Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αγορά υπηρεσιών iphone development - outsourcing


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2009 - 14:23

Έχω κάνει register σαν iphone developer (99 usd), έχω αγοράσει το απαραίτητο hardware (1000+ usd), έχω κατεβάσει SDK, και έχω αρχίσει να διαβάζω προγραμματισμό, αλλά και να τεστάρω/κάνω κάποια πρώτα βήματα με το XCODE.

Θα ήθελα να έχω καταφέρει πολλά περισσότερα στον χρόνο που έχει περάσει αλλά λόγω άλλων υποχρεώσεων (full time δουλειά στο γραφείο, οικογένεια, βρέφος, κλπ) δεν τα έχω καταφέρει.

Έχω μια (πιστεύω) πολύ καλή ιδέα για εφαρμογή, έχω επικοινωνήσει με τον διεθνή πάροχο που κρατάει την πληροφορία (η εφαρμογή είναι σχετικά απλή, στέλνει ένα enquiry σε μια βάση δεδομένων που συντηρείται από κάποιον τρίτο φορέα, και αυτός στέλνει μια απάντηση), και βρισκόμαστε σε συζητήσεις για το αν θα μου επιτραπεί να χρησιμοποιήσω το service τους.

Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν μου πουν το ΟΚ, θα χρειαστώ να συνεργαστώ με κάποιον προγραμματιστή (iphone SDK) για την υλοποίηση της εφαρμογής.

Που μπορώ να αποτανθώ για να συζητήσω αυτό το θέμα?
Σε κάποιες ελληνικές εταιρίες ίσως που έχουν ήδη κάνει launch κάποιες εφαρμογές (άρα έχουν τεχνογνωσία) ή κάπου αλλού? :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/10/2009 - 22:43

Noμίζω το καλύτερο είναι να απευθυνθείς σε Έλληνες developers. Νομίζω κάποιοι από αυτούς προσφέρουν τις υπηρεσίες τους σε άτομα που έχουν ιδέες. Οπότε καλύτερα επικοινώνησε και συζήτα λεπτομέρειες

Follow me on twitter





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες