Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

New 3Gs with 3.1 pre-installed on box


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/10/2009 - 15:41

Το καλήτερο θα είναι αν βγεί το greenpois0n καθώς όπως αναφέρεται θα υποστιρίζει και ΟΤΒ 3GS με την 3.1. Η καθυστέριση μάλλον αφείλεται στο ότι το τελικό εργαλείο θα υποστιρίζει όλα τα idevices. Αναμονή λοιπόν.

Το έχεις διαβάσει κάπου η το πιστεύεις απλά;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   popcornito24

popcornito24

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 15:52

Από αυτά που έχω ψάξει, το greenpois0n ήταν το "jailbreaik" της 3.1 beta. Αυτή τη στιγμή σύμφωνα με το τι συζητάται στο twitter γίνεται προσπάθεια το εργαλείο αυτό να βγεί σαν το purplera1n και να υποστιρίζει ipodtouch 3 και 3GS ακόμα και out of the box (OTB).

Από όσα καταλαβαίνω όμως μιλάμε πάντα και μόνο για Jailbreak όχι για unlock.

http://chronic-dev.o...rogress-update/



πολυ καλα νεα.υπομονή λοιπον...κ μια ερωτηση::πως γίνετε να μην κανω update οταν το συνδεσω στο itune??ελπίζω να μην κανει κατι τέτοιο αυτόματα.για να μην χασω το jailbreak ρωταω..

#48   robo

robo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Twitter:@kostasdjrobo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/10/2009 - 15:55

Καλήμερα παιδια...ειμαι λιγο newbie στο θεμα...και μολις πηρα το iphone me tin 3.1 pre-installed οποτυε να ιποθεσω οτι περιμενω για to jailbreak ή μονο σε windows αμα εχω apple το κανω κανονικα!????

#49   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:01

πολυ καλα νεα.υπομονή λοιπον...κ μια ερωτηση::πως γίνετε να μην κανω update οταν το συνδεσω στο itune??ελπίζω να μην κανει κατι τέτοιο αυτόματα.για να μην χασω το jailbreak ρωταω..

To iTunes σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις update ή όχι. Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με τα μυνήματα του itunes και να τα διαβάζεις προσεκτικά. Προσωπικά έχω απενεργοποιήσει τα notifications. Όταν βγάζει το παράθυρο που σε ρωτάει να κάνεις update, έχει και ένα κουτάκι που επιλέγεις να μην σε ξαναρωτήσει. Αν το τσεκάρεις και διαλέξεις να μην γίνει update δεν θα το κάνε και δεν θα σε ξαναενοχλήσει παρα μόνο αν κάνεις manual search για updates.


Καλήμερα παιδια...ειμαι λιγο newbie στο θεμα...και μολις πηρα το iphone me tin 3.1 pre-installed οποτυε να ιποθεσω οτι περιμενω για to jailbreak ή μονο σε windows αμα εχω apple το κανω κανονικα!????

Γενικότερα, pc ή mac, δεν υπάρχει jailbreak για iphone με φορεμένη την 3.1 OTB. To μόνο εργαλείο που υπόσχεται jailbreak ΟΤΒ είναι το greenpois0n, ρίξε μία ματιά στο λινκ που έδωσα 2-3 ποστ πιο πάνω. Είναι το blog του chronicdev που ασχολείται με το συγκεκριμένο εργαλείο.

#50   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:01

ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ, αφού είχε 3.1 από το κουτί του ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.

#51   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:06

Το έχεις διαβάσει κάπου η το πιστεύεις απλά;;

Δες εδώ http://twitter.com/ChronicDevTeam, αν παρακολουθήσεις τα μυνήματα βλέπεις ποιά είναι η προσπάθεια που γίνεται. Κλίκαρε και στα λινκς των ανθρώπων που ρωτάνε, μπορεί να βγάλεις εινδιαφέροντα συμπεράσματα.

Από ότι φένεται θα υπάρξουν 3 εργαλεία, 1. pwnage tool, 2. sn0wBreeze, 3. greenp0ison. Tα πρώτα 2 είναι για jailbroken iphones το 1ο σε mac το 2ο για windows. To 3o θα είναι για mac, windows, linux για όλα τα idevices και ΟΤΒ.

Περιμένουμε...

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 05/10/2009 - 16:08


#52   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:07

ο tyrone είναι για πολλές φάπες! :lol:

#53   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:08

Δες εδώ http://twitter.com/ChronicDevTeam, αν παρακολουθήσεις τα μυνήματα βλέπεις ποιά είναι η προσπάθεια που γίνεται. Κλίκαρε και στα λινκς των ανθρώπων που ρωτάνε, μπορεί να βγάλεις εινδιαφέροντα συμπεράσματα.

Από ότι φένεται θα υπάρξουν 3 εργαλεία, 1. pwnage tool, 2. sn0wBreeze, 3. greenp0ison. Tα πρώτα 2 είναι για jailbroken iphones το 1ο σε mac το 2ο για windows. To 3o θα είναι για mac, windows, linux.

Περιμένουμε...

Thanks man..

#54   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:12

ο tyrone είναι για πολλές φάπες! :lol:

Koίτα, κάπως έτσι νιώθω και εγώ και δεν έχω κάνει donate! To παλικάρι πρέπει να έχει φάει χόντρό κόλημα!

#55   robo

robo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Twitter:@kostasdjrobo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:21

Επισης κατι που διαβασα...εγω που το πηρα απο cosmote ειναι ηδη unlocked?!

#56   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 16:23

Απο την ελλαδα ειναι ολα τα iPhone unlocked εργοστασιακα!

#57   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2009 - 17:42

Από ότι φένεται θα υπάρξουν 3 εργαλεία, 1. pwnage tool, 2. sn0wBreeze, 3. greenp0ison. Tα πρώτα 2 είναι για jailbroken iphones το 1ο σε mac το 2ο για windows. To 3o θα είναι για mac, windows, linux για όλα τα idevices και ΟΤΒ.

Δηλαδη εγω που εχω 3gs version 3.1 (ειχα 3.0 και εκανα update σε 3.1) θα μπορεσω να κανω jailbreak και να εγκαταστησω cydia και icy? (σε 3.0 δεν μπορω να γυρισω γιατι δεν εχω κανει backup στο cydia)
Και αλλη μια ερωτηση, ξερουμε ποτε περιπου θα βγουν αυτα τα εργαλεια?

#58   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:08

Μα καλά, 4 σελίδες με posts (και μιλάω ΜΟΝΟ για αυτό το thread), ΤΙΠΟΤΑ δε διάβασες;

#59   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:55

Τα διαβαζω και παρα πολυ προσεκτικα μαλιστα, αλλα εδω λεει "Tα πρώτα 2 είναι για jailbroken iphones" - που δεν ειναι η περιπτωση μου.
Οσο για το "3o θα είναι για όλα τα idevices" - απλα σε αυτο ειμαι τελειως ασχετη γι'αυτο και ρωτησα.

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 05/10/2009 - 21:58


#60   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 21:58

Δηλαδη εγω που εχω 3gs version 3.1 (ειχα 3.0 και εκανα update σε 3.1) θα μπορεσω να κανω jailbreak και να εγκαταστησω cydia και icy? (σε 3.0 δεν μπορω να γυρισω γιατι δεν εχω κανει backup στο cydia)
Και αλλη μια ερωτηση, ξερουμε ποτε περιπου θα βγουν αυτα τα εργαλεια?

Αυτός είναι ο στόχος του greenpois0n.

Τα 2 πρώτα έχουν βγει αλλά αναφέρονται στην περίπτωση των ήδη jailbroken iPhone. Το τρίτο που παρουσιάζει και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον από άποψη implementation καθώς η devteam δεν το κατάφερε ή δεν το προσπάθησε θα είναι σαν το υπάρχων redsn0w, αλλά πρέπει να περιμένουμε. Η κυρίαρχη εικασια είναι πως η προσπάθεια επικεντρώνεται κι ωθειται από την λογική once jailbroken always jailbroken. Δλδ οσα updates και να βγάζει η apple θα μπορείς πάντα να κανείς jailbreak. Όπως είχε γινει παλιότερα με το PSP και το Pandora Battery "exploit".

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες