Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποστολή μηνύματος στο κινητό όταν μου έρχεται mail (Wind)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:15

Καλησπέρα σε όλους. Κατά καιρούς έψαχνα να βρω έναν τρόπο να μου έρχετε μήνυμα στο κινητό όταν κάποιος μου στείλει email. Ξέρω ότι αυτό υπάρχει σαν επιλογή όταν κάποιος είναι στο δίκτυο της Cosmote (ίσως και της vodafone). Εγώ δυστυχώς έχω Wind και δεν έχω βρει τρόπο, καθώς η wind δεν προσφέρει email στους πελάτες της, όπως πχ η Cosmote όπως προείπα. Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο θέμα και επειδή αυτή τη στιγμή το χρειάζομαι άμεσα, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος και αν υπάρχει τρόπος να το κάνω αυτό. Δε με ενδιαφέρει από ποιο είδος mail (gmail, hotmail κτλ), ούτε το κόστος αν είναι σε λογικά πλαίσια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:20

Να σου έρχεται η ειδοποίηση ότι εχεις mail αυτο εννοείς;;; ??? Δεν κατάλαβα :blush:

#3   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:24

Συγνώμη αν δεν έγινα κατανοητός. Θέλω να μου έρχεται μήνυμα στο κινητό (SMS) ότι κάποιος μου έστειλε email. Στην cosmote γίνεται και στο μήνυμα γράφει τον αποστολέα του email, το θέμα καθώς και ένα preview.

#4   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:27

Σε μένα έρχεται κανονικα -wind έχω :blush: Έχω λογαριασμό yahoo!! Εχεις περάσει το λογαριασμό στο iPhone???

#5   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:27

Για του λόγου το αληθές δες το παρακάτω link. Στο τρίτο bullet γράφει αυτό που αναφέρω παραπάνω.

http://www.cosmote.g...vices_Mobile_WH

#6   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:28

Σου έρχεται γραπτό μήνυμα στο κινητό ότι μόλις έλαβες ένα καινούριο email? δε μιλάω για notification.

#7   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:32

Ποιος ο λόγος να το έχεις αυτό αν έχεις iPhone? Ανοίγεις το Fetch απο τις ρυθμίσεις και φυσικά το 3G και όλα τα mail θα κατεβαίνουν στο κινητό σου!

#8   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:34

Φυσικά και έχω ενεργοποιημένο το push και κάνω τη δουλειά μου, απλά επειδή το χρειάζομαι κυρίως σε μέρος που δεν έχω καθόλου 3g και wifi, είπα να ρωτήσω μήπως και υπάρχει λύση.

#9   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:34

Για του λόγου το αληθές δες το παρακάτω link. Στο τρίτο bullet γράφει αυτό που αναφέρω παραπάνω.

http://www.cosmote.g...vices_Mobile_WH

Αυτο δεν ξέρω εάν το έχει η wind :blush: όταν έχω mail απλα λάμβανω την ειδοποίηση :)

#10   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:36

Ευαγγελία ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, ξέρω ότι μπορώ να κάνω τη δουλειά μου έχοντας ενεργοποιημένο το push απλά όπως ανέφερα προηγούμενος στον φίλο michaelkrtikos, το χρειάζομαι σε μέρος που δεν έχω 3g και δυστυχώς ούτε wifi..

#11   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:40

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω :blush: :(

#12   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:43

Δεν πειράζει Ευαγγελία μου, να σαι καλά :) Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν του, θα του είμαι ευγνώμων ...

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 20:47

Δεν πειράζει Ευαγγελία μου, να σαι καλά :) Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν του, θα του είμαι ευγνώμων ...


Οταν λες οτι δεν έχεις 3g σε κάποιο μέρος, αυτό αυτόματα ΔΕ σημαίνει οτι δεν έχεις και data coverage. Και γω σε πολλά μέρη που δεν έχει 3g το απενεργοποιώ αλλά τα data είναι ανοιχτά και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικότατα (απλά είναι λίγο πιο αργό σαν ταχύτητα ίντερνετ). Δε νομίζω να μην έχεις ούτε data στις περιοχές για τις οποίες μιλάς.

Oσο για τη wind, φαντάζομαι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις και να τους ρωτήσεις απευθείας.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 22/02/2012 - 20:49

Whatsapp doc?

#14   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 21:03

Βασικά είναι μεγάλη ιστορία. Μιλάω για studio που δεν έχει καθόλου σήμα. Εγώ όμως πρέπει στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο να ενημερωθώ άμεσα όταν μου έρθει ένα mail. Αναγκάζομαι και αφήνω το iphone έξω από το studio σε έναν χώρο, ώστε μόλις έρθει notification (με push), να με ενημερώσει ένα παιδί που βρίσκεται στη γραμματεία. Όπως καταλαβαίνεις δε νιώθω πολύ άνετα να αφήνω το iphone κάπου μακριά από εμένα (πολλά μπορεί να συμβούν), οπότε θα ήθελα να μην αφήνω έξω το iphone αλλά ένα δεύτερο ψευτοκινητό που έχω (ούτε internet ούτε τίποτα) και μόλις έρθει μήνυμα να με ενημερώνει το παιδί από τη γραμματεία. Τέλος πάντων, ξέρω ότι η κατάσταση για την οποία μιλάω είναι πολύ ειδική και μπερδεμένη, αλλά η συγκεκριμένη υπηρεσία θα με βόλευε πολύ. Έχεις κάτι υπόψιν σου?

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 21:25

Μα αμα δεν εχεις καθολου σήμα τότε ούτε SMS θαρθει ετσι δεν ειναι; Οποτε το ιδιο πραγμα ειναι,αναγκαστικά θα το αφήνεις εξω.....

Γιατί δεν παιρνεις ενα ψευτοκινητό με whatsup να κανεις αυτό που θες;

Απο κει και περα καλύτερα να μιλήσεις απευθείας με wind να σου πουν στα σιγουρα, αν και με λιγο ψαξιμο δεν βρηκα να εχουν κατι παρομοιο με αυτό της κοσμοτέ

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 22/02/2012 - 21:26

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες