Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν ενεργοποιείται το iMessage και το FaceTime


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mparounis

mparounis

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:26

Δεν μπορω με τιποτα να ενεργοποιησω το i message και το face time το ανοιγω γραφει σε αναμονη ενεργοποιησης μολισ περασουν 2-3 ωρες γραφει δεν ηταν επιτυχης η ενεργοποιηση και παλι τα ιδια 10 φορεσ εχει γινει περνω στη vodafone αλλα ειναι τελειωσ ασχετοι οι ανθρωποι!!μπορει να βοηθησει καποιοσ ευχαριστω!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 10/02/2012 - 23:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:28

Ανοιξε τα δεδομενα.
Κλεισε το wifi και κλεισε κ ξανανοικε το iMessage χωρις να εχεις appleID στο iMessage.

#3   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:28

Έχεις κάνει jb..?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#4   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:31

Εμενα ετσι δουεψε σε 2 3gs που ειχα κ εχω και στο ενα μου εβγαζε τον παλιο αριθμο ενω ειχα αλλαξει..

ΚΑΙ ψαξου λιγο πριν φτιαξεις αμεσως νεο τοπικ.. Υπαρχουν τουλαχιστον 3-4 με το ιδιο θεμα..

Φιλικα παντα..

#5   mparounis

mparounis

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:35

Έχεις κάνει jb..?

οχι δεν εχω κανει πριν 2 μερεσ το πηρα το τηλεφωνο πριν ειχ το 4 και δουλευαν ολα κανονικα

#6   mparounis

mparounis

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:37

Ανοιξε τα δεδομενα.
Κλεισε το wifi και κλεισε κ ξανανοικε το iMessage χωρις να εχεις appleID στο iMessage.

φιλε μου πωσ το κανω να μην εχει apple id?

#7   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:49

φιλε μου πωσ το κανω να μην εχει apple id?


Κανεις logout απο το AppStore Και το icloud.
Whatsapp doc?

#8   mparounis

mparounis

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:00

Κανεις logout απο το AppStore Και το icloud.

στο icloud δεν μου δινει την επιλογη να το απενεργοποιησω

#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:10

στο icloud δεν μου δινει την επιλογη να το απενεργοποιησω

ε κανε απο το Appstore
Whatsapp doc?

#10   mparounis

mparounis

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:16

ε κανε απο το Appstore

εκανα τα ιδια παντελη μου τα ιδια παντελακη μου!!

#11   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:51

εκανα τα ιδια παντελη μου τα ιδια παντελακη μου!!


Κοίτα, για να γίνει ενεργοποίηση facetime/imessage την πρώτη φορά, στέλνεται ΕΝΑ μονο SMS στον σερβερ της Apple (Αγγλία ή Αμερική). Μήπως έχει θέμα με το να στείλει αυτό το έρημο το SMS στο εξωτερικό? Γιατί κανονικά μολις ανοίξεις ON το imessage σου πετάει ένα μήνυμα που σου λέει οτι μπορεί να έχεις χρεώσεις κλπ (το οποίο απλά σημαίνει οτι αν είσαι με 3g/data και στέλνεις imessage αφαιρούνται απο τα ΜΒ του προγράμματός σου).

Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ως προς το γιατί να μην γίνεται ενεργοποίηση.

Για άσε τα δεδομένα ανοιχτά και δες τί γίνεται.

Επίσης, στη vodafone πάρε τηλέφωνο και ζήτα το τμήμα iphone (ναι έχουν και τέτοιο) και μίλα με κάποιον εκεί.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 10/02/2012 - 20:52

Whatsapp doc?

#12   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:54

Φιλε μου cosmote whats up εχεις;

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:55

Φιλε μου cosmote whats up εχεις;


Βοντα έχει. Και γω αυτό σκέφτηκα όταν πρωτοείπε σε άλλο τόπικ χτες για το συγκεκριμένο πρόβλημα.
Whatsapp doc?

#14   mparounis

mparounis

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 21:02

Βοντα έχει. Και γω αυτό σκέφτηκα όταν πρωτοείπε σε άλλο τόπικ χτες για το συγκεκριμένο πρόβλημα.

πηρα βοντα αλλα ειναι ασχετοι πραγματικα αυτο καποτε ειχε γινει οταν ειχα κοσμοτε αλλα μιλησα μαζι τουσ και μου ειπαν οτι σε 2-3 μερεσ θα το τκτοποιησουν και ετσι εγινε αυτοι ειναι εντελωσ ΑΣΧΕΤΟΙ!!!!εσυ μιασ και φαινεσαι γνωστησ του iphone μπορεις να μου πεισ γιατι στισ ρυθμισεις τηλεφωνου στο πεδιο αριθμοσ μου γραφει γνωστο αλλα δεν με αφηνει να μπω μεσα τι γινετε!!α και κατι αλλο οταν μπω στο i message αν και λεει αναμονη ενεργοποιησης στελνει κανονικα imessage αλλα με το μαιλ και εκαι που λεει πανω απο το μαιλ τον αριθμο εχει τον αριθμο μου χωρισ να τον εχω βαλει εγω και γραφει επαληθευση μολισ περασουν 2-3 ωρεσ και γραψει η ενεργοποιηση δεν ηταν επιτυχησ εκαι γραφει σφαλμα!!

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 21:13

πηρα βοντα αλλα ειναι ασχετοι πραγματικα αυτο καποτε ειχε γινει οταν ειχα κοσμοτε αλλα μιλησα μαζι τουσ και μου ειπαν οτι σε 2-3 μερεσ θα το τκτοποιησουν και ετσι εγινε αυτοι ειναι εντελωσ ΑΣΧΕΤΟΙ!!!!εσυ μιασ και φαινεσαι γνωστησ του iphone μπορεις να μου πεισ γιατι στισ ρυθμισεις τηλεφωνου στο πεδιο αριθμοσ μου γραφει γνωστο αλλα δεν με αφηνει να μπω μεσα τι γινετε!!α και κατι αλλο οταν μπω στο i message αν και λεει αναμονη ενεργοποιησης στελνει κανονικα imessage αλλα με το μαιλ και εκαι που λεει πανω απο το μαιλ τον αριθμο εχει τον αριθμο μου χωρισ να τον εχω βαλει εγω και γραφει επαληθευση μολισ περασουν 2-3 ωρεσ και γραψει η ενεργοποιηση δεν ηταν επιτυχησ εκαι γραφει σφαλμα!!


Nαι ο αριθμός είναι γκρι γιατι δεν σου επιτρέπει να τον σβήσεις και να βάλεις κάποιον άλλο (λογικό αυτό)

Απο κει και πέρα, ναι μπορείς να στείλεις κανονικά και να λάβεις imessage με το εμαιλ σου και να σου στείλουν στο εμαιλ σου ως παραλήπτη imessage απλά δε μπορείς να στείλεις και να σου στείλουν στον κανονικό σου αριθμό επειδή δεν ενεργοποιείται με αυτόν τον αριθμό (δηλαδή είσαι ΜΙΣΟ-οκ, μπορείς να στέλνεις και να λαμβάνεις απλά θα πρέπει να σου βάζουν το εμαιλ σου για να σου στείλουν).

Πάντως νομίζω ότι έχει να κάνει με εκείνο το SMS το οποίο για κάποιο λόγο δε φεύγει να πάει εκει που πρέπει να πάει για να γίνει registered ο αριθμός σου και να ενεργοποιηθεί το imessage ΣΤΟΝ αριθμό (δεν ξέρω αν κατάλαβες τί λέω)

Δοκίμασε πάντως να ζητήσεις το iphone τμήμα της βοντα μπας και έχουν κάποια συμβουλή να σου δώσουν.

Είχαμε πει (θύμησέ μου), έκανες όλα τα σχετικά (επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου κλπ κλπ έτσι?)

Μου φαίνεται περίεργο πάντως γιατί και γω είχα πριν 4άρι με κανονικά imessage ολα κομπλε και μετά με το που έβαλα την ίδια μικροσιμ στο 4s και άνοιξα ΟΝ το imessage μια χαρά ενεργοποιήθηκε και δεν είχα κανένα θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 10/02/2012 - 21:14

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες