Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 4 ψήφοι

To τί σκαρφίστηκε κάποιος για να γλυτώσει απο συμβόλαιο κινητής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 16:43

Δεν είδα αν γράφει επίθετο το παλικαρι, αλλα λέτε να έχει κατάληξη σε κανένα "-opoulos" ή "-idis" ;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2012 - 17:10

συμφωνώ με τον alex007 για τα αγγλικά...πήγα Δανία με Erasmus και τα αγγλικά είναι πολύ βασικά..όπως και η/υ.Ειμαι από το mobile phone ..μόλις πάω στον η/υ έχεις Alex plus 1000000000

#63   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/02/2012 - 17:44

σωπα ρε φιλε. σοβαρα? για αντε μια βολτουλα στην γαλλια η στην γερμανια η στην τσεχια , (γιατι αγγλομαθη μου σε κοβω να μην εχεις βγει ποτε εκτος ελλαδας,) να δεις ποσοι θα σου απαντησουν στα αγγλικα, εαν τους μιλησεις? λες να ειναι και οι γερμανοι και οι σουηδοι και οι γαλλοι αγραμματοι? ενω εσυ ο μορφωμενος ε? το μιλας το αγγλικο αριστα.! που αν σε ρωτησω τι γιορταζουμε την 25η μαρτιου θα μου απαντησεις το ¨οχϊ του μεταξα. καλα πετας καποια πραγματα και δεν ντρεπεσαι? ακου ειναι απαραιτητο να τα γνωριζουμε ειδικα στην χωρα μας.! ισα ισα ΕΙΔΙΚΑ στην χωρα μας θα επρεπε να μην τα μιλαμε.! και δεν εχω τιποτα ουτε με τους αμερικανους ουτε με τους αγγλους. αυτοι καλα κανουν. εμεις τι κανουμε ειναι το θεμα. εξεφρασα την αντιθετη αποψη σε αυτο, σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ, εαν δεν εχεις καταλαβει. απο εδω και περα θα ποσταρω μονο στα αγγλικα, και ελπιζω να μην μου γινει παρατηρηση η να μου σβυσουν κανενα θεμα η απορια που μπορει να εχω.



Είναι όντως αληθεια, ειδικά οι Γάλλοι έχουν τρελλό κόλλημα εναντίον των αγγλικών.

Αλλα εν πάσει περιπτώσει, εγώ απλά μοιράστηκα ενα αστείο ποστ απο ξένο φόρουμ. Αυτό είναι όλο. Τώρα δεν υπάρχει πιστεύω λόγος να το κάνουμε ολόκληρο θέμα, σε 10.000 ποστς έχω ποστάρει ΕΝΑ αγγλικό. ΜΟΝΟ.

Νομίζω είναι καλή αναλογία :rolleyes:
Whatsapp doc?

#64   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/02/2012 - 17:46

Διάβασα μόνο το αρχικό post ... και πιστεύω ότι αν το κάνει ο τύπος θα δουλέψει μια χαρά ( ούτε που πρόκειται να τον υποψιαστεί κανείς ).

Δυστυχώς στο σημείο που έχουμε φτάσει ( σαν χώρα και κοινωνία ) δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η εν λόγω κομπίνα. Αν το post αυτό το είχε γράψει Έλληνας, κάποιοι θα τον έλεγαν και μάγκα γιατί έτσι θέλουν αυτοί κλπ. κλπ. Αν δείτε όμως τον τρόπο που αντιμετωπίζουν το post, θα καταλάβαιτε πολλά όσον αφορά το γιατί έχουμε φτάσει στην σημερινή κατάσταση.



Δε θα τη γλύτωνε στην Αμερική, πίστεψέ με. Μπορεί περιστασιακά, αλλά μετά θα γινόταν μπάχαλο, γιατί το να κάνεις πλαστογραφία είναι αστα βράστα. Ασε που στο Death Certificate θα γράφεται ΚΑΙ το Social Security number, και μετά τί θα έκανε όταν έπρεπε να δουλέψει, ή να βγάλει καινούριο Social Security card ή driver's license κλπ?

Θα έπρεπε να αλλάξει ταυτότητα ή να πλαστογραφήσει κανα birth certificate για να μπορέσει να κάνει οτιδήποτε απο κει και πέρα.
Whatsapp doc?

#65   OGataz

OGataz

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 18:03

Και όλα αυτά για ένα iPhone που σε 1 χρόνο δεν θα το θέλει.

#66   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/02/2012 - 18:06

Και όλα αυτά για ένα iPhone που σε 1 χρόνο δεν θα το θέλει.



Καλά φαντάζομαι ότι έτσι κι αλλιώς το death certificate πολύ σύντομα μετά απο αυτό (αν το έκανε) θα είχε πληρη ισχύ γιατί θα τον είχε σκοτώσει ο πατέρας του. :lol:
Whatsapp doc?

#67   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 21:18

Η δυναμη της γαλλικης ή της γερμανικής γλώσσας δεν συγκρινεται με τη δικη μας.(επισης πολλοι ξερουν απλα δεν θελουν να μιλησουν Αγγλικα). Όσο για τη μορφωση μου και περι 25ης Μαρτιου απλα σου λεω οτι σε 1 χρονο παιρνω πτυχιο απο ελληνικο πανεπιστημιο ( ασοεε) και οσο για το εξωτερικο περα απο τα ταξιδια μου σε Ιταλια, Δανία, Βουλγαρια, Αμερικη έχω παει και σε 6μηνο προγραμμα εθελοντικης εργασιας στ Ταιβαν. Φυσικα το πτυχιο δεν παιζει σημαντικο ρολο στη μορφωση του ανθρωπου απλως ηθελα να αναφερω οτι δεν ειμαι στην κατασταση που λες. Εχεις ανοιξει αλλη κουβεντα βεβαια που ειμαστε οφφ τοπικ.. Οτιδηποτε παραπανω βεβαια ειμαι διαθεσιμος και σε πμ φυσικα. Απλα επιμενω για την αποψη μου οτι αν δεν ξερεις Αγγλικα και Κομπιουτερ εισαι αγραμματος.. Ειναι και το πρωτο πραγμα που μας ειπαν στο πανεπιστημιο.


http://www.google.gr...320&bih=356#i=4

#68   LAKATSA

LAKATSA

    iPH newbie

  • Pip
  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2012 - 07:22

χαχαχαχαχ......iMarilina-respect!!!!!!!!!τωρα το ειδα......σουπερ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες