Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Fantastical, έρχεται στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 11:43

Αναρτημένη εικόνα


H Flexibits ανακοίνωσε ότι η δημοφιλής εφαρμογή ημερολογίου Fantastical για Mac θα είναι σύντομα διαθέσιμη και για το iPhone. H εταιρεία εργαζόταν τους τελευταίους μήνες ώστε να μεταφέρει την εμπειρία χρήσης στην μικρότερη οθόνη του iPhone και παρόλο που δεν μοιράζονται περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την ημερομηνία κυκλοφορίας υπόσχονται ότι θα είναι η «ταχύτερη και πιο φιλική» εφαρμογή ημερολογίου.

Όταν υπάρξουν νεότερα για το Fantastical για iPhone θα υπάρξει και νέο δημοσίευμα. Προς το παρόν μπορείτε να δοκιμάσετε την έκδοση για Mac.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/11/2012 - 00:52

Για να δούμε. Στο osX με βολεύει αφάνταστα, αν δε το κοπανήσουν σε τιμή το συζητάμε.

#3   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:23

Και το calendar μια χαρά είναι όπως και το reminders.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να δώσεις παραπάνω λεφτά για τέτοιες εφαρμογές.. εκτός κι αν ψάχνεις κάτι πολύ εξειδικευμένο.. όπως η εφαρμογή things που έχει γίνει τόσο διάσημη και έχει 9 ευρώ στο iPhone και 20 ευρώ στο macappstore.. (και από ότι διαβάζω χωρίς καν push notifications ??)

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/11/2012 - 13:36

Αναρτημένη εικόνα


To Fantastical, η γνωστή εφαρμογή που γνωρίσαμε πρώτη φορά στο Mac, κυκλοφόρησε σήμερα και στο iOS για iPhone και iPod touch. Πρόκειται για μια εύκολη και γρήγορη εφαρμογή ημερολογίου που υποστηρίζει 'φυσική γλώσσα' για την εισαγωγή νέων εκδηλώσεων και γεγονότων (υποστηρίζει μάλιστα και το dictation του iPhone 4S, iPhone 5, iPod touch 5G).

ADDING NEW EVENTS IS FUN
• The easiest and fastest way to add new events
• Just type in your event details or use dictation* and watch your words magically turn into an actual event!

THE FUTURE LOOKS BRIGHT
• Fantastical's DayTicker is the efficient and enjoyable way to see your schedule
• The expansive and beautiful event list makes it easy to find your events
• Tap an event to show and edit its details
• Use search to instantly locate specific events
• View and manage your Facebook events (requires iOS 6)

Θα βρείτε το Fantastical στο App Store [iTunes link] στην εισαγωγική τιμή των 1.79€

Follow me on twitter


#5   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2012 - 15:33

Είναι απίστευτη εφαρμογή. Μόλις την είδα στο 5άρι φίλου! Μαμάει. Εβαλε και post στο path: http://path.com/p/4ip4Ub

#6   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2012 - 23:54

Το ότι δε μπορείς να προσθέσεις invitees για εμένα είναι μεγάλο μείον. Εκτός εάν γίνεται αλλά δε το έχω βρεί ακόμα.

Πάντως εκτός από το design δεν έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ όσο με την εφαρμογή τους στο desktop.

Και με χάλασε που promotaroun το dictation σα feature.

Overall πάντως δεν έχω αρνητική εντύπωση, απλά είχα πολυ υψηλές προσδοκίες για τη συγκεκριμένη.

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/03/2013 - 11:12

Αναρτημένη εικόνα


To Fantastical, μία από τις καλύτερες εφαρμογές ημερολογίου για το iPhone, αναβαθμίστηκε σήμερα στην έκδοση 1.1 με έναν μεγάλο αριθμό βελτιώσεων και διορθώσεων προβλημάτων. Συγκεκριμένα, προστέθηκε η δυνατότητα πολλαπλών ειδοποιήσεων στη δημιουργία γεγονότων, υποστηρίζονται time zones, η δυνατότητα μετακίνησης ενός γεγονότος (tap & hold σε ένα γεγονός) και η μεταφορά σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία (tap & hold στην κόκκινη μπάρα).

Επίσης, προστέθηκε η δυνατότητα εμφάνισης της σημερινής ημερομηνίας ως εικονίδιο ειδοποίησης στο βασικό εικονίδιο της εφαρμογής, μπορείτε να εμφανίσετε τις κενές ημέρες στο DayTicker και άλλα πολλά.

Θα βρείτε το Fantastical 1.1 για iPhone στο App Store [iTunes link] στα 3.59€ για περιορισμένο χρονικό διάστημα.

Follow me on twitter


#8   mdsars

mdsars

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Twitter:@mdsars
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:MDSARS

Δημοσίευση 07/03/2013 - 13:44

Γιατι κανονικα ποσο εχει δλδ ???

#9   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/05/2013 - 19:54

Αναρτημένη εικόνα


To Fantastical, μία από τις καλύτερες εφαρμογές ημερολογίου στο iPhone και Mac, αναβαθμίστηκε στην έκδοση 1.1.2 φέρνοντας ορισμένες νέες προσθήκες και διορθώσεις bugs προηγούμενων εκδόσεων. Συγκεκριμένα, μπορείτε να δημιουργήσετε διπλότυπες καταχωρήσεις από read-only ημερολόγια σε writeable ημερολόγια ενώ προστέθηκε ο χρόνος 45 λεπτά στις ρυθμίσεις γεγονότων και τα canceled events εμφανίζονται crossed out στη λίστα.

- Can now duplicate events from read-only calendars to writeable calendars
- Added 45 minutes to the default event duration settings
- Canceled events now appear crossed out in the event list
- Fixed a problem where some events would appear incorrectly when changing time zones
- Fixed a bug where an all-day event's alert wouldn't get set correctly on Exchange calendars


Θα βρείτε το Fantastical για iPhone στο App Store [iTunes link] στην τιμή των 4.49€

Follow me on twitter


#10   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 06/10/2013 - 09:19

Καλημέρα στην ομάδα!

Έχω ένα προβληματάκι αρκετά ενοχλητικό με το fantastical και αναζητώ λύση.

Συσκευή iPhone 4s
Λειτουργικό iOS 7.0.2 (το πρόβλημα βέβαια υφίσταται σε όλες τις εκδόσεις του iOS 7 beta, GM, Official)

Ενώ το πρόγραμμα έχει σεταριστεί να στέλνει notifications στο notification Center, ενώ το βλέπω κανονικά στο κέντρο γνωστοποιήσεων, παρόλα αυτά αυτό αρνείται πεισματικά να στείλει ειδοποιήσεις, με αποτέλεσμα να είμαι αναγκασμένος να έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις της native εφαρμογής και να πρέπει στην τελική να τις λειτουργώ και τις δύο εφαρμογές.

Κάποια πρόταση;

#11   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2013 - 09:45

Νομίζω ότι και στο iOS 6 για το λίγο διάστημα που είχα το Fantastical συνέβαινε αυτό, θυμάμαι μάλιστα να έχω διαβάσει ότι έχει να κάνει με περιορισμό του λειτουργικού... 



#12   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 06/10/2013 - 10:01

Νομίζω ότι και στο iOS 6 για το λίγο διάστημα που είχα το Fantastical συνέβαινε αυτό, θυμάμαι μάλιστα να έχω διαβάσει ότι έχει να κάνει με περιορισμό του λειτουργικού...


Μου ακούγετε γελοίο εντελώς εφαρμογές της πλάκας να στέλνουν push notifications και γενικά notifications και μία εφαρμογή τέτοιου κύρους να μην μπορει.
Εξάλλου αν όντως ισχύει αυτό που λες, γιατί έχουν ενεργοποιημένες ειδοποιήσεις; Μήπως φταίει κάτι άλλο;

#13   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2013 - 11:39

http://flexibits.com...ical-iphone/faq

 

Διάβασε εκεί που λέει " Alerts are not opening Fantastical. How do I fix this?" Θυμάμαι τώρα ότι εκεί το είχα βρει γιατί το έψαχνα κι εγώ...

 

#14   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 06/10/2013 - 12:01

Οκ, σωστό αυτό που μου λες ΑΛΛΑ προδιαγράφει να έρχονται τα alerts. Το θέμα εναι ότι δεν λαμβάνω καθόλου alerts απο την εφαρμογή...

#15   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2013 - 12:49

Εγώ έτσι όπως το λέει απλά κατάλαβα ότι τα alerts που έρχονται στη συσκευή αφορούν και ανοίγουν το default calendar, κι όχι το Fantastical... Googlαρωντας λίγο βρήκα και άλλους που παραπονιούνται γι'αυτόν τον περιορισμό: http://www.leancrew....riment-is-over/



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες