Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Blacksn0w: iPhone 3GS - iPhone 3G Unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   enginner1

enginner1

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 00:35

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο forum και θελω λιγη βοηθεια...Πηρα ενα iPhone 3g 8gb μεταχειρισμενο και ειχε passcode protection εψαξα να δω πως θα "σπασω" το passcode protection και βρηκα οτι χρειαζεται να κανεις restore το iphone και ετσι εκανα...Το passcode εφυγε αλλα τωρα το τηλεφωνο εχει κλειδωσει και μου ζηταει μια valid sim card.Πως θα το κανω unlock για να σταματησει να μου το ζηταει και να δεχθει την ελληνικη σιμ?...Καταλαθως το μαζι με το restore το εκανα και update to the latest os...Αρα μαλλον θα χρειαστει downgrade στιν 3.1.2 και μετα break με το blackrain?Εχω μπερδευτει πολυ ρε παιδια και φοβαμε μην το χαλασω (ηταν και ονειρο ζωης να το παρω :P )Ελπιζω καποιος να βοηθησει...Ευχαριστω προκαταβολικα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 00:41

Θα πας στην ενότητα redsnow και θα ακολουθήσεις τον οδηγό για jailbreak και unlock.. Μπορει να χρειαστείς.. Το reboot..

#318   enginner1

enginner1

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 00:56

Σε ευχαριστω DinFun..βρηκα τον οδηγο και ξεκιναω την προσπαθεια..αυτο για το reboot που ειπες δεν καταλαβα ομως

#319   enginner1

enginner1

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 01:15

Αλλά δουλεύει μόνο στις παρακάτω περιπτώσεις:
• iphone 2G (jailbreak και unlock)
• iphone 3G (jailbreak μόνο)
• ipod touch 1G+2G (jailbreak μόνο στα MC models) τωρα το παρατηρησα...Ο οδηγος κανει μονο jailbreak sta 3g... :unsure: Εγω αυτη την στιγμη χρειαζομαι unlock..

#320   Demkas

Demkas

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2010 - 15:32

Δηλαδή εγώ που έχω iPhone 3G από την Αμερική και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι emergency calls δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω για ελληνικές sim?

#321   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 17:25

Παιδια χαιρετε και καλως με βρηκατε :lol: . Νεος στο forum. Πηρα ενα iphone 3G και ειχε μεσα την 4.1. Ειχα ηδη ipod touch 2nd gen jb με 3.1.2 και cydia, winterboard κτλ κτλ. Μου ειπε ενα παιδι οτι με το 4.1 το 3G κολλαει πολυ, πραγμα το οποιο φαινετε. Δυσκολευεται παρα πολυ η συσκευη και ψιλοκολλαει σε πολυ απλα πραγματα. Τι συμβουλευεται να κανω? Εχω κανει downgrade σε 4.0.1. Να την κρατησω και να το σπασω ή να βαλω 4.0? Το baseband ειναι 05.14.02. Οσοι εχουν εμπειρια απο 3G σε αυτο το θεμα ας απαντησουν παρακαλω πολυ. Επισης δεν ηξερα αν πρεπει να ξεκινησω καινουριο topic για το θεμα. Αν οι admins κρινουν, ας το μετακινησουν.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Γιαννης.

Τελευταία επεξεργασία από: papamitsos, 02/10/2010 - 17:32





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες