αν προσέχεις τους λογαριασμούς σου θα τα γνωρίζεις πάντα..

#775   platijet

platijet

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/06/2012 - 20:13

Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 39 σελίδες, υπάρχει κάτο αντίστοιχο σε Wind?

#776   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/06/2012 - 20:15

Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 39 σελίδες, υπάρχει κάτο αντίστοιχο σε Wind?


Προς το παρόν όχι.. Αλλά μέσα στο χρόνο είναι πολύ πιθανό..

#777   modacular

modacular

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/05/2013 - 18:50

Παιδιά καλησπέρα. Ξεθάβω παλιό θέμα γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι για ακριβώς αυτό που λέει ο τίτλος.
Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε, μία εκ των ανακοινώσεων είναι η εξής:

Σας ενημερώνουμε ότι από 01/07/13, στο πρόγραμμα COSMOTE ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ 25 με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας, μειώνεται η μηνιαία ανανέωση υπολοίπου από 7 σε 5 ευρώ και αυξάνεται ο δωρεάν χρόνος ομιλίας του προγράμματός σας προς λοιπά εθνικά δίκτυα από 30 σε 35 λεπτά. Ενημερωθείτε αναλυτικά και από το www.cosmote.gr, ενότητα Επίκαιρα & Ενδιαφέροντα. Έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης σας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδοτήσεων για τη σύνδεση) εντός 1 μηνός από την παρούσα κοινοποίηση.


Εξ' αρχής είχα ζητήσει αντί για επιδότηση να έχω έκπτωση παγίου. Αν ζητήσω διακοπή, θα πρέπει να πληρώσω το ποσό της έκπτωσης για τους μήνες που το χρησιμοποίησα; Αν ναι, τι ακριβώς σημαίνει τελικά το "αζημίως";

#778   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/05/2013 - 19:20

Παιδιά καλησπέρα. Ξεθάβω παλιό θέμα γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι για ακριβώς αυτό που λέει ο τίτλος.
Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε, μία εκ των ανακοινώσεων είναι η εξής:


Εξ' αρχής είχα ζητήσει αντί για επιδότηση να έχω έκπτωση παγίου. Αν ζητήσω διακοπή, θα πρέπει να πληρώσω το ποσό της έκπτωσης για τους μήνες που το χρησιμοποίησα; Αν ναι, τι ακριβώς σημαίνει τελικά το "αζημίως";


Κανονικά όχι.. Δεν θα πρέπει να πληρώσεις τίποτα. Βέβαια δεν πρόκειται να το δεχτούν αμέσως. ίσως χρειαστεί να το κοινοποιήσεις στην ΕΕΤΤ κτλ.. Θέλει τρέξιμο δηλαδή.


Αν πεις ότι θα πληρώσεις.. θα πρέπει να επιστρέψεις ανάλογα με το πόσους μήνες έχεις το συμβόλαιο. Αν είναι 12μηνο και έχουν περάσει 6 μήνες, θα πληρώσεις την έκπτωση που έλαβες για 6 μήνες.. Αν έχουν περάσει 7 μήνες θα επιστρέφεις την έκπτωση για 5 μήνες.. και γενικά μειώνεται αντίστροφά

#779   modacular

modacular

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/05/2013 - 20:06

Κατάλαβα. Νομίζω ότι για 30€ (κάπου τόσο πρέπει να είναι το συνολικό ποσό της έκπτωσης) δεν αξίζει το τρέξιμο.

1. Να δοκιμάσω παρ' όλα αυτά μέσω τηλεφώνου, ή δεν πρόκειται με τίποτα να με αφήσουν χωρίς να πληρώσω; (Επειδή το γράφει στην ανακοίνωση)
2. Επίσης, επειδή δεν κατάλαβα από τα προηγούμενα μηνύματα (και ίσως να έχουν αλλάξει τώρα τα πράγματα), αν είχα πάρει συσκευή με επιδότηση αντί για έκπτωση στο πάγιο, θα μπορούσα να κρατήσω τη συσκευή χωρίς να πληρώσω τίποτα;
3. Τα υπόλοιπα λογαριασμών μέχρι την ημερομηνία διακοπής πρέπει να εξοφληθούν;

ΥΓ. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών με 5-6 άτομα και ο καθένας μου έλεγε ό,τι να ναι. Μία κοπελίτσα παραδέχτηκε ότι δεν το χει διαβάσει το κείμενο "γιατί είναι πολλές σελίδες". Εν πάσει περιπτώσει, μου έδωσαν "κωδικό διακοπής" και μου είπαν να πάω σε κατάστημα.
4. Ισχύει ότι μέσω τηλεφώνου γίνονται μόνο νέες συνδέσεις και όχι διακοπές;

Με συγχωρείτε για το σεντόνι αλλά η "εξυπηρέτηση πελατών" μόνο εξυπηρετική δεν είναι.

#780   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/05/2013 - 01:53

Κατάλαβα. Νομίζω ότι για 30€ (κάπου τόσο πρέπει να είναι το συνολικό ποσό της έκπτωσης) δεν αξίζει το τρέξιμο.

1. Να δοκιμάσω παρ' όλα αυτά μέσω τηλεφώνου, ή δεν πρόκειται με τίποτα να με αφήσουν χωρίς να πληρώσω; (Επειδή το γράφει στην ανακοίνωση)
2. Επίσης, επειδή δεν κατάλαβα από τα προηγούμενα μηνύματα (και ίσως να έχουν αλλάξει τώρα τα πράγματα), αν είχα πάρει συσκευή με επιδότηση αντί για έκπτωση στο πάγιο, θα μπορούσα να κρατήσω τη συσκευή χωρίς να πληρώσω τίποτα;
3. Τα υπόλοιπα λογαριασμών μέχρι την ημερομηνία διακοπής πρέπει να εξοφληθούν;

ΥΓ. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών με 5-6 άτομα και ο καθένας μου έλεγε ό,τι να ναι. Μία κοπελίτσα παραδέχτηκε ότι δεν το χει διαβάσει το κείμενο "γιατί είναι πολλές σελίδες". Εν πάσει περιπτώσει, μου έδωσαν "κωδικό διακοπής" και μου είπαν να πάω σε κατάστημα.
4. Ισχύει ότι μέσω τηλεφώνου γίνονται μόνο νέες συνδέσεις και όχι διακοπές;

Με συγχωρείτε για το σεντόνι αλλά η "εξυπηρέτηση πελατών" μόνο εξυπηρετική δεν είναι.


1. Ναι δοκίμασε .. Καμιά φορά δεν ξέρεις..μπορεί να δεχτούν το νόμιμο εύκολα.
2. Όχι. Χειρότερα θα ταν. Στην ανακοίνωση λέει ότι μπορείς να στάσεις το συμβόλαιο αζημίως δηλαδη να μην πληρώσεις τίποτα σε κάθε περίπτωση ΕΚΤΌΣ της επιδότησης συσκευής. Οπότε κατα κάποια έννοια αν πήρες έκπτωση στο πάγιο λέει οτι μπορείς να φύγεις χωρις να πληρώσεις τίποτα.
3 εννοείται αυτό. Αν έχεις ληξιπρόθεσμες οφειλές δεν πρόκειται καν να εγκριθεί η φορητότητα και δεν θα σε αφήσουν να φύγεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες