Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:36

Sorry ρε παιδιά αλλά μπορεί να είναι βλακεία αυτο που θα πω αλλα θα το πω! Αν απαίτησω την διακοπή του συμβολαίου με ευθύνη της cosmote και ισχυρίστω ότι η συσκευή απο την επιδότηση έχει κλαπεί τι θα μου ζητήσουν;;;;

φιλε μου γελασα με το post σου να σαι καλα :D .. ( με την καλη εννοια)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:38

Ναι ειχε βγει αλλα οχι να σε προτρεπει να κανεις διακοπη συμβολαιου....

#108   gl7

gl7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:39

φιλε μου γελασα με το post σου να σαι καλα :D .. ( με την καλη εννοια)


Sent from my iPhone using Tapatalk

χαχα! Έκανα και κάτι καλο..... ;-)

#109   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:39

Ναι ειχε βγει αλλα οχι να σε προτρεπει να κανεις διακοπη συμβολαιου....

γιατι τωρα σε προτρεπει ; Τι εννοεις; Παντα ισχυε αυτο.. Αν γινει αλλαγη του συμβολαιου απο τη μερια της εταιριας μπορεις να φυγεις..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#110   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:51

γιατι τωρα σε προτρεπει ; Τι εννοεις; Παντα ισχυε αυτο.. Αν γινει αλλαγη του συμβολαιου απο τη μερια της εταιριας μπορεις να φυγεις..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμμεσως σε προτρεπει βεβαια νομικα οπως καλα λες ειναι υποχρεωμενη η εταιρια.
Οχι απλα το λεω απο την πλευρα του οτι ειναι ζημιογωνο για την ιδια την εταιρια ειδικα αυτη την εποχη που γινεται πολεμος για να κλεψουνε πελατες!

#111   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:57

Εμμεσως σε προτρεπει βεβαια νομικα οπως καλα λες ειναι υποχρεωμενη η εταιρια.
Οχι απλα το λεω απο την πλευρα του οτι ειναι ζημιογωνο για την ιδια την εταιρια ειδικα αυτη την εποχη που γινεται πολεμος για να κλεψουνε πελατες!

γιατι νομίζεις θα κατσουν να το διαβασουν πολλοί; Και θα ασχοληθουν κι όλας;; Άντε να ναι μεχρι 10 άτομα το πολύ.. Μπροστα στο κερδοα που θα χουν με την αυξηση στο 1 λεπτό..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#112   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 03:59

τελικά παιδιά το έκανε κανείς να μας πεί εξελίξεις ? μπορεί κάποιος να αφήσει τα τήλ που πρέπει να καλέσουμε και να πεί λεπτομερώς τη διαδικασία ? εγώ δηλαδή που έκανα νέο συμβόλαιο στο unlimited 55 μπορώ κάνω τη συσκγεκριμένη διαδικασία ?

#113   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:01

γιατι νομίζεις θα κατσουν να το διαβασουν πολλοί; Και θα ασχοληθουν κι όλας;; Άντε να ναι μεχρι 10 άτομα το πολύ.. Μπροστα στο κερδοα που θα χουν με την αυξηση στο 1 λεπτό..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστοτατος!!

#114   watChlaR

watChlaR

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:01

τελικά παιδιά το έκανε κανείς να μας πεί εξελίξεις ? μπορεί κάποιος να αφήσει τα τήλ που πρέπει να καλέσουμε και να πεί λεπτομερώς τη διαδικασία ? εγώ δηλαδή που έκανα νέο συμβόλαιο στο unlimited 55 μπορώ κάνω τη συσκγεκριμένη διαδικασία ?


το συμβόλαιο το έκανα στις 8-9 ιανουαρίου 2012

Τελευταία επεξεργασία από: watChlaR, 23/01/2012 - 04:02


#115   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:02

Εν τω μεταξυ τωρα διαβασα ξανα την ανακοινωση της κοσμοτε.. Η οποία λεει οτι οι συνδρομητες εχουν δικαιωμα καταγγελιας της συμβασης αζημιως και μονο αυτο.. Ξερετε τι σημαινει αυτό;; Στο λεει ξεκαθαρα οτι μπορεις να φυγεις και να μην επιστρεψεις τιποτα.. Στην αντιστοιχη ανακοινωση στη vodafone τον Μαρτιο περσι ελεγε ακριβως το ιδιο και σε παρενθεση (εξαιρειται τυχον επιδοτηση συσκευης) κατι που νομικα δεν εστεκε οπως σας ειπα και την ιστορια μου με την εταιρια.. Και γενικα η βοντα σε καθε τιμολογιακή αλλαγη κοτσαρει και αυτο στο τελος.. Αν το κυνηγησεις θα ναι οκ βεβαια.. Αλλα η cosmote ουτε καν αυτο δεν αναφερει.. Και επιμενετε καποιοι οκ... Περιμενουμε νεοτερα λοιπον..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#116   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:10

Εν τω μεταξυ τωρα διαβασα ξανα την ανακοινωση της κοσμοτε.. Η οποία λεει οτι οι συνδρομητες εχουν δικαιωμα καταγγελιας της συμβασης αζημιως και μονο αυτο.. Ξερετε τι σημαινει αυτό;; Στο λεει ξεκαθαρα οτι μπορεις να φυγεις και να μην επιστρεψεις τιποτα.. Στην αντιστοιχη ανακοινωση στη vodafone τον Μαρτιο περσι ελεγε ακριβως το ιδιο και σε παρενθεση (εξαιρειται τυχον επιδοτηση συσκευης) κατι που νομικα δεν εστεκε οπως σας ειπα και την ιστορια μου με την εταιρια.. Και γενικα η βοντα σε καθε τιμολογιακή αλλαγη κοτσαρει και αυτο στο τελος.. Αν το κυνηγησεις θα ναι οκ βεβαια.. Αλλα η cosmote ουτε καν αυτο δεν αναφερει.. Και επιμενετε καποιοι οκ... Περιμενουμε νεοτερα λοιπον..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ετσι πρεπει να ειναι το αζημιως τα λεει ολα...και η επιδοτηση που περνει καποιος ειναι μερος του συμβολαιου...! Νομιζω ειναι ξεκαθαρο και οσους ζητουν την επιδοτηση ειναι για να γλιτοσουν οτι μπορουν το ειπες και πιο πανω με την προσωπικη σου εμπειρια...Αλλα ας περιμενουμε χαχα

#117   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:45

Η επίσημη ανακοίνωση της Vodafone για τις αλλαγές της χρέωσης στα 60"

Επίσημη Ανακοίνωση Vodafone

Η αλλαγή έγινε στις 23 Μαιου 2011

#118   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:55

Εγώ να ρωτήσω κάτι? Τον Μάιο που έκανε τις αλλαγές η Vodafone εγώ δεν πήρα χαμπάρι αν και επισκέπτομαι πολύ συχνά τη σελίδα της λόγω myaccount.

Και φαντάζομαι ότι μία δυσμενής αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής δεν είναι και κάτι που ανακοινώνεται με μεγάλα γράμματα στην αρχική σελίδα...

Εσείς που τα βρίσκετε αυτά?

Ακόμα και το pdf από τις 23 Μαΐου πού το βρίσκω στη σελίδα τους?

Ρωτάω για να ξέρω που να παρακολουθώ για επόμενες αλλαγές...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 23/01/2012 - 04:56


#119   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 23/01/2012 - 05:07

εγώ ακόμα το ψάχνω γιατί και σε εμένα μου το αλλάξανε χωρίς να πληροφορηθώ.Είμαι και εγώ vodafone και το γεγονός ότι οι κύριοι γράφουν από κάτω ως όρο την προθεσμία 1 μήνα για καταγγελία δεν με αφορά ... Προφανώς πρέπει να ενημερωθώ εγώ και όχι με ψηλά γράμματα... ψάχνω λίγο στον Αστικό κώδικα παιδια και θα επανέλθω με νέα και για τους Vodafone Συνδρομητές.

Nsxbass τυχαία το βρήκα στο google. στην Vodafone δεν το γράφουν πουθενά φίλε.. Ίσως να έχουν καποιο blog που βγάζουν ανακοινώσεις αλλά Link από το site τους δεν μπόρεσα να βρω ...

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 23/01/2012 - 05:09


#120   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/01/2012 - 05:15

εγώ ακόμα το ψάχνω γιατί και σε εμένα μου το αλλάξανε χωρίς να πληροφορηθώ.Είμαι και εγώ vodafone και το γεγονός ότι οι κύριοι γράφουν από κάτω ως όρο την προθεσμία 1 μήνα για καταγγελία δεν με αφορά ... Προφανώς πρέπει να ενημερωθώ εγώ και όχι με ψηλά γράμματα... ψάχνω λίγο στον Αστικό κώδικα παιδια και θα επανέλθω με νέα και για τους Vodafone Συνδρομητές.

Nsxbass τυχαία το βρήκα στο google. στην Vodafone δεν το γράφουν πουθενά φίλε.. Ίσως να έχουν καποιο blog που βγάζουν ανακοινώσεις αλλά Link από το site τους δεν μπόρεσα να βρω ...

Και εγώ για αυτό αναρωτιέμαι.

Μάλιστα αν πας προς τα πίσω στο λινκ (δηλαδή κόβεις μία κάθετο κάθε φορά, σου βγάζει κάποια directories αρχικά και μετά σε πετάει σε ένα σφάλμα στο site τους...)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)