Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

custom ipa


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:30

Πως μπορώ να τρέξω στο κινητό μου εφαρμογές τις οποίες έχω φτιάξει και απλά θέλω να τις δοκιμάσω? Δε θέλω να κάνω ακόμα account στην apple. Θέλω πρώτα να τις δοκιμάσω και εν συνεχεία να τις ανεβάσω. Ξέρεις κανείς αν και πως γίνεται αυτό που ζητάω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GiannisGL

GiannisGL

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:38

Πρεπει να εχεις paid developer account για να το κανεις, αλλιως μπορεις μονο στο emulator

#3   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/01/2012 - 01:47

Δηλαδή άλλος τρόπος δεν υπάρχει;;

Κάτι για ad hoc και entitlements που διάβασα δε δουλεύει;

#4   GiannisGL

GiannisGL

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2012 - 13:06

Κοιτα αν εχεις σπασμενο λογισμικο στο κινητο σου εχω διαβασει οτι γινεται, αλλα εχει καποια διαδικασια. Την διαδικασια προσωπικα δεν την γνωριζω. Αν εχεις λογαριασμο στην apple απλα επιλεγεις τη συσκευη απο εκει που διαλεγεις emulator και περναει και τρεχει.

#5   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/01/2012 - 14:53

Κοιτά να δεις, είμαι στο στάδιο της επεξεργασίας και όχι στο στάδιο του να θέλω να πουλησω εφαρμογη κλπ για να κάνω λογαριασμό στην apple. Κάπου είδα ότι γίνεται αν έχεις jb και με το ad hoc που ανέφερα και νωρίτερα, αλλα ενώ προσπάθησα να τρεξω αυτο που είδα, δεν τα κατάφερα. Γι'αυτο και ρώτησα! Ήθελα να δώ μήπως ξέρει κανένας. Ευχαριστω πολυ για το χρόνο σου φιλαράκι!

#6   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2012 - 10:35

Κοιτά να δεις, είμαι στο στάδιο της επεξεργασίας και όχι στο στάδιο του να θέλω να πουλησω εφαρμογη κλπ για να κάνω λογαριασμό στην apple. Κάπου είδα ότι γίνεται αν έχεις jb και με το ad hoc που ανέφερα και νωρίτερα, αλλα ενώ προσπάθησα να τρεξω αυτο που είδα, δεν τα κατάφερα. Γι'αυτο και ρώτησα! Ήθελα να δώ μήπως ξέρει κανένας. Ευχαριστω πολυ για το χρόνο σου φιλαράκι!

Add hoc έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα.Αλλα για να κάνεις adhoc θέλεις account!Αυτο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να πεις σε κάποιον άλλο που έχει account να την στείλει με adhoc σε σένα.Αλλα άν το θες για testing δεν βολεύει να κανεις ολη την ώρα adhoc!Είναι πολυ χρονοβόρο.Προτείνω λοιπον να ψάξεις για tutorial για jaibroken.Απλα να σε ρωτήσω το εξής...είσαι σίγουρος ότι ο emulator δεν σε καλύπτει?

#7   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/02/2012 - 14:50

Ναι φίλε μου, θα ήθελα να το δοκιμάσω και στη συσκευή. Έχεις να μου δώσεις link απο κάποιο tutorial για να κάνω αυτή τη δουλειά;

#8   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2012 - 17:26

Ναι φίλε μου, θα ήθελα να το δοκιμάσω και στη συσκευή. Έχεις να μου δώσεις link απο κάποιο tutorial για να κάνω αυτή τη δουλειά;

Οχι δυστυχως δεν το έχω ψάξει το θέμα!

#9   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/02/2012 - 21:55

Κάποιος που να γνωρίζει ή να το έχει δοκιμάσει??

#10   achilleas22

achilleas22

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/08/2012 - 22:17

Καλησπέρα παιδιά.
Είμαι και εγώ καινούργιος στην ανάπτυξη ios εφαρμογών και έψαχνα έναν τρόπο να τρέξω την εφαρμογή μου στο κινητό μου όπως ο φίλος πραπάνω. Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα ένα tutorial όπου μπορείς να κάνεις export την εφαρμογή σου και να τη βάλεις στο cydia και απο εκεί στο κινητό σου. Η αλήθεια είναι οτι δεν το έχω δοκιμάσει καθώς δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα την εφαρμογή μου οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω κατά πόσο δουλεύει. Το link για το tutorial είναι το παρακάτω:
http://ipodtoucher55...our-device.html

Εαν το δοκιμάσει κάποιος ας μας πει εαν δουλεύει τελικά. Ελπίζω να βοήθησα!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες