Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SOS: Μου ζητανε επιστροφη κινητου απο το καταστημα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/02/2012 - 11:45

ναι, εγω φταιω που ημουν απο την αρχη ελαστικος, και διαλλακτικός μαζι του!
επρεπε να το ειχα ξεκοψει απο την αρχη...μετα το χθεσινο δεν νομιζω να με ενοχλησει ξανα...
Αν το κανει, η επομενη κινηση ειναι ο δικηγορος μου και το τμημα προστασιας του καταναλωτη...
επισης, μου ειπε οτι συναδερφος του σε μια αλλη πολη που μιλανε για το ιδιο θεμα, τα παιδια εκει επεστρεψαν τις συσκευες.!
Του ειπα εγω δεν ειμαι παιδι ομως και ξερω την διαδικασια...
Οπως ειπα, ηδη χτες εκανα προφορικη καταγγελια στην κοσμοτε οπου με πηραν και τηλ, να με ενημερωσουν οτι το συγκεκριμενο καταστημα δεν μπορειτε να με ξαναενοχλησει...

Ετσι μπραβο! Blacklist Και τριξτου τα δοντια του λαμογιου..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/02/2012 - 11:53

ναι, εγω φταιω που ημουν απο την αρχη ελαστικος, και διαλλακτικός μαζι του!
επρεπε να το ειχα ξεκοψει απο την αρχη...μετα το χθεσινο δεν νομιζω να με ενοχλησει ξανα...
Αν το κανει, η επομενη κινηση ειναι ο δικηγορος μου και το τμημα προστασιας του καταναλωτη...
επισης, μου ειπε οτι συναδερφος του σε μια αλλη πολη που μιλανε για το ιδιο θεμα, τα παιδια εκει επεστρεψαν τις συσκευες.!
Του ειπα εγω δεν ειμαι παιδι ομως και ξερω την διαδικασια...
Οπως ειπα, ηδη χτες εκανα προφορικη καταγγελια στην κοσμοτε οπου με πηραν και τηλ, να με ενημερωσουν οτι το συγκεκριμενο καταστημα δεν μπορειτε να με ξαναενοχλησει...


Πάντως φίλε μου τα θέλει και εσένα ο απαυτός σου. Αφού από την αρχή ξέρεις ότι έχεις δίκιο και επίσης το έχεις επιβεβαιώσει με τηλεφώνημα στην cosmote, τα υπόλοιπα τι τα θέλεις ; Γιατί μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες και ρωτάς συνέχεια τι να κάνω τώρα και τι να κάνω μετά ;

Εϊναι ΤΟΣΟ απλό. Κρατάς το τηλεφωνάκι σου και όλα καλά.
Επίσης όταν σε παίρνει τηλέφωνο ο καταστηματάρχης, το σηκώνεις και του λες "Λίζααα μπανάνα" και του το κλείνεις. Αν το κάνεις 3-4 φορές, αποκλείεται να ξαναπάρει και το θέμα τελείωσε. Από μόνος σου μπαίνεις σε διαδικασίες και σκέψεις και σπαζοκεφαλιάζεις.

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 17/02/2012 - 11:54


#108   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:11

Πάντως φίλε μου τα θέλει και εσένα ο απαυτός σου. Αφού από την αρχή ξέρεις ότι έχεις δίκιο και επίσης το έχεις επιβεβαιώσει με τηλεφώνημα στην cosmote, τα υπόλοιπα τι τα θέλεις ; Γιατί μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες και ρωτάς συνέχεια τι να κάνω τώρα και τι να κάνω μετά ;

Εϊναι ΤΟΣΟ απλό. Κρατάς το τηλεφωνάκι σου και όλα καλά.
Επίσης όταν σε παίρνει τηλέφωνο ο καταστηματάρχης, το σηκώνεις και του λες "Λίζααα μπανάνα" και του το κλείνεις. Αν το κάνεις 3-4 φορές, αποκλείεται να ξαναπάρει και το θέμα τελείωσε. Από μόνος σου μπαίνεις σε διαδικασίες και σκέψεις και σπαζοκεφαλιάζεις.


:lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#109   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:11

Ακόμα να λήξει το θέμα? λολ!

Κανόνισε πάντως αν ποτέ χρειαστείς δουλειά να ΜΗΝ πας να κάνεις αίτηση στο συγκεκριμένο κατάστημα, γιατί σε βλέπω να δουλεύεις υπερωρίες α λα Foxconn και να πλένεις βιτρίνες μέχρι τις 3 το πρωί. :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 17/02/2012 - 12:12

Whatsapp doc?

#110   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:12

Εγώ απορώ ακόμα πως και δεν το έχουν κλειδώσει.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#111   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:16

το θεμα εληξε χτες με παρεμβαση της κοσμοτε, μετα απο τηλεφωνικη καταγγελια...και φυσικα μετα γραπτη...

Αν συνεχιστει, ας παμε στα διακαστηρια...

#112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:18

ναι, εγω φταιω που ημουν απο την αρχη ελαστικος, και διαλλακτικός μαζι του!
επρεπε να το ειχα ξεκοψει απο την αρχη...μετα το χθεσινο δεν νομιζω να με ενοχλησει ξανα...
Αν το κανει, η επομενη κινηση ειναι ο δικηγορος μου και το τμημα προστασιας του καταναλωτη...
επισης, μου ειπε οτι συναδερφος του σε μια αλλη πολη που μιλανε για το ιδιο θεμα, τα παιδια εκει επεστρεψαν τις συσκευες.!
Του ειπα εγω δεν ειμαι παιδι ομως και ξερω την διαδικασια...
Οπως ειπα, ηδη χτες εκανα προφορικη καταγγελια στην κοσμοτε οπου με πηραν και τηλ, να με ενημερωσουν οτι το συγκεκριμενο καταστημα δεν μπορειτε να με ξαναενοχλησει...


Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα τελευταία, δεν είναι να το παίζεις "καλός" σε κάνεναν.. 2 βδομάδες έχουν περάσει και ακόμα δεν έχει τελειώσει το θέμα.

Μεγάλο λάθος που δεν έβαλες την αδερφή σου απο την αρχή. Έστω και τώρα.. Απο τη στιγμή που έχεις αυτή τη δυνατότητα, κυνήγησε τον.

Γιατι δυστυχώς, θα τη "πατήσουν" και άλλοι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#113   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:19

Γιατι δυστυχώς, θα τη "πατήσουν" και άλλοι..


Σε αυτό ο Νίκος έχει δίκιο για να φοβηθεί να μην ξανά κάνει καμία λαμογιά.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#114   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:29

αυτο το θεμα, το ανοιξα επισης και προς ενημερωση της κοινοτητας εδω, γιατι ενημερωθηκα απο τον καταστηματαρχη πως αλλοι συναδερφοι του που επικοινωνει, ζητησαν απο τα παιδια τις συσκευες και αυτα επειδη μαλλον δεν ξερανε και ισως φοβηθηκαν, τα επεστρεψαν...
Ειναι και μια γενικη ενημερωση για το τι μπορει να σου τυχει και απλα να εισαι υποψιασμενος...

#115   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 17/02/2012 - 12:39

παντως εχουν σφιξει τα γαλατα κ πλεον δεν χαριζει τιποτα κανενας

Τελος καλό όλα καλά φιλε μ, παντως εχεις δικιο πως μπορει να την πατησει κανεις αν δεν ξερει 5 πραγματα
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#116   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/02/2012 - 13:01

αυτο το θεμα, το ανοιξα επισης και προς ενημερωση της κοινοτητας εδω, γιατι ενημερωθηκα απο τον καταστηματαρχη πως αλλοι συναδερφοι του που επικοινωνει, ζητησαν απο τα παιδια τις συσκευες και αυτα επειδη μαλλον δεν ξερανε και ισως φοβηθηκαν, τα επεστρεψαν...
Ειναι και μια γενικη ενημερωση για το τι μπορει να σου τυχει και απλα να εισαι υποψιασμενος...


Αυτά τα παιδιά να ξέρουν ότι αν τους είπε ψέματα για να πάρει πίσω τα κινητα, τότε η υπόθεση κινείται στα όρια της απάτης = κακούργημα (μπορεί από κάποιο ποσό και πάνω).
Χωρίς να είμαι δικηγόρος, από ότι ξέρω αν με ψέμα (=δόλος) αποκτήσεις κάτι από άλλον αυτό είναι απάτη.

#117   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/02/2012 - 13:06

παντως εχουν σφιξει τα γαλατα κ πλεον δεν χαριζει τιποτα κανενας

Τελος καλό όλα καλά φιλε μ, παντως εχεις δικιο πως μπορει να την πατησει κανεις αν δεν ξερει 5 πραγματα


Τι εννοεις?εσφιξε το γαλα κ εγινε τυρι?? :lol: :lol: :lol: σορρυ αλλα δν κρατηθηκα!!Προφανως το autocorrect εκανε το θαυμα του παλι... :blush:

#118   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 17/02/2012 - 13:12

Τι εννοεις?εσφιξε το γαλα κ εγινε τυρι?? :lol: :lol: :lol: σορρυ αλλα δν κρατηθηκα!!Προφανως το autocorrect εκανε το θαυμα του παλι... :blush:


Οχι, δεν χρησιμοποιώ autocorrect.
Εκφραση ειναι, σημαινει οτι ζορισανε τα πραγματα
Κοντες μπαλιες και γρηγορες




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες