Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 Pre-Orders Sold Out!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:23

Πανικός για ένα iPhone 4!

Τα προγραμματισμένα για παράδοση στις 24 Ιουνίου iPhone 4 εξαντλήθηκαν από την 1η ημέρα προκρατήσεων, ενδεικτικό της τεράστιας ζήτησης που επικρατεί γύρω από το νέο κινητό της Apple.

Αναρτημένη εικόνα


Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η ανακοίνωση της AT&T που δημοσιεύει το Engadget:

"Because of the incredible interest in iPhone 4, today was the busiest online sales day in AT&T history. As of Tuesday afternoon, customers who preorder iPhone 4 moving forward will receive their device on June 25 or later, depending on when the order is placed.

We'll email customers with confirmation once their order is placed, and again when it ships.
In addition, we will have devices available on a first-come, first-serve basis in our stores beginning on June 24."


Τόσο το site της AT&T όσο και αυτό της Apple λύγισαν κάτω από το προτώγνωρο μέγεθος της κίνησης, γεγονός που οδήγησε σε μία άκρως προβληματική διαδικασία προκρατήσεων. Παρόμοια προβλήματα αντιμετώπισαν και όσοι επισκέφτηκαν τα retail Apple stores λόγο της υπερφόρτωσης του δικτύου της Apple.

Το Gizmodo δημοσίευσε ένα άκρως ενημερωτικό ρεπορτάζ σχετικά τα όσα διαδραματίστηκαν στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού: link

Παρόμοιες καταστάσεις εκτυλίχθηκαν και στην Αγγλία όπου εξαντλήθηκαν τα αποθέματα των iPhone 4 που ήταν προγραμματισμένα για τις 24 Ιουνίου και πλέον η ημερομηνία αποστολής έχει μετατεθεί στις 2 Ιουλίου:

Αναρτημένη εικόνα


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:38

ωραία…. προβλέπεται να έρχεται κατά Δεκέμβριο Ελλάδα...

#3   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:41

ωραία…. προβλέπεται να έρχεται κατά Δεκέμβριο Ελλάδα...



Φεεεεετα... εδω ακομα δεν ερθει το iPAd :mad:

#4   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:41

Καλλυτερα απο δεκεμβρη που κανουν οι εταιριες καλες προσφορες για γιορτες,να το παρουμε και φτηνοτερα!

#5   el_greco

el_greco

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 03:08

Εγώ πάντως κατάφερα επιτέλους να κάνω preorder αφού πήγα σε μαγαζί της AT&T... όλα τα δίκτυα είναι πεσμένα! Ισχύει ότι έχουν εξαντληθεί για την πρώτη μέρα, εγώ καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το έχω τη δεύτερη μέρα σπίτι μου... άντε να δούμε :)

#6   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 16/06/2010 - 03:11

Εγώ πάντως κατάφερα επιτέλους να κάνω preorder αφού πήγα σε μαγαζί της AT&T... όλα τα δίκτυα είναι πεσμένα! Ισχύει ότι έχουν εξαντληθεί για την πρώτη μέρα, εγώ καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το έχω τη δεύτερη μέρα σπίτι μου... άντε να δούμε :)

Με το καλο φιλε να το παρεις και μην ξεχασεις να μας γραψεις τις εντυπωσεις σου.

#7   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 16/06/2010 - 03:38

Ξέρουμε ποίος είναι ο αριθμός των συσκευών ακριβώς; Γιατί τα πάντα μπορεί να είναι σχετικά...

#8   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 08:04

Ξέρουμε ποίος είναι ο αριθμός των συσκευών ακριβώς; Γιατί τα πάντα μπορεί να είναι σχετικά...


Σύμφωνα με αυτό το άρθρο η Apple έχει στην κατοχή της 3 εκατομμύρια iPhone 4, περιμένει άλλα τόσα τον Ιούνιο, οπότε αν προσθέσουμε τα iPhone που θα πουλήσει η Apple από τα καταστήματα την πρώτη μέρα κυκλοφορίας (24 Ιουνίου) και τα iPhone από τις προπαραγγελίες.... Θα πρέπει να έχει πουλήσει μέχρι το τέλος Ιουνίου 6 εκατομμύρια iPhone!!!


Υ.Σ.: Αύτο είναι μια απλή εκτίμηση, οπότε μπορεί η πραγματικότητα να είναι τελείως διαφορετική!

Τελευταία επεξεργασία από: vaggos37, 16/06/2010 - 08:05


#9   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 08:56

Αληθεια ; ή ενα απο τα πολλα γνωστα διαφημιστικα τρικ της Apple;
Μαλλον το δευτερο

#10   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/06/2010 - 09:06

Ρε παιδια σχετικα με την τιμη...Ενδιαφερομαι για το 32 μιας και παω για iphone 4...Οι τιμες που ανακοινωθηκαν ειναι μαζι με καποιο συμβολαιο στην At&T ή μονο η συσκευη αξιζει τοσο ?Γιατι εαν κανει 599$ δλδ 488,66ευρα θα το τσιμπησω...εαν παει πιο ακριβο κανενα 550 και ανω μαλλον θα εκτιμησω το αλλο...

#11   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/06/2010 - 09:06

Αληθεια ; ή ενα απο τα πολλα γνωστα διαφημιστικα τρικ της Apple;
Μαλλον το δευτερο


φιλε μου για να αλλάξουν την μερα διαθεσεις στο κοινο και να μην ικανοποιηθούν οι πελατες δεν νομιζω να μην ειναι αληθεια B)

#12   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 14:30

Ρε παιδια σχετικα με την τιμη...Ενδιαφερομαι για το 32 μιας και παω για iphone 4...Οι τιμες που ανακοινωθηκαν ειναι μαζι με καποιο συμβολαιο στην At&T ή μονο η συσκευη αξιζει τοσο ?Γιατι εαν κανει 599$ δλδ 488,66ευρα θα το τσιμπησω...εαν παει πιο ακριβο κανενα 550 και ανω μαλλον θα εκτιμησω το αλλο...

Τα $599 στην Αγγλία αμέσως έγιναν 599 λίρες, οπότε μη περιμένεις να έρθει με λιγότερα από 600 ευρώ στην Ελλάδα. Εκτίμησή μου ότι κοντά στα 600 θα κάνει το 16gb και 100 ευρώ πάνω το 32gb.

#13   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 16/06/2010 - 14:43

Πιστεύω πως Αύγουστο που θα έρθει θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!!!Χαμός θα γίνει....

#14   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/06/2010 - 14:55

Ρε παιδια σχετικα με την τιμη...Ενδιαφερομαι για το 32 μιας και παω για iphone 4...Οι τιμες που ανακοινωθηκαν ειναι μαζι με καποιο συμβολαιο στην At&T ή μονο η συσκευη αξιζει τοσο ?Γιατι εαν κανει 599$ δλδ 488,66ευρα θα το τσιμπησω...εαν παει πιο ακριβο κανενα 550 και ανω μαλλον θα εκτιμησω το αλλο...

δηλαδη τα $599 without commitment, μπορω να παρω το μηλο και να το ξεκλειδοσω μονος μου και δεν χρειαζεται να ζω αμερικη η να κανω συμβολαιο με at&t??

Τελευταία επεξεργασία από: xrisis, 16/06/2010 - 14:55


#15   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 16:57

Ακριβώς. Το πρόβλημα είναι ότι αν δεν έχεις συγγενή στην Αμερική δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες