Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλύτερο Tablet Pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Καλύτερο Tablet Pc

Ποιο είναι το καλύτερο tablet;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/02/2012 - 02:39

T3 Φεβρουαρίου 2012, Nr1 Tablet : Ipad2

Κάτι άλλο? :)


Καλα αυτο το ξεραμε !

Το αλλο ακου απο τωρα: το τευχος μαρτιου Τ3 θα εχει καλυτερο tablet το ipad 3 (ή 2s αναλογα με την ονομασια).

Καλα τρομερο, μη ρωτατε πως το μαντεψα, δε θα σας αποκαλυψω τα μυστικα μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   KirreGR

KirreGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2012 - 02:51

Έλα ρε φίλε, εντάξει, τα παιδιά γράψαν 8 σελίδες για τα υπόλοιπα tablet, ολοσέλιδα παρακαλώ η κάθε συσκευή, δεν είναι αξίας να αναφερθεί? :P

#78   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/02/2012 - 09:50

και εγώ θεωρώ ότι ακόμα πρέπει να βγαίνουν υπολογιστές με floppy αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι έχω δικιό εγώ! το usb είναι πιο περιττό από περιττό όταν πλέον υπάρχουν όπως το να κατεβάζεις ακόμα και torrents μέσω του ipad! και αν θες όπως είπες, να του πας ταινία στο stickaki τότε κάνεις έναν orb account και μπαίνει όπου και αν είναι στον κόσμο, στο pc σου, στο συγκεκριμένο directory που εσύ θες την βλέπει και δεν πετάει και τα λεφτά του στο ΠΑΝΤΕΛΟΣ άρχηστο stickaki!

#79   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/02/2012 - 09:53

και εγώ θεωρώ ότι ακόμα πρέπει να βγαίνουν υπολογιστές με floppy αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι έχω δικιό εγώ! το usb είναι πιο περιττό από περιττό όταν πλέον υπάρχουν όπως το να κατεβάζεις ακόμα και torrents μέσω του ipad! και αν θες όπως είπες, να του πας ταινία στο stickaki τότε κάνεις έναν orb account και μπαίνει όπου και αν είναι στον κόσμο, στο pc σου, στο συγκεκριμένο directory που εσύ θες την βλέπει και δεν πετάει και τα λεφτά του στο ΠΑΝΤΕΛΟΣ άρχηστο stickaki!


Eγώ θέλω το μεγάλο floppy :lol:

Θα διαφωνήσω, δεν είναι παντελώς άχρηστο το stick, απλά δε νομίζω ότι είναι κατι που λείπει απο το TABLET. Γενικά είναι πολύ χρήσιμο.
Whatsapp doc?

#80   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 10:59

Παιδιά καλημέρα. Έχω μια απορία αλλά μην με πάρετε με τις πέτρες γιατί δεν έχω ασχοληθεί με ταμπλετες καθόλου! Υπάρχει ταμπλετα στην οποία να μπορείς να εγκαταστήσεις Windows 7? Τωρα θα μου πείτε γιατί το θέλεις αυτό...

Στην δουλειά μου, χρησιμοποιούμε Excel και Access για να παρακολουθούμε παραγγελίες. Ο καθένας φτιάχνει το αρχείο του όπως θέλει (και τον βολεύει). Εγώ λοιπον έχω φτιάξει ένα Excel το οποίο χρησιμοποιεί Conditional Formatting και VBA για να συγκρίνει κελιά μεταξύ τους ή με άλλες μεταβλητές. Για παράδειγμα όταν παραδωθεί κάποιο προιόν έχω 10 μέρες να βγάλω τιμολόγιο. Φτιάχνω λοιπον ένα Conditional Formatting στο κελί της ημερομηνίας παράδωσης που αν ξεπεράσει τις 5 μέρες απο την ημερομηνία αυτή το κελί γίνεται πορτοκαλί ενώ στις 8 μέρες γίνεται κόκκινο και μου "θυμίζει" οτι δεν έχει βγεί τιμολόγιο!

Επίσεις επειδή το Search του Excel δεν με βολεύει, του έχω προσθέσει κώδικα σε VBA ο οποίος ψάχνει για το κειμενο που θα του βάλεις σε όλα τα φύλλα και δημιουργεί ένα επιπλέον φύλλο με τα αποτελέσματα και φτιάχνει υπερσυνδέσεις. Του βάζεις πχ αριθμό παραγγελίας και σε παει στο φύλλο με τα αποτελέσματα και γράφει οτι βρέθηκε στο τάδε φύλλο, τάδε κελί και αν το πατήσεις σε πάει εκεί κατευθείαν.

Καμία μα καμία εφαρμογή δεν έχει τέτοιες δυνατότητες σε κανένα λειτουργικό απο όσο ξέρω! Για αυτό ρωτάω λοιπον, μπορούν να εγκατασταθούν Windows πάνω σε κάποιο Tablet?

Ευχαριστώ!

#81   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/02/2012 - 11:03

Παιδιά καλημέρα. Έχω μια απορία αλλά μην με πάρετε με τις πέτρες γιατί δεν έχω ασχοληθεί με ταμπλετες καθόλου! Υπάρχει ταμπλετα στην οποία να μπορείς να εγκαταστήσεις Windows 7? Τωρα θα μου πείτε γιατί το θέλεις αυτό...

Στην δουλειά μου, χρησιμοποιούμε Excel και Access για να παρακολουθούμε παραγγελίες. Ο καθένας φτιάχνει το αρχείο του όπως θέλει (και τον βολεύει). Εγώ λοιπον έχω φτιάξει ένα Excel το οποίο χρησιμοποιεί Conditional Formatting και VBA για να συγκρίνει κελιά μεταξύ τους ή με άλλες μεταβλητές. Για παράδειγμα όταν παραδωθεί κάποιο προιόν έχω 10 μέρες να βγάλω τιμολόγιο. Φτιάχνω λοιπον ένα Conditional Formatting στο κελί της ημερομηνίας παράδωσης που αν ξεπεράσει τις 5 μέρες απο την ημερομηνία αυτή το κελί γίνεται πορτοκαλί ενώ στις 8 μέρες γίνεται κόκκινο και μου "θυμίζει" οτι δεν έχει βγεί τιμολόγιο!

Επίσεις επειδή το Search του Excel δεν με βολεύει, του έχω προσθέσει κώδικα σε VBA ο οποίος ψάχνει για το κειμενο που θα του βάλεις σε όλα τα φύλλα και δημιουργεί ένα επιπλέον φύλλο με τα αποτελέσματα και φτιάχνει υπερσυνδέσεις. Του βάζεις πχ αριθμό παραγγελίας και σε παει στο φύλλο με τα αποτελέσματα και γράφει οτι βρέθηκε στο τάδε φύλλο, τάδε κελί και αν το πατήσεις σε πάει εκεί κατευθείαν.

Καμία μα καμία εφαρμογή δεν έχει τέτοιες δυνατότητες σε κανένα λειτουργικό απο όσο ξέρω! Για αυτό ρωτάω λοιπον, μπορούν να εγκατασταθούν Windows πάνω σε κάποιο Tablet?

Ευχαριστώ!


Yπάρχουν windows tablets.

http://www.pcmag.com...,2375572,00.asp
Whatsapp doc?

#82   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 11:06

T3 Φεβρουαρίου 2012, Nr1 Tablet : Ipad2Κάτι άλλο? :)


φυσικά
κάτι σε δικό σου κριτήριο ?
για τα περιοδικά του χώρου δεν τους λαμβάνω σοβαρά, είναι ποιος έδωσε πιο πολλά
τώρα το ότι εσύ τους παίρνεις στα σοβαρά με προβληματίζει
ξέρεις θα μπορούσες να το δοκιμάσεις ο ίδιος, και να αποκτήσεις μια δικια σου γνώμη

#83   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 11:23

Yπάρχουν windows tablets.

http://www.pcmag.com...,2375572,00.asp


Ευχαριστώ θα του ρίξω μια ματιά αν υποστηρίζει όλα όσα θέλω και αν μπορώ να κάνω όλα όσα κάνω στο λαπτοπ μου!

#84   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/02/2012 - 11:46

Ευχαριστώ θα του ρίξω μια ματιά αν υποστηρίζει όλα όσα θέλω και αν μπορώ να κάνω όλα όσα κάνω στο λαπτοπ μου!


Λογικά θα πρέπει.
Whatsapp doc?

#85   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/02/2012 - 15:27

Τα windows 7 tablet δεν αξιζουν γιατι ειναι πολυ χοντρα, βαρια και η μπαταρια δε κρατα ενω ζεσταινονται πολυ ευκολα και γρηγορα. Εχουν τα περισσοτερα mediamarkt αν πας να δεις παντως. Δεν εχουν arm επεξεργαστες και εχουν x86 τυπου atom και τα σχετικα. Δεν αξιζουν στη καμια, θα τρεξεις την εφαρμογη που τρεχει αναγκαστικα σε x86 και συνεπως θα τρεχεις με επιδοσεις netbook στην καλυτερη μια εφαρμοη που γραφτηκε για κανονικα pc. Δεν συγκρινονται με τις αλλες ταμπλετες δυστυχως. Μολις βγαλουν τα πρωτα ταμπλετς με windows 8 και βγουν οι ατνιστοιχες εφαρμογες της MS σε arm αρχιτεκτονικη θα ειναι πολυ καλυτερα και πιο γρηγορα. Συνεπως αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει κατι για καποιον που θελει τα προιοντα της MS, θα πρεπει ισως να κοιταξεις αν υπαρχουν εφαρμογες για vba σε ios και android.

#86   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 27/02/2012 - 13:34

Άχρηστα τα στικάκια;Το άκουσα και αυτό.Ρε παιδιά δεν είμαστε καθόλου σοβαροί;Το να υποστηρίζεις κάτι,δεν σημαίνει ότι πρέπει να το θεοποιείς χωρίς λόγο και αιτία.Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει για το αν ένα tablet έχει usb,γιατί το θεωρώ περισσότερο μέσο διασκέδασης παρά δουλειάς.Και το laptop μου δεν πρόκειται να το ξεπεράσει για κάμποσα χρόνια ακόμα,στους τομείς που το χρησιμοποιώ.
Δεν ξέρω άνθρωπο που να μην χρησιμοποιεί στικάκι.Μην κρίνετε από τους εαυτούς σας.Είναι πάμπολλα τα παραδείγματα που φαίνεται πόσο πυρηνικά είναι ακόμα σε τεχνολογικό επίπεδο τα usb.Για παράδειγμα,η κοπέλα σας έχει ένα desk και θέλει ένα αρχείο .ds για κάποια εργασία,ένα μεγάλο pdf ή ακόμα κάποιο βίντεο.Αρχεία που ξεπερνούν τα 25 mb που είναι το όριο των email.Τα βάζετε σε fileshare δίκτυα;Και αν είναι κάτι προσωπικό;Αν ναι,μάλλον καλύτερα να κόψουμε τις γενικότητες γιατί δεν λειτουργεί έτσι ο μέσος χρήστης.Προφανώς.

Άλλο παράδειγμα.Εγώ που ασχολούμαι επαγγελματικά με την φωτογραφία,έχω μια δουλεία και πρέπει να παραδώσω 200 φωτογραφίες.Θα στείλω υλικό,των 2+ Gb μέσω email,που δεν προστατεύομαι από cp και τα λοιπά;Ή θα τα φορτώσω σε ένα 8αρι usb και τελείωσα;Άντε να γράψω και ένα DL για την τιμή των όπλων.

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να συνεχίσω.
Το μόνο που θέλω να επισημάνω είναι ότι επειδή κάποιος κάνει συγκεκριμένη χρήση συγκεκριμένων πραγμάτων,μην υποθέτει αυτόματα ότι εκπροσωπεί το όλο τεχνολογικό κοινό και κατακεραυνώνει ανεξέλεγκτα.Με αυτό το σκεπτικό,επειδή εγώ τις ταινίες μου τις αγοράζω bluray και έχω bluray player,πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να βγαίνουν φόρμες dvd πια.Θα πρέπει λοιπόν να το πω και στα εκατοντάδες εκατομμύρια ανθρώπων που έχουν ακόμα dvd players στα σπίτια τους;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες