Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Free iPhone 4 Bumper


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Archodas

Archodas

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 12:04

Επειδη ειμαι λιγο διαολος και τα ψαχνω κατι τετοια, ειχε πεσει στο ματι μου πριν λιγο καιρο οτι η Apple υποχρεωνεται να δωσει 15ευρω η ενα φρεεε bumper στους κατόχους του iphone 4 καθως παραδεχτηκε οτι εχει προβληματα με το σημα (γνωστο και ως antenagate). Το site που αναφερεται η αποφαση και ο διακανονισμος ειναι το https://www.iphone4settlement.com/ και λεει οτι για να παρεις την θηκη πας σε αυτο το λινκ http://support.apple.com/kb/HT4389 που λεει οτι στην Ελλαδα οι υποχρεοι να δωσουν το bumper ειναι οι κυριες Cosmote και Voda. Μιλησα ηδη με την πρωτη λιγο πριν κανω το ποστ και φυσικα ουτε η εξυπηρετηση ουτε τα καταστηματα ξερουν τπτ(αντιθετα αυτη απο τα καταστηματα μου το επαιξε εξυπνακιας λεγοντας οτι "...εχει κοστος στην κοσμοτε, θελετε να ελεγξω την διαθεσημοτητα?")!!! Επειδη λοιπον δεν τα φαγαμε αυτα μαζι και πρεπει να τα φαμε, βουρ να τους παρουμε τις θηκες που αγοραζουν τσαμπα και πουλανε χρυσες!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=9Or-Mbhd9N8


PS. Σημειωσα οτι μιλαμε για iphone 4 μην αρχισουν καποιοι να ρωτανε "εγω που εχω το 4S??" 8)

Τελευταία επεξεργασία από: Archodas, 04/04/2012 - 12:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Bronx984

Bronx984

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:ApatOOA

Δημοσίευση 04/04/2012 - 12:08

Αν δεν κανω λαθος, αυτο ηταν κατι που γινοταν μεχρι τον Οκτωβριο του 2010.
Απο κει και μετα εληγε. Βασικα ειμαι σιγουρος γι αυτο που λεω.
ΦΙλος σημειωσε τα στοιχεια του σε site ειδικο που ειχε κανει η αpple γι αυτον το σκοπο, και παρελαβε αρκετα γρηγορα το bumper.

Μαρτιο που ειχα παρει και εγω το 4 , πηγα να κανω το ιδιο και διαπιστωσα αυτο που προανεφερα..

#3   Archodas

Archodas

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 12:12

Αν δεν κανω λαθος, αυτο ηταν κατι που γινοταν μεχρι τον Οκτωβριο του 2010.
Απο κει και μετα εληγε. Βασικα ειμαι σιγουρος γι αυτο που λεω.
ΦΙλος σημειωσε τα στοιχεια του σε site ειδικο που ειχε κανει η αpple γι αυτον το σκοπο, και παρελαβε αρκετα γρηγορα το bumper.

Μαρτιο που ειχα παρει και εγω το 4 , πηγα να κανω το ιδιο και διαπιστωσα αυτο που προανεφερα..

http://www.macrumors.com/2012/03/29/15-iphone-4-antenna-settlement-claims-now-being-accepted/

Δες ημερομηνια του αρθρου!
+ αν τσεκαρεις στο iphone4settlement εχει ενα section Important Dates and Deadlines, δες εκει τις ημερομηνιες!

Τελευταία επεξεργασία από: Archodas, 04/04/2012 - 12:14


#4   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/04/2012 - 12:28

http://www.macrumors.com/2012/03/29/15-iphone-4-antenna-settlement-claims-now-being-accepted/

Δες ημερομηνια του αρθρου!
+ αν τσεκαρεις στο iphone4settlement εχει ενα section Important Dates and Deadlines, δες εκει τις ημερομηνιες!

λοιπον η ολη φαση εχει ως εξης:μετα απο δικαστικη διαμαχη η apple ηρθε σε συμβιβασμο και το θεμα ανοιξε ξανα!δυστυχως ομως ιο ελληνες παροχοι δεν εχουν καμμια ενημερωση προς το παρον και αναμενουμε!και εννοειται πως θα τα παρουμε διοτι κοστιζουν 33 ευρω!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#5   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/04/2012 - 12:31

Επειδη ειμαι λιγο διαολος και τα ψαχνω κατι τετοια, ειχε πεσει στο ματι μου πριν λιγο καιρο οτι η Apple υποχρεωνεται να δωσει 15ευρω η ενα φρεεε bumper στους κατόχους του iphone 4 καθως παραδεχτηκε οτι εχει προβληματα με το σημα (γνωστο και ως antenagate). Το site που αναφερεται η αποφαση και ο διακανονισμος ειναι το https://www.iphone4settlement.com/ και λεει οτι για να παρεις την θηκη πας σε αυτο το λινκ http://support.apple.com/kb/HT4389 που λεει οτι στην Ελλαδα οι υποχρεοι να δωσουν το bumper ειναι οι κυριες Cosmote και Voda. Μιλησα ηδη με την πρωτη λιγο πριν κανω το ποστ και φυσικα ουτε η εξυπηρετηση ουτε τα καταστηματα ξερουν τπτ(αντιθετα αυτη απο τα καταστηματα μου το επαιξε εξυπνακιας λεγοντας οτι "...εχει κοστος στην κοσμοτε, θελετε να ελεγξω την διαθεσημοτητα?")!!! Επειδη λοιπον δεν τα φαγαμε αυτα μαζι και πρεπει να τα φαμε, βουρ να τους παρουμε τις θηκες που αγοραζουν τσαμπα και πουλανε χρυσες!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=9Or-Mbhd9N8


PS. Σημειωσα οτι μιλαμε για iphone 4 μην αρχισουν καποιοι να ρωτανε "εγω που εχω το 4S??" 8)



Χαχαχα ξερεις τι θα μας πουνε στην vodafone και cosmote? ελατε να τα παρετεεεεεεεε ααααααααααααααα
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! ;)

#6   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 18:46

ψηνομαι να παρω αυριο τηλεφωνο ..μπορει καποιος να μου πει αν ισχυει ακομα στανταρ και τι πρεπει να πω γιατι προφανος δεν θα το ξερουν??

#7   zer4w

zer4w

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2012 - 16:39

εχουμε κανενα νεο απο το θεμα ?

#8   NixName

NixName

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2012 - 18:50

ισχυει ή οχι?

#9   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/04/2012 - 23:26

Την πρώτη φορά πάντως που ίσχυσε αυτό, Οκτώβριος 2010, δεν απευθυνόμασταν στους παρόχους. Υπήρχε ένα link της apple που συμπλήρωνες τα στοιχεία σου και μετά από ένα μήνα περίπου σου έστελναν bumper ή θήκη, ανάλογα τι είχες διαλέξει. Εγώ είχα πάρει μια πολύ ωραία επώνυμη θηκούλα τότε.

Δεν ξέρω αν τώρα ισχύει πάλι αυτό ή αν έχει αλλάξει η διαδικασία και απευθύνεσαι στους παρόχους ή απευθείας στην apple.

#10   andreas15

andreas15

    iPH Member

  • 260 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:andrew_pap

Δημοσίευση 16/04/2012 - 03:23

Αυτο είχε ακουστεί κανά μηνα μετα απο την κυκλοφορία του 4 νομίζω αλλα γιατι όχι;! Κανείς δε λέει όχι σε δωρεάν θήκη :Ρ

#11   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 16/04/2012 - 09:17

Απο αυτα που έχω διαβάσει κατάλαβα ότι αφορά όσους είχαν δικαίωμα να διεκδικήσουν δωρεάν θήκη (η προσφορά ίσχυε για κάποιο χρονικό διάστημα) και δεν την ηθελαν γιατι θεωρούσαν ότι θα έπρεπε να διεκδικήσουν παραπάνω(και το πήγαν δικαστικά). Η απόφαση αυτή ουσιαστικά αφορά όσους Εν γνώσει τους δεν πήραν θήκη εκείνο το χρονικό διάστημα περιμένοντας να αποκομίσουν κάτι καλύτερο.

#12   Tanos

Tanos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2012 - 10:00

Παιδια τλκ τι εγινε;πηρε κανενας τπτ κ τι σας ειπαν;

#13   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2012 - 10:37

Εγω παντως λογω 4s με βοηθησε ο φιλτατος "ebay".6 bumper με 7 ευρω και ειμαι κομπλε B)

#14   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 18/06/2012 - 19:30

Η δωρεάν διάθεση προφυλακτηρων(αυτο δεν σημαίνει bumper?) σταμάτησε μετα το θέμα με τις κεραίες λιγο καιρο μετα την παρουσίαση του 4. Εγω έτυχε να μου δώσουν πριν λίγες μέρες δώρο απο την Apple ένα τέτοιο bumper κι έχω να πω ότι είναι η καλύτερη που έχω για το τηλέφωνο μου. Και στην αρχή σκεφτόμουν να την πουλήσω 20-25€ στο κουτί της χωρίς να την ανοίξω.

#15   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/06/2012 - 21:00

Πως και σου εδωσε τωρα δωρεαν bumper η apple;;
Δεν ειναι ασχημο το bumper, προστατευει καλα και ας μην του φαινεται και εμφανισιακα δενει ωραια με τα χρωματα που κυκλοφορουν.
Αλλα εχει δυο αρνητικα... Πρωτον ειναι πανακριβο. Δευτερον και σημαντικοτερο οτι με τον καιρο οτι και να κανεις αφηνει σημαδια, πολλα η λιγα στο μεταλλικο πλαισιο του iphone...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες