Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βραβείο καλύτερου Smartphone 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:02

Στις 29 φεβρουαριου η GSMA ανακοινωσε το αποτελεσμα τα 17α αποτελεσματα
του διαγωνισμου Global Mobile awards που ελαβαν μερος στο GSMA Mobile World Congress στην Barcelona.

Νικητης το Galaxy S2, το οποιο ξεπερασε το κατα πολυ νεοτερο του iPhone 4s, καθως και τα αντιστοιχα HTC.

Περισσοτερα μπορειτε να δειτε εδω:
http://android.panda...183633207.shtml
οπως και την λιστα με τους υπολοιπους βραβευμενους

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:04

Μην βάζεις τέτοια θέματα εδώ και πικραίνεις κόσμο... :P

#3   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:23

Άφου γράφεις σε forum σχετικό με προιόντα της apple ίσως θα έπρεπε να αναφέρεις πρώτα οτί καλύτερο tablet αναδείχθηκε το ipad 2 και μετά κάτι σχετικά με κάποια άλλο τηλέφωνο.
Top entry phone νικητής το Nokia C3-00. :lol:

#4   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:24

και ποιο ηταν το κριτήριο δεν αναφερει το αρθρο!!
οι πωλησεις?
οι επιδοσεις?
οι χρηστες?

#5   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:28

nokia FTW :lol:

ε το αρθρο ηταν για κινητα κυριως,
και πιστευω πιο πολλη συζητηση πεφτει για τα κινητα παρα για τα tablet.


Και πριν αρχισουν καποιοι να λενε περι φανατισμου, πουλημενου αποτελεσματος κλπ
δεχομαι (κι ας μην συμφωνω) οτι το iPad ειναι καλυτερο
οπως δεχομαι (εδω συμφωνω) οτι το iPhone ΔΕΝ ειναι το καλυτερο. Ασχετα που πουλιεται ως τετοιο.

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 01/03/2012 - 17:28


#6   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:36

Αναμενομενο....οπως και να το κανουμε το s2 out of the box ειναι χιλιομετρα μακρια απο το 4s....
Οπως φυσικα και το ipad σε σχεση με τα υπολοιπα ταμπλετς

Sent from my iphone 4

#7   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:38

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 01/03/2012 - 17:38


#8   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:38

nokia FTW :lol:

ε το αρθρο ηταν για κινητα κυριως,
και πιστευω πιο πολλη συζητηση πεφτει για τα κινητα παρα για τα tablet.


Και πριν αρχισουν καποιοι να λενε περι φανατισμου, πουλημενου αποτελεσματος κλπ
δεχομαι (κι ας μην συμφωνω) οτι το iPad ειναι καλυτερο
οπως δεχομαι (εδω συμφωνω) οτι το iPhone ΔΕΝ ειναι το καλυτερο. Ασχετα που πουλιεται ως τετοιο.


Οί εταιρίες λένε ότι θέλουν για να πουλήσουν φίλε μου, απο εκεί και πέρα στο χέρι μας είναι σαν καταναλωτές να ερευνούμε και να βρίσκουμε αυτο που εξυπηρετεί τον καθένα μας. :)

#9   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:41

1ον) "Βραβείο" κ όχι "Βραβιο"
2ον) no comments κατ τ' άλλα :lol:

#10   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:46

Αναμενομενο....οπως και να το κανουμε το s2 out of the box ειναι χιλιομετρα μακρια απο το 4s....
Οπως φυσικα και το ipad σε σχεση με τα υπολοιπα ταμπλετς

Sent from my iphone 4


συμφωνω απολυτα.
ομως δεν περνουμε παντα το δυνατοτερο, αλλα αυτο που μας κανει κλικ.( και εδω κερδιζει το iphone).

#11   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:51

sorry για τα ορθογραφικα, αλλα δεν μπορω να κανω edit στον τιτλο :blush:

#12   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/03/2012 - 17:56

Ναι ειναι αναμενομενο, μην παραξενευεστε πολλοι. Ωστοσο πρεπει να αναφερθουν και μερικα ακομα πραγματα για την εκθεση:

1.Οτι η καλυτερη ταμπλετα για το 2012 ειναι το ipad. Επισης αναμενομενο και δεδομενο για πολλους χρηστες κινητων android, με χαοτικη διαφορα απο οτι αλλο υπαρχει επειτα στην αγορα.

2.Οτι δεχτηκε δημοσια ο Product Strategy Executive της samsung οτι δε τα πανε καθολου καλα στις πωλησεις των tablet... Μαλιστα αν σκεφτει καποιος οτι η samsung σημειωνει την 2η θεση σε πωλησεις των ταμπλετων της google καταλαβαινει το εντονο προβλημα που υπαρχει στα android tablets και την μηδενικη διεισδυση τους στην αγορα. Πηγη: http://www.myphone.g...ad.php?t=329327

Για το galaxy s2 και εγω το θεωρω αναμενομενο, μη νομιζετε οτι ειναι ελλειπη στοιχεια και λαθος συμπερασμα. Το κινητο ειχε πουλησει 10 εκατομμυρια πριν καν παει στην αμερικη που η διεισδυση τους ειναι μικρη, κυριως γιατι δεν εχουν καλη υποστηριξη και ακομα πολλοι αμερικανοι δε το γνωριζουν σαν συσκευη τοσο οσο γνωριζουν να ξεχωριζουν τα iphone. Οι πωλησεις επιασαν peak πριν τον σεπτεμβρη που απο τοτε πουλησε αλλα 10 εκατομμυρια συσκευες (σε αυτα περιλαμβανονται και οι πωλησεις της βορειου αμερικης που ξεκινησαν μετα τον ιουλιο που ηταν διαθεσιμο το κινητο στους εκει providers με τις διαφορετικες εκδοσεις του). Το κινητο αυτη τη στιγμη πουλαει σαν τρελο και η samsung εχει το μεγαλο προβλημα ποτε να παρουσιασει τον αντικαταστατη του (που θα γινει το μαρτιο πιθανως).

Οι αποψεις μου ειναι δεδομενες για τα λειτουργικα, αλλα τα βραβεια της βαρκελωνης δεν ειναι καθολου ακυρα.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/03/2012 - 17:59


#13   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 01/03/2012 - 18:03

Πάντως εμένα δεν μου αρέσει το galaxy s2. Δεν μου αρέσει γιατί σε σύγκριση με το iPhone4S είναι όλο πλαστικό. Τώρα κάποιος μπορεί να πει ότι δεν είναι τόσο ανθεκτικό πχ: αν πέσει το iPhone έχει διαλυθεί γιατί είναι όλο από γυαλί ενώ το galaxy s2 είναι από πλαστικό. Θα μου άρεσε να έχω ένα κινητό καλής ποιότητας και όχι πλαστικούρας.

#14   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2012 - 18:11

Αναμενόμενο,είναι πολύ καλό κινητό,το χω κι αυτο και πραγματικά είμαι πολυ ευχαριστημένος


Sent from my iPhone 4s 32gb beast

#15   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/03/2012 - 18:25

Πάντως εμένα δεν μου αρέσει το galaxy s2. Δεν μου αρέσει γιατί σε σύγκριση με το iPhone4S είναι όλο πλαστικό. Τώρα κάποιος μπορεί να πει ότι δεν είναι τόσο ανθεκτικό πχ: αν πέσει το iPhone έχει διαλυθεί γιατί είναι όλο από γυαλί ενώ το galaxy s2 είναι από πλαστικό. Θα μου άρεσε να έχω ένα κινητό καλής ποιότητας και όχι πλαστικούρας.


Δεν εχεις αδικο. Για το θεμα της ποιοτητας κατασκευης και εγω συμφωνω. Δεν ειναι τοσο βαρυ ομως. Αν σκεφτεις ειδικα οτι ειναι και 4,3" τοτε ειναι πολυ ελαφρυ. Οι προτασεις της samsung ειναι κυριως στο πλαστικο, σε αντιθεση με τις htc που μερικες μεταλλικες ζυγιζουν πολλα γραμμαρια περισσοτερο απο το 4, σε σημειο που αν τα βαλεις σε βερμουδα θα θες και ζωνη για να μην σου πεσει το παντελονι.

Δε κανει πωλησεις για αυτο παντως. Πωλησεις κανει επειδη προσφερει περισσοτερα πραγματα σε σχεση με το iphone και ειναι πιο προσεγμενο απο την εταιρια σε σχεση με το galaxy s. Τι εννοω? το πρωτο κολλαγε απιστευτα, δεν ειχε πουθενα σχετικα στο κοσμο καλη υποστηριξη και πολλα apps και απο τη εταιρια samsung ηταν προβληματικα. Πολλοι χρηστες ios που το πηραν το μετανιωσαν και ξαναγυρισαν παλι σε ios. Ενω δε συμβαινει το ιδιο με το 2. Λιγοι ξαναγυρισαν μετα την αγορα του. Παντα θα υπαρχουν αυτοι που δεν τους αρεσει η κατασκευη του ή το android γενικα, αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο των ανθρωπων θελουν ενα smartphone που να λειτουργει απροβληματιστα, γρηγορα και κυριως να εχουν εξτρα δυνατοτητες (να μην χρειαζεται itunes για να βαλουν αρχεια, να κανει περισσοτερα η συσκευη κα) συνεπως το galaxy s2 τους καλυψε απολυτα. Οι περισσοτεροι υποστηριχτες της συσκευης που ξερω τωρα ειναι ολοι πρωην χρηστες του iphone και μετανιωμενοι δοκιμαστες του πρωτου galaxy s. Συνεπως δεν ειναι τυχαιο που εχει τετοια αναγνωριση η συσκευη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες