Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Vodafone επενδύει στην ανάπτυξη δικτύου 4ης γενιάς


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/08/2012 - 02:33

Δελτίο τύπου εταιρίας:


Η Vodafone συνεπής στη στρατηγική της για την παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών δεδομένων, εστιάζει στην ανάπτυξη ενός εκτενούς δικτύου 4ης γενιάς (4G τεχνολογίας LTE) σε όλη την Ευρώπη, με σκοπό να προσφέρει μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας στους συνδρομητές της, μέσα από το ποιοτικό και αξιόπιστο δίκτυό της.


Η Vodafone ξεκίνησε το 2010 την ανάπτυξη του δικτύου 4G σε ευρωπαϊκό επίπεδο και σήμερα, είναι ήδη σε εμπορική χρήση δίκτυα 4G στη Γερμανία και την Πορτογαλία, ενώ σε μία σειρά χωρών συνεχίζονται οι πιλοτικές δοκιμές. Η Διεύθυνση Τεχνολογίας της Vodafone Ελλάδας, συμμετέχει ενεργά στις δοκιμές στην Ευρώπη, στοχεύοντας στην ανάπτυξη μίας ακόμα καινοτόμου τεχνολογίας που θα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες των πελατών της εκμεταλλευόμενη τη διεθνή εμπειρία, την τεχνογνωσία και την ηγετική θέση του Ομίλου Vodafone.


Στην Ελλάδα η Vodafone σχεδιάζει την ανάπτυξη κινητού ευρυζωνικού δικτύου 4G σε επιλεγμένα σημεία, εντός του έτους. Η ανάπτυξη δικτύου 4G θα δώσει τη δυνατότητα στους συνδρομητές της Vodafone στην Ελλάδα να κάνουν χρήση υπηρεσιών data με πραγματικές ταχύτητες, πολλαπλάσιες των σημερινών, και ακόμα μεγαλύτερη χωρητικότητα για αποστολή και λήψη μεγάλων αρχείων. Παράλληλα, μέσω του δικτύου νέας γενιάς οι συνδρομητές θα έχουν τη δυνατότητα χρήσης multimedia εφαρμογών όπως HD Streaming και HD Video-Conferencing.


Με στόχο την τεχνολογική εξέλιξη του δικτύου της και την ανάπτυξη των νέων καινοτόμων υπηρεσιών 4G, η Vodafone Ελλάδας πραγματοποίησε πρόσφατα μια από τις μεγαλύτερες επενδύσεις που έχουν γίνει σήμερα στη χώρα μας, ύψους 168,5 εκατομμυρίων ευρώ. Η επένδυση αυτή έδωσε τη δυνατότητα στη Vodafone, όχι μόνο να ανανεώσει την άδεια χρήσης του φάσματος συχνοτήτων, αλλά και να το επεκτείνει με την αγορά πρόσθετου φάσματος, έτσι ώστε να παρέχει την πλέον αξιόπιστη κινητή επικοινωνία, φωνής και δεδομένων.


Οι συνολικές επενδύσεις της Vodafone σε έργα υποδομής δικτύου, ξεπερνούν το μισό δισ. ευρώ την τελευταία τριετία και αποδεικνύουν τη δέσμευση της εταιρείας, πρώτον, να παρέχει στους συνδρομητές της την καλύτερη εμπειρία χρήσης κινητής επικοινωνίας, μέσα από τις πιο τεχνολογικά προηγμένες και ποιοτικά άρτιες υπηρεσίες, και δεύτερον, να συμβάλει στη διαρκή βελτίωση των τηλεπικοινωνιακών υποδομών της χώρας.


Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 07/08/2012 - 02:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:25

Από το the mall athens στο κατάστημα vodafone

Αναρτημένη εικόνα

#3   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:27

Με samsung τηλέφωνο όμως;;;;
Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


#4   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:27

Εγω παντως σημερα με vodafone, μια στιγμη που χρειαστηκα να δω κατι στο ιντερνετ για να βρω ενα τηλεφωνο, οι σελιδες δεν ανοιγαν ποτε.... οριακα κρατηθηκα και δεν εσκασα το iphone στο πεζοδρόμιο.... Θερμη Θεσσαλονικης...

#5   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:29

κριμα να μην παει καποιος απο εδω με το 5αρι να δουμε τι θα επιανε σε σχεση με το σαμσουγκ

#6   kalymnos07

kalymnos07

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Ps4

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:31

χαχαχαχα ας φτιαξει το 3G και τα ξαναλεμε!!!!

#7   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:31

Ποιο Samsung είναι αυτό;

Αναρτημένη εικόνα


#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:47

Έλα ντε.. περίεργο..

#9   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:55

να ρωτησω κατι, δηλαδη πες οτι εχω galaxy s3 or galaxy note2 με σθνδεση βοντα, κ τυχαια ημουν στο εμπορικο σημερα θα επιανα LTE????
ρε μπας κ μας δουλευουν και ειχαν ειδικες συσκευες για επιδειξη μονο, μου κανει μεγαλη εντυπωση να μην ανεβει σε κανενα φορουμ τεχνολογιας screenshot αντιστοιχη απο χρηστη, εγω πχ αν ειχα τετοια συσκευη θα ημουθν απο τους πρωτους που θα ετρεχα αστ εμπορικο να δοκιμασω τη συσκευη μου κ να ανεβασω εδω η κτουιτερ η καπου ετσι για φιγουρα κ μονο...μαλλον ειναι μουσι παιδες οπως κ της κοσμοτε που λεει και καλα πιλοτικα κ δεν εχει κανεις LTE...

#10   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:59

Περιορισμένης εμβέλειας για μέσα στο κατάστημα και όχι μέσω της κεραίας της Vodafone που πιάνει το κινητό σου.. Δεν θεωρώ ότι είναι ψέματα.

Αναρτημένη εικόνα


#11   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:17

Σιγά μην πείραξαν τις συσκευές.. Απλά όντως ήταν περιορισμένης εμβέλειας για το event που είχε το κατάστημα vodafone στο the mall

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

#12   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:19

Και τη έγινε δηλαδή???
Και εμείς εδω στην Γερμανία έχουμε, αλλα τη να το κανείς και το lte και το vdsl, άμα δεν μπορείς να κατεβασεις τίποτα, μέχρι και στο YouTube έχουμε περιορισμούς, τώρα θα μου κατεβάσουν τα windows8 και κάτι ταινίες και ότι άλλο θέλω απο Ελλάδα και θα μου τα στείλουν σε στικακι ταχυδρομικώς.

Οπότε βολευομαι με την 6άρα αλλα σταθερή χωρίς ούτε μια αποσύνδεση ποτέ.

#13   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:31

Και τη έγινε δηλαδή :huh:
Και εμείς εδω στην Γερμανία έχουμε, αλλα τη να το κανείς και το lte και το vdsl, άμα δεν μπορείς να κατεβασεις τίποτα, μέχρι και στο YouTube έχουμε περιορισμούς, τώρα θα μου κατεβάσουν τα windows8 και κάτι ταινίες και ότι άλλο θέλω απο Ελλάδα και θα μου τα στείλουν σε στικακι ταχυδρομικώς.

Οπότε βολευομαι με την 6άρα αλλα σταθερή χωρίς ούτε μια αποσύνδεση ποτέ.


Σοβαρα μιλας? Τι περιορισμους εχετε? Ειναι μπλοκαρισμενες σελιδες/torrents? Η φοβαστε να τα κατεβασετε γιατι ειναι ευκολο να εντοπιστειτε και υπαρχουν κυρωσεις και στιν πραξη? Τοσο σφιχτα ειναι τα πραγματα?

#14   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:37

Σοβαρα μιλας? Τι περιορισμους εχετε? Ειναι μπλοκαρισμενες σελιδες/torrents? Η φοβαστε να τα κατεβασετε γιατι ειναι ευκολο να εντοπιστειτε και υπαρχουν κυρωσεις και στιν πραξη? Τοσο σφιχτα ειναι τα πραγματα?


Και βέβαια φοβάσαι, αφού και στο YouTube δεν παίζουν όλα τα βίντεο, τώρα όσο για torrents δεν το έχω δοκιμάσει, δεν κανω πειράματα, αλλα δεν είναι τα πράγματα όπως στην Ελλάδα που κατεβασεις ότι θες?

#15   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:41

Πάντως από όσο διάβασα δεν θα υπάρξει κάποια αύξηση τιμής ή κάποια έξτρα χρέωση στις υπηρεσίες 4G. Απλά θα συνηπάρχει με το 3G

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες