Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Δίκτυο 4G από την Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
607 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/08/2013 - 10:33

Ηταν γνωστό απο την πρώτη μέρα που δόθηκε το 4G ότι δεν θα είναι για όλους δωρεάν.

Μαζί με την ανακοίνωση για την έναρξή του το είπαν και οι δυο εταιρείες.

Στην ουσία το δωρεάν για όλους ήταν μια προωθητική ενέργεια των πρώτων μηνών.

Αλλα ούτε ξαφνικά το χρεώνουν ούτε απροειδοποίητα.

Για όσους θυμούνται, και όταν ξεκίνησε το 3G σήμα έτσι ακριβώς ήταν. Όχι για όλους αλλα για συγκεκριμένα συμβόλαια.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 22/08/2013 - 10:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   gelioa

gelioa

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/08/2013 - 10:33

Στα Γιάννενα πάντως ειναι υποδειγματικό και σε όλη την πόλη ... Και όχι μόνο υπάρχει κάλυψη με πολυ καλές ταχύτητες ... Έχω κάρτα στο mini ipad και μπορω να πω οτι δεν έχω πρόβλημα με ταχύτητες και δουλεύει παρά πολυ καλα ... Που να πω την Αθηλεια σε το περίμενα ... Περιμένω λίγο ακόμη για να μεταφέρω και τα υπόλοιπα που έχω στην cote γιατί βλεπω μεγάλη διάφορα τουλάχιστον απο την wind που έχω

#543   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/08/2013 - 10:38

Το ιδιο και στην Κέρκυρα μεσα σε 8 μήνες το 4g εχει απλωθεί παντού αυτη τη στιγμη 5 γραμμές σε όλη την πολη της Κέρκυρας

#544   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 22/08/2013 - 10:40

http://imageshack.us...s/407/bqjk.png/

 

Ηρακλειο Κρητης



#545 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 22/08/2013 - 11:27

Ναι γι αυτό το κάνει, μας σκέφτεται δε θέλουν να μας τελειώνουν γρήγορα τα ΜΒ..

Νομίζω πως ήμουν ξεκάθαρος. Επαναλαμβάνω. Προφανώς και έχει να κάνει με την εμπορική πολιτική των εταιρείων. Όμως οι χρήστες πρέπει να είναι προσεκτικοί, ιδιαίτερα αυτοί που είναι στο όριο που θα έχουν 4G αφού κυριολεκτικά μπορούν να καταναλώσουν όλα τα MB του μήνα σε μερικά λεπτά. Πρέπει να ενημερωθούν και ενεργοποιήσουν όλες τις δικλείδες ασφαλείας που τους παρέχονται (πχ αυτόματη ενημέρωση) γιατί αυξάνονται οι πιθανότητες να δούμε νήματα με τίτλο "μου ζητούν 1.000€ για internet".


Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 22/08/2013 - 11:28


#546   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/08/2013 - 11:29

Ηταν γνωστό απο την πρώτη μέρα που δόθηκε το 4G ότι δεν θα είναι για όλους δωρεάν.

Μαζί με την ανακοίνωση για την έναρξή του το είπαν και οι δυο εταιρείες.

Στην ουσία το δωρεάν για όλους ήταν μια προωθητική ενέργεια των πρώτων μηνών.

Αλλα ούτε ξαφνικά το χρεώνουν ούτε απροειδοποίητα.

Για όσους θυμούνται, και όταν ξεκίνησε το 3G σήμα έτσι ακριβώς ήταν. Όχι για όλους αλλα για συγκεκριμένα συμβόλαια.


Και μετα την "επιτυχημενη" προωθητικη περιοδο, πιστευουν θα τρεξουμε σε 45αρια+ προγραμματα; Σπιρτα ελληνικα βρεγμενα ειναι ολοι τους.

You'll Never Walk Alone


#547   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 22/08/2013 - 11:31

Νομίζω πως ήμουν ξεκάθαρος. Επαναλαμβάνω. Προφανώς και έχει να κάνει με την εμπορική πολιτική των εταιρείων. Όμως οι χρήστες πρέπει να είναι προσεκτικοί, ιδιαίτερα αυτοί που είναι στο όριο που θα έχουν 4G αφού κυριολεκτικά μπορούν να καταναλώσουν όλα τα MB του μήνα σε μερικά λεπτά. Πρέπει να ενημερωθούν και ενεργοποιήσουν όλες τις δικλείδες ασφαλείας που τους παρέχονται (πχ αυτόματη ενημέρωση) γιατί αυξάνονται οι πιθανότητες να δούμε νήματα με τίτλο "μου ζητούν 1.000€ για internet".

+1000



#548   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 22/08/2013 - 13:40

Νομίζω πως ήμουν ξεκάθαρος. Επαναλαμβάνω. Προφανώς και έχει να κάνει με την εμπορική πολιτική των εταιρείων. Όμως οι χρήστες πρέπει να είναι προσεκτικοί, ιδιαίτερα αυτοί που είναι στο όριο που θα έχουν 4G αφού κυριολεκτικά μπορούν να καταναλώσουν όλα τα MB του μήνα σε μερικά λεπτά. Πρέπει να ενημερωθούν και ενεργοποιήσουν όλες τις δικλείδες ασφαλείας που τους παρέχονται (πχ αυτόματη ενημέρωση) γιατί αυξάνονται οι πιθανότητες να δούμε νήματα με τίτλο "μου ζητούν 1.000€ για internet".

ότι χρήση έκανε κανείς πρίν , θα κάνει και τώρα. δεν θα καταναλώνει διαφορετικό όγκο data επειδή θα έχει 4g . η ταχύτητα θα αλλάξει. εκτός αν κάποιος γλυκαθεί και θέλει να κατεβάσει ταινίες στο δρόμο...



#549   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/08/2013 - 13:43

ότι χρήση έκανε κανείς πρίν , θα κάνει και τώρα. δεν θα καταναλώνει διαφορετικό όγκο data επειδή θα έχει 4g . η ταχύτητα θα αλλάξει. εκτός αν κάποιος γλυκαθεί και θέλει να κατεβάσει ταινίες στο δρόμο...

Πες τα ρε φίλε γιατί θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε...

#550   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/08/2013 - 13:53

Ρε ξεκολληστε, δεν υπάρχει διάφορα στην κατανάλωση, οι ταχύτητες 3G δεν διαφέρουν σημαντικά απο αυτές με 4g, σχεδον στα μισα σημεία εχει μεγαλύτερη ταχύτητα με 3G, στην περιοχή της Αθήνας αναφέρομαι όπου κ εχω κανει τα τεστ... Προσοχή ομως με το speedtest γιατι τρώει 40αρες κάθε μέτρηση...;)

#551   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 22/08/2013 - 13:58

Ρε ξεκολληστε, δεν υπάρχει διάφορα στην κατανάλωση, οι ταχύτητες 3G δεν διαφέρουν σημαντικά απο αυτές με 4g, σχεδον στα μισα σημεία εχει μεγαλύτερη ταχύτητα με 3G, στην περιοχή της Αθήνας αναφέρομαι όπου κ εχω κανει τα τεστ... Προσοχή ομως με το speedtest γιατι τρώει 40αρες κάθε μέτρηση... ;)

μεγάλο κόλλημα αυτά τα speedtest !!!!



#552   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/08/2013 - 17:52

5giga φοιτητικο με 9€ και εχω το κεφαλι μου ησυχο :)

#553   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/08/2013 - 18:04

Προσοχή ομως με το speedtest γιατι τρώει 40αρες κάθε μέτρηση...;)



Γι αυτο παλιοτερα 800mb κανανε φτερα απ τον λογαριασμο μου...το χα βρει παιχνιδι και το εκανα συνεχεια...εγω παντως στην Μυκονο που ηρθα διακοπες πιανω 4G πολυ καλυτερα απ οτι στην αθηνα...

#554   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2013 - 19:22

Να ρωτησω κατι παιδια??εχω iphone 5 απο αμερικη μοντελο α1428. Ενας φιλος μου ειπε οτι δεν δουλευει το 4g στην ελλαδα σε αυτο το μοντελο. Ισχυει???

#555   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 22/08/2013 - 19:23

Να ρωτησω κατι παιδια??εχω iphone 5 απο αμερικη μοντελο α1428. Ενας φιλος μου ειπε οτι δεν δουλευει το 4g στην ελλαδα σε αυτο το μοντελο. Ισχυει :huh:

 

Ισχυει..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες