Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Photoshop Touch για iPad/iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/02/2012 - 13:59

Μερικα πραγματα που μπορεις να κανεις..

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα
Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2012 - 14:30

Φαίνεται πολυ καλο,μου φαίνεται θα το τιμήσω και εγω


Οποιος θέλει follow me
Twitter @Nnaf81
Instagram Nnafp

#18   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 06/09/2012 - 13:00

Αναρτημένη εικόνα


To Adobe Photoshop Touch, η mobile έκδοση του δημοφιλούς software επεξεργασίας εικόνων της Adobe, αναβαθμίστηκε φέρνοντας μαζί της υποστήριξη για τη Retina οθόνη του νέου iPad.


Αναρτημένη εικόνα

Η νέα έκδοση (1.3) διαθέτει ανανεωμένα γραφικά, υποστηρίζει εικόνες μέχρι 12 megapixels τις οποίες μπορείς να επεξεργαστείς διατηρώντας τις ρυθμίσεις μέγιστης ανάλυσης και τέλος φέρνει δύο νέα εφέ, πιο γρήγορα animations και ενσωμάτωση Photo Stream. Το Adobe Photoshop Touch για iPad μπορείτε να κατεβάσετε από το App Store στα €7.99.[iTunes link]


Αναρτημένη εικόνα


Τελευταία επεξεργασία από: Moly, 06/09/2012 - 13:01


#19   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2012 - 07:42

Εκπληκτικό εργαλείο! Απ'ότι έχω δει μέχρι τώρα έχει πάρα πολλά από τα βασικά - και όχι μόνο - εργαλεία του desktop photoshop! Μόνο οι μάσκες λείπουν από τα "απαραίτητα". Κατα τ'αλλα μπορείς να κάνεις απίθανα πράγματα, και σε κάποιες περιπτώσεις με πιο εύκολο τρόπο απ'ότι στο pc!!! Πολύ καλή δουλειά και σε πολύ καλή τιμή!

#20   tiniakos

tiniakos

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/09/2012 - 08:07

Υποθέτω υποστηρίζει και φωτο από dslr μηχανή και όχι μόνο από την κάμερα του iPad.

#21   glk

glk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:glk85

Δημοσίευση 07/09/2012 - 09:58

Εγώ που έχω το iphoto, είναι περιττό να το κατεβάσω ή αξίζει τον κόπο να έχω και αυτό;

#22   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/09/2012 - 15:50

Εγώ που έχω το iphoto, είναι περιττό να το κατεβάσω ή αξίζει τον κόπο να έχω και αυτό;


Καμία μα καμία σχέση απολύτως.. ΤΟ iPhoto είναι για προβολή και οργάνωση φωτογραφιών.. Ούτε καν για photo editing (αν και έχει κάποιες ελάχιστες δυνατότητες)
H μερα με τη νυχτα το iPhoto με το Photoshop Touch

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 07/09/2012 - 15:50


#23   Nicos1984

Nicos1984

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:NICK.ST

Δημοσίευση 13/09/2012 - 20:27

Πολυ καλο αξίζει τα λεπτά του!

#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/09/2012 - 06:14

Πολυ καλο αξίζει τα λεπτά του!



Και τα λεπτά του και τα λεφτά του :)

#25   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/02/2013 - 10:04

Αναρτημένη εικόνα


Η εφαρμογή Photoshop Touch της Adobe είναι από σήμερα διαθέσιμη και για το iPhone αρκετούς μήνες μετά την πρώτη κυκλοφορία της αποκλειστικά στο iPad. Το Photoshop Touch προσφέρει τις περισσότερες λειτουργίες με την κανονική έκδοση, όπως layers, selection tools, filters κτλπ δίνοντας τη δυνατότητα στον χρήστη να δημιουργήσει μοναδικές φωτογραφίες κατευθείαν από το iPhone του. Χρησιμοποιώντας την νέα συνδρομητική υπηρεσία Creative Cloud της Adobe μπορείτε να έχετε δωρεάν 2GB αποθηκευτικού χώρου για τον συγχρονισμό των projects σας μεταξύ iPhone και iPad.

• Use popular Photoshop features, such as layers, selection tools, adjustments, and filters, to create mind-blowing images.
• Improve your photos using classic Photoshop features to bring out the best in your photography. Apply precise tone and color adjustments to your entire composition, a particular layer, or a select area.
• Create something other-worldly using painting effects, filter brushes, and so much more. With Photoshop Touch, the creative possibilities are endless.
• Make your images pop with graphical text. Apply strokes, add drop shadows and fades, and more.
• Take advantage of your device’s camera to fill an area on a layer with the unique Camera Fill feature.
• Quickly combine images together. Select part of an image to extract just by scribbling with the Scribble Selection tool. With the Refine Edge feature, use your fingertip to easily capture hard-to-select image elements, like hair.
• Start a project on your iPhone or iPod Touch and finish it on your iPad* or back in Photoshop** at your desk using a free membership to Adobe Creative Cloud™.*** Your projects are automatically synced between your devices.
• Free membership to Creative Cloud provides 2GB of cloud storage.
• Work on high-resolution images while maintaining the highest image quality. Images up to 12 megapixels are supported.

Θα βρείτε το Photoshop Touch για iPhone στο App Store [iTunes link] στην τιμή των 4.49€ και για iPad [iTunes link] στην τιμή των 8.99€

Follow me on twitter


#26   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 27/02/2013 - 14:29

Το Photoshop Touch προσφέρει τις περισσότερες λειτουργίες με την κανονική έκδοση.


Τι εννοείς προσφέρει περισσότερες λειτουργίες με την κανονική έκδοση ? υπάρχει κάποια άλλη ?

#27   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/02/2013 - 22:32

Τι εννοείς προσφέρει περισσότερες λειτουργίες με την κανονική έκδοση ? υπάρχει κάποια άλλη ?


Υπάρχει και το express

#28   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 28/02/2013 - 01:26

Ποιο @@@ απο το express δεν εχει

#29   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/05/2015 - 12:39

adobe-photoshop-touch.jpg

 

 

Τρία χρόνια μετά την κυκλοφορία της εφαρμογής Adobe Photoshop Touch, η Adobe αποφάσισε ότι ήρθε ο καιρός να την αποσύρει από τα αντίστοιχα καταστήματα εφαρμογών για να ασχοληθεί με το Project Rigel, μια ολοκαίνουργια λύση για την επεξεργασία φωτογραφιών σε φορητές συσκευές που φιλοδοξεί να έχει έτοιμη πριν το τέλος του έτους.

 

Το Photoshop Touch δεν έτυχε της υποδοχής που περίμενε η Adobe, με αποτέλεσμα να κυκλοφορήσει στη συνέχεια μερικές δωρεάν εφαρμογές για συγκεκριμένες διεργασίες (όπως Photoshop MixPhotoshop Sketch). Τώρα, θα περιμένουμε να δούμε τι διαφορετικό μπορεί να φέρει τελικά το Project Rigel.

 

Να σημειωθεί ότι όσοι έχουν εγκατεστημένη την εφαρμογή Photoshop Touch θα μπορούν να τη χρησιμοποιούν για όσο θέλουν, απλά δεν θα υπάρχουν στο εξής διαθέσιμες ενημερώσεις.

 


 

via Techgear

Χρησιμοποιήσατε όλα αυτά τα χρόνια το Adobe Photoshop Touch; 


Behind the Scenes...

#30   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/05/2015 - 18:27

Κρίμα γιατι εμένα με είχε βολέψει πολυ στο iPad. Εχει πραγματικά πολυ καλες δυνατότητες. Ειναι το μοναδικό πρόγραμμα που χρησιμοποιώ για να βελτιώσω κάποιες φωτογραφίες μου, τραβηγμένες απο το iPhone.

Τελευταία επεξεργασία από: sofiawinny, 22/05/2015 - 18:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες