Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποστολή μηνύματος στο κινητό όταν μου έρχεται mail (Wind)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/02/2012 - 21:29

Βασικά είναι μεγάλη ιστορία. Μιλάω για studio που δεν έχει καθόλου σήμα. Εγώ όμως πρέπει στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο να ενημερωθώ άμεσα όταν μου έρθει ένα mail. Αναγκάζομαι και αφήνω το iphone έξω από το studio σε έναν χώρο, ώστε μόλις έρθει notification (με push), να με ενημερώσει ένα παιδί που βρίσκεται στη γραμματεία. Όπως καταλαβαίνεις δε νιώθω πολύ άνετα να αφήνω το iphone κάπου μακριά από εμένα (πολλά μπορεί να συμβούν), οπότε θα ήθελα να μην αφήνω έξω το iphone αλλά ένα δεύτερο ψευτοκινητό που έχω (ούτε internet ούτε τίποτα) και μόλις έρθει μήνυμα να με ενημερώνει το παιδί από τη γραμματεία. Τέλος πάντων, ξέρω ότι η κατάσταση για την οποία μιλάω είναι πολύ ειδική και μπερδεμένη, αλλά η συγκεκριμένη υπηρεσία θα με βόλευε πολύ. Έχεις κάτι υπόψιν σου?



Καλησπερα φιλε μου.δυστυχως αυτη τη λειτουργια με sms δεν την υποστηριζουμε σαν wind.ωστοσο με jaillbreak θα ειχες τετοια δυνατοτητα μεσω tweak

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/02/2012 - 21:31

Μα αμα δεν εχεις καθολου σήμα τότε ούτε SMS θαρθει ετσι δεν ειναι; Οποτε το ιδιο πραγμα ειναι,αναγκαστικά θα το αφήνεις εξω.....

Γιατί δεν παιρνεις ενα ψευτοκινητό με whatsup να κανεις αυτό που θες;

Απο κει και περα καλύτερα να μιλήσεις απευθείας με wind να σου πουν στα σιγουρα, αν και με λιγο ψαξιμο δεν βρηκα να εχουν κατι παρομοιο με αυτό της κοσμοτέ



Αγαπημενη το παλικαρι μαλλον εννοει οτι χωρις δεδομενα θελει αυτη τη λειτουργια. Ενω εχει δικτυο απλα να του ερχεται sms ...

#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 22:14

Αγαπημενη το παλικαρι μαλλον εννοει οτι χωρις δεδομενα θελει αυτη τη λειτουργια. Ενω εχει δικτυο απλα να του ερχεται sms ...

μας εχει μπερδεψει γιατί λεει καθαρά οτι δεν εχει καθολου σημα στο στουντιο μεσα οποτε πως θα ερθει sms αμα δεν εχει καθολου σήμα;
Whatsapp doc?

#19   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/02/2012 - 23:32

Μαριλίνα μου δες βρε συ πως το λέω...εξω στη reception έχει σήμα και εκεί αφήνω το κινητό για να με ειδοποιούν. Απλά δε θέλω να αφήνω το iphone εκεί αλλα ενα ψευτοκινητο που δεν έχει internet και θα βόλευε αυτό που ζητάω. Ποιο tweak είναι αυτο που λες φίλε μου domino?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosmdtps, 22/02/2012 - 23:37





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες