Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠΡΟΣΟΧΗ «Μαϊμού» iPhone έχουν κατακλύσει την Αθήνα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
136 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:24

Συμφωνώ να πάρεις αστυνομια,αλλα το μόνο που θα κερδίσεις ειναι να τους καθυστερήσεις μια μέρα γιατι την επόμενη πάλι έξω θα ειναι,ο μονος τρόπος ειναι να μην αγοράζει κανεις απο το δρόμο,αν δεν υπήρχαν κορόιδα δεν θα υπήρχαν και πονηροί.

πολυ καλα τα λες.........εμεις την προωθουμε αυτη την βλακεια .....cd,dvd,κινητα, kaiενα σωρο αλλα.....εμεις κανουμε το παρεμποριο αν ζει και αν βασιλευει σε αυτην την χωρα ....ειμαι σιγουροσ οτι 1/100 μπορει οντωσ να ειναι κλεμμενο και αν βγεισ κερδισμενοσ...αλλα αν σου λεω εχω iphone exo ipad....εχω εχω εχω.....αγγουρια κλεμενο ειναι...πατατεσ φλωρινησ πουλαει ο τυποσ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:25

Τραγικα πραγματα..ειδικα αυτο με την low battery ειναι για τρελες φαπες!

#18   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:28

Νομίζω ότι είναι αδόκιμη η σύγκριση των cd-dvd με τα μαϊμού gadgets και τις υπόλοιπες ηλεκτρονικές ευκαιρίες .. δεν είναι όλοι ειδικοί στο να κατεβάζουν από ίντερνετ ,ούτε και μπορούν όλοι να δίνουν 10ρικα για να πάρουν το cd που τους αρέσει ..Δείτε το γενικά κι όχι αν το κάνετε εσείς ..

#19   misterB

misterB

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:30

Οταν αγοραζεις κλεμενα ειναι σαν να λες "κλεψτε τα να τα αγορασω" επιπλεον τωρα ειναι κ μαιμουδες. καλα να παθουνε λοιπον οσοι αγοραζουνε τα δηθεν κλεμενα, τις δηθεν ευκαιριες. εαν δεν υπηραχανε αυτοι που τα αγοραζανε δεν θα υπηρχανε κ οι αλλοι που τα πουλανε.

#20   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:34

απλα σε ποσους απο εμας αν καθοτανε πραγματικα η ευκαιρια να αγορασουμε iphone κλεμενο με 100-150 ε δν θα το καναμε;;;; μηπως ειναι αυτο πιο σωστο;;; οπως λεει ο φιλος κλεφτο για να το παρω εγω.....ολα ειναι ενα φαυλοσ κυκλος

#21   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:35

Κ ειδικα για κλεμμενο μηλοτηλεφωνο...δεν υπαρχει περιπτωση να σου κατεβασει ο αλλος την τιμη στα 100€ !!!
Αγορασε ενας συναδελφος μου ενα κλεμμενο Galaxy 3 ..φυσικα κ οχι απο τον δρομο-πιατσα,αλλα σε μαγαζακι που ασχολειτε με την κινητη τηλεφωνια για 380€ κομπλε με ζελατινα..κ φυσικα ειναι αψεγαδιαστο!

#22   marios1957

marios1957

    iPH User

  • 107 μηνύματα

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:35

Απ' τη φτωχή μου τη πείρα βγάζω το συμπέρασμα ότι φταίνε εξ ίσου και οι απατεώνες με τους εν δυνάμει αγοραστές και έχουν (στη περίπτωση του κλεμμένου) τις ίδιες ποινικές ευθύνες.

Τρία μου κλέψαν ως τώρα (τα δύο γιωτόφωνα),υποθέτω ότι αν τους ανακάλυπτα επί το έργον,αυτοί θα πήγαιναν για απόπειρα κλοπής κι εγώ για πρόκληση επικίνδυνων σωματικών βλαβών.

Αυτός που αγοράζει μαϊμού καλά να πάθει,ας πρόσεχε...και αυτός που αγοράζει κλεμμένο άμα γίνει τσακωτός να φάει το μισό ποινικό κώδικα στη μούρη,ίσως και παραπάνω γιατί αν δεν υπήρχαν οι αγοραστές των κλεμμένων δεν θα μας τα κλέβανε...

#23   Jimo13

Jimo13

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:50

Δεν βγαίνεις βόλτα ρε φίλε για να αγοράσεις ..απλά σου τυχαίνει μπροστά σου μια υποτιθέμενη ''ευκαιρία'' και λες κλεμμένα είναι ...ας πάρω κι εγώ ένα i-phone που δεν μπορώ να το πάρω κανονικά ...άλλωστε στους 100 που θα πλησιάσουν (και ξέρουν ποιοί μπορεί να γίνουν θύματα ) ,όλο και κάποιος τσιμπάει ..
Δλδ κανείς από την παρέα δεν έχει πάει Μοναστηράκι για να ''χαζέψει'' (η για να αγοράσει) ''κλεμμένο'' ? ..γράφτηκε παραπάνω ...ο Έλληνας είναι επιρρεπής στην εξυπνάδα και στο πως θα πιάσει τους άλλους κορόϊδο ...αλλά το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται .


Ρε φίλε στα λογια μου έρχεσαι,τι παει να πει υποτιθέμενη ευκαιρία,απο που και ως που υποτιθέμενη,στο μυαλό του καθενός ειναι το υποτιθέμενη,αν είσαι κοροιδο(δεν παει για σένα αυτο) θα το θεωρήσεις υποτιθέμενη ευκαιρία θα το πάρεις και μετα θα κλαις.τι δουλεια έχει το Μοναστηράκι και όλα αυτα,ξεκινάς να πας στη δουλεια σου και ψωνιζεις κινητο στο δρόμο?που ζεις?πρώτη φορά ακούς για απάτη?Αν δεν μπορείς να το πάρεις κανονικά φίλε μου μην το πάρεις καθόλου τότε.Αυτοι που τσιμπανε έχουν την ίδια νοοτροπία με αυτόν που το κλέβει(δεν λέω για την πράξη για το όλο σκεπτικό)ο ένας το κλέβει και παει να βγάλει λεφτά με πούστικο τροπο και ο άλλος παει να αγοράσει την δήθεν ευκαιρία και να το παίξει πονηρός στους φίλους του.Άρα έχουμε να κανουμε με δυο πονηρούς,αν δεν υπήρχε ο ένας δεν θα υπήρχε και ο άλλος απλά τα πράματα.

#24   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:52

Θα πω κάτι που ειπώθηκε και πρν.

ΠΡΕΠΕΙ να είσαι πολύ ΧΑΖΟΣ για να μπερδέψεις το iPhone.

#25   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:53

Shit happens...

#26   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:00

Το θέμα είναι ρε παιδιά να μην πέφτεις θύμα στις αερολογίες τους... δεν μου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό να πάρω κάτι έστω και κλεμμένο αυθεντικό από κάποιον στο δρόμο... από εκεί ξεκινούν όλα... απλά δεν ψωνίζεις τέτοια πράγματα στον δρόμο!!!!

#27   margarita1990

margarita1990

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:10

Για αυτο γερμανος και cash 700 για το νεο μου 4s 2 ημερων ελληνικό !!

#28   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:12

Ρε φίλε στα λογια μου έρχεσαι,τι παει να πει υποτιθέμενη ευκαιρία,απο που και ως που υποτιθέμενη,στο μυαλό του καθενός ειναι το υποτιθέμενη,αν είσαι κοροιδο(δεν παει για σένα αυτο) θα το θεωρήσεις υποτιθέμενη ευκαιρία θα το πάρεις και μετα θα κλαις.τι δουλεια έχει το Μοναστηράκι και όλα αυτα,ξεκινάς να πας στη δουλεια σου και ψωνιζεις κινητο στο δρόμο?που ζεις?πρώτη φορά ακούς για απάτη?Αν δεν μπορείς να το πάρεις κανονικά φίλε μου μην το πάρεις καθόλου τότε.Αυτοι που τσιμπανε έχουν την ίδια νοοτροπία με αυτόν που το κλέβει(δεν λέω για την πράξη για το όλο σκεπτικό)ο ένας το κλέβει και παει να βγάλει λεφτά με πούστικο τροπο και ο άλλος παει να αγοράσει την δήθεν ευκαιρία και να το παίξει πονηρός στους φίλους του.Άρα έχουμε να κανουμε με δυο πονηρούς,αν δεν υπήρχε ο ένας δεν θα υπήρχε και ο άλλος απλά τα πράματα.


Δε διαφωνούμε πουθενά ..άλλωστε αν δεν πάθεις ,δε μαθαίνεις .Αλλά ο καθένας μας στη ζωή του μπορεί να πιαστεί ''κώτσος'' χωρίς να το καταλάβει ,ακριβώς γιατί πιστεύει για τον εαυτό του ότι δεν μπορεί να ξεγελαστεί ..άπειρα τα συμβάντα και τα παραδείγματα ...μπορεί να μην είναι το i phone και να είναι κάτι άλλο (π.χ. μια σίγουρη πληροφορία για μετοχή ,μια τιμή που ''δεν υπάρχει ''για προϊόν και που αφού το αγοράσεις ανακαλύπτεις ότι μπορούσες να το βρεις και φθηνότερα .
Γενικώς οι ''έξυπνοι'' ,ενίοτε γίνονται τα μεγαλύτερα θύματα ...

#29   evolutioner

evolutioner

    iPH Member

  • 289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:34

Απο περιεργεια μια μερα στην Ερμου ασχολιθικα με ενα τετοιο τηλεφωνο.. Φυσικα ΜΑΙΜΟΥ!!! μακρια!!!

#30   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/08/2012 - 13:11

Ηταν πριν το πασχα ενας γνωστος στη θεσαλονικη
Βρηκε κατω που γυριζε εναν τυπο λοιπον και του ειπε εiχε λευκο iphone 4s 32gb unlocked €200 το οποιο βρηκε στο λεωφωρειο δηθεν
Το επιασε στα χερια του και ειδε οτι ηταν αυθεντικο και κανονικα στην 5.0.1
Τον παζαρεψε στα €50 και το εβαλε στο κουτακι και του το εδωσε
Πηγε στο ξενοδωχειο και ανοιξε το κουτακι και...το iphone που ηταν μεσα ηταν ομοιωμα που οπως και στην εικονα ελεγε μονο low battery και ουτε υποδοχη καλωδιου ειχε ουτε τιποτα :D χαχαχα
Πηγε λοιπον στην περιοχη και τον εψαξε...μετα απο 2 μερες επεσε πανω του τυχαια και ουτε που τον καταλαβε ο μπαγασας...προσπαθησε να του πουλησει κι αλλο :P
Τον αρπαξε του το εδωσε πισω και του επεστρεψε €30, και ουτε καν ρωτησε για το κουτι που ειχε μεσα φορτιστη καλωδιο και ακουστικα :P

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 01/08/2012 - 13:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες