Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

μονομερης αυξηση συμβολαιου wind και σπασιμο συμβολαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
93 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/02/2012 - 01:29

Εχω πει οτι θα το γραψω.. Αλλα να κοιτας παντα τις ανακοινωσεις τις εταιριας στο λογαριασμο σου.. Τιμια ; :lol: ηταν η πρωτη που εκανε τις αυξησεις πάντως απο περσι τον Απρίλιο..


Το ξερω, γι'αυτο και τα <<...>> !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   TheRelumer

TheRelumer

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2012 - 18:45

τηλ παλι σημερα στο 1260 να μαθω τι σημαινει ακριβως το αζημιως

διακοπτω αν θελω αλλα επιστρεφω την αξια του τηλεφωνου μου ειπαν , με αλλα λογια την επιδοτηση

αυριο παω και σε καταστημα τους να δω τι θα πουν

#78   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/02/2012 - 01:31

κρατα μας ενημερους!!

#79   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 21/02/2012 - 02:31

τηλ παλι σημερα στο 1260 να μαθω τι σημαινει ακριβως το αζημιως

διακοπτω αν θελω αλλα επιστρεφω την αξια του τηλεφωνου μου ειπαν , με αλλα λογια την επιδοτηση

αυριο παω και σε καταστημα τους να δω τι θα πουν


παιδια και σε μένα στη wind είχαν αλλάξει οι όροι συμβολαίου στην παλιά μου σύνδεση (δεν υπήρχε μετά καν το αντίστοιχο πρόγραμμα, τόσο παλία σύνδεση είχα). Με πήραν και μου είπαν τις αλλαγές στις χρεώσεις για τις οποίες ενημερωθηκα και γραπτώς. Aλλά θυμάμαι -οχι καλά πάντως- ότι όταν την διέκοψα αφού μπορούσα ήρθε το υπόλοιπο της επιδότησης στον τελευταίο λογαριασμό και μέχρι και την ημέρα που είχα κάνει χρήση της σύνδεσης. Απλώς λέω οτι δε θυμάμαι καλά γιατί έχει περάσει καιρός. Σίγουρο είναι ότι στη cosmote δεν τους ζήτησαν λεφτά απο επιδότηση πίσω στάνταρ, αλλά εγώ θυμάμαι ότι στη wind ήταν αλλιώς. Μπορεί να είναι όρος στο συμβόλαιο της wind που να επιτρέπει να γίνεται κάτι τέτοιο και πολύ απλά cosmote+vodafone δεν τον έχουν.

(πχ σε περίπτωση μονομερής διακοπης του συμβολαίου απο πλευρά του πελάτη και την οποια δικαιούται o τελευταίος λόγο αλλαγών στις χρεώσεις πρέπει να επιστρέφεται η επιδότηση αναλογικά με τη χρήση. Παραδειγμα δίνω δε ξέρω πως μπορεί να το έχουν γράψει. Δεν είμαι γνώστης των νομικών θεμάτων)

Δείτε μία τους όρους του συμβολαίου σας που είναι γραπτα, το τι να σας πούνε στο κατάστημα δεν έχει σημασία, ο υπάλληλος μπορεί να σας πει τα πάντα και άλλα να ισχύουν ή να μην ξέρει.

Μακάρι να βγω λάθος πάντως και να μην έχουν κάτι τέτοιο.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 21/02/2012 - 02:35


#80   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 24/02/2012 - 01:06

Ρήτρα που να σου λέει ότι αν εγώ σου αυξήσω τις χρεώσεις θα σου πάρω πίσω ότι σου έχω προσφέρει δεν υπάρχει. και αν υπάρχει είναι παράνομη. Πάρτε στο 1260 και πείτε πως ξεκινάω διαδικασία με τον συνήγορο του πολίτη.Απαντήστε τους ότι αυτοί είναι παράνομοι που αλλάξανε τους όρους χωρίς προηγούμενη συμφωνία και πως σαφώς δεν υπάρχει περίπτωση να επιστραφεί η επιδότηση. Και πείτε τους πως έχετε μιλήσει με τον δικηγόρο σας πως είστε καθόλα νόμιμοι και ότι δεν θα δεχθείτε λογαριασμό με επιστροφή της επιδότησης. Να δειτε πως αμέσως θα φοβηθούν. Αν επιμένουν στείλτε μου pm να πάρω εγώ ένα τηλέφωνο εκ μέρους σας.

#81   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2012 - 01:20

εγώ αύριο θα πάω σε κατάστημά να δω τι θα μ πουν από απορια μιασ κ τελιωνει το συμβόλαιο μ σε 2 μήνες.

#82   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/02/2012 - 01:21

εγώ αύριο θα πάω σε κατάστημά να δω τι θα μ πουν από απορια μιασ κ τελιωνει το συμβόλαιο μ σε 2 μήνες.

Στο καταστημα ειναι εντελως ασχετοι.. Παρε μαζι σου και το συμβολαιο παντως και ψαξε να βρεις απο προν την παραγραφο που λεμε

#83   TheRelumer

TheRelumer

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2012 - 12:23

εγω εχω 2μηνες καινουργιο συμβολαιο μαζι τουσ αλλα με εχουν στα @@ τους , δεν ακυρωνουν τιποτα λενε αζημιως

#84   pitmanos

pitmanos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2012 - 12:46

Ανόητη απορία: στους εταιρικούς συνδρομητές δεν υπάρχει αυτή η χρέωση; Ρωτώ, γιατί δεν έχω κάνει ποτέ χρήση της έν λόγω υπηρεσίας. Update από απόπειρες σπασίματος συμβολαίου; Έχω νέο συμβόλαιο 1 μήνα.

Τελευταία επεξεργασία από: pitmanos, 24/02/2012 - 12:47


#85   pitmanos

pitmanos

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2012 - 23:40

Πληροφοριακά δεν το αναφέρει στις ανακοινώσεις η εταιρία, ενώ έχει σειρά από ανακοινώσεις για άλλες αυξήσεις και μειώσεις.
Μόλις μίλησα με το αρμόδιο τμήμα, η χρέωση αφορά συμβόλαια ιδιωτών και όχι εταιρικά. Εκεί ισχύει η προηγούμενη χρέωση.

Τελευταία επεξεργασία από: pitmanos, 24/02/2012 - 23:47


#86   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 19:22

πήγα σήμερα σε κατάστημα, δεν ήξεραν τίποτα μου έδωσαν ένα σταθερό να καλέσω που λειτουργεί δεύτερα-παρασκευή οπότε από τρίτη νεώτερα.

#87   TheRelumer

TheRelumer

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 19:31

πήγα σήμερα σε κατάστημα, δεν ήξεραν τίποτα μου έδωσαν ένα σταθερό να καλέσω που λειτουργεί δεύτερα-παρασκευή οπότε από τρίτη νεώτερα.

πες μας το νουμερο :rolleyes:

#88   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 19:45

2105100100 από τρίτη κ μέχρι τις 5 νομίζω

#89   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 19:46

κ τελικά κερδίζω 4 μήνες αν το σπάσω κ όχι 2 που νόμιζα

#90   TheRelumer

TheRelumer

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 20:10

το νουμερο αυτο τι ειναι , ποιο τμημα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες