Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ποιοι είναι αυτοί που θα αγοράσουν το iPhone 5; [Infographic]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 24/09/2012 - 13:20


Αναρτημένη εικόνα

Το iPhone 5 κυκλοφόρησε (Αυστραλία, ΗΠΑ, Καναδά, Ιαπωνία, Ηνωμένο Βασίλειο και Γαλλία) και ως είθισται πολλοί είναι αυτοί που έσπευσαν να το αγοράσουν από τις πρώτες κιόλας μέρας διάθεσης του στην αγορά και ακόμα περισσότεροι αυτοί που το έχουν προγραμματίσει για τους επόμενους μήνες. Πρόσφατη έρευνα της AYTM Research με αφορμή την κυκλοφορία του iPhone 5 έδειξε ότι:
  • Το 73% όσων σχεδιάζουν να αγοράσουν κάποιο smartphone μέσα στο επόμενο εξάμηνο είναι ήδη κάτοχοι "έξυπνου" τηλεφώνου
  • Οι χρήστες Android έχουν 2.4 φορές περισσότερες πιθανότητες να αγοράσουν iPhone από ό,τι το αντίθετο
  • Το 75% των κατόχων iPhone σχεδιάζει να αγοράσει το iPhone 5 μέσα στους επόμενους 6 μήνες (το 78% των κατόχων iPhone 4S)
  • Μόνο το 9% των κατόχων iPhone σκέφτεται να αγοράσει Android smartphone
  • Οι γυναίκες έχουν 2.7 φορές περισσότερες πιθανότητες να συμβιβαστούν με ένα παλιότερο μοντέλο iPhone για το επόμενο τους τηλέφωνο
  • Το keynote του iPhone παρακολούθησαν διπλάσιοι άντρες από ό,τι γυναίκες (68.6% vs 31.4%)
  • Αυτοί που σχεδιάζουν να αγοράσουν το iPhone 5 δηλώνουν 2 φορές πιο ανυπόμονοι από αυτούς που σκέφτονται να αγοράσουν κάποιο Android smartphone.
Αυτά και άλλα πολλά θα βρείτε αναλυτικά στο παρακάτω Infographic. Click για Full Size:



Αναρτημένη εικόνα


[via AYTM]


Τελευταία επεξεργασία από: Moly, 24/09/2012 - 13:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 24/09/2012 - 13:31

ακρως ενδιαφερων!

#3   vmhawk77

vmhawk77

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/09/2012 - 13:46

Πραγματικα πολυ ενδιαφερουσα αναλυση...

#4   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:20

ακου να συμβιβαστουμε οι γυναικες με προηγουμενο μοντελο.. <_< δεν συμφωνω αρα ειναι λανθασμενη ερευνα και υπερ των αντρων!!!ετσι ωστε οι αντρες να μας δωσουν τα δικα τους για να παρουν καινουργια!!!οχι δεν το δεχομαι...Ζητω ο φεμινισμος!!!!! :P :P

#5   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:31

εγώ θα το παρωωω

#6   Minko

Minko

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:SmartPad Android 4.0.3

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:36

ακου να συμβιβαστουμε οι γυναικες με προηγουμενο μοντελο.. <_< δεν συμφωνω αρα ειναι λανθασμενη ερευνα και υπερ των αντρων!!!ετσι ωστε οι αντρες να μας δωσουν τα δικα τους για να παρουν καινουργια!!!οχι δεν το δεχομαι...Ζητω ο φεμινισμος!!!!! :P :P


Χε χε πολυ καλο !!!
-------------//------------

Ενδιαφέρουσα ανάλυση το θέμα..αν κ εγω δεν σκέφτομαι να δώσω το iPhone 4S που έχω κ είμαι ΟΚ για το 5 δεν με ενθουσιαζουν να χαρακτηριστικα.για το 5S μπορει ή για το 6 ;)

#7   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:39

εγω θα περιμενω το iphone 5s να παρω :D

#8   0000000

0000000

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:46

και εγω πουλησα το 4s μου πριν ενα μηνα,θα το παρω σε μαυρο.....

#9   TNT

TNT

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:54

Εγω προσωπικά ξερω αρκετούς που ειδη έχουν φύγει απο το μηλοφωνο και εχουν παει σε κατι αλλο.Και εμενα προσωπικά δεν με έπεισε η Apple οτι έβγαλε κατι καινούργιο η ουαο για να το πάρω. Καθαρα σαν τηλέφωνο υπάρχουν πολυ καλύτερες συσκευές απο το iPhone. Ειμαι κατοχος iphone απο τοτε που βγηκε το iPhone 3 μεχρι και πριν απο μια εβδομαδα.Εχω ασχοληθεί υπεραρκετά και δεν το ειχα μονο για να μιλάω (ειμαι γραμμένος σε διαφορα sides τα οποια ασχολούνται με themes για iphone).Το μονο που θα μου λείψει πραγματικά ειναι τα παιχνιδια (και απολύτως τίποτε άλλο) οπότε θα παρω ενα ipod καινουργιας γενιάς... και ειμαι κομπλε!!
Για παιχνίδια σιγουρα του βάζω 10.

#10   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:59

Λογικά ώση έχουν το 4 τώρα είναι καλά να πάρουν το 5 και για δυο χρόνια θα είναι ξένοιαστη ;)

#11   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 24/09/2012 - 15:02

αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα σιγουρα θα αλλαζα το 4 για να παρω το 5 αλλα αυτη την στιγμη και αφου δεν εχω κερδισει το τζοκερ θα κρατησω το 4 σιγουρα για ακομα ενα χρονο... α ρε οικονομικη κριση

#12   evros

evros

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@iEvros
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:=iEvros=

Δημοσίευση 24/09/2012 - 15:20

Εγω αν και ειχα 3g,3gs και 4 δεν θα προχωρησω στην αγορα του 5, γτ ανοιξα τα ματια μου και δεν θα σκασω 700 ευρω για ενα κινητο το οποιο διαφερει απο το 4s μιση ιντζα και 4g! Και του χρονου αντε να προσθεσει το NFC και να ειναι το 5s! Και στο 6 θα προσθεσουν ραδιοφωνο και θα κανουν ολοι σαν τους τρελους να το παρουν! Η αληθεια να λεγεται,ειναι το γρηγορο κινητο αλλα δεν νομιζω να βλαψει καποιον που θα περιμενει ενα κλασμα στου δευτερου να του ανοιξει η ιστοσελιδα,η καμερα κτλ.Ευτυχως ξυπνησα και εγκαταλειπω τα ηλιθια κοληματα της apple και που αναβαθμιζει ενα κινητο με το σταγονομετρο,καθε χρόνο! Το κορυφαιο ειναι οτι το πανοραμα υπηρχε και στο ios 5 και το κρατουσε κρυμμενο,ΕΛΕΟΣ ρε apple! Θα μεινω με το ipad οποιο ναι αυτο αξιζει σαν ταμπλετα,αλλα δεν γινεται να ειμαι στο δρομο και να μην εχω ραδιοφωνο να ακουσω στο κινητο,η να στειλω ενα αρχειο σε φιλο με bluetooth! Οσο αφορα το κινητο θα μπω στην εποχη android και αν δεν αλλαξει πολλα πραγματα η apple με βλεπω να μενω αρκετο καιρο! Sony Xperia P! κανει παπαδες το κινητο!

#13   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2012 - 15:48

λαθος τραγικο που κανουν για τις γυναικες
οι γυναικες παιρνουν το καινουργιο
και δινουν το παλιο
στους αντρες τους
(ετσι κανω εγω)
του πασαρα το 4ς και περιμενω το 5 φυσικα

Τελευταία επεξεργασία από: sofser, 24/09/2012 - 15:49


#14   RedTiby

RedTiby

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 24/09/2012 - 16:01

λαθος τραγικο που κανουν για τις γυναικες
οι γυναικες παιρνουν το καινουργιο
και δινουν το παλιο
στους αντρες τους
(ετσι κανω εγω)
του πασαρα το 4ς και περιμενω το 5 φυσικα


σε παντρεύομαι!!



εγώ με το 3gs μια φορά, είμαι μια χαρά!και απο ταχύτητα και απ'ολα!όταν τα φτύσει βλέπουμε κανένα μεταχειρισμένο 4s..για 5 δεν το βλέπω..:P

#15   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2012 - 16:08

redtiby ειμαι χρονια παντρεμενη
αυτο το κανεις μια φορα και μετα το ξεχνας για παντα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες