Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Blacksn0w is ready!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2009 - 16:37

γιατι βγαινει πανακριβο.. και η vodafone παρολο που τους αφηνω 400 € καθε μηνα μου δωσανε επιδοτηση 170 ευρω.... τεσπα θα δω και εγω .. μου βγαινει πιο φτηνο απο αγγλια γιαυτο



αν οπως λεει ο φιλος μας παραπανω σου βγαινει 540 απο αγγλια ποιος ο λογος να το παρεις απο εκει ?

για τα 29 ευρω διαφορα? στην ελλαδα δεν εχουν ερθει ακομα τα new.
Στο μαγαζι μου ηρθαν προχθες 10 3Gs και 16αρια και 32αρια και γινονται jail
κανονικα.
οποτε αν ειναι να παρεις καλυτερα να βιαστεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 01/11/2009 - 16:45

αν οπως λεει ο φιλος μας παραπανω σου βγαινει 540 απο αγγλια ποιος ο λογος να το παρεις απο εκει ?

για τα 29 ευρω διαφορα? στην ελλαδα δεν εχουν ερθει ακομα τα new.
Στο μαγαζι μου ηρθαν προχθες 10 3Gs και 16αρια και 32αρια και γινονται jail
κανονικα.
οποτε αν ειναι να παρεις καλυτερα να βιαστεις.

Είσαι σε Vodafone να έρθω για ανανέωση ?? :P :P :P

#33   gothic

gothic

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2009 - 14:35

αντε ντεεεεεεεεεεεεεεεε :D :D :D

#34   macakias

macakias

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2009 - 15:13

Αν είναι αληθεια, δεν παίζεται ο τυπος!
Μονο που εγω ακομα δεν μπορεσα να κάνω το Jailbreak με το Blackra1n :(

#35   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 02/11/2009 - 15:18

Οσοι το εχουν κανει jailbrake με το PwnageTool 3.1.4 θα μπορουν να το κανουν unlock με το blackns0w η θα πρεπει να το κανουν jailbrake πρωτα με το blackra1n και μετα το unlock.........??

#36   vostok

vostok

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2009 - 20:55

Ειναι αποκλειστικοτητα της O2.
Απο Apple Store UK το αγοραζεις μονο αν εισαι κατοικος Αγγλιας, οποτε βρες καποιον εκει να στο αγορασει αλλιως δεν γινετε.Επεισης αν το αγορασεις απο κει (Apple Store UK) να ξερεις οτι δεν το αγοραζεις με συμβολαιο φυσικα αλλα με μια SIM prepay card μεσα στην συσκευασια για την ενεργοποιηση της συσκευης.

Συνολικα θα σου κοστισει (3GS 16Gb + μεταφορικα + φορο) περιπου 540€.

Απο κει το εχω παρει και εγω και ειμαι 2,5 μηνες τωρα που περιμενω το ξεκληδωμα (επιτελους ηρθε!!! 8) ).


Άπο σήμερα πλέον το iPhone 3G[S] κυκλοφορεί στήν Αγγλία ΚΑΙ από την Orange UK στην τιμή τών 539,- GBP περίπου 598,- EUR ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΛΑΙΟ.

Καλή επιτυχία στην αγορά!

#37   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2009 - 21:34

Άπο σήμερα πλέον το iPhone 3G[S] κυκλοφορεί στήν Αγγλία ΚΑΙ από την Orange UK στην τιμή τών 539,- GBP περίπου 598,- EUR ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΛΑΙΟ.

Καλή επιτυχία στην αγορά!


ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΝΕΝΑ IPHONE στην Αγγλια δεν ειναι ξεκληδωτο. Οποιος παροχος και να τα πουλαει ειναι κλειδωμενα στον παροχο. Και επισης θα πρεπει να προσεχετε για το νεο Bootrom το οποιο ειναι ηδη διαθεσιμο στα καινουργια κινητα.

#38   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2009 - 21:54

Οσοι το εχουν κανει jailbrake με το PwnageTool 3.1.4 θα μπορουν να το κανουν unlock με το blackns0w η θα πρεπει να το κανουν jailbrake πρωτα με το blackra1n και μετα το unlock.........??


Το blacksn0w θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μέσω του blackra1n.Λογικά περνώντας το blackra1n σε ήδη jailbroken κινητό θα ξανακάνει jailbreak, αλλά δεν νομίζω να δημιουργήσει προβλημα.

Δες και το πρόσφατο screenshot του geohot:
Αναρτημένη εικόνα

#39   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:11

Από το blog του Geohot:


Today 11/3/09 is a sn0w day. School is officially cancelled, and all your iPhones will be unlocked. Remember getting those calls?

At Noon EST, I will be making it sn0w, and I'm looking to see "#blacksn0w" trending. blacksn0w is the unlock for the latest 05.11.07 baseband, and will also enable official tethering. blackra1n, a jailbreak for 3.1.2, has been updated to RC3, with hacktivation support, 15 second speed improvement, Tiger+PPC support, and installation of the latest blackra1n.app. Here is how getting yourself some sn0w and ra1n will work.

If you are a loyal blackra1n user who kept the blackra1n.app on your iPhone, run it. You will see Icy replaced by an option "ra1n". Install this to upgrade your app. After upgrading, run blackra1n.app again. You will see "sn0w". Install this, and enjoy your unlocked iPhone.

If you are new to the scene, just looking for an unlock, finally ready to upgrade to 3.1.2 and the accompanying baseband, willing to restore for the latest and greatest, or stuck on the "Connect to iTunes" screen, you are in luck. Jailbreaking and unlocking have never been easier. Go to blackra1n.com, click on the logo corresponding to your operating system, run the app, and click "make it ra1n". When your phone reboots, you'll see blackra1n.app. Run this, install blacksn0w, and enjoy your unlocked iPhone.

If you jailbroke using pwnage or deleted your blackra1n.app, you are in luck too. Sometime later in the sn0wday, blacksn0w will be added to Cydia, and instructions will be posted here.

If you are on a 2G iPhone, blacksn0w isn't an option for you. But BootNeuter is, a completely free permanent unlock for your 2G. Of course, blackra1n will work great, and even hacktivate for you.

If you have been getting 404 errors when downloading from blackra1n.com, first off, be sure you use the links at blackra1n.com If you are, something is blocking your http referrer.

Thanks to ih8sn0w for bringing the at+xemn command to my attention. This is the injection vector used to get code running on the baseband. One of these days I will write a technical post about how it works.

Also, a note. This may be the best iPhone users ever have it. Be sure, if you have a 3GS or iPod Touch 3, to use Cydia's "On File" or Firmware Umbrella in order to be able to restore to 3.1.2 in the future. And as always, the baseband cannot be downgraded, so be *super* careful with updates if you need the unlock.

Check back here at Noon EST for the official launch announcement

Posted by George Hotz at 12:36 AM

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 03/11/2009 - 12:12


#40   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:14

Μια μέρα νωρίτερα...

Συνημμένα αρχεία



#41   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 13:01

Είσαι σε Vodafone να έρθω για ανανέωση ?? :P :P :P

γερμανο! :P

#42   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/11/2009 - 19:05

Το blacksn0w κυκλοφόρησε!

Η συνέχεια εδώ: blacksn0w iPhone 3G/3GS unlock by GeoHot
Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες