Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χαμηλή Επιδότηση COSMOTE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
113 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:09

Παρότι έχει ξανασυζητηθεί σε παλιότερα θέματα και πιο πρόσφατα, θεώρησα καλό να ανοίξω νέο μιας και το αντίστοιχο της vodafone με τον ιδιο τίτλο θεωρείται sticky πλέον. Ετσι θα γράφουν ΟΛΟΙ εδώ και δε θα ανοίγουν νέα θέματα.

-αν θεωρείται ότι επιβαρύνει, τότε το μεταφέρει/διαγράφει admin ή mod. Το έκανα με σκοπό να γίνει το νέο εν δυνάμει sticky για τα προβλήματα των επιδοτήσεων των χρηστών COSMOTE μονο.-

Καταρχάς αναφέρω τα τηλέφωνα για αιτήσεις φορητότητας για όσους θέλουν να δοκιμάσουν ή οριστικά να αλλάξουν (για δικούς τους λόγους). Τους καλείτε από το κοσμοτέ κινητό σας για να πάτε (να είναι καλά ο Alex0077, που πρέπει να έχουν κουραστεί τα δάκτυλά του να τα γράφει συνέχεια) :
-Μεταφορά σε vodafone 13894
-Μεταφορά σε wind 13846



Η περίπτωσή μου στη συνέχεια, ακούω ιδέες. Λήγει το συμβόλαιο Νοέμβριο και ήδη στείλανε τις προσφορές τους, ο θεός να τις κάνει δηλαδή προσφορές...Περίμενα λόγο κρίσης να είναι πιο πεσμένες οι επιδοτήσεις, αλλά τόσο?

Εχω 2 γραμμές οικογενειακό μία 55 και μια 45 και οι 2 απεριόριστα (λήγουν ταυτόχρονα προφανώς). Μόνο για το πρόγραμμα 55 μου δίνουν την τρομερή επιδότηση των 80 ευρώ για 18μηνη σύμβαση παρακαλώ. Δε μπαίνω καν στο κόπο να ρωτήσω για το πρόγραμμα απεριόριστα 45... Πόσο μπορεί να ανεβάσει η κοσμοτε την επιδότηση για τέτοιο οικογενειακό πακέτο (απεριόριστα 55+45) με βάση τις εκτιμήσεις σας?? Πόσο θα υπολογίζατε εσείς να δεχτώ τελική προσφορά απο την κοσμοτέ, μετά την αίτηση φορητότητας?

Απο την άλλη, λες και ήξεραν, με έχουν ζαλίσει απο vodafone αυτές τις μέρες στα τηλέφωνα και ήδη μου έχουν κάνει καλύτερη προσφορά. Δεν την έχω δεχτεί όμως και περιμένω την εταιρία μου να δω τι θα αξιωθεί να κάνει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2012 - 18:39

4,5 παγια φιλε ειναι αυτο που τρεχει τωρα...το οποιο παει στο 18μηνο αρα αντιστοιχει σε 25% εκπτωση...;-)

Τελευταία επεξεργασία από: gpap3301, 25/09/2012 - 18:40


#3   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/09/2012 - 20:51

Το δικό μου συμβόλαιο έχει λήξει εδώ και κάποιους μήνες.Είχα κάνει 18μηνο για το iphone 4 στο απεριοριστα 70 (μου είχαν δώσει 540€ επιδότηση ως νέο συνδρομητή), ´οπου έμεινα 9 μήνες και τους υπολοιπους 9 κατέβηκα στο απεριόριστα 45.
Οι λογαριασμοί μου στο 45 είναι κατά μέσο όρο 65€ μηνιαίως. Η επιδότηση που μου δίνανε ηταν 120€ και για iphone4s , αναγκαστικά έπρεπε να ανεβω στο απεριοριστα 70 γ(το απεριόριστα 55 γιοκ) ´οπου και μου δίνανε για 24 μήνες 340€. Όταν μίλησα στο τηλεφωνο για καλύτερη επιδότηση, μου είπαν πως δε γίνεται τίποτα και το άφησα.
Δε ξέρω τι θα γίνει αν κάνω φορητότητα, έχουν αλλάξει τα πράγματα.
Είμαι σε στάση αναμονής ακόμη.

#4   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 25/09/2012 - 20:57

φιλε τζαμπα το παιρνεις χαλαρα κιολας να ξερεις

#5   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 25/09/2012 - 20:59

Γιατι το απεριοριστα 55 γιοκ?

#6   nerajouri

nerajouri

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:05

εγω για να ξερεις φιλε μου σημερα εκανα ανανεωση στην κοσμοτε.εβαλα το 35 απεριοριστο,η προσφορα τους ηταν 108 ευρο για 18 μηνες κ την ενσωματωσα στο παγιο.μου ειπαν οτι θα μου ερχεται 34 με 35 ευρο το μηνα καθαρα να πληρωνω κ τελικα το δεχτηκα κ την προχωρησα.

α κ ξεχασα να προσθεσω οτι εκανα κ το κολπο με τις αλλες εταιριες...οτι κ καλα εχω αλλες προσφορες καλυτερες....κ δεν ψαρωσαν τελικα.μπουρδες ειναι αυτα που γραφουν περι πιεσης κ εκβιασμου....η κοσμοτε τουλαχιστον..αποτι ξερω κ το εζησα...δεν ψαρωνει.απλα δεν σε ξαναειδοποιουν.

#7   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:09

Γιατι το απεριοριστα 55 γιοκ?

Έλα μου ντε.. Είπα στην υπάλληλο " καλά είστε σοβαροί ; Για να πάρω το 4s υποχρεωτικά θα πάω στο απεριόριστα 70 και πάνω;"
Κοίταξα κι εγώ στον υπολογιστή (μπας και είχε κάνει λάθος η υπάλληλος) αλλά ήταν όπως το είπε. Κάτι τέτοια θα με οδηγήσουν σε φορητότητα σε κανά μήνα

#8   tentonas

tentonas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:11

Πριν 1,5 ώρα μου κάνανε προσφορά γιατί έκανα αίτηση μεταφοράς στην wind. Το 45 με 12μηνη παραμονή 30,24 τελική τιμή με τα τέλη συνδρομητή

Άποψη μου αν θέλετε πραγματική προσφορά κάνετε αίτηση μεταφοράς πρώτα

#9   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:15

Πριν 1,5 ώρα μου κάνανε προσφορά γιατί έκανα αίτηση μεταφοράς στην wind. Το 45 με 12μηνη παραμονή 30,24 τελική τιμή με τα τέλη συνδρομητή

Άποψη μου αν θέλετε πραγματική προσφορά κάνετε αίτηση μεταφοράς πρώτα

Τι λογαριασμό έκανες κάθε μήνα;
Φυσικά πρέπει να γίνει αίτηση φορητότητας πρώτα, συμφωνώ.

#10   IMarios

IMarios

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:20

Το κακό με την cosmote είναι ότι υπολογίζει τις επιδοτήσεις συσκευών με βάση τα μηνιαία πάγια και όχι τους λογαριασμούς.. Πχ. Εγώ έχω μηνιαία πάγια για 3 τηλέφωνα περίπου 220 € (είναι επαγγελματικά τηλέφωνα) υπάρχουν μήνες που το σύνολο των λογαριασμών μου είναι 480+ και μου έδιναν επιδότηση συσκέυης 220 ευρώ.. Τους έλεγα τους ξανά έλεγα μου το έκαναν 280€ τώρα δεν ιδρώνει το αυτί τους πλέον σου λένε φυγε...

#11   tentonas

tentonas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:24

Τι λογαριασμό έκανες κάθε μήνα;
Φυσικά πρέπει να γίνει αίτηση φορητότητας πρώτα, συμφωνώ.


Είχα ένα παλιό πρόγραμμα το 32 νομίζω .Είναι σαν το τωρινό 35 με σταθερά χωρίς ίντερνετ . Οι λογαριασμοί μου μαζί με το on the go που είχα αν μετράει δεν ξεπερνούσαν τα 42-45 ευρώ .
Τώρα που θα έχω ίντερνετ στην σύνδεση θα το καταργήσω το on the go

#12   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:24

4,5 παγια φιλε ειναι αυτο που τρεχει τωρα...το οποιο παει στο 18μηνο αρα αντιστοιχει σε 25% εκπτωση...;-)


Μακάρι αλλα δε το βλέπω, αν δεν το προσφέρουν τραβάω Vodafone που ήδη μου δίνει περισσότερα. Απο αυτά που μου λένε το 4 πάγια απέχει πολύ...ποσο μάλλον το 5, που ακούγεται σαν παραμύθι πλέον.

Το δικό μου συμβόλαιο έχει λήξει εδώ και κάποιους μήνες.Είχα κάνει 18μηνο για το iphone 4 στο απεριοριστα 70 (μου είχαν δώσει 540€ επιδότηση ως νέο συνδρομητή), ´οπου έμεινα 9 μήνες και τους υπολοιπους 9 κατέβηκα στο απεριόριστα 45.
Οι λογαριασμοί μου στο 45 είναι κατά μέσο όρο 65€ μηνιαίως. Η επιδότηση που μου δίνανε ηταν 120€ και για iphone4s , αναγκαστικά έπρεπε να ανεβω στο απεριοριστα 70 γ(το απεριόριστα 55 γιοκ) ´οπου και μου δίνανε για 24 μήνες 340€. Όταν μίλησα στο τηλεφωνο για καλύτερη επιδότηση, μου είπαν πως δε γίνεται τίποτα και το άφησα.
Δε ξέρω τι θα γίνει αν κάνω φορητότητα, έχουν αλλάξει τα πράγματα.
Είμαι σε στάση αναμονής ακόμη.


Τι στάση αναμονής, όσο μένεις χωρίς συμβόλαιο θα σου λενε λιγότερα, την κάθε φορά που θα ρωτάς μιας και ήδη τώρα τους πληρώνεις. Εχουν γράψει αντίστοιχα εδώ μέσα ότι καλύτερα να το ανανεώσεις όσο γρηγορότερα γίνεται. Αν δεν είσαι γενικά ευχαριστημένος απο την εταιρία σου πάρε προσφορά και απο άλλες. Εμένα με πήραν, δεν μπήκα στο κόπο κάν να τους πάρω και ήδη μου δίνουν καλύτερη επιδότηση και εκτύπωση στο πάγιο, αλλα περιμένω και την εταιρία μου να δω την τελική πρόταση. Αν όντως δεν είναι καλή, δεν έχω λόγο να μείνω, εξάλλου πλέον δε ξέρω ποσά άτομα θα έχω με κόσμοτε να χρησιμοποιώ τα απεριόριστα.

φιλε τζαμπα το παιρνεις χαλαρα κιολας να ξερεις


Μακάρι γιατί υπεθετα να μου ερχόταν φθηνότερα το 5 με την επιδότηση. Αλλα ακόμα δε ξέρω, γενικα κόβω και τους υπόλοιπους παρόντες με κόσμοτε να δω τι παίζει.

#13   tentonas

tentonas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:27

Το κακό με την cosmote είναι ότι υπολογίζει τις επιδοτήσεις συσκευών με βάση τα μηνιαία πάγια και όχι τους λογαριασμούς.. Πχ. Εγώ έχω μηνιαία πάγια για 3 τηλέφωνα περίπου 220 € (είναι επαγγελματικά τηλέφωνα) υπάρχουν μήνες που το σύνολο των λογαριασμών μου είναι 480+ και μου έδιναν επιδότηση συσκέυης 220 ευρώ.. Τους έλεγα τους ξανά έλεγα μου το έκαναν 280€ τώρα δεν ιδρώνει το αυτί τους πλέον σου λένε φυγε...


Πέρυσι δεν μου έδιναν με τίποτα επιδότηση πάνω από 60 ευρώ ότι και αν τους είπα .Μόλις έκανα πάλι αίτηση φορητότητα η επιδότηση πήγε 150..... με 25 ευρώ λογαριασμό τον μήνα

#14   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:28

Το κακό με την cosmote είναι ότι υπολογίζει τις επιδοτήσεις συσκευών με βάση τα μηνιαία πάγια και όχι τους λογαριασμούς.. Πχ. Εγώ έχω μηνιαία πάγια για 3 τηλέφωνα περίπου 220 € (είναι επαγγελματικά τηλέφωνα) υπάρχουν μήνες που το σύνολο των λογαριασμών μου είναι 480+ και μου έδιναν επιδότηση συσκέυης 220 ευρώ.. Τους έλεγα τους ξανά έλεγα μου το έκαναν 280€ τώρα δεν ιδρώνει το αυτί τους πλέον σου λένε φυγε...


Ναι γιατί τώρα έχει όλος ο κόσμος κόσμοτε και δεν τους νοιάζει. Αν μείνουν μόνοι τους σε λίγα χρόνια γιατί πολλοί θα πανε Vodafone, wind (τώρα που έφτιαξε δίκτυο) θα δίνουν προσφορές με το κιλό. Αν είναι τόσο χαμηλά όντως έφυγα (ειδικά τώρα που δεν έχω πολλούς σε κόσμοτε πλέον). Πληρώνω καθε μήνα παραπάνω απο 100 ευρώ και δεν ψηνομαι να κάτσω αν όντως ισχύει.

Πέρυσι δεν μου έδιναν με τίποτα επιδότηση πάνω από 60 ευρώ ότι και αν τους είπα .Μόλις έκανα πάλι αίτηση φορητότητα η επιδότηση πήγε 150..... με 25 ευρώ λογαριασμό τον μήνα


Για να δούμε, υποτίθεται θα με πάρουν να μου κάνουν συνολική προσφορά για τις 2γραμμες του οικογενειακού, γιατί μου έλεγαν σήμερα ότι και καλά μπορεί το 45 να βγει περισσότερο (απο το 55? ασχολίαστο...) όπως το είπα δεν έχω κάνει ακόμα φορητότητα και περιμένω, αλλα το θεωρω σίγουρο να κάνω

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 25/09/2012 - 21:31


#15   tentonas

tentonas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:40

Ναι γιατί τώρα έχει όλος ο κόσμος κόσμοτε και δεν τους νοιάζει. Αν μείνουν μόνοι τους σε λίγα χρόνια γιατί πολλοί θα πανε Vodafone, wind (τώρα που έφτιαξε δίκτυο) θα δίνουν προσφορές με το κιλό. Αν είναι τόσο χαμηλά όντως έφυγα (ειδικά τώρα που δεν έχω πολλούς σε κόσμοτε πλέον). Πληρώνω καθε μήνα παραπάνω απο 100 ευρώ και δεν ψηνομαι να κάτσω αν όντως ισχύει.



Για να δούμε, υποτίθεται θα με πάρουν να μου κάνουν συνολική προσφορά για τις 2γραμμες του οικογενειακού, γιατί μου έλεγαν σήμερα ότι και καλά μπορεί το 45 να βγει περισσότερο (απο το 55? ασχολίαστο...) όπως το είπα δεν έχω κάνει ακόμα φορητότητα και περιμένω, αλλα το θεωρω σίγουρο να κάνω


Μια μέρα δουλειά είναι .Το πρωί η αίτηση φορητότητας το απόγευμα τσουπ τηλέφωνο έτοιμη η προσφορά.........

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες