Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MacBook Pro Vs MacBook Air


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
129 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/03/2012 - 01:59

Air για τη χρηση που το θες (αλλα, για να ειμαι ειλικρινης, κριμα τα λεφτα μονο για χρηση browsing).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:01

air και γω...

#18   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:06

Air για τη χρηση που το θες (αλλα, για να ειμαι ειλικρινης, κριμα τα λεφτα μονο για χρηση browsing).

δεν εχεις δει ατομο με χειροτερες εμπειριες με windows.3 χρόνων τουμπανο PC και μου χει βγαλει πανω απο 30-40 φορες blue screen of death(το PC πολυ προσεγμενο στο τι του βαζω μεσα).εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι να κανω restart το PC :lol: :lol: (το παιρνω με χιουμορ γιατι αν το παρω αλλιως θα απογοητευτω πολυ).οποτε ειπα να μην την ξαναπατησω με windows...για αυτο φιλε μου

#19   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:08

όλοι κάπως έτσι ξεκινάνε...
αλλα η αλήθεια είναι ότι και ένα air ι5 1,6 θα σου έκανε μια χαρα την ιδια δουλεια..

#20   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:09

δεν εχεις δει ατομο με χειροτερες εμπειριες με windows.3 χρόνων τουμπανο PC και μου χει βγαλει πανω απο 30-40 φορες blue screen of death(το PC πολυ προσεγμενο στο τι του βαζω μεσα).εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι να κανω restart το PC :lol: :lol: (το παιρνω με χιουμορ γιατι αν το παρω αλλιως θα απογοητευτω πολυ).οποτε ειπα να μην την ξαναπατησω με windows...για αυτο φιλε μου


Με το OSX θα γινεις σιγουρα "τσαπατσουλης"... ;)

#21   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:13

Με το OSX θα γινεις σιγουρα "τσαπατσουλης"... ;)

τι εννοεις?οτι δεν χρειαζεται να προσεχω με το MACOSX?

#22   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:16

Ακριβως.

#23   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:16

όχι
μετά θα ανακαλύψεις και την φωτια η τον τροχό...

#24   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:22

θελω να πιστευω πως η αλλαγη εταιριας-λογισμικου που θα κανω θα μου δωσει τα πολυποθητα αποτελεσματα! :) (restart χωρις φοβο για τιποτα :lol: :lol: :lol: )

#25   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:23

Ιδιως το restart δε θα σου χρειαζεται και πολυ.

#26   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:24

καλα ετοιμάσου για ένα σοκ για αρχή λόγω της αλλαγης...
και αν το αντέξεις θα έχεις και τα αποτελέσματα

#27   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:27

Ιδιως το restart δε θα σου χρειαζεται και πολυ.

πολλα + σε αυτο που ειπες...ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

#28   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:28

καλα ετοιμάσου για ένα σοκ για αρχή λόγω της αλλαγης...
και αν το αντέξεις θα έχεις και τα αποτελέσματα

χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol:

#29   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/03/2012 - 02:56

δεν εχεις δει ατομο με χειροτερες εμπειριες με windows.3 χρόνων τουμπανο PC και μου χει βγαλει πανω απο 30-40 φορες blue screen of death(το PC πολυ προσεγμενο στο τι του βαζω μεσα).εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι να κανω restart το PC :lol: :lol: (το παιρνω με χιουμορ γιατι αν το παρω αλλιως θα απογοητευτω πολυ).οποτε ειπα να μην την ξαναπατησω με windows...για αυτο φιλε μου


Συγγνωμη ρε φιλε, αλλα το τουμπανο που λες ειναι πολυ παρεξηγησιμο απο μενα. Τι pc ειχες? συνθεση desktop δικια σου? φορητο branded απο πλαισιο/multirama? ειμαι πολυ περιεργος να μαθω. Γενικα οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη. Αλλα αν εξαιρεσουμε τη περιπτωση να εισαι αθωος ιντερνετικα και να κολλας ευκολα ιους, δν εξηγειται ακομα και για πλακα να λες τετοιο νουμερο σε bsod. Ειδικα σε windows 7.

Εχω αλλαξει πολλα συστηματα φορητων branded, desktop ιδιοσυνθεσεις και macbook και το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι αυτο που σου ειπα πιο πανω: Οτι πληρωνεις παιρνεις. Το μεγαλυτερο προβλημα των pc ειναι ο σωστος συνδιασμος των περιφερειακων τους. Δυστυχως πολλοι εχουν προβληματα σταθεροτητας επειδη πανε και βαζουν μια καρτα γραφικων των 250-300 ευρω και μητρικη των 80. Το προβλημα ειναι οτι συνεχιζουν και στα αλλα περιφερειακα με αυτη την αναλογια...

Εγω ψηφιζω παντως pro, οχι για καποιο λογο τρομερο αλλα γιατι μπορει με μελλοντικες αναβαθμισεις απο apple να εισαι καλυτερα καλλυμενος με την εξτρα υπολογιστικη δυναμη, γιατι τελευταια εχει διξει αγριες διαθεσεις η εταιρια. Οχι οτι ο air θα εχει προβλημα, αλλα ποτε δε ξερεις τι θα προσθεσουν. Το θεμα της αναλυσης της οθονης δεν ειναι κατι τοσο τρομερο να σε απασχολει.

Αντικειμενικα και ο air σε καλυπτει, αλλα πρεπει να σκεφτεις αν εισαι για πιο φορητοτητα ή περισσοτερη ισχύ αν θα χρειαστει να κανεις τιποτα στο μελλον. Και ο pro δεν χανει ιδιαιτερα στο θεμα της φορητοτητας, ειναι πολυ ευέλικτος.

Αν ειναι πρωτος σου mac θα θελεις χρονο εξοικειωσης. Αναλογα με τη χρηση και το ποσο γρηγορα τα πιανεις. Γενικα ο μεσος ορος των νορμαλ pc χρηστων σε λιγοτερο απο μηνα συνηθιζουν πληρως το νεο λειτουργικο.

#30   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 03:06

Συγγνωμη ρε φιλε, αλλα το τουμπανο που λες ειναι πολυ παρεξηγησιμο απο μενα. Τι pc ειχες? συνθεση desktop δικια σου? φορητο branded απο πλαισιο/multirama? ειμαι πολυ περιεργος να μαθω. Γενικα οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη. Αλλα αν εξαιρεσουμε τη περιπτωση να εισαι αθωος ιντερνετικα και να κολλας ευκολα ιους, δν εξηγειται ακομα και για πλακα να λες τετοιο νουμερο σε bsod. Ειδικα σε windows 7. Εχω αλλαξει πολλα συστηματα φορητων branded, desktop ιδιοσυνθεσεις και macbook και το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι αυτο που σου ειπα πιο πανω: Οτι πληρωνεις παιρνεις. Το μεγαλυτερο προβλημα των pc ειναι ο σωστος συνδιασμος των περιφερειακων τους. Δυστυχως πολλοι εχουν προβληματα σταθεροτητας επειδη πανε και βαζουν μια καρτα γραφικων των 250-300 ευρω και μητρικη των 80. Το προβλημα ειναι οτι συνεχιζουν και στα αλλα περιφερειακα με αυτη την αναλογια...Εγω ψηφιζω παντως pro, οχι για καποιο λογο τρομερο αλλα γιατι μπορει με μελλοντικες αναβαθμισεις απο apple να εισαι καλυτερα καλλυμενος με την εξτρα υπολογιστικη δυναμη, γιατι τελευταια εχει διξει αγριες διαθεσεις η εταιρια. Οχι οτι ο air θα εχει προβλημα, αλλα ποτε δε ξερεις τι θα προσθεσουν. Το θεμα της αναλυσης της οθονης δεν ειναι κατι τοσο τρομερο να σε απασχολει. Αντικειμενικα και ο air σε καλυπτει, αλλα πρεπει να σκεφτεις αν εισαι για πιο φορητοτητα ή περισσοτερη ισχύ αν θα χρειαστει να κανεις τιποτα στο μελλον. Και ο pro δεν χανει ιδιαιτερα στο θεμα της φορητοτητας, ειναι πολυ ευέλικτος.Αν ειναι πρωτος σου mac θα θελεις χρονο εξοικειωσης. Αναλογα με τη χρηση και το ποσο γρηγορα τα πιανεις. Γενικα ο μεσος ορος των νορμαλ pc χρηστων σε λιγοτερο απο μηνα συνηθιζουν πληρως το νεο λειτουργικο.

εμενα πάλι το πιο αξιόπιστο προιον που πηρα ήταν (και είναι) ένα λάπτοπ 5ετιας πλέον από multirama ,το είχα πάρει αρκετά φθηνά,και ακόμα δουλεύει κάθε μερα όλη μερα (compal fl είναι και το είχε πλασάρει σαν multirama)
το πιο αναξιόπιστο είναι το imac μου αξιας 2000 και κάτι που σε 31 μέρες έκαψε μητρική, τώρα τα format restart κτλ 99% των περιπτώσεων ΦΤΑΙΕΙ ο χρηστης και κάποιος λάθος χειρισμός του

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες