Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλύτερο Tablet Pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Καλύτερο Tablet Pc

Ποιο είναι το καλύτερο tablet;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/02/2012 - 23:37

και αν είσαι εκτος σπιτιού ? στο τρένο ας πούμε αθηνα Θεσσαλονίκη ?

ε θα παιξω κανα παιχνιδι ή θα διαβάσω κανα βιβλίο. Δεν χαθηκε κι ο κοσμος. Μην τα κανουμε ολα απελπιστικά, γιατί δεν είναι.

Εδω πηγαινοερχομουν 2 φορες το χρονο Αθηνα-Φλόριντα (17 ωρες ταξίδι) και πιο παλιά ακομα Αθηνα-Θεσσαλονικη και Αθηνα-Σοφια με λεωφορειο για συναυλίες και χωρις λαπτοπ, ipad και τα σχετικά και μια χαρά ειμουνα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 21/02/2012 - 23:38

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 23:40

ωραια αν αντί για ταινία έρθει ένας συνάδελφος σου στην δουλεια και σου πει
πάρε αυτό το stickaki με ένα xx (word excel) αρχείο και τροποποίησε κάτι και ξανά δωστο μου
η έρθω εγώ με το λάπτοπ μου και σου πω βαλε μου σε αυτό το στικακι drivers για την τάδε συσκευή μου γιατί έχω ένα πρόβλημα...
εκεί τι κανεις ?
σίγουρα αν θες να εθελοτυφλείς γίνονται όλα μια χαρα

Τελευταία επεξεργασία από: komos, 21/02/2012 - 23:42


#18   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 23:43

ε θα παιξω κανα παιχνιδι ή θα διαβάσω κανα βιβλίο. Δεν χαθηκε κι ο κοσμος. Μην τα κανουμε ολα απελπιστικά, γιατί δεν είναι.Εδω πηγαινοερχομουν 2 φορες το χρονο Αθηνα-Φλόριντα (17 ωρες ταξίδι) και πιο παλιά ακομα Αθηνα-Θεσσαλονικη και Αθηνα-Σοφια με λεωφορειο για συναυλίες και χωρις λαπτοπ, ipad και τα σχετικά και μια χαρά ειμουνα.



και κάποτε οδήγαγες ποδήλατο με βοηθητικές
γιατί δεν το κανεις και τώρα αφού μπορείς ?

#19   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/02/2012 - 23:45

ωραια αν αντί για ταινία έρθει ένας συνάδελφος σου στην δουλεια και σου πει
πάρε αυτό το stickaki με ένα xx αρχείο και τροποποίησε κάτι και ξανά δωστο μου
η έρθω εγώ με το λάπτοπ μου και σου πω βαλε μου σε αυτό το στικακι drivers για την τάδε συσκευή μου γιατί έχω ένα πρόβλημα...
εκεί τι κανεις ?
σίγουρα αν θες να εθελοτυφλείς γίνονται όλα μια χαρα



Οπως ειπα και πιο πανω, εξαρταται απο το τί χρηση και σε τί καταστάσεις βρισκεται ο καθένας.

Αν χρειαζεσαι οπωσδηποτε στικάκι (γιατί σε βλεπω να αφρίζεις σε λιγο),τοτε παιρνεις ταμπλέτα που νασε εξυπηρετεί σε αυτό.

Απο κει και περα δεν αλλαζει το γεγονος οτι σαν smoothness λειτουργιας το ipad ειναι μακραν καλύτερο.

Αν δε σε νοιαζει (και επειδή λες το σεναριο με τη δουλειά μου, στο ωδείο στελνω/λαμβανω με εμαιλ οταν χρειαστηκα κατι και στις πρόβες δεν ασχολουμαστε με στικάκια και αρχεία γιατί κανουμε προβα για συναυλίες και παραστάσεις)


Τώρα το να δώσεις σε καποιον με ταμπλέτα στικάκι για να βαλει drivers επειδή εχεις πρόβλημα με το λαπτοπ τί να πω. Ακραίος much? ;)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 21/02/2012 - 23:46

Whatsapp doc?

#20   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 23:57

ότι λέω είναι ότι μου έχει τύχει (αν θες σου λέω καμια 10ρια ακόμα) να δεις γιατί αφρίζω
δεν ξέρω αν είμαι ο μέσος χρηστης
σίγουρα ένας μουσικός πάλι δεν είναι
για το smoothness θα συμφωνήσω, αλλα αν θες να το λες ολοκληρωμένη λύση και άξιο αντικατάσταση του laptop
θέλει μερικές πινελιές ακόμα..

#21   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/02/2012 - 00:00

Η apple μάλλον γιαυτο έβγαλε το MacBook Air 11,6 για να έχεις τα πάντα.! (αλλα είναι λίγο ακριβο)

#22   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 00:05

και αυτός είναι ο λόγος που το έδωσα και πηρα το 11ρι
κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που είπες
είναι στο μέγεθος του ipad αλλα δεν έχει τους περιορισμούς του

#23   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/02/2012 - 00:06

Ε αμα ειναι ρε παιδες να θες excel αρχεια κ το ενα κ το αλλο τοτε περνεις ενα 10αιντσο λαπτοπακι κ καθαρισες..
ΤΠαντως καλυτερα να μην εχει usb παρα να πας να σκρολαρεις απο φωτο σε φωτο η στο internet και να σκαλωνει κ να σου σπαει τα νευρα..

Για μενα δεν συγκρινετε το ipad με κανενα , ειχα το ipad2 και εχω δουλεψει κ xoom κ tab 10.2 !
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#24   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 00:09

περίεργο εμενα σκάλωνε το ipad και στο ιντερνετ και σε εφαρμογές κράσαρε
και γενικά είχε ώρες ώρες και αυτό τα θεματάκια του, επίσης όσοι το πάρετε να έχετε υπόψιν ότι κάποια στιγμή θα ξεμείνετε από jailbrake με ότι σημαίνει αυτό (κάποιες πολύ χρήσιμες εφαρμογές του cydia που έχει πληρώσει αδρά ας πούμε )

#25   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 00:10

ότι λέω είναι ότι μου έχει τύχει (αν θες σου λέω καμια 10ρια ακόμα) να δεις γιατί αφρίζω
δεν ξέρω αν είμαι ο μέσος χρηστης
σίγουρα ένας μουσικός πάλι δεν είναι
για το smoothness θα συμφωνήσω, αλλα αν θες να το λες ολοκληρωμένη λύση και άξιο αντικατάσταση του laptop
θέλει μερικές πινελιές ακόμα..

μα αυτό ειναι καμαρι μου το θεμα, δεν θα αντικαταστήσει ποτέ πλήρως το λαπτοπ (στη δική μου τουλάχιστον περίπτωση), και η χρηστικότητα ενός ταμπλετ εξαρτάται απο το για ποιό σκοπό το θες (οπως απο αυτό θαπρεπε να εξαρτάται αν καποιος θα σκάσει ας πουμε 2 χιλιάρικα ή 500 ευρώ για υπολογιστή).
Whatsapp doc?

#26   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 00:13

είπαμε τα βασικά να δω μια ταινία από έναν εξωτερικό σκληρο δίσκο
έτσι γιατί απλα εκεί τις έχω
ζητάω τόσα πολλά δηλαδή ?

#27   ntountasgeo

ntountasgeo

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 01:18

Ενα tablet δεν το παιρνεις επειδη θελεις να αντικαταστασεις 100% ενα laptop ουτε την τηλεοραση του σαλονιου σου. Δεν νομιζω μαλιστα να μας το εχουν πλασαρει κιολας με αυτον τον σκοπο. Ας πουμε εγω σαν αρχιτεκτονας τοπιου δεν προκειτε να αφησω ποτε τον σταθερο υπολογιστη για να σχεδιασω στο tablet αλλα μπορω καλιστα να μεταφερω τα 3D σχεδια σε αυτο και να τα δειχνω στον εκαστοτε ενδιαφερομενο. Ετσι και ενας μουσικος δεν θα εκανε ποτε συνθεση στο tablet αλλα σε ενα laptop ή σε σταθερο υπολογιστη και μετα μπορουσε να την εχει μαζι του σε tablet και οποιαδηποτε ωρα και στιγμη να την πλασαρει χωρις να χασει χρονο.Και πιστευω οτι το καλυτερο και με διαφορα απο ολα τα υπολοιπα ειναι το ipad. Ειναι πιο σταθερο, εχει απιστευτη αυτονομια, μεγαλη πληθωρα εφαρμογων ακομη και χωρις jailbreak (και για τον φιλο παραπανω ΠΟΤΕ δεν προκειται να ξεμεινει απο jb). Αν τωρα καποιος θελει να δει ταινιες απο usb ή να παρει απο φλασακι ενα αρχειο word(το οποιο μπορει να του συμβει μια φορα το μηνα και αν) κτλ τοτε ας παρει καποιο αλλο tablet...

#28   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/02/2012 - 01:28

είπαμε τα βασικά να δω μια ταινία από έναν εξωτερικό σκληρο δίσκο
έτσι γιατί απλα εκεί τις έχω
ζητάω τόσα πολλά δηλαδή ?


Όχι δεν ζητάς καθόλου πολλά.

Συμφωνώ και εγώ ότι δεν υπάρχει άλλο tablet που σου αφήνει την αίσθηση χρήσης που σου δίνει το ipad, όμως μην βάζουμε πάλι τις παροπίδες. Το usb είναι τεράστια έλλειψη και οφείλεται στα γνωστά κομπλεξικά κολλήμματα της Apple. Και φυσικά η χρήση που του κάνει ο καθένας δεν έχει καμία σημασία. Είναι άλλο πράγμα να λες δεν με πειράζουν οι ελλείψεις και άλλο να λες δεν έχει ελλείψεις.

Επίσης το ipad 1 ( αυτό έχω ) με την 5.0.1 σέρνεται και κρασάρει full. Να λέμε και τα καλά της apple αλλά να λέμε και τα στραβά.

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 01:44

Όχι δεν ζητάς καθόλου πολλά.

Συμφωνώ και εγώ ότι δεν υπάρχει άλλο tablet που σου αφήνει την αίσθηση χρήσης που σου δίνει το ipad, όμως μην βάζουμε πάλι τις παροπίδες. Το usb είναι τεράστια έλλειψη και οφείλεται στα γνωστά κομπλεξικά κολλήμματα της Apple. Και φυσικά η χρήση που του κάνει ο καθένας δεν έχει καμία σημασία. Είναι άλλο πράγμα να λες δεν με πειράζουν οι ελλείψεις και άλλο να λες δεν έχει ελλείψεις.

Επίσης το ipad 1 ( αυτό έχω ) με την 5.0.1 σέρνεται και κρασάρει full. Να λέμε και τα καλά της apple αλλά να λέμε και τα στραβά.



Μα δε μιλαγαμε για τα εξωτερικά (πριν ο φιλος αναφερει την ελλειψη usb). Μιλαγαμε για ανταποκριση.
Whatsapp doc?

#30   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/02/2012 - 01:51

Μα δε μιλαγαμε για τα εξωτερικά (πριν ο φιλος αναφερει την ελλειψη usb). Μιλαγαμε για ανταποκριση.


Είπαμε στην ανταπόκριση είναι κορυφή ( το ipad2 τουλάχιστον :( ). Απλά γενικά σαν συσκευή, χρηστικότητα, έχει κάποιες ελλείψεις και μπορεί να βελτιωθεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες