Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κυκλοφορία iPad 2 8GB μαζί με το νέο iPad 3 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 11:08

Μαζί με το δημοσίευμα για κυκλοφορία iPad mini το τρίτο τρίμηνο του 2012 οι Digitimes αναφέρουν ότι η Apple σκοπεύει να κυκλοφορήσει ένα νέο iPad 2 με χωρητικότητα στα 8GB για να προσφερθεί μαζί με το iPad 3.

Το δημοσίευμα των Digitimes ακούγεται λογικό και έχει αναφερθεί εδώ και καιρό και σε προηγούμενες αναφορές. Η τακτική θυμίζει αυτήν που ακολουθεί η Apple με τα iPhone όπου με κάθε νέα κυκλοφορία μοντέλου διατηρεί το προηγούμενο στην αγορά αλλά σε μικρότερη χωρητικότητα.

Το δημοσίευμα παρόλο που αναφέρεται στο iPad 3 16GB και 32GB δεν κάνει καμία αναφορά στο iPad 3 64GB ή ακόμα στο αναμενόμενο iPad χωρητικότητας 128GB. Μια πιθανή αφαίρεση του μοντέλου των 64GB είναι πολύ περίεργη για την Apple και δεν νομίζουμε ότι θα υλοποιηθεί μόνο και μόνο αφού το νέο iPad εξαιτίας της Retina οθόνης θα απαιτεί αρχεία μεγαλύτερης χωρητικότητας από τα προηγούμενα μοντέλα.

As Apple has scheduled an event on March 7, sources from its upstream supply chain pointed out that the company is expected to launch two iPad 3 models - a 16GB version and 32GB version.

In addition to iPad 3, Apple is also expected to unveil an 8GB iPad 2, allowing the tablet PC series to cover different segments and to defend against Windows 8-based tablet PCs, the sources noted.


Ανεξάρτητα από την εγκυρότητα του δημοσιεύματος των Digitimes η πιθανότητα κυκλοφορίας του iPad 2 μαζί με το iPad 3 είναι απόλυτα εφικτή και αναμενόμενη. Το αν θα προσφερθεί το iPad 2 σε χωρητικότητα των 8GB ή 16GB είναι απλώς μια λεπτομέρεια που μένει να λυθεί στις 7 Μαρτίου όπου και θα πραγματοποιηθούν τα αποκαλυπτήρια του νέου iPad.


via Digitimes

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/03/2012 - 11:18

Παλι φημες..

#3   valkyre

valkyre

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2012 - 11:30

Ειλικρινα.... ποιο το νοημα να αγορασει κανεις ενα τετοιο μηχανημα με χωρητικοτητα 8GB... ποτε μα ποτε μα ποτε δεν θα το καταλαβω. Πες για το τηλεφωνο παει στα κομματια, θες απλα να παιρνεις τηλεφωνα και να λες εχω iphone.

Αυτο.... τι στο καλο να το κανεις?? Βαλε μια ταινια μεσα, βαλε και 2 παιχνιδια και χωρητικοτητα γιοκ...

Απορρω πως ο κοσμος παει και τα αγοραζει....πραγματικα απορρω. Νομιζω το ελαχιστο που δικαιολογει την αγορα ενος τετοιου μηχανηματος ειναι τα 16gb. Και μιλαμε για το παντελως ελαχιστο.

#4   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/03/2012 - 11:35

συμφωνω απολυτα..

#5   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 11:43

Ipad στα 8GB?........δεν έχει κανένα νόημα απλά......

#6   gaara17

gaara17

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 11:46

δεν πα να λενε οτι θελουν? σε 6 μερες ολοι θα ξερουμε τι θα γινει, οποτε ποιος σκαει? στα ''παπακια'' μας :lol:

#7   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/03/2012 - 12:25

Ειλικρινα.... ποιο το νοημα να αγορασει κανεις ενα τετοιο μηχανημα με χωρητικοτητα 8GB... ποτε μα ποτε μα ποτε δεν θα το καταλαβω. Πες για το τηλεφωνο παει στα κομματια, θες απλα να παιρνεις τηλεφωνα και να λες εχω iphone.

Αυτο.... τι στο καλο να το κανεις?? Βαλε μια ταινια μεσα, βαλε και 2 παιχνιδια και χωρητικοτητα γιοκ...

Απορρω πως ο κοσμος παει και τα αγοραζει....πραγματικα απορρω. Νομιζω το ελαχιστο που δικαιολογει την αγορα ενος τετοιου μηχανηματος ειναι τα 16gb. Και μιλαμε για το παντελως ελαχιστο.


Για το i pad 8gb 1000% μαζί σου.
Όσον αφορά το iPhone σε βρισκω λίγο λάθος. Ο καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες, πέρα απο το να παίρνει τηλέφωνα και να λέει πως έχει iPhone όπως ανέφερες, στο δικό μου iPhone έχω 58 εφαρμογές, ανάμεσα τους gta3, navigon, nfs hot pursuit, crime city, γύρω στα 25 τραγούδια που ακούω όταν χρησιμοποιώ το ποδηλατό μου, 40 φωτογραφίες και πάλι έχω 1,5gb free space.
Ταινίες δεν χρειάστηκα ποτέ στο κινητό μου, ακόμα και φαντάρος είχα το laptop μου.
Έτσι λοιπόν ξέροντας τις ανάγκες μου και κάνοντας μια έρυνα κατέληξα στα 8gb και δεν κάνω μόνο τηλέφωνα ούτε φοράω t shirt που γράφει έχω iPhone. :)
Σχετικά με το topic δεν πιστευω οτι θα δούμε i pad 8gb!

#8   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2012 - 13:04

Awesome iPad 3 concept



#9   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2012 - 13:59

To σίγουρο είναι ότι θα συνυπάρξουν iPad 3 (2S) και iPad 2... τα υπόλοιπα θα απαντηθούν την Τετάρτη 7/3 !!!

#10   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 01/03/2012 - 14:33

Πολυ δυσκολα θα δουμε ipad 8gb καθως η χωρητικοτητα ειναι παρα πολυ μικρη για pad.Ενταξει για το iphone αλλα για το ipad δεν νομιζω.

#11   Pads

Pads

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2012 - 16:16

Με 8gb, χωρίς δυνατότητα για χρήση εξωτερικής sd θα υπάρξει σίγουρα πρόβλημα.
Μερικές ταινιούλες να κατέβουν σε συνδυασμό με την συλλογή απο itunes θα εχει μπουκώσει στο λεπτό

#12   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:52

Για το i pad 8gb 1000% μαζί σου.
Όσον αφορά το iPhone σε βρισκω λίγο λάθος. Ο καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες, πέρα απο το να παίρνει τηλέφωνα και να λέει πως έχει iPhone όπως ανέφερες, στο δικό μου iPhone έχω 58 εφαρμογές, ανάμεσα τους gta3, navigon, nfs hot pursuit, crime city, γύρω στα 25 τραγούδια που ακούω όταν χρησιμοποιώ το ποδηλατό μου, 40 φωτογραφίες και πάλι έχω 1,5gb free space.
Ταινίες δεν χρειάστηκα ποτέ στο κινητό μου, ακόμα και φαντάρος είχα το laptop μου.
Έτσι λοιπόν ξέροντας τις ανάγκες μου και κάνοντας μια έρυνα κατέληξα στα 8gb και δεν κάνω μόνο τηλέφωνα ούτε φοράω t shirt που γράφει έχω iPhone. :)
Σχετικά με το topic δεν πιστευω οτι θα δούμε i pad 8gb!

δεν ειναι βαρια χρηση με 58 εφαρμογες και 300 mb σε μουσικη και φωτο.

#13   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/03/2012 - 18:04

μια χαρα ειναι και τα 8gb, εξαλλου ολοι εχουμε και pc αν θελουμε παραπανω, για τη χρηση που κανει ο καθενας περνει και το αναλογο.
αυτο που με χαλαει εμενα στο ipad ειναι το πλαισιο γυρο-γυρο, σαν ψηφιακη κορνιζα ειναι. αν αλλαξη αυτο και ειναι ολο οθονη θα ειναι super.

#14   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/03/2012 - 20:52

Τα 8giga στο iphone δε με πειραζουν καθολου, καποιος το χρησιμοποιει σαν συσκευη τηλεφωνου κυριως και δεν χρειαζεται να εχει πολλα τραγουδια και apps.

Αλλα 8giga σε ταμπλετα -χωρις την δυνατοτητα αναβαθμισης προφανως- και ποσο μαλιστα σε ipad2 ειναι εγκληματικη ενεργεια. Δειτε μια ποσο μεγεθος εχουν τα apps που βγαινουν τα ιδια σε hd app στο store και μετα μιλαμε. Θα θες συνεχεια να κουβαλας ενα λαπτοπ μαζι σου για να του εχεις backup ή να βαζεις αρχεια. Παιδια τι λετε?? πατε καλα??

Θα ειναι οτι πιο fail παρουσιασε η εταιρια μεσα στο 2012. Εδω με το ibooks2 βγαλαμε το συμπερασμα οτι θελεις χωρητικοτικα για να εχεις διαδραστικα βιβλια και βγηκαν τα αστειακια στην αμερικη, οτι τερμα τα textbooks και πλεον τα πολλα ipads μεσα στην τσαντα, ενα για καθε κλαδο μαθηματων γιατι δε θα χωρανε ολα τα e-textbook σε ενα ipad...

Δεν ειναι κινητο το ipad και εμενα τα 16giga φαινονται λιγα μερικες φορες, αλλα την παλευεις. Στο ipad θα θες να βαλεις περιοδικα, pdf, βιβλια κυριως πραγματα που δεν τa κανεις αναγκαστικα στο iphone. Με 8giga απλα τελειως οι ανθρωποι θα θελουν να πουλησουν σε πιο χαμηλες τιμες και γραφουν ολα τα αλλα στα @@τους. Οσοι βλεπετε θετικα μια τετοια κινηση, απλα σκεφτειτε το καλυτερα!

#15   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/03/2012 - 00:17

Awesome iPad 3 concept



ειχα δει το βιντεακι τους για το iphone 4s(5 που αναμενοτανε) που το εδειχνε με lazer keyboard, ολογράφημα κτλ, ημουν noob και μολις ειχα αρχισει να ψαχνω τι ειναι apple και iphone για να φυγω απο το android και ειπα ουοαου τι θα κανει το κινητο!!!χαχαχα
Οσο για το τοπικ, ipad 8gb δεν ειναι κακο αν το θες για ταξιδια και διακοπες μονο για το ιντερνετ και την δουλεια σου κ σε προσιτή ομως τιμη ε???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες