Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Tο νέο iPad. Με Retina display και Quad core graphics. Έρχεται στην Ελλάδα στις 23 Μαρτίου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 01:09

θελω να πιστευω οτι δεν θα ειναι γενικο φαινομενο αυτο με τις κιτρινες οθονες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 01:15

seven hours to fully recharge.............ΦΑΚ
B)

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#123   NinoOaoe

NinoOaoe

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/03/2012 - 01:22

Δηλαδη που θα κανω data plan.? Αν δεν το δινουν πουθενα σε Γερμανο και τετοια.?? Αν θα παρω το 4G θα εβαζα 1GB cosmote.!!


Με γυρω στα 10 ευρω τον μηνα εχεις 500-1000Gb αναλογα την εταιρεια .. Εγω εχω 500gb στην wind αλλα σε ολες τις εταιρειες αν εχεις συνδεση στο κινητο σου δινουν διπλασια χωρητηκοητα με τα ιδια λεφτα.. Και ειναι καλο! Αρκετα γρηγορο θα ελεγα.. Οχι φοβερο αλλα καλο!

#124   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2012 - 02:31

Με γυρω στα 10 ευρω τον μηνα εχεις 500-1000Gb αναλογα την εταιρεια .. Εγω εχω 500gb στην wind αλλα σε ολες τις εταιρειες αν εχεις συνδεση στο κινητο σου δινουν διπλασια χωρητηκοητα με τα ιδια λεφτα.. Και ειναι καλο! Αρκετα γρηγορο θα ελεγα.. Οχι φοβερο αλλα καλο!

οχι gb φιλε μου αλλα mb....με τρομαξες στην αρχη και ειπα κοιτα προσφορα η wind και οι αλλες εταιρειες?

Τελευταία επεξεργασία από: ximiole, 20/03/2012 - 02:31


#125   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 20/03/2012 - 02:44

Τι το έβαλες το βίντεο ρε αδερφέ ..., μόλις ακύρωσα την παραγγελία μου!! :(
Όσο για το 7 ώρες φόρτιση , γελάνε και οι κότες!! Η τεχνολογία προχωράει και η Apple μας γυρνάει χρόνια πίσω!
Εντάξει, χρειάζεται μπαταριάρα για τέτοιο μηχάνημα, αλλά έλεος! To Sony Xperia™ S (για παράδειγμα) του έβαλαν μπαταρία τελευταίας γενιάς που φορτίζει σε μόλις 45 λεπτά-- εντάξει κινητό είναι, αλλά λέμε!!!
Τι να πούμε για το iPad, τα είπε όλα το παλικάρι...Βαρύτερο, μεγαλύτερο, κακές γωνίες θέασης, 7 ώρες φόρτισης, κίτρινη οθόνη, ..., άντε γεια!!!
Ας το πάρουν μερικοί για να καυχιούνται πως έχουν HD οθόνη και όταν ζουμάρουν σε γυμνές φώτο θα βλέπουν τις κωλότριχες καθαρότερα!! :P
Πλάκα κάνω εε?? Μην αρχίσετε!! Ο καθένας κάνει ότι θέλει και αγοράζει ότι θέλει!
Εγώ απλά είπα την γνώμη, έτσι για να τσιτώσω μερικούς και ν' ανεβάσω στο site τα κλικς και την επισκεψιμότητα!
no more Jobs, no more revolution


Οκ συμφωνώ και μέσα με το ότι δεν άλλαξε τίποτα στο νέο iPad, και δεν αξίζει καθόλου η μετάβαση από iPad2 σε iPad3! Όμως για αυτούς που δεν έχουν iPad ή έχουν iPad1, αξίζει και με το παραπάνω! Τα τελευταία χρόνια η πολιτική της Apple είναι αυτή, μεγάλες αλλαγές κάθε 2η γενιά! Αλλά, μην τρελαθούμε η μπαταρία γίγαντας που κρατάει όσο το παλιό iPad και γενικά η διάρκεια της είναι αξιοζήλευτη και από πολλά άλλα Gadget θέλει το υπέρ αρκετό 7 ΏΡΕΣ (μεγάλο φάουλ)!! Αλλά το φορτίζεις όλο το βράδυ και μετά ξεχνάς να το ξανά φορτίσεις με 10 ώρες χρήσης για μία συσκευή μόνο οθόνη και με τέτοια ανάλυση! Το μέγεθος του στα βίντεο τουλάχιστον διακρίνεται με πολύ μεγάλη δυσκολία η αύξηση του 1ος χιλιοστού και η Apple λείανε πιο πολύ την πλάτη του iPad (από το iPad2) δεν παίζει να το καταλαβαίνεις καθόλου! Το μόνο πραγματικό και μεγάλο (-) για μένα είναι η αύξηση του βάρους γύρω στα 50 γραμμάρια (Γιατί σε μία τόσο portable συσκευή το βάρος μετράει περισσότερο από όλα, μαζί με την διάρκεια της μπαταρίας)! Πάντως στο βίντεο εγώ δεν είδα κιτρινίλα και επίσης δεν είδα κάποιο πρόβλημα στις γωνίες θέασης, απλά είδα μία πάρα πολύ καθαρή οθόνη και μία πολύ καλή οθόνη! Ότι και να λένε πάντως το θέμα είναι ότι άρχισαν ήδη τα ρεκόρ 3.000.000 σε 3 μέρες και άρχισαν από πολύ νωρίς οι κακολογίες για το όνομα πρώτα, μετά τους πέρασε και άρχισαν την οθόνη δεν είναι τόσο καθαρή, μετά ότι έχει χίλια δυο προβλήματα! Βρείτε μου ένα Tablet στις ιδανικές διαστάσει του iPad με τα χαρακτηριστικά του iPad, και θα πάω πάσο! Δεν είναι τυχαίο που το συγκρίνουν μόνο με το iPad2 και καμία άλλη συσκευή, γιατί στα tablet είναι μονόδρομος το iPad!

#126   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 02:59

Lol lol lol lol lol lol lol lol lol ..................

#127   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 03:00

Minor upgrade ε; lol lol lol lol lol lol 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃

#128   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 20/03/2012 - 03:23

Minor upgrade ε; lol lol lol lol lol lol 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃

Για κάποιον που έχει το iPad2 ναι είναι MINOR upgrade, από την άποψη ότι είναι ένα iPad2 με καλύτερη ανάλυση οθόνης και μεγαλύτερη Ram! Τώρα τον A5X και τα 4 πύρηνα γραφικά τα έβαλαν για να υποστηρίζουν με άνεση την τεράστια ανάλυση (κατά τα άλλα θα προσφέρουν παρόμοια εμπειρία χρήσης), και τα 5MP camera και πολύ καλύτερα οπτικά πολύ καλή αναβάθμιση, αλλά δεν θα πάρεις iPad για να βγάλεις φωτό! Αν κάποιος είναι διατεθειμένος να δώσει πάλι 500-600 ευρώ για να πάρει το νέο iPad με 1000 να το πάρει, αλλά αν δεν τα διαθέτει κάποιος αυτά τα λεφτά, ας περιμένει το 4 που θα αξίζει περισσότερο να το αγοράσεις! Ελπίζω να κατάλαβες το σκεπτικό, μου δεν είπα δεν αξίζει, ίσα ίσα , είπα δεν είναι και τόσο απαραίτητη η μετάβαση από το 2 στο 3!!

#129   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 20/03/2012 - 03:38

σχεδον παντα αν δεν εχουμε λευτα δεν αξιζει να παιρνουμε ενα αντικειμενο οποιος τα εχει φυσικα και να το παρει εγω ας πουμε εδωσα το προηγουμενο και με 200 ευρω ακομα 8α παρω το 3 αλλος που δεν του περισευουν 200 και 300 ευρο να μην παρει και καλα θα κανει.ειναι οπως και με το 4s οποιος εχει το παιρνει οποιοσ δεν εχει κρατησε το 4

#130   pont

pont

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2012 - 04:04

παιδεια το ipad το εχω παρει εδω και μερικες μερες και εχω παιξει αρκετα.ειχα και το προηγουμενο οποτε μπορω να πω τα εξης
οθονη καλη αλλα δεν με τρελανε,μπαταρια η ιδια με το προηγοθμενο σε διαρκεια αλλα οντως αργει τρελα να φορτησει!!η οθονη με φουλ την φωτεινοτητα και μαυρο φοντο βγαζει κιτρινιλες,οχι οσο το προηγουμενο αλλα βγαζει!η καμερα και σε σχεση με το 4s αλλα και με το απλο 4 κατα την γνωμη μου ειναι μαπα.
συμπερασμα οποιος εχει το πρωτο ipad η κα8ολου ipad να το παρει ,αν καποιος εχει το ipad2 να μην ασχολι8ει κα8ολου,μικρη αναβαθμιση χωρις νοημα μονο η οθονη αξιζει και αυτη οχι τρελα ,οπως και το 4g αλλα στην ελλαδα ειναι αχρηστο!

#131   isspro

isspro

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Twitter:@isspro
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:isspro

Δημοσίευση 20/03/2012 - 05:08

το wi-fi μοντελο, μπορει να χρησιμοποιηθει ως gps με καποιο navigation προγραμμα στο αμαξι πχ?

#132   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/03/2012 - 05:31

το wi-fi μοντελο, μπορει να χρησιμοποιηθει ως gps με καποιο navigation προγραμμα στο αμαξι πχ?

Όχι φίλε μου το wifi δεν έχει καθόλου δέκτη Gps...

#133   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 20/03/2012 - 05:39

Όχι φίλε μου το wifi δεν έχει καθόλου δέκτη Gps...

to 3g μπορεί? πχ navigon?

Τελευταία επεξεργασία από: peterboutsis, 20/03/2012 - 05:39


#134   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/03/2012 - 07:23

Ναι το 3G/4G μοντέλο έχει κανονικά GPS.

#135   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/03/2012 - 08:31

Όχι φίλε μου το wifi δεν έχει καθόλου δέκτη Gps...

Εχει location services ομως.. Πχ στο mapsmεντοπιζει το στιγμα σου και δουλευουν οι εφαρμογες.. Μονο για πλοηγος δεν κανει ... Οπως πχ το navigon

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες