Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PwnageTool for iPhone OS 3.1 [iPhone 3GS, iPod touch 2G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
206 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 22:12

Καλησπερα.

Θελω να ρωτησω το εξης.Ειμαι σε 3.0.1 και στο cydia λεει 3.1 ECID οn file.Μπορω να κανω update στην 3.1 ωστε να αναβαθμιστει το baseband και μετα να κανω downgrade στην 3.0.1?(Αν ναι μπορει καποιος να μου εξηγησει τι αλλαγη θα κανω στα hosts και αν θα την διατηρησω και μετα απο το downgrade)

Ευχαριστω πολυ.

Οχι δεν μπορεις.Μπορεις να κανεις jailbreak την 3.01 και μετα να βαλεις custom 3.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 22:14

Nα ρωτησω κατι εγω τωρα εχω αγορασει ενα iphone 3gs απο αμερικη και τωρα θελω να του βαλω την 3,1 που βγηκε. Το os που ειχε το iphone μεσα ηταν 3,0 λεει επισης οταν ανοιγω το cydia οτι εχει to 3.1 σε ενα file, μπορω να κανω restore με custom firmware απο windows η πρεπει να εχω μονο mac και απο κει να γινει το restore?Επισης θα ηθελα να πω οτι αμα φτιαξω ενα custom firmware απο mac και μετα το παρο και κανω restore απο υπολογιστη που εχει windows θα παιξει?

Δεν παιζει ρολο απο που θα κανεις restore.Μπορεις και απο win και απο mac το ιδιο ειναι

#198   tetragon

tetragon

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 01:50

Δεν παιζει ρολο απο που θα κανεις restore.Μπορεις και απο win και απο mac το ιδιο ειναι




καλημερα σε ολους αυριο το πρωι με τα χαρας θα σας δωσω τα links για να κατεβασεται το custom firmware της 3,1 που εφτιαξα εγω σε mac λιγες ωρες εμειναν και στις 11,00 το πρωι θα σας δωσω τα rapidlinks που ανεβαζω τωρα το μονο που εχετε να κανετε ειναι να κανετε shift restore ειται απο mac ειται απο pc και μετα πατε στο cydia βαζεται το source repo666.ultrasn0w.com/ το κανεται εγκατασταση restart το phone σας και εισται ετοιμοι το firmware αυτο ειναι ενα καθαρο firmware στο οποιο περιεχει μονο το cydia και τιποτα παραπανω και με root partition 700mb.

#199   tetragon

tetragon

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2009 - 02:17

Και επειδη ξερω οτι καποιοι ειναι ανιπομονοι παρτε απο τωρα τα λινκ


http://rapidshare.co...store.part1.rar
http://rapidshare.co...store.part2.rar
http://rapidshare.co...store.part3.rar
http://rapidshare.co...store.part4.rar

#200   NEXTNEXT

NEXTNEXT

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:nextsak

Δημοσίευση 08/10/2009 - 09:30

καλημερα,
εχω ενα 3gs απο ελλαδα με 3.0 και το εκανα jb σε 3.1 σε mac.

kai τοτε αρχισαν τα προβληματα...

χανει το σημα συχνα και μπαινει στο ιντερνετ με το wifi οποτε γουσταρει

το εκανα restore παλι και σαν new phone τα περασα ολα απο την αρχη
αλλα δεν αλλαξε τιτποτα

κανεις αλλος;

#201   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2009 - 09:35

μα δεν υποτίθεται ότι πλέον το pwnage είναι device-specific? δηλαδή αυτό που φτιάχνει ο καθένας είναι για την συσκευή του ΚΑΙ ΜΟΝΟ? :unsure:

#202   NEXTNEXT

NEXTNEXT

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:nextsak

Δημοσίευση 08/10/2009 - 09:51

το μονο που τωρα σκεφτηκα ειναι οτι οταν εφτιαχνα με το pwnage δεν ειχα συνδεδεμενο το τηλ.

#203   tetragon

tetragon

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:48

ρε παιδια το firmware που ανεβασα κανει μονο για συσκευες που αγοραστικαν απο το εξωτερικο και με default firmware 3.0 και οχι 3.1

#204   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 10:04

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ wi-fi καλύτερα να καθήσει και μετά να διαβάσει το μήνυμα!!!χιχιχιχιχ

Μετά απο πολύ κόπο ανακάλυψα ότι υπάρχει πρόβλημα hardware και όχι software!αν και θα μπορούσε κάποιος να πεί ότι φταίει και η apple για τα update της!!!τεσπα!!!
λοιπον, σας παραθέτω αυτά που βρήκα και να σας πώ ότι σε εμένα αυτό λειτούργησε!!!

http://discussions.a...sageID=10166135





για όσους δεν ξέρουν Αγγλικά με λίγα λόγια η μαμά Apple το κάνει γαργάρα το θέμα για να μην υπάρξουν μαζικές επιστροφής προς αλλαγής του chip του wi-fi μας!!!
πρόκειται για ένα chip το οποίο είναι ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ διότι τα παίζει στις θερμοκρασίες που ανεβάζει το iphone!!
άφησα επι 15 λεπτά το μαμημένο 2G μου το οποίο το έχω στην 3.1 στο ψυγείο και επι 15 λεπτά είχα κανονική σύνδεση με το wi-fi δίκτυό μου!!!μετά που ζεστάθηκε πάλι δεν έβρησκε δίκτυο!!!για κάντε το και εσείς το πήραμα και θα δείτε!!!!Στην συντήρηση λέμε!όχι κατάψυξη!!!χαχαχαχ!!!

απλά όπως είπε και ένα φιλαράκι μου, έπρεπε με τις οδηγείες χρήσης να μας αναφέρουν ότι μετά το άνοιγμα της συσκευασίας διατηρήστε το στο ψυγείο!χαχαχαχα
αυτά απο εμένα!;)

#205   sostos

sostos

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/10/2009 - 14:03

Επειδη ειμαι νεος με το iphone και εχω μπερδευτεί. Εχω ενα 3GS αγορασμενο απο Ελλαδα με 3.0 out of the box το οποίο και αναβάθμισα σε 3.1 Μπορω να κανω jailbrake και με ποιο πρόγραμμα? Εχω mac με snow leopard.

#206   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2009 - 14:14

Επειδη ειμαι νεος με το iphone και εχω μπερδευτεί. Εχω ενα 3GS αγορασμενο απο Ελλαδα με 3.0 out of the box το οποίο και αναβάθμισα σε 3.1 Μπορω να κανω jailbrake και με ποιο πρόγραμμα? Εχω mac με snow leopard.

PWnageTool 3.1.4 μπορεις να κανεις jailbreak το 3.1.2 firmware που ειναι και το τελευταιο.Οδηγιες αναλυτικα ΕΔΩ απο sepsis

Τελευταία επεξεργασία από: grigoris_a, 13/10/2009 - 14:18


#207   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/10/2009 - 14:15

Για iphone 3GS απο Αμερικη με OS 3.1 κανουμε restore στο itunes βαζουμε την 3.1.2 και μετα το Pwnage tool???




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες