Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

New 3Gs with 3.1 pre-installed on box


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2009 - 12:45

Με custom παίζεις αν to χρησημοποιήσεις σε ένα firmware που έχει το bb 4.χ.χ.χ. Αν έχεις ήδη αναβαθμησει και έχεις βρεθεί στο 5.χ.χ.χ. Δεν παίζει τίποτα. Περιμένεις το unlock. Δεν μπορείς να ξαναγυρήσεις σε bb 4.χ.χ.χ. Και να μπορούσες είναι επίφοβο. Τα περισσότερα wm κινητά έχουν κάεί όταν κάποιος επειδή "νομίζει" πως δεν ακουει καλά τον συνομιλιτή του λόγω buggy baseband αποφάσησε να το αλλάξει και κατέληξε να θαυμάζει το νέο paper weight που απέκτησε μετά την αλλαγή bb.

Καταλαβαίνω πως τα νεύρα σου έχουν γίνει κρόσια, αλλά κάτι είναι στα σκαριά. Κατα τα λεγόμενα μετά την ύπαρξη jailbreak οι devteams κοιτάνε το unlock.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 16/10/2009 - 12:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 13:22

Εχεις δικιο ktzaf....

Ειμαι δυομιση μηνες τωρα χωρις να μπορω να την χρισημοποιησω (σαν τηλεφωνο). Παλι καλα που βγηκε το j/b!!

Αλλα ετσι ειναι οταν κανεις μα@#$%κιες.....(γιατι για την ολη κατασταση μου εγω φταιω αποκλειστηκα). Ενω ειχα ξεζουμισει ολο το site και ηξερα τι παιζεται με την 3.1 (τοτε) μου ηρθε η θεια επνευση να κανω update χωρις καν να υπαρχει λογος......

:( :( :(

#213   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2009 - 13:29

Το ξέρω ρε Μaxll και για αυτό τον λόγο αν δείς πάντα ρωτάω αν το τηλ. που έχει ο καθένας είναι από Ελλάδα ή όχι. Αν δω κάτι φιλε θα σου στείλω ΡΜ στάνταρ.

#214   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 13:44

Καλα κανεις και ρωτας σε ευχαριστω παρα πολυ....και εγω με την σειρα μου αν δω κατι θα το ανακοινωσω αμεσα στο forum για να βοηθησουμε τους "αλλοδαπους" μας φιλους.... :lol: :lol:

#215   johnny2000

johnny2000

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 23:00

Χαιρετώ τη παρέα.
Μόλις είμαι κάτοχος ενός 3gs ελληνικό με 3.1 ΟΤΒ.
Έχω windows vista, κατέβασα - εγκατέστησα itunes 9, σύνδεσα το 3gs και αναβάθμισα σε 3.1.2
Έχω σταματήσει πριν τη διαδικασία για να κάνω jailbreak με blackra1n για να σας ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το ECID SHSH που θα πρέπει να κρατήσει ο server του saurik μόλις μπω στο cydia.

1. Θα πρέπει πριν προχωρήσω στη διαδικασία του blackra1n να πάω στο φάκελο C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts και να προσθέσω
την ακόλουθη καταχώρηση στο κάτω μέρος του αρχείου "74.208.105.171 gs.apple.com" και μετά να κάνω jailbreak ?

2. Ο server του saurik είναι σίγουρο ότι θα κρατήσει το ECID της 3.1.2, ή θα πρέπει να κάνω και τη διαδικασία που αναφέρεται σε κάποιο άλλο Post σχετικά με αποθήκευση του ECID κάνοντας το pc μας "server" ?

3. Από τη στιγμή που τελικά θα υπάρχει το ECID στον server του saurik, πως διαβάζεται το κλειδί αυτό όταν θα χρειαστεί να κάνουμε restore ξανά με την 3.1.2 ?

Σίγουρα αυτά έχουν χιλιοειπωθεί, αλλά ψάχνοντας από χθες σε τρία forum και με δεδομένο ότι τα γεγονότα εξελίσσονται με ραγδαίους ρυθμούς έχω μπερδευτεί.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

#216   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2009 - 10:49

Τι εγινε ρε παιδια ...τι νεκρα ειναι αυτη?

Κανεις δεν ασχολητε πλεον.....unlock τιποτα?

Οπου και να κοιταξα τιποτα νεκρα..... :mellow:

#217   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2009 - 14:19

Ρε τι φτυσιμο ειναι αυτο!! :unsure:
Τιποτα.....?? Ενα unlock ρεεεεεεεεεεε!!!
Μια ανακοινωση ....κατι τελος παντον.....

Ρε τι παθαμε ...... <_< <_<

#218   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2009 - 14:36

Αναμονή, τώρα βγαίνουν κάτι νέα tools για jailbreak και υπάρχει και μία κόντρα μεταξύ dev_team και των άλλων για το αν υπάρχει eploit για unlock και αν υπάρχει exploit για το νέο bootloader.

#219   pavou

pavou

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2009 - 17:07

Δηλαδή εγώ που περιμένω να μου έρθει απο USA 3Gs και είναι lock με 3,1 δεν παίζει τίποτα κανένας τρόπος να το κάνω unlock ? θα περιμένω για κάτι νεότερο απο ότι κατάλαβα ? :S

Δεν με ενδιαφέρει τόσο το σπάσιμό του για να βάλω free προγράμματα όσο με απασχολεί το unlock :S

#220   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2009 - 20:11

Welcome to the club φιλε μου!!

.....ΚΑΙ ΑΜΑ ΒΓΕΙ.....2 μηνες περιμενω!!! :blink:

#221   pavou

pavou

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2009 - 20:50

Welcome to the club φιλε μου!!

.....ΚΑΙ ΑΜΑ ΒΓΕΙ.....2 μηνες περιμενω!!! :blink:


Σήμερα ήρθε αλλά :S ... :/ στην αναμονή .

Ερώτηση : δεν γίνετε να το πάω κάπου εδώ στην Ελλάδα (i phone support ) και να το ξεκλειδώσουν μιας και είναι (ναι μεν μεταχειρισμένο αλλά) αγορασμένο με απόδειξη (USA)και με πληρωμένο τελωνείο ?

Edit : Υπάρχει περίπτοση να κάνουν δουλειά κάποια site που είναι με πληρομή ? π.χ 1ο και 2ο και 3ο

Τελευταία επεξεργασία από: pavou, 22/10/2009 - 20:58


#222   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2009 - 21:59

Ουτε να το σκεφτεσαι...ΜΑΚΡΙΑ!!!! :blink: :blink: ...ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!

Ποτε μην πληρωσεις για οτιδηποτε τετοιο!!!

#223   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/10/2009 - 22:19

1

#224   giannakis88

giannakis88

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 06:14

paidia sorry gia ta greeklish ala eimai stin vivliothiki tu panepistimiou kai den exun greek panw sta pc tus.... vrika kati pu mpori na mas voithisi gia unlock ftani na vrume kapio pu exei arithmo kai diefthinsi stis xwres pu ginonte unlock sas paratheto to site aptin apple ... Afora tus xristes pu einai lock. tha milisw mazi me tin apple store edw stin ameriki i meso kapias xwras allis an ginete na to kanume unlock gia panta na isixasume..

http://support.apple.com/kb/HT1937

#225   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 10:10

Φιλε μου μην πεδευεσαι.... :mellow:

Οσα ειναι αγορασμενα απο χωρες οπως Αγγλια, Γαλλια, Ισπανια, Αμερικη (ειναι και αλλες) δουλευουν μονο με τον παροχο που το εχει αποκλειστηκοτητα. Επισης οσα ειναι ΟΤΒ με OS 3.1 ή εχουν αναβαθμηση σε 3.1 και πανω παλι δεν μπορουν να κανουν unlock. Διαβασε λιγο στο forum και θα καταλαβεις. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες